Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Jeszcze o krzyżach. (POLITYKA - WYBORY PREZYDENCKIE) (/showthread.php?tid=5033)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


- pafni - 15-07-2010 18:38

M. Ink. * napisał(a):To jakieś farmazony.
Symbole i symbole nic więcej prócz symboli ..nie ma.
Działają bezpośrednio na podświadomość, gdy są przechodzi się obok, gdy natychmiast znikają następuje irracjonalna panika. Za symbole zabijano, dla symboli popadano w konflikty, a to tylko symbole...bez fetyszy zdaje się,że nie ma nic..nawet Boga.
Paranoja.


Bzdury Waść prawisz.
Jeśli tak, to spójrz na dzisiejsze czasy i spójrz wstecz, a zobaczysz to samo.


- spioh - 15-07-2010 18:38

pafni, będziesz mi teraz mówił że wiesz lepiej niż ja co myślę, co jak traktuję?


- pafni - 15-07-2010 18:41

spioh napisał(a):pafni, będziesz mi teraz mówił że wiesz lepiej niż ja co myślę, co jak traktuję?
To co myślisz jest globalnie nie istotne. Tak jak to co ja myślę.


- Mordimer_Madder - 15-07-2010 19:15

Jak długo obowiązuje w Polsce rozdział KK od Państwa, tak długo miejsce krzyży jest w świątyniach czy innych miejscach kultu... kto tego nie rozumie, niech się wścieka ale nie ma na to wpływu, bo takie są realia... jeszcze... na szczęście...

Inicjatywa prezydenta-elekta jest niczym więcej, tylko przywracaniem właściwej perspektywy.
Polska jest krajem wszystkich Polaków a nie tylko tych spod znaku krucyfiksa Pomysł


- M. Ink. * - 15-07-2010 20:11

pafni napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):To jakieś farmazony.
Symbole i symbole nic więcej prócz symboli ..nie ma.
Działają bezpośrednio na podświadomość, gdy są przechodzi się obok, gdy natychmiast znikają następuje irracjonalna panika. Za symbole zabijano, dla symboli popadano w konflikty, a to tylko symbole...bez fetyszy zdaje się,że nie ma nic..nawet Boga.
Paranoja.
Bzdury Waść prawisz.
Jeśli tak, to spójrz na dzisiejsze czasy i spójrz wstecz, a zobaczysz to samo.
Spojrzałem i nadal uważam, że bzdury Waść prawisz Oczko

Mordimer_Madder napisał(a):Jak długo obowiązuje w Polsce rozdział KK od Państwa, tak długo miejsce krzyży jest w świątyniach czy innych miejscach kultu...
To oczywiście nieprawda.

Z resztą wielu już było takich wojujących ateistów, co chcieli zamknąć chrześcijaństwo w kościołach :diabelek:


- Scott - 15-07-2010 21:19

Najgorsze jest tłumaczenie takiej decyzji przez posłów PO, "miejsce krzyży jest na cmentarzu", PZPR mówiła tak samo. :zmieszany:


Poza tym miała być zgoda a jest robienie podziałów od samego poczatku...


- PS - 15-07-2010 21:47

Skoro tyle Żydów jest, wg niektórych środowisk, u władzy, to powinno też się wieszać jakieś gwiazdy Dawida w sejmie, czy przed Belwederem [Obrazek: 127fs4573872.gif]


- spioh - 15-07-2010 23:06

PS, a czemu nie?

[ Dodano: Czw 15 Lip, 2010 23:26 ]
pafni, zależy jak na to spojrzeć. czasem i jednostka decyduje o powodzeniu całości Uśmiech


- pafni - 16-07-2010 08:39

spioh napisał(a):[ Dodano: Czw 15 Lip, 2010 23:26 ]
pafni, zależy jak na to spojrzeć. czasem i jednostka decyduje o powodzeniu całości
Zdarzały się dyktatury które jednym robiły dobrze a drugich ...wiadomo. Być może wiesz jak uszczęśliwić całą ludzkość, ale zamysł ten będzie skazany na niepowodzenie, gdyż idee są iluzoryczne, każda jedna już to pokazała. Oczywiście chciałbym,żeby było możliwe np. aby każdy człowiek postępował według nauk Jezusa, ale to jest tylko mrzonka, gdyż nawet Ci co podają tą naukę dla mas, sami mają ogromne problemy z własnym samodoskonaleniem.


- Scott - 16-07-2010 10:47

PS napisał(a):Skoro tyle Żydów jest, wg niektórych środowisk, u władzy, to powinno też się wieszać jakieś gwiazdy Dawida w sejmie, czy przed Belwederem
Był i taki pomysł i posłowie chcieli go rozważać, ale potem spytano samych żydów o o to, i wyszło na to że to nie symbol ich religii ale panstwa Izrael. Tak więc symboli 2 panstw w sejmie...I dlatego nie przeszło.


- Mordimer_Madder - 16-07-2010 15:07

Cytat:Z resztą wielu już było takich wojujących ateistów, co chcieli zamknąć chrześcijaństwo w kościołach
... i ono tam jest, bo tak stanowi Konstytucja - niech ktoś podejmie próbe wprowadzenia go do mego domu, dotkliwie się o tym przekona :mrgreen:


- Scott - 16-07-2010 15:37

A niby o wolność walczycie...Biedni współdomownicy... Smutny


- M. Ink. * - 16-07-2010 16:23

Mordimer_Madder napisał(a):Jak długo obowiązuje w Polsce rozdział KK od Państwa, tak długo miejsce krzyży jest w świątyniach czy innych miejscach kultu... kto tego nie rozumie, niech się wścieka ale nie ma na to wpływu, bo takie są realia... jeszcze... na szczęście...
M. Ink. * napisał(a):To oczywiście nieprawda. Z resztą wielu już było takich wojujących ateistów, co chcieli zamknąć chrześcijaństwo w kościołach :diabelek:
Mordimer_Madder napisał(a):... i ono tam jest, bo tak stanowi Konstytucja
Widzę, że średnio znasz Konstytucję, jeśli odmawiasz jej miejsca w przestrzeni publicznej. W takiej sytuacji zapominasz, że gwarantuje ona swobodę wyrażania przekonań religijnych w życiu publicznym. Odsyłam do art. 25. Konstytucji (pkt 2.).

Artykuł ten odwołuje się także do Konkordatu (pkt 4.). Warto zatem zajrzeć i do Konkordatu. Polecam np. artykuły 5. 8. i 20. (a także zdanie z art. 21.: "Odpowiednie instytucje kościelne mają prawo prowadzenia, każda zgodnie ze swą naturą, działalności o charakterze misyjnym [...]").

Powracając do meritum powtórzmy - jeśli odmawiasz religii miejsca w przestrzeni publicznej powołując się na Konstytucję, mijasz się z prawami, które ona nam gwarantuje.

Mordimer_Madder napisał(a):... i ono tam jest, bo tak stanowi Konstytucja - niech ktoś podejmie próbe wprowadzenia go do mego domu, dotkliwie się o tym przekona :mrgreen:
Jeśli korzystasz z tego forum w swoim domu, sam wprowadzasz do niego religię poprzez to forum właśnie... Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 16-07-2010 21:31

Mordimer_Madder napisał(a):... i ono tam jest, bo tak stanowi Konstytucja - niech ktoś podejmie próbe wprowadzenia go do mego domu, dotkliwie się o tym przekona

Raczej nikt na siłę za tobą dreptać nie będzie do twojego domu. Mogło by się też skończyć na tym, że jakiś demon by się przyczepił do takiego gościa odwiedzającego twój dom. Czyż nie wiesz, że tam gdzie Boga brakuje tam też i stado demonów może hasać? :roll:


- pafni - 16-07-2010 21:57

Demony są właściwe religii, więc Mordimer ma do wyboru, że ho,ho.
A tak poważnie, zazwyczaj atakują wierzących :|