Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Nostradamus - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Nostradamus (/showthread.php?tid=5094)

Strony: 1 2 3 4 5 6


- Razen - 09-07-2010 20:58

sant napisał(a):Suuuuper :?
Rozumiem, że już nie wolno mi mieć swojego zdania?
Oczywiście, że nie Duży uśmiech Oczko
Można ale nie sądzisz, że przydała by się jakaś ARGUMENTACJA do tego zdania?


- Sant - 09-07-2010 23:26

A słonko nie za mocno dziś przygrzewało?
Jakiego zdania?


- spioh - 10-07-2010 07:31

Razen napisał(a):rozumiem, że chcesz bronić koleżanki Katoliczki przed "złym innowiercą"
jeśli tak to odebrałeś to kompletnie nic nie zrozumiałeś.

Cytat:Spoko czyli to wg. Ciebie upoważnia mnie do wysyłania postów o treści "Wierzę/nie wierzę"
ok 90% postów tego forum (bez względu na przekonania piszącego) sprowadza się jedynie do kwestii "wierzę/nie wierzę" tyle, że często są opowiedziane więcej niż jednym,dwoma słowami - m.in. w skutek subiektywizacji argumentów. i im bardziej ktoś się zapiera, że obiektywne nie istnieje (Bóg, dobro/zło, prawo naturalne itd.) tym bardziej, jakkolwiek by nie próbował argumentować, jego stanowisko staje się jedynie owym "wierzę/nie wierzę", a nie badaniem świata i stwierdzaniem jak jest faktycznie, niezależnie od pragnień, wyobraźni, marzeń itp. Zatem nie dość że sam pisze w tym tonie, to wymusza podobną postawę na innych, bo żeby zaszła sensowna komunikacja trzeba wejść na wspólną płaszczyznę. i niestety tak to potem w praktyce wychodzi, że z obiektywnego schodzi się w subiektywne...


- pafni - 10-07-2010 08:40

A verbis ad verbera
Absit!


- piano - 10-07-2010 09:30

Razen napisał(a):Piano, nie obraź się na mnie - cenię sobie to co ogólnie piszesz i nie chcę Cię atakować ale takie luźne opinie nic nie wnoszą do tematu, zobacz co by było gdyby kilka osób zaczęło od tak pisać - wierzę/niewierze - powstałby chaos.
a twoje wnoszą skoro mnie atakujesz? zadowolony jesteś z tego co napisałeś? to się ciesz, proszę bardzo, bo widzę że cię to bawi.....

..............

Nie wierzę w ani jedną przepowiednię Nostradamusa; podobno przewidział katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, uważam że ta katastrofa miała zupełnie inne swoje "podłoże", a nie dlatego że Nostradamus to przewidział. Jestem osobą wierzącą i dla mnie liczy się to co Bóg mówi do ludzi.


- Razen - 10-07-2010 11:59

sant napisał(a):Jakiego zdania?
Zdania Piano Oczko
spioh napisał(a):jeśli tak to odebrałeś to kompletnie nic nie zrozumiałeś.
A mi się wydaje, że właśnie zrozumiałem więcej nawet niż chciałaś świadomie napisać Uśmiech Zresztą gołym okiem widać stronniczość wypowiedzi na tym forum Oczko
spioh napisał(a):ok 90% postów tego forum (bez względu na przekonania piszącego) sprowadza się jedynie do kwestii "wierzę/nie wierzę" tyle, że często są opowiedziane więcej niż jednym,dwoma słowami - m.in. w skutek subiektywizacji argumentów. i im bardziej ktoś się zapiera, że obiektywne nie istnieje (Bóg, dobro/zło, prawo naturalne itd.) tym bardziej, jakkolwiek by nie próbował argumentować, jego stanowisko staje się jedynie owym "wierzę/nie wierzę", a nie badaniem świata i stwierdzaniem jak jest faktycznie, niezależnie od pragnień, wyobraźni, marzeń itp.
Okej okrej Duży uśmiech Tyle, że nawet jeśli piszę, że w coś wierzę/nie wierzę to staram się to uargumentować tak aby zadziałać na opinię innych - wrócę do przykładu z polityką: Gdyby sąsiadka podała Ci argumenty co do swojego osądu, zależnie od ich wartości Twoja opinia mogłaby ulec modyfikacji. Warto argumentować, bo nie wszystko sprowadza się do wierzę/nie wierzę - zresztą sama zastanów się np: gdybyś czytała książkę o ateizmie a w niej znalazła byś same "suche opinie" i kompletny brak argumentów - czy cokolwiek byś z niej wyciągnęła? Czy mogła byś zmierzyć się z jakimiś faktami itd. podanymi w tej książce?
pafni, Oczko Ja bardzo pokojowy człowiek jestem Duży uśmiech
piano napisał(a):a twoje wnoszą skoro mnie atakujesz? zadowolony jesteś z tego co napisałeś? to się ciesz, proszę bardzo, bo widzę że cię to bawi.....
Wnoszą - przynajmniej argumentuje swoje wypowiedzi Oczko Chodź po części masz rację - zrobiłem OT - to fakt.
Nie bawi mnie to i moim zamiarem nie był atak więc jeśli Cię uraziłem to szczerzę Cię przepraszam.


- piano - 10-07-2010 12:31

Razen, ja też cię przepraszam, emocje mnie poniosły. Powiedz natomiast co sądzisz o przepowiedni Nostradamusa, który "przewidział" katastrofę smoleńską?

Cytat:„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”



- Razen - 10-07-2010 13:02

piano napisał(a):„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”
Hmm to bardzo ciekawe. Nie będę powtarzał z czym można to sobie powiązać, jednak na wielkiej planecie Ziemia Oczko jest na prawdę wiele miejsc i sytuacji w których mogło się to sprawdzić. Dlaczego akurat to miejsce i ten czas? Może to tylko zbieg okoliczności jednak nie można od tak wykluczyć proroctwa - takie rzeczy się zdarzają jednak nie mam podstaw by wierzyć w jakiś z góry ustalony plan wydarzeń dlatego podchodzę do tego sceptycznie. Dlatego pozostaje przy neutralności w tej sprawie i zgadzam się z Drizztem by:
Drizzt napisał(a):z jednej strony nie ufać ślepo, z drugiej - nie lekceważyć.
Argumentuje moją opnie brakiem większych argumentów Duży uśmiech


- kasiek - 10-07-2010 14:53

Nostradamus to dla mnie fenomen jest. Dlaczego otóż idealnie nadaje się dla teorii spiskowych.
Sztuką nie jest dopasować jakieś zdarzenie do jakiegoś zlepka słów.... gdyby to były prawdziwe proroctwa, przepowiednie czyż nie udałoby ich się wcześniej odczytać i odcyfrować...


Jego słowa to równania złożone ze zbyt wielu zmiennych i niewiadomych....


To po prostu tanie chwyty którymi posługuje się większość wróżek i wróżbitów, oraz reszta tego kramu z przepowiedniami....
Opowiadają bzdury tak ogólnikowe, że jak człowiek sie uprze dopasuje wszystko.
Pamiętam na Jednym z OM-ów ksiądz opowiedział Nam historię jak Jego kolega wziął z jakiejś gazety poobcinał nazwy znaków zodiaku i porozdawał ludziom....(zmieniając oczywiście te znaki) później ludzie do niego przychodzili i chwalili go oraz pytali skąd wziął tak trafny sprawdzający się dokłądnie horoskop.
Potęga podświadomosci!


- pafni - 11-07-2010 18:21

piano napisał(a):Cytat:
„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”
Kraj niezwyciężony- odpada
Kraj ogarnięty chaosem i żałobą- też odpada


- piano - 11-07-2010 19:15

albo to:

Cytat:"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"
:roll:


- magdzik - 11-07-2010 20:14

piano napisał(a):albo to:

Cytat:"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"
:roll:
a ilu ludzi straciło brata w katastrofie lotniczej? Na pewno wielu. Przepowiednie Nostradamusa mają to do siebie, że mogą być różnie interpretowane, w zależności od tego co pasuje interpretującemu. Pamiętam, jak kilka lat temu ktoś stwierdził, ze jedna z przepowiedni zapowiada wielką katastrofę podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Igrzyska minęły, o katastrofie ani widu ani słychu.


- piano - 11-07-2010 20:21

a skąd Nostradamus czerpał takie rewelacje? :roll: z czego czerpał przepowiednie swoje? chyba się domyślamy, prawda?


- magdzik - 11-07-2010 21:20

może nudził się w niedzielne popołudnia?


- spioh - 11-07-2010 21:39

padre Pio mawiał, że w niedzielę grzeszy się najłatwiej...