Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Teoria względności ;) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wiedza, nauka, filozofia. (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Teoria względności ;) (/showthread.php?tid=574)

Strony: 1 2


- Harpoon - 07-06-2005 22:51

Stąd, że ja się już zakręciłam i nie wiem kto popuiera moją teorię a kto nie Język


- Grig - 07-06-2005 23:06

Harpoon napisał(a):Stąd, że ja się już zakręciłam i nie wiem kto popuiera moją teorię a kto nie Język
Ja popieram teorie Einsteina! Całkiem mądry był, szkoda że wcześniej się nie urodziłem, bo bym to wymyślił przed nim Język


- Offca - 07-06-2005 23:15

Szkoda, że się nie urodziłam przed Kopernikiem, bo bym ruszyła Ziemię przed nim :diabelek:


- Harpoon - 07-06-2005 23:17

A ja się cieszę, że się urodziłam teraz, bo wsszystko juz odkryte i mogę sobie pospekulować czy naukowcy mają rację Język


- Polonium - 07-10-2007 20:00

Względne są pojęcia i zjawiska fizyczne np.temperatura,czas,prędkość,ciepło itp.Einstein skupia się w swojej teorii przede wszystkim na czasie.Przykład z naszego życia codziennego: przy muzyce czas zlatuje nam szybko,z kolei przy czekaniu na coś wydaje nam się,że się dłuży.

Inne przykłady względności:Względem prędkości światła typowa sonda kosmiczna zdaje się stać w miejscu.Z kolei 7*C to prawdziwy "żar" względem temperatury zera bezwzględnego (-273*C),powiedzmy.

Jednak odnośnie wartości użycie pojęcia "względność" jest nie wskazane.Jeśli się bowiem wszystkie wartości uzna za względne to dochodzi do umniejszenia ich roli a nawet do ich pomijania.


- heysel - 26-05-2008 13:47

Polonium napisał(a):Einstein skupia się w swojej teorii przede wszystkim na czasie.Przykład z naszego życia codziennego: przy muzyce czas zlatuje nam szybko,z kolei przy czekaniu na coś wydaje nam się,że się dłuży.
Pewno nawet sam Einstein nie wiedział, że jego OTW mówi o takich rzeczach jak subiektywne odczuwanie prędkości upływu czasu przez człowieka.