Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Zielonoświątkowcy-masz pytanie ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Zielonoświątkowcy-masz pytanie ? (/showthread.php?tid=691)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


- shady - 01-07-2007 22:22

AHA...
Dziękuję bardzo za odpowiedź... Aha, a chodzi o to, że oni są sektą tylko dlatego, że kiedyś byli tacy ludzie jak Luter i Kalwin, którzy zobaczyli, że Kościół Katolicki w ówczesnych czasach nie jest tak jak w Pierwszym Kościele??? Celibat, czyściec, kult Marii to rzeczy, o których w Biblii nie ma ani słowa... Jak mam to rozumieć? Że co? Że Biblia ma jakieś luki? Smutny

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 22:31 ]
Aha...
Mam jeszcze pytanie.. Ksiądz Marek to na pewno... ksiądz Marek. Bo trochę jestem zdziwiony jego tekstem: [shadow=red]"Prosze bardo: ja sądzę, że są. Myślę, że inni też to samo sądzą. Poza tym: to mieszanka taka sama, jak scena polityczna w nasym kraju. Brak klarowności..." [/shadow] Nie wiem, czy wiecie Cieszyn i cały ten powiat słynie z tego, że występuje to cały można to nazwać kalejdoskop kościołów, ale jednej religii: chrześcijaństwa. Katolicy tu stanowią tylko góra 50% populacji. Następnie klasują się ewangelicy (w Cieszynie jest największy kościół tej wiary w tej części Europy) a zaraz za nimi zielonoświątkowi (co ciekawe jest to pierwszy kościół tej wiary w Polsce, powstał w 1910. Kościół ten liczy ok. 500 członków - to chyba sporo), są też wolni chrześcijanie, baptyści, a także "Spichlerz". I wiecie co jest najciekawsze? Wszyscy żyją w zgodzie, spotykają się razem. Chyba słyszeliście o TYGODNIU EWANGELIZACYJNYM w Dzięgielowie. Który organizuje Kościół Ewangelicki. I wiecie co jest w tym najlepsze... CDN

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 22:34 ]
Widzę tu pełno katolików, zakonnic, katolickich księży, zielonoświątkowych i nikt tu nie uważa innych za jakąś sektę. I to jest wspaniałe. Zapraszam TE w Dzięgielowie właśnie trwa. Zapraszam też do Wisły. Tu Katolików jest najmniej. A Małysz też z przykrością powiem, że nie jest Katolikiem... Warto o tym pomyśleć, jak się powie, o kimś, że jest sekciarze, bo to rani...

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 22:38 ]
A prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Walc - też jest podobno zielonoświątkowcem - w każdym bądź razie protestantem...
Moje oklicy to na prawdę taki teren... Może mam wkleić jakąś fotkę albo stronki, które to potwierdzają??? "Zieloni", ewangelicy, baptyści to naprawdę wspaniali ludzie... i myśle, że o wiele mniej obłudni w tym co wyznają niż co nie po którzy Katolicy... To tyle, co chciałem powiedzieć... :oops: :oops: :oops:
[shadow=brown]POZDRO[/shadow]

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 22:40 ]
:rulez:

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 22:50 ]
Cytat:
Kod:
[list][center][fade][scroll][hide]P;;;[/hide][/scroll][/fade][/center][/list]



- Teofil - 01-07-2007 23:15

Cytat:A prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Walc - też jest podobno zielonoświątkowcem - w każdym bądź razie protestantem...
Oj, raczej nie... Na pewno była członkiem Odnowy i jest doktorem prawa kanonicznego. Protestantami (dokładniej ewangelikami reformowanymi) było kilku prezydentów Warszawy, ale jeden z nich był Niemcem, drugi Polakiem ale pełnił urząd podczas zaborów, a trzeci przed II wojną światową (Stefan Starzyński).

Ogólnie ewangelicy w II Rzeczypospolitej mieli duży udział w władzach państwowych i wyższej kadrze oficerskiej, pomimo niewielkiej liczebności (wszakże reformowanych było wtedy w Polsce 30 tys., teraz jest ich zaledwie 4 tys.).


- Ks.Marek - 01-07-2007 23:18

shady napisał(a):Aha, a chodzi o to, że oni są sektą
No i proszę bardzo... ja tego nie powiedziałem...


- shady - 02-07-2007 09:56

Ależ napisałeś, że są sektą... Zapytałem o to, a ty odpisałeś, że:
Cytat:Prosze bardo:
ja sądzę, że są. Myślę, że inni też to samo sądzą
Poza tym: to mieszanka taka sama, jak scena polityczna w nasym kraju. Brak klarowności...
To mam jeszcze jedno pytanie, jak nie uważasz tak - to jak w końcu uważasz. Ops... przepraszam - jak ksiądz uważa? I naprawdę zapraszam do Cieszyna... To ogromna lekcja tolerancji by była... Aha dziękuje Teofilu - za poprawę :oops:

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 10:06 ]
O pardon...
Chyba się troszkę uniosłem...
przepraszam :oops:


- Offca - 02-07-2007 15:23

shady napisał(a):Hanna Gronkiewicz-Walc - też jest podobno zielonoświątkowcem
No to masz złe informacje. Należy do Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym i nie jest protestantką. No chyba, że się coś zmieniło.

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 15:25 ]
Cytat:Ależ napisałeś, że są sektą...
Chyba nie zrozumiałeś żartu sytuacyjnego. Niemniej ksiądz nigdzie tem nie napisał, że są sekciarzami. Ja przynajmniej tego nie widzę.


- Gedeon - 02-07-2007 15:38

Offca, macie w Olsztynie bardzo fajny zbór zielonoświątkowy Oczko Pod koniec lipca będzie w waszym mieście działać prężnie misja Generacja-T, możesz wpaść. Pozdro :aniol:

więcej informacji na http://www.generacja-t.org


- Offca - 02-07-2007 15:54

Gedeon napisał(a):Offca, macie w Olsztynie bardzo fajny zbór zielonoświątkowy Oczko
A który? Bo jest ich chyba kilka.


- shady - 02-07-2007 16:26

[shadow=yellow]Jejku... ale nie są przychylne słowa na to wyznanie... To się czuje... Ale mniejsza o to. A tak w ogóle to po co prowadzić takie rozmowy... Czy to sekta, czy nie...Trzeba zacząć patrzeć na siebie... I patrzeć - kim ja jestem... [/shadow]

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 16:28 ]
[shadow=orange]Generacja T będzie w Olsztynie???
To świetnie... Można się jeszcze zapisać???
[/shadow]


- Gedeon - 02-07-2007 16:40

Offca, nie wiem dokładnie który, wiem że pastorem lub starszym jest tam Tomasz Ciepliński z Missio Musica Oczko Namiot będzie rozstawiony na jednym z osiedli (zapomniałem nazwy), tam gdzie był w zeszłym roku. Jest to koło takiego placu zabaw ze skateparkiem itp.


- Ks.Marek - 02-07-2007 19:21

shady napisał(a):I naprawdę zapraszam do Cieszyna...
I vice versa. A poza tym, u mnie jest tolerancja we właściwych proporcjach. Pozwalam jeszcze zielonym na działanie w mojej miejscowości, choć się głęboko nad tym jeszcze zastanawiam i być może zacznę brac tych ludzi pod lupe, szczególnie ich lidera...


- Annnika - 02-07-2007 20:47

U nas jak był jeden zbór to było w porządku, dogadywaliśmy się z liderem, organizowaliśmy razem koncerty itd. Potem pojawił się drugi zbór i zaczął się cyrk - bo lider nowego zboru był dość agresywny w działaniu, próbował "podkradać" ludzi, posuwał się do szkalowania i innych nieuczciwych środków. Nie tylko kontra katolicy i inne wyznania, ale nawet kontra drugi zbór. To tyle moich doświadczeń. Podobały mi się wspólne uwielbieniowe nabożeństwa.


- Gedeon - 03-07-2007 00:19

Ks.Marek napisał(a):Pozwalam jeszcze zielonym na działanie w mojej miejscowości...

LOL

Dobry tekst Duży uśmiech =D> =D> =D>


- Ks.Marek - 03-07-2007 01:49

Gedeon napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Pozwalam jeszcze zielonym na działanie w mojej miejscowości...
LOL
Dobry tekst Duży uśmiech =D> =D> =D>

A cóż w niem takiego dobrego?
Po prostu nie podjąłem kroków prawnych w kierunku lidera, który miesza okrutnie i balansuje na krawędzi prawa...


- Gedeon - 03-07-2007 01:56

Ks.Marek napisał(a):
Gedeon napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Pozwalam jeszcze zielonym na działanie w mojej miejscowości...
LOL
Dobry tekst Duży uśmiech =D> =D> =D>

A cóż w niem takiego dobrego?
Po prostu nie podjąłem kroków prawnych w kierunku lidera, który miesza okrutnie i balansuje na krawędzi prawa...

Nie znam ani tego lidera ani sytuacji, ale gdyby to od księży zależał los KZ w Polsce to już dawno starto by nas z powierzchni tego kraju Duży uśmiech Na szczęście zależy on od Stwórcy. :aniol:


- shady - 03-07-2007 08:28

Cytat:Pozwalam jeszcze zielonym na działanie w mojej miejscowości...
WOW!!! To rzeczywiście mocny tekst... "Jeszcze pozawalam"... Jak to Gedeon dobrze zauważył: "to zależy tylko od Stwórcy" na szczęście... A mam pytanie - co oni robią??? Bo może masz i rację, ale co oni dokładnie takiego robią???
Annika - rzeczywiście - są takie smutne sytuację - ale wtedy - to tak naprawdę nie jest Kościół - tylko zwykła jakaś organizacja... Bo jeśli w życiu kierują się tylko liczbą to sory, ale Kościołem, ani zborem nie można tego nazwać...