Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Zielonoświątkowcy-masz pytanie ? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Zielonoświątkowcy-masz pytanie ? (/showthread.php?tid=691)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


- shady - 04-07-2007 16:26

Cytat:1. Widzisz, jaki jesteś mało wytrwały? Nie patrzyłes tam, gdzie trzeba było. I na domiar złego, uciekłeś.
2. Co do czyścca i Matki Pana: nie umiesz zdaje się czytać Pisma Świętego ze zrozumieniem i w pełnym świetle.

Nie chciałem tego pisać, ale napisze:
Grzecznie zapytałem x. Marka o pewne sprawy... A dostałem wredną, złośliwą i ubliżającą mnie odpowiedź. Jak już wcześniej pisałem x. Marek to według mnie wzorem do naśladowania nie jest wcale - a jako ksiądź powinien nim świecić. A jeśli już jestem taki nierozumny i głupi to prosze mi dokładne wersety podać, gdzie o tym pisze. ok???
Oczekuje ostrzeżenia dla x. Marka!!!

[ Dodano: Sro 04 Lip, 2007 16:29 ]
AHA I MAM JESZCZE PROŚBĘ DO X. MARKA... NIECH PROSZE JUŻ NIC NIE PISZE ANI DO MNIE ANI O MNIE... A TE PYTANIA, KTÓRE ZADAŁEM NIECH POTRAKTUJE JAKO MOJE PYTANIA RETORYCZNE... BO NIE MAM OCHOTY SIĘ KŁÓCIĆ. ZAPYTAM O TE SPRAWY KOCHOŚ BARDZIEJ SPOKOJNEGO...


- Ks.Marek - 04-07-2007 16:32

Cóż, widzę, że prawda w oczy kole. Ale nie dziwi mnie to. Haniebne działanie niektórych bardzo ładnie znajduje swe przełożenie na Ewangelię. Więc dla mnie jest to tez wskaźnik, czy miara sprawiedliwości i świętości moijej osobistej oraz wspólnoty wierzacych, pośród której sam się znajduję z posługa duszpasterską.


- shady - 04-07-2007 18:06

Na prawdę x. czasem żałosny jest... MOŻE ŁASKAWIE SIĘ W KOŃCU DOWIEM, GDZIE BIBLIA PISZE O KULCIE MARII, CZYŚĆCU I CELIBACIE??? Czy to mogą wiedzieć tylko wybrani? :?:


- Offca - 04-07-2007 18:07

Bacz na swój język chłopcze i emocje, bo zaczynasz się posuwać za daleko.


- Ks.Marek - 04-07-2007 18:12

shady napisał(a):Czy to mogą wiedzieć tylko wybrani?
W myśl waszego pojmowania Pisma, owszem, tylko dla wybranych sa pewne informacje. Bowiem nie wielu jest wybranych, choć wielu powołanych Uśmiech


- shady - 04-07-2007 18:16

Ks.Marek napisał(a):W myśl waszego pojmowania Pisma, owszem, tylko dla wybranych sa pewne informacje. Bowiem nie wielu jest wybranych, choć wielu powołanych Uśmiech
Nie rozumiem pierwszej kwestii: "w myśli waszego pojmowania pisma"... Waszego??? czyli kogo???


- Ks.Marek - 04-07-2007 18:24

shady napisał(a):Nie rozumiem pierwszej kwestii: "w myśli waszego pojmowania pisma"... Waszego??? czyli kogo???
Waszego, czyli ekskluzywnego, elitarnego vel sekciarskiego...


- Annnika - 04-07-2007 22:03

Shady, za momencik ja ci wlepię ostrzeżenie za pieniactwo...


- Gedeon - 06-07-2007 10:10

Ks.Marek napisał(a):2. Co do czyścca i Matki Pana: nie umiesz zdaje się czytać Pisma Świętego ze zrozumieniem i w pełnym świetle.

Jednym słowem - L O L

Ksiądz już się popisał w wątku z czyśćcem swoją znajomością Biblii więc bez takich tekstów proszę 8)

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 10:12 ]
Ks.Marek napisał(a):Handlujecie świętościa, a to jest obrzydliwe.

Nie ma to jak zielonoświątkowe odpusty i relikwie Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 10:27 ]
Kazn. 1:9
To, co było, znowu będzie, a co się stało, znowu się stanie; nie ma nic nowego pod słońcem.

Mimo że jest to temat o KZ, to w obliczu wypowiedzi "duchownego" na tym forum, musiałem zacytować ten fragment. Tak jak w przeszłości Kościół Rzymski uzurpował sobie prawo do bycia jedynym i najlepszym, tak samo i w ten sam sposób odbywa to się w naszym wieku. Przebudzenie zielonoświątkowe w 1 wieku zaowocowało w cudowny sposób, Kościół Rzymski sobie jednak zapisał wszelkie zasługi na tym polu. Jak jest dzisiaj? Identycznie. Ruch charyzmatyczny rozpoczął się od zielnoświątkowców, którzy byli prześladowani przez współbraci protestantów za to co wyznawali, jednak z czasem Bóg zaczął wylewać swego ducha nawet na skostniałe, tradycyjne kościoły. Co zrobił Kościół Rzymski? Najlepiej pokazuje to ten temat - znów zagarnął sobie wyłączność do wszystkiego, "pionierów" nazwał sekciarzami i heretykami, prawdo do Prawdy przypisał sobie. "Nie ma nic nowego pod słońcem". :roll:


- Ks.Marek - 06-07-2007 12:25

Poczytaj sobie deklarację "Dominus Iesus"...


Pax! panowie i panie! Pax! - Anonymous - 26-07-2007 12:43

nie wiem, czy jeszcze ktoś to czyta..

polecam wszystkim ciekawym protestantyzmu (wiem, wiem.. ciekawość to pierwszy stopień.. bynajmniej wg.X) książkę pana Luis Padrosa S.J. (b2w.. były jezuita) pod tytułem

[center]"Dlaczego wystąpiłem z Kościoła Rzymskokatolickiego?"[/center]

tylko prosiłbym podczas czytania być otwartym na tekst, a nie czytać przez lupę, bądź też pryzmat gorliwego katolika, bo to będzie bezowocne, bezsensowne czytanie i tylko się ciśnienie niektórym podniesie..

ps.
czy na podstawie J:20:21-23 ja mogę przebaczyć grzechy księdzu, czy tylko w jedną stronę to działa? i dlaczego?


- Offca - 26-07-2007 12:50

DaViD_ek napisał(a):"Dlaczego wystąpiłem z Kościoła Rzymskokatolickiego?"
To ja Ci proponuje poczytać świadectwa protestantów, którzy wystąpili z Kościoła protestanckiego i przeszli do rzymskokatolickiego. Nie bądźmy jednostronni. To działa w obie strony.


- Ks.Marek - 26-07-2007 13:28

Offca napisał(a):To ja Ci proponuje poczytać świadectwa protestantów, którzy wystąpili z Kościoła protestanckiego i przeszli do rzymskokatolickiego. Nie bądźmy jednostronni. To działa w obie strony.
Np Kardynał Newman :mrgreen:


- Offca - 26-07-2007 14:49

Ks.Marek napisał(a):Np Kardynał Newman :mrgreen:
Zapewne nie tylko. Miałam na kopie świadectwa tych osób, chyba z jakiejś książki to była. Z tego co kojarzę ktoś z forum mi to podesłał. Ale niestety po formacie już nie mam. Księże, przypadkiem Tobie tego kiedyś nie przesłałam?


- Ks.Marek - 26-07-2007 15:01

Offca napisał(a):Księże, przypadkiem Tobie tego kiedyś nie przesłałam?
Nie wiem,
[Obrazek: m_niewiem.gif] Offieczko, ale chyba nie. Jakoś nie kojarze...