Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Co jest dla nas największym zgorszeniem? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Co jest dla nas największym zgorszeniem? (/showthread.php?tid=753)

Strony: 1 2 3


- TOMASZ32-SANCTI - 23-09-2005 22:39

Wojtek37 napisał(a):Ja natomiast, staram się nie gorszyć innymi braćmi, którzy może są słabsi ode mnie w wierze. Nie jest to łatwe, ale kiedyś słyszałem od pewnego zakonnika na Oazie. iż "gorszy się zawsze gorszy."

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2005 17:45 ]
Ja bym raczej wplał "Boże miej miłosierdzie, nade mną grzesznikiem"

Ale warto też chyba pamiętać, ze jeśli my zdajemy sobie sprawę z tego, ze coś jest złe to nalezy innych napominać, by zmieniali swoje postępowanie, które jest dla nas zgorszeniem. Jest to oczywiście bardzo trudne zadanie,jednak jako katolicy zostaliśmy powołani do tego by dawać świadectwo prawdzie, św.Paweł bardzo czesto o tym wspominał, by napominać innym i by nie być zgorszeniem dla innych.

Pozdrawiam


- msg - 18-11-2005 12:39

Ja ostatnio to najbardziej gorszę się... sobą. Jak sobie powoli uświadamiam jakim naprawdę jestem człowiekiem, ile zniszczenia potrafię dookoła siebie siać i tym samym "zabijać" ludzi dookoła, to naprawdę - zgorszenie totalne.

Na szczęście ma to i dobrą stronę - bardzo dobrze widzę, że jest mi potrzebne nawrócenie, że bez Boga, to po prostu pływałbym w oceanie esencjonalnego egozimu.


- Anonymous - 18-11-2005 14:29

Krótko: ludzkość jako całość.


- TOMASZ32-SANCTI - 18-11-2005 18:05

semper_malus napisał(a):Krótko: ludzkość jako całość.

Włącznie z sobą, semper? Bo chyba jesteś człowiekiem?

Pozdrawiam


- Anonymous - 18-11-2005 18:15

Łącznie ze mna Tomaszu bo jestem człowiekiem oraz łącznie z Tobą, gdyż jak przypuszczam jesteś człowiekiem również. Chyba nie napisałem żadnych wyjątków?

I do ludzkości jako do całości mam żal, ale nie do poszczególnych osobników (żeby było jasne).


- jagoda - 19-11-2005 17:01

wobecnej chwili nic mnie nie gorszy - juz gorsza chyba nie moge być Smutny


- TOMASZ32-SANCTI - 23-11-2005 02:35

semper_malus napisał(a):Łącznie ze mna Tomaszu bo jestem człowiekiem oraz łącznie z Tobą, gdyż jak przypuszczam jesteś człowiekiem również. Chyba nie napisałem żadnych wyjątków?

I do ludzkości jako do całości mam żal, ale nie do poszczególnych osobników (żeby było jasne).

A dlaczego semper masz żal do ludzkości? Uśmiech Przepraszam,że pytam, jesli nie chcesz to mozesz nie odpowiadać, ale jesli mozesz to odpowiedz? Łatwiej może będzie mi ciebie zrozumieć. Uśmiech

Pozdrawiam


- Anonymous - 23-11-2005 03:35

Bo biorą z przyrody wszystko co chcą i nie dają nic w zamian i nie liczą się z konsekwencjami swych czynów. Bo zamiast patrzeć na siebie jak na część Natury wywyższają się i myślą, że są czymś lepszym- a nie są. Bo wyżynają się z głupich powodów dążac do samozagłady, ale wykańczając się wykańczają jednocześnie wszystko inne co żyje.

Generalnie Natura i ewolucja stworzyły błąd, któremu na imię człowiek.


- Offca - 23-11-2005 17:06

Cytat:Generalnie Natura i ewolucja stworzyły błąd, któremu na imię człowiek.

Tylko, że pamiętaj iż tysiąc lat temu, czy wcześniej człowiek potrafił żyć w symbiozie z naturą. Było na ziemi mniej ludzi, środowisko nie było w zasadzie niczym zagrożone. Dopiero teraz, człowiek jak debil wycina masowo drzewa, zabija zwierzęta, zatruwa środowisko, tylko dlatego, żeby tylko JEMU było dobrze, a przyrode ma w...
Kiedyś człowiek tez czerpał z przyrody, ale nie w taki sposób jak teraz!!! Czerpał, ale nie w sposób dla niej destruktywny :/


- Annnika - 23-11-2005 17:15

Kiedyś był integralną częścią systemu, teraz próbuje ten system przerobić na swoje potrzeby, zakłócając wszelką harmonię...


- Anonymous - 23-11-2005 17:27

Chyba wola boska co? Przecież mówi Pan coby się rozmnażać i posiąść ziemie- więc niby skąd te święte oburzenie.


- Offca - 23-11-2005 17:38

Posiąść, ale nie niszczyć. Nie rób z Pana Boga głupka.


- Anonymous - 26-11-2005 07:45

przcież nie muszę nie?


- Annnika - 26-11-2005 12:35

Semper, to już zakrawa na chamstwo :evil: Po co ty to robisz :?: Przypomnij sobie czasem, jaki typ forum otwierasz ;(

O właśnir, dla mnie zgorszeniem jest brak szacunku do rozmówcy Smutny


- Samael - 26-11-2005 13:08

Dla mnie zgorszeniem jest jak 22letnia osoba robi z siebie dziecko stylem swoich wypowiedzi :diabelek: