Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Film i wszystko z nim związane - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Film i wszystko z nim związane (/showthread.php?tid=890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Lola - 04-07-2006 21:40

tak, widziałam ten film już ze trzy razy i nadal mi się b. podoba, bo niesie jakieś przesłanie, nie jest to jakiś głupkowaty kicz :roll:


- Myszkunia - 25-08-2006 21:03

nie oglądałam tego filmu...
Ogólnie to powtórzę za kilkoma osobami: lubię polskie komedie, ale wolę te starsze, te nowsze nie są takie dobre.
Lubię w ogóle komedie, także te zwariowane, typu "czy leci z nami pilot" lub cześci "nagiej broni".
Nie przepadam za fantastyką, ale tu wyjątki: jednym z nich jest "Władca Pierścieni", który jest wspaniały, innym - "Matrix".

Aktorów różnych cenię. Wymienię Louisa de Funesa-wspaniałe części "Zandarma...", Marylin Monroe-miała coś w sobie, Jackie Chana-świetne połączenie komedii i kina akcji, oczywiście Bruce'a Lee, ponadto:główny bohater "Ediego"(wyleciało mi w tej chwili z głowy nazwisko), Orlando Bloom...jejku, nie wiedziałam,,że tego aż tak dużo, a dopiero zaczęłam wymieniać Duży uśmiech To kiedy indziej chyba dopiszę...


- Offca - 02-10-2006 13:37

"Życie ukryte w słowach" - ponoć przejmujący, magiczny... Szukam go i szukam w sieci i znaleźć nie mogę Smutny Bo jak go puszczali w kinie to przegapiłam ;P


- Helmutt - 02-10-2006 14:04

A ja se dziś kupiłem "Dzień świra" - znam to już na pamięć ale w swojej kolekcji nie mam. Tzn JUŻ mam Uśmiech


- CaRo - 03-10-2006 17:29

Duży uśmiech Dla lubiacych komedie polecam American Pie 1,2,3,4, Eurotrip, After School Special.. Duży uśmiech


- Offca - 03-10-2006 22:44

Właśnie wróciłam z kina z "Życia ukrytego w słowach" :mrgreen: Okazało się, że tak do końca go nie przegapiłam i że jeszcze to grają w jednym, małym studyjnym kinie w Olsztynie Uśmiech I dlatego kocham to kino ;P
No cóż, film, mimo, że nie ma w nim żadnej wartkiej akcji, żadnych efektów specjalnych, żadnych wyssanych z palca historyjek, jest wstrząsający i przejmujący. Sporo daje do myślenia. Jest po prostu prawdziwy, bo o prawdziwym życiu. Dlatego sądzę, że to film dla wybranych wrażliwców. Na pewno nie spodoba się wszystkim. Nie spodoba się na pewno tym, którzy lubią filmy akcji, filmy przygodowe, głupkowate komedyjki...
Mnie jednak mocno urzekł (aczkolwiek nie jestem fanką komerchy, którą puszczają ostatnio na ekranach Oczko ). To film z tego gatunku, który się długo pamięta. Nie omieszkam go zdobyć do mej filmowej kolekcji kiedy tylko pojawi się na DVD Uśmiech


- krzysiek_enoch - 03-10-2006 22:50

Offca napisał(a):właśnie wróciłam z kina z "Życia ukrytego w słowach"
o czym dokładniej jest ten film?


- Offca - 03-10-2006 23:06

Wiesz co? Tego się nie da opowiedzieć Uśmiech To trzeba zbaczyć. To film o cierpieniu, bólu, traumatycznej przeszłości, samotności, ale i o bardzo głębokim uczuciu, które wieńczy wszystko Uśmiech
Film sam w sobie może zdawać się przygnębiający, ale takie jest właśnie życie bohaterów. Mimo tego dobrze się kończy Uśmiech

Aktor Tim Robbins bardzo zyskał w moich oczach po tym filmie Uśmiech Genialny aktor i fajny facet Oczko


- krzysiek_enoch - 03-10-2006 23:10

Offca napisał(a):To trzeba zbaczyć.
poszukam w wypożyczalni - dzięki za zachętę.


- Helmutt - 04-10-2006 07:07

CaRo napisał(a):Duży uśmiech Dla lubiacych komedie polecam American Pie 1,2,3,4, Eurotrip, After School Special.. Duży uśmiech
Nie, tylko "amerikan paj"!!!! Litości...!


- CaRo - 04-10-2006 16:45

O co Ci chodzi.. ?


- Offca - 04-10-2006 19:37

Chyba o to, że to niskiej klasy i wartości film Oczko

"Forrest Gump" zapewne Wam znany Duży uśmiech Fantastyczny film Uśmiech Słyszałam, że tekst Forresta, że "życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co się trafi" jest w jakimś rankingu najlepszym tekstem w historii kina.

A w piątek jest "Władca Pierścieniiiii" \Duży uśmiech/


- Helmutt - 05-10-2006 07:23

Offca napisał(a):Chyba o to, że to niskiej klasy i wartości film Oczko
Dokładnie tak. Głupawa komedia dla amerykańskich nastolatków.

Cytat:"Forrest Gump" zapewne Wam znany Duży uśmiech Fantastyczny film Uśmiech Słyszałam, że tekst Forresta, że "życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co się trafi" jest w jakimś rankingu najlepszym tekstem w historii kina.
Offca a czytałaś książkę na podstawie której został nakręcony "Forrest"? Jeśli nie - polecam. Jest jeszcze lepsza niż film - poza tym zupełnie inna od niego (Forrest ma zupełnie inne - ciekawsze - przygody, poza tym ujawniaja się jego niezliczone talenty - powiem tylko tyle, że leci w kosmos, rozgrywa mecz szachowy z Kasparowem, itd.). No i jak już przeczytasz "Forresta" weź się za drugą część - "Gump i spółka" - dalsze losy bohatera - Forrest mi.in przyczynia się do zjednoczenia Niemiec, łapie Saddama Husajna i robi całe mnóstwo innych interesujących rzeczy. Gorąco polecam.


- Offca - 05-10-2006 21:09

DARTH_HELMUTH napisał(a):Offca a czytałaś książkę na podstawie której został nakręcony "Forrest"?
Jeszcze nie czytałam, ale myślałam o tym, żeby przeczytać. Jak znajdę w bibliotece, to wypożyczę. Znasz może autora?


- Malchior - 05-10-2006 21:43

Forrest Gump, Czy leci z nami pilot, Władca Pierścieni, przeróżne filmy z Georgem Clooneyem, Matrix ale tylko 1 część, Gwiezdne Wojny, Przyczajony Tygrys Ukryty Smok, Equilibrium, filmy z Jerzym Stuhrem, Shrek, King Kong nowa wersja i na pewno coś jeszcze się znajdzie

aaa i Gladiator oraz Królestwo Niebieskie