Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Film i wszystko z nim związane - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Film i wszystko z nim związane (/showthread.php?tid=890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Ks.Marek - 30-03-2007 23:13

Jestem właśnie po obejrzeniu Apocalypto.
Nie powiem, by film był porywający, ale ma w sobie to "coś". Pokazuje wprost, dlaczego warto żyć, i ile można (czyt. trzeba) zrobić dla życia.


- Helmutt - 01-04-2007 13:41

Ks.Marek napisał(a):Jestem właśnie po obejrzeniu Apocalypto.
Nie powiem, by film był porywający, ale ma w sobie to "coś". Pokazuje wprost, dlaczego warto żyć, i ile można (czyt. trzeba) zrobić dla życia.
A ja sobie to może w końcu obejrzę Oczko Dzięki za krótką, acz treściwą recenzję Uśmiech


- Offca - 14-04-2007 23:39

"Lista Schindlera" - co za film! Wspaniały, jeden z lepszych jakie w życiu widziałam. Mądry film o mądrym i wielkim człowieku.


- Ela - 14-04-2007 23:50

Ks.Marek napisał(a):Jestem właśnie po obejrzeniu Apocalypto.
Nie powiem, by film był porywający, ale ma w sobie to "coś". Pokazuje wprost, dlaczego warto żyć, i ile można (czyt. trzeba) zrobić dla życia.

W tym roku bylam w Meksyku i zrobilam sobie wycieczke aby zobaczyc te slynne piramidy Majow. Przewodnik byl super, podal nam pieknie historie tego Narodu. Film Apocalypto w jakims stopniu pokazuje wartosci jakimi zyli Majowie, ale tylko w malym stopniu.

PS. Jak wejdzie sie na piramide i powie sie slowo to ludzie na dole bardzo wyrazie je uslysza. - sprawdzone.
W piramidach Majow nie bylo grobowcow. - to tak dla informacji.


- Rachel - 17-04-2007 00:32

"Kundun" film poświęcony XIV Dalejlanie

[ Dodano: Nie 22 Kwi, 2007 15:56 ]
Dziś miałam sposobność obejrzeć film "królestwo niebieskie"
nie wciągnął mnie na całego...ale ciekawy film.

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 21:16 ]
Film 300 to spodziewałam się czegoś więcej. bardzo mi się on nie podoba.

[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2007 20:36 ]
Dziś z siostrą obejrzałam "Ostatni Samuraj" bardzo podoba mi się ten film. Mówiący o honorze i nie tylko.


- Offca - 07-05-2007 22:53

"Upadek" o Hitlerze. Bardzo dobry, ale żesz cholera nie dałam rady obejrzeć go wczoraj do końca bo miałam na 8 na zajęcia i jakbym obejrzała do końca (a byłaby to 2 w nocy) to bym nie wstała rano... Mój ojciec się uparł i obejrzał do końca, chociaż mówił wcześniej, że na pewno tego nie zrobi, bo jest za późno. Ale mówi, że było warto.


- Ks.Marek - 08-05-2007 01:06

Prison Break - 2 sezony na boku. Łącznie 44 odcinki.
Film nieźle zakombinowany, i bardzo teologiczny...


- Helmutt - 08-05-2007 10:24

Offca napisał(a):"Upadek" o Hitlerze. Bardzo dobry, ale żesz cholera nie dałam rady obejrzeć go wczoraj do końca bo miałam na 8 na zajęcia i jakbym obejrzała do końca (a byłaby to 2 w nocy) to bym nie wstała rano... Mój ojciec się uparł i obejrzał do końca, chociaż mówił wcześniej, że na pewno tego nie zrobi, bo jest za późno. Ale mówi, że było warto.
Bardzo dobry film. Wyklęty przez środowiska żydowskie, bo jest to jeden z nielicznych filmów w jakim Hitler pokazany był jako człowiek majacy uczucia, a nie jako opętany psychopata wrzeszczący co chwila "Heil samemu sobie! Jude raus!".
Co prawda sam proces samobójstwa (?) Hitlera i Braun nie został odtworzony twg najnowszych badań, ale mimo to warto go obejrzeć.


- Rachel - 08-05-2007 10:59

Offca napisał(a):"Upadek" o Hitlerze.
mialam z kumpela pojść na I roku do kina, ale w kinie nie wiedzieli gdzie on ma być puszczany :/ każdy co innego mówił i tak sie skończylo że nie obejrzałam a bardzo chętnie bym obejrzała.


- Offca - 08-05-2007 11:40

Helmutt napisał(a):bo jest to jeden z nielicznych filmów w jakim Hitler pokazany był jako człowiek majacy uczucia, a nie jako opętany psychopata wrzeszczący co chwila "Heil samemu sobie! Jude raus!".
Samemu sobie może i nie, ale moim zdaniem był właśnie ukazany jako psychopata :krzywy: Zwłaszcza w tych momentach histerii i szału, kiedy posyłał do walki te wojska, których tak naprawdę już nie miał :krzywy: Te jego nieracjonalne i nielogiczne decyzje... Ale fakt, był ludzki. Z wielkiego wodza stał się na koniec wrakiem człowieka. To zostało bardzo dobrze ukazane.


- Helmutt - 08-05-2007 12:26

Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):bo jest to jeden z nielicznych filmów w jakim Hitler pokazany był jako człowiek majacy uczucia, a nie jako opętany psychopata wrzeszczący co chwila "Heil samemu sobie! Jude raus!".
Samemu sobie może i nie, ale moim zdaniem był właśnie ukazany jako psychopata :krzywy: Zwłaszcza w tych momentach histerii i szału, kiedy posyłał do walki te wojska, których tak naprawdę już nie miał :krzywy: Te jego nieracjonalne i nielogiczne decyzje... Ale fakt, był ludzki. Z wielkiego wodza stał się na koniec wrakiem człowieka. To zostało bardzo dobrze ukazane.
Zwróć uwagę na jedne z pierwszych scen - gdy Adolf przyjmuje grupę kandydatek na sekretarkę - rozmawia z nimi z uśmiechem, miło, grzecznie - względem zaś głównej bohaterki zachowuje się jak najsympatyczniejszy "wujcio" - takiego Hitlera w filmie jeszcze nie widziano.


- Offca - 08-05-2007 12:53

Fakt, w filmie wielokrotnie był ukazywany jako człowiek z uczuciami, życzliwy wobec bliskich mu osób, szczególnie wobec kobiet i dzieci. I nie mam nawet wątpliwości co do tego, że taki był. Ale jego szaleństwo wysuwa się jakby nie patrzeć na pierwszy plan, dlatego, że był przedewszystkim Wodzem.


- Myszkunia - 11-05-2007 15:04

Ks.Marek napisał(a):Prison Break - 2 sezony na boku. Łącznie 44 odcinki.
Film nieźle zakombinowany, i bardzo teologiczny...
Czy w końcu uciekł?
I dlaczego film teologiczny?


- Ks.Marek - 11-05-2007 15:41

Myszkunia napisał(a):Czy w końcu uciekł?
Wiem, ale nie powiem
Myszkunia napisał(a):I dlaczego film teologiczny?
Dlatego, iż bardzo pięknie pokazuje mechanizm działania grzechu i jego skutki, zakres rozlewania się na osoby i czas.


- Myszkunia - 11-05-2007 18:32

Ks.Marek napisał(a):Wiem, ale nie powiem
wrrrrr
;(
Ks.Marek napisał(a):Dlatego, iż bardzo pięknie pokazuje mechanizm działania grzechu i jego skutki, zakres rozlewania się na osoby i czas.
Proszę o odniesienie do któregoś z bohaterów abym lepiej pojęła.