Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Film i wszystko z nim związane - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Film i wszystko z nim związane (/showthread.php?tid=890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- aga - 06-07-2007 11:23

Ostatnio rozpoczęła się emisja filmu "Moskiewska saga". Czy ktoś z Was ogląda ten film i jakie ma wobec niego odczucia? Mnie bardzo się podoba i chciałabym przeczytać książkę. A może ktoś przeczytał i może się na ten temat wypowiedzieć?


- Helmutt - 06-07-2007 11:45

aga napisał(a):Ostatnio rozpoczęła się emisja filmu "Moskiewska saga". Czy ktoś z Was ogląda ten film i jakie ma wobec niego odczucia? Mnie bardzo się podoba i chciałabym przeczytać książkę. A może ktoś przeczytał i może się na ten temat wypowiedzieć?
Mam wielka chętkę na ten serial, ale niestety pora jego emisji skutecznie uniemożliwia mi obejrzenie. Czemu tak jest, że w TVP najciekawsze filmy czy programy są nadawane od 22:30 a wcześniej jest tylko odmóżdżająca papka dla mas?!!


- aga - 06-07-2007 11:51

No właśnie, też tego nie rozumiem. Ostatnio nie dałam rady obejrzeć drugiego z dwóch nadawanych w jednym dniu odcinków, bo na początku drugiego zasnęłam i mi żal. Może właśnie o to chodzi, żeby taki film mało ludzi ogladało.


- Offca - 06-07-2007 18:31

"Przesłuchanie" z Krystyną Jandą, Adamem Ferencym i Januszem Gajosem - film mnie zwalił z nóg. Świetny. Szkoda mi Morawskiego, jedyny człowiek, który miał w tym więzieniu ludzkie odruchy... :| Czemu popełnił samobójstwo?


- Ks.Marek - 07-07-2007 23:30

Bioman w shoutboxie napisał(a):Bioman: Ciekawe czy ksiądz Marek był na tym filmie z Brucem Wilkiem A jak tak, to jak eksplozja/rozwalanie najbardziej się podobało księdzu
Powiem wam tak:
1. Zanim udałem się do kina poczytałem kilka recenzji; jedne za, inne contra. Po raz pierwszy nie żałuje tego posunięcia. Mogłem ciekawie kontrolować czas filmu Duży uśmiech
2. Oglądałem wcześniejsze 3 części Die Hard: dość mocne kino akcji, ciekawa fabuła, niezłe zwroty akcji - ich zabrakło w vol. 4, zdecydowanie.
3. a propos textu Biodzieciaka: chyba ta, jak zestrzelił śmiglowiec... samochodem xD, a później o mały włos nie przesiadł się z lecącego w gruzy mostu do myśliwca...
Reasumując: niczego sensowniejszego się nie spodziewałem w tej 4 części. Gdybym miał taką możliwość, to bym dał temu filmowi Oscara za najbardziej durny, absurdalny film roku 2007. Ale to po prostu takie kino, kiczowate, amerykańskie wyrażenie pokrzepienia serca paraliżowanego strachem o każde jutro, bo Al-Kaida tuż, tuż...


- Offca - 08-07-2007 12:49

Shrek Trzeci po prostu przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Przebił moim zdaniem dowcipem pozostałe dwie części. Myślałam, że z fotela zlecę ze śmiechu :hahaha:


- Myszkunia - 10-07-2007 08:55

Uświadomiłam sobie, że już dawno nie obejrzałam żadnego filmu. Trzeba nadrobić Duży uśmiech
A w sobotę trafiłam na końcówkę Miasta aniołów. Podoba mi się.


- Offca - 10-07-2007 12:44

Wczoraj oglądałam "Przełamując fale". Ktoś kiedyś ten film polecał, ale nie pamiętam w jakim kontekście. W kazdym razie film trwa ponad 3h, wynudziłam się na nim i niestety nie do końca zrozumiałam. A oglądałam bo chciałam zobaczyć jaki będzie koniec. I właściwie końcówka filmu sporo wyjaśnia, ale i tak chyba przeczytam jakąś recenzję, żeby się bardziej "uświadomić". Film trudny, to fakt, nie dla każdego. Dlatego zbyt specjalnie nie polecam gdyż niektórzy mogliby się zgorszyć ;P


- Ks.Marek - 14-07-2007 18:58

Coś jakby druga część "U Pana Boga za piecem"
Zwiastun


- Bioman - 14-07-2007 22:14

Ks.Marek napisał(a):Coś jakby druga część "U Pana Boga za piecem"
Zwiastun
Tą pierwszą część prawie całą widziałem.
Wygląda na to, że w tej drugiej będzie większa akcja Szczęśliwy
W zwiastunie rozłożył mnie tekst na końcu: "Rydzyki ciężko strawne są"... :roll2:


- Ks.Marek - 14-07-2007 22:20

Bioman napisał(a):W zwiastunie rozłożył mnie tekst na końcu: "Rydzyki ciężko strawne są"...
A mnie:
Nazywam się Bocian, czasem mowią mi Czapla, a wgóle to mam ksywkę "Żuraw"
- czy jakoś podobnie to szło :mrgreen:


- aga - 17-07-2007 10:01

Postanowiłam jednak, mimo późnej pory emisji, oglądać "Moskiewską sagę". Serial jest bardzo dobry, ale bez znajomości tła historycznego nie można go zrozumieć, więc najlepiej się zapoznać z historią i przeczytać wcześniej książkę.


- Ks.Marek - 11-08-2007 00:29

Właśnie zakończyłem oglądac "Next" z N. Cage.
Marny film, chyba najgorszy jaki do tej pory pojawił się z tym aktorem w roli głównej. Szkoda czasu, pieniędzy i w ogóle, żenada.
Cage jest wizjonerem, widzi 2 minuty wcześniej to, co się dopiero wydarzy. Włazi w łapy FBI, bo oni nie potrafią sobie poradzić normalnymi środkami z mafią, która chce się pobawić w wojnę atomową w USA.


- Offca - 11-08-2007 11:17

Mi się "Amelia" bardzo spodobała. Byłam do tego filmu jakoś tak zawsze niechętnie nastawiona, dopóki go nie obejrzałam Uśmiech Bardzo ciepły, optymistyczny, sympatyczny. A poza tym "Good Bye Lenin!" polecam, bo ciekawy, tylko momentami mi się dłużył, ale może dlatego, że leciał późno, a ja byłam zmęczona.


- Bioman - 11-08-2007 12:32

Ks.Marek napisał(a):Właśnie zakończyłem oglądac "Next" z N. Cage.
Marny film, chyba najgorszy jaki do tej pory pojawił się z tym aktorem w roli głównej. Szkoda czasu, pieniędzy i w ogóle, żenada.
Cage jest wizjonerem, widzi 2 minuty wcześniej to, co się dopiero wydarzy. Włazi w łapy FBI, bo oni nie potrafią sobie poradzić normalnymi środkami z mafią, która chce się pobawić w wojnę atomową w USA.
Jedynym atutem tego filmu jest to, że jest efekciarski i nic poza tym. Trzeba było się Biomana spytać, bo widział.

Jedyne na co warto iść do kina w sierpniu to Tansformery. Ten kto czytał/oglądał komiksy (są super) i oglądał kreskówki w TV (są super) o nich, to ten film to pozycja obowiązkowa. Z resztą chyba nie ma takiego człowieka, który by nie słyszał o Transformerach. W skrócie, roboty broniące to Autoboty (takie dobre Jedi'e z świetnymi tekstami Duży uśmiech ) stojące po stronie ludzi, a niszczące to Deceptikony (takie złe Sith'y).
Zwiastun nr1
Zwiastun nr2
Film będzie świetny :!:
Coś do poczytania:
Ameryka podbita przez „Transformers”
Transformers najbardziej oczekiwaną premierą sierpnia

Najciekawszy artykuł
Cytat:Jest to pierwszy film w dziejach tej klasyfikacji, zawierający rozbudowany skecz na temat... masturbacji. Kto oglądał już zwiastun, ten może kojarzyć scenę, w której Sam Witwicky (główny bohater) z okna swojego pokoju mówi do jednego z Transformersów, żeby ten się chował, bo zaraz tu wejdą jego rodzice.

Tej scenie towarzyszy absurdalnie zabawny skecz w stylu cyklu komedii "American Pie" - rodzice stoją pod drzwiami głównego bohatera i zastanawiają się, dlaczego ten się przed nimi zabarykadował. Wpada im do głowy naturalne skojarzenie rodziców nastolatka i po wejściu do pokoju zaczynają przekomiczną rozmowę uświadamiającą (w której matka wysuwa propozycję, że jeśli słowo "masturbacja" jest zbyt drastyczne, można to nazywać "szczęśliwą godziną Sama").
Co za określenie :roll2:

Po prostu kochom roboty Uśmiech