Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Film i wszystko z nim związane - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Film i wszystko z nim związane (/showthread.php?tid=890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Rachel - 05-03-2008 18:04

nika92 8177 napisał(a):ale nikt nie przebije "Jak Rozpętałem II Wojne Światową"
przyznam szczerze, że ja tego nawet nie oglądałam. 8-[


- Myszkunia - 08-03-2008 19:20

Rachel napisał(a):przyznam szczerze, że ja tego nawet nie oglądałam.
To trzeba nadrobić xD Film rzeczywiście bardzo wesoły.


- Rachel - 08-03-2008 22:16

Myszkunia napisał(a):Rachel napisał/a:
przyznam szczerze, że ja tego nawet nie oglądałam.

To trzeba nadrobić Film rzeczywiście bardzo wesoły.
jak znajdę osobę, która posiada, to chętnie Uśmiech

Ostatnio obejrzałam kilka filmów produkcji indyjskij Uśmiech
jak " Jestem przy tobie", "Gdyby jutra nie było", "Czasaem słońce , czasem deszcz"
Super filmy, polecam. Powaga, ale też troszke śpiewu itd.
Pokazuję zarazem swą kulturę.


- Helmutt - 12-03-2008 11:57

Rachel napisał(a):Ostatnio obejrzałam kilka filmów produkcji indyjskij Uśmiech
jak " Jestem przy tobie", "Gdyby jutra nie było", "Czasaem słońce , czasem deszcz"
Super filmy, polecam. Powaga, ale też troszke śpiewu itd.
Pokazuję zarazem swą kulturę.
To pewnie byś się dogadała z moją szwagierką. Ona jest beznadziejną fanką produkcji indyjskich i posiada zarazem dosyć sporą kolekcję tychże filmów. No i kocha się platonicznie w Shar Rukh Khanie Duży uśmiech
Mnie one jakoś nie trafiają do serca, ale fakt - to bardzo specyficzne kino, jedyne w swoim rodzaju.


- Rachel - 12-03-2008 12:11

Helmutt napisał(a):To pewnie byś się dogadała z moją szwagierką. Ona jest beznadziejną fanką produkcji indyjskich i posiada zarazem dosyć sporą kolekcję tychże filmów. No i kocha się platonicznie w Shar Rukh Khanie
Mnie one jakoś nie trafiają do serca, ale fakt - to bardzo specyficzne kino, jedyne w swoim rodzaju.
Zgadza się. Nie każdy lubi takie kino. Dla mnie jest to dobra forma relaksu.

A gdzie obecnie przebywa twa szwagierka xD :mrgreen:


- Helmutt - 12-03-2008 12:26

Rachel napisał(a):Zgadza się. Nie każdy lubi takie kino. Dla mnie jest to dobra forma relaksu.

A gdzie obecnie przebywa twa szwagierka xD :mrgreen:
Obecnie (i na co dzień) przebywa na 2 piętrze w domu w którym mieszkam (ja mieszkam na pierwszym) Uśmiech A co chesz jakieś "bollywódy"? Postaram się coś wydębić, choć będzie ciężko bo ona się bardzo nie lubi dzielić.
Ale z tego co pamiętam to ja też mam jakieś filmy indyjskie (fakt, tylko parę) w swojej wielkiej kolekcji.


- Kyllyan - 16-03-2008 13:40

Egzorcyzmy Anneliese Michel: wstrząsający dokument; TVP2 23:00
2008-03-20 23:00
”EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL”

Emisja filmu - Wielki Czwartek 20 marca 2008
o godzinie 23:00 - Program 2 TVP, czas 53 min.

1 lipca 1976 w centralnych Niemczech zmarła 24 letnia studentka pedagogiki Anneliese Michel. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. W czasie dochodzenia okazało się, że ostatnie 9 miesięcy życia dziewczyna była poddawana egzorcyzmom. Rodzice i dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i dwa lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialna burzę od czasu procesów Norymberskich.

Ustami bezpośrednich świadków film opowiada o tym, co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel. W filmie wykorzystano fragmenty oryginalnych nagrań audio dokonywanych podczas egzorcyzmów Anneliese Michel. Jest to wstrząsające świadectwo ukazujące podstawowe prawdy naszej wiary.

Szatan istnieje. Jest zabójcą
nienawidzącym Boga i człowieka.
Za wszelką cenę chce doprowadzić człowieka
do śmierci wiecznej.
Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem
i tylko w Jego mocy
możemy zwyciężać moce piekielne.

Film został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy stoją na pierwszej linii frontu wojny z szatanem. Księża egzorcyści wzięli udział w specjalnym pokazie przedpremierowym zorganizowanym podczas ich zjazdu w Niepokalanowie. Film został przyjęty owacją na stojąco. “Egzorcyzmy Anneliese Michel” widziało już bardzo wiele osób. Zawsze wywoływał on żywe reakcje i ogromne duchowe poruszenie.

Skopiowane z : http://www.info.diecezja.gda.pl/engine.php?fm=32&id=1180&ret=30&ed=32

[ Dodano: Nie 16 Mar, 2008 13:15 ]
A dziś o 23:20 na TVP 1 - "Pasją" gibsona


- Ks.Marek - 16-03-2008 15:41

Kyllyan napisał(a):”EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL”
Już parę razy pojawiała się na forum ta informacja. Również i w tym miejscu proszę moderatorów, którzy mają "władzę absolutną" by utworzyć dział na forum, w którym to dziale będzie można zarzucać tego typu informacje.


- Annnika - 16-03-2008 17:29

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?p=102752#102752

Dział niepotrzebny - proponuję temat Oczko - przy tworzeniu podforum powstanie multum jednopostowych tematów.


- Rachel - 18-03-2008 00:04

Obejrzałm dzis film "Bandyta". Jak dla mnie warty obejrzenia. Chociaż końcówki do końca nie czaję... :-k


- Helmutt - 19-03-2008 09:53

"Das Boot" ("Okręt")Wolfganga Petersena.
Jeden z najlepszych filmów wojennych jakie oglądałem. Polecam wersję reżyserską, ta zwykła jest jednak zubożona.


- kasiunia7 - 26-03-2008 16:03

Ja wczoraj obejrzałam polski film "U Pana Boga w ogródku" całkiem fajny jest Uśmiech

mam małe pytanie :!: :!:
czy ma ktoś może napisy do "Sekty 2" (2cd po 700mb) nie mogę nigdzie znaleść do tej wersji Smutny


- Helmutt - 02-04-2008 08:06

"The Simpsons - wersja kinowa".
Jestem od lat fanem serialu, a to co się wyrabia w tym filmie to już bajka, przez 80% filmu leżałem na podłodze ze śmiechu.
I zastanawiam się, dlaczego do dziś nikt nie wyprodukował w Polsce takiego serialu animowanego, który naśmiewałby się z naszych typowo polskich absurdów rzeczywistości jak właśnie "The Simpsons" czy "South Park" w USA.
Fakt, za "Kaczorów" nie bardzo się dało, pewnie twórcy trafiliby z miejsca pod sąd za "obrazę uczuć" czy równie sympatyczny paragraf, ale teraz.... pole do popisu. są niby "Włatcy Móch", ale coś mi tam brakuje.


- Lapsi - 05-04-2008 00:16

A ja polecam "Wesele" : http://wesele.filmweb.pl/

Kapitalna diagnoza Polski...


- aga - 05-04-2008 23:10

Ja dzisiaj oglądałam pierwszy odcinek "Karol, człowiek, który został papieżem" i chciało mi się płakać.

"Tylko mnie kochaj bardzo mi się podoba". Oglądałam jakoś pięć albo sześć razy. Może trochę infantylne, lekkie i przyjemne, ale ciepłe i pozytywnie nastrajające.