Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Film i wszystko z nim związane - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Film i wszystko z nim związane (/showthread.php?tid=890)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


- Daisy - 18-05-2006 16:01

Cytat:ja obejrzę na kompie. oczywiście jak najbardziej piracką wersję. :twisted:

takie postepowanie jest be!! :hm:
ja na ten film poszłabym w przyjemnoscia :mrgreen: i nie ze złośliwości i na przekór innym, ale żeby zobaczyć czy film jest rzeczywiście taki zły.

sory, że to tu pisze, ale co do książki to słyszałam wypowiedzi, że nie ma w niej nic takiego strasznego. Zaczeli na niej "psy wieszać" zrobili rozgłos i poszła tylko sprzedaz w góre (o co pewnie autorowi chodziło). Zrobili potem film i zarobili sporo kasy!!


- Aslan - 18-05-2006 21:43

tendencja napisał(a):hmmm... ja lubie Mumio i interesuje się tym kabaretem od dawna, a to reklamy przyniosły im popularność! Widziałeś ten film Aslan? Czy to jest humor charakterystyczny dla kabaretu Mumio???Wg Ciebie?
nie wiem. nie oglądałem jeszce. generalizowałem tylko. dla mnie kwintesencją mumio jest np. skecz 'niuniunin'- fenomenalny. chociaż bardzo mało jest osób, które się z niego śmieją. bo i trudno śmiać się z absurdu, który jest absurdalnie tworzony. raczej- można podziwiać. pozdrawiam


- tendencja - 18-05-2006 22:20

Aslan napisał(a):np. skecz 'niuniunin'- fenomenalny.
No to jest extraDuży uśmiech Hm chyba sie jednak jutro wybiore na ten filmUśmiech


- Helmutt - 19-05-2006 08:09

Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):A kto NIE IDZIE na "Kod Da Vinci"?
Ja bym się nawet przeszła, ale za bardzo nie chcę dofinansowywać tego filmu, więc pewnie obejrzę za jakiś czas na kompie Uśmiech A chcę obejrzeć z czystej ciekawości, jako zwykły film kryminalny. Niczego z niego nie biorę na serio bo roi się tam od fałszerstw, że nie wiem jak niektórzy mogli Brownowi uwierzyć :mrgreen:
Heh, a jednak... Dużo zrobiła propaganda medialna - niedouczeni pismacy zaczęli reklamowac powieśc Browna i film jako "nowe objawianie" - i się zaczęło Oczko


- tendencja - 19-05-2006 12:12

http://wiadomosci.onet.pl/1336179,240,kioskart.html
ale opinie jak widać różne...


- Helmutt - 19-05-2006 13:56

tendencja napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1336179,240,kioskart.html
ale opinie jak widać różne...
Eeeeee.... osmielę się antycypować, że film jest raczej średni. Prawdopodobnie jest to coś na wzór "Stygmatów" doprawione kilkoma strzelaninami, pościgami samochodowymi i Tomem Hanksem.
Jak ktoś mi podrzuci płytkę - na pewno obejrzę. W przeciwnym razie nie będę sobie tym głowy zawracał. Wolę obejrzeć 39 raz "Misia". Bo i ubaw większy i jednak produkcja o kilka klas wyższaUśmiech


- Offca - 14-06-2006 16:59

A dziś w nocy leciał ciekawy film pt. "Kroniki portowe" z Kevinem Spacey'em. Coraz bardziej lubię tego aktora. Podobają mi się jego role w dramatach. Na początku nie lubiłam go za "American Beauty", bo myślałam, że to beznadziejny film, ale okazało się, że nie ;P
W sobotę będzie "Podaj dalej". Polecam wszystkim :mrgreen:


- Swiderek - 17-06-2006 20:54

A dziś w tvn będzie "Podaj dalej" fantastyczny film według mnie z którego można się wiele nauczyć Uśmiech szkoda tylko że tak się kończy...
Zapraszam wszystkich na niego Uśmiech


- Anonymous - 17-06-2006 21:01

Dzisiaj tez jest "Klasa 1999" - wzor, jak powinno wygladac rozwiazaywanie problemow z problemami w szkolnictwie. Uśmiech
Ogladalem ten film juz bardzo dawno, przynajmniej 10 lat temu i bardzo mi sie podobal. Dzisiaj ocenie, czy przetrwal probe czasu.


- Rachel - 17-06-2006 22:08

Polecam film " V for Vendetta" . Ciekawy jest. Duży uśmiech


- Offca - 18-06-2006 11:13

kempes napisał(a):Dzisiaj tez jest "Klasa 1999"
A na jakim programie był? Bo to coś jakby dla mnie jak dot. szkolnictwa ;P Ale oglądałam "Podaj dalej" więc to pewnie o tej samej godzinie leciało znając życie... :|


- Helmutt - 19-06-2006 12:12

"Nosferatu -Symphonie des Grauens" z 1922 reż F.W.Murnau.

Pierwszy film o wampirach - i chyba najlepszy. Max Schreck grając wampira - hrabiego Orloka wzniósł się na wyżyny aktorstwa grozy - jego "wampir" poraża demonicznością. Swego czasu ktoś puścił w obieg plotkę, że nie było nigdy aktora o nazwisku Max Schreck - a rolę zagrał prawdziwy wampir. Dziś wiemy, że to nieprawda, Max Schreck (nota bene jego nazwisko w tłumaczeniu na polski brzmi "Strach") zagrał w co najmniej kilku filmach z tamtego okresu.

Polecam "Nosferatu" - film jest niemy, kopia kiepska (Murnau miał sprawe sądową o prawa autorskie z wdową po Bramie Stokerze - kazano mu zniszczyć wszystkie kopie filmu - jedyna została ukryta) a efekty specjalne prymitywne - ale ma w sobie to coś czego nie mają dzisiejsze "superprodukcje" grozy.....


- Offca - 19-06-2006 16:04

A Nosferatu z Klausem Kinskim? Ten facet też porażał... z powodu hm, mało przystojnej urody Oczko

DARTH_HELMUTH napisał(a):Max Schreck (nota bene jego nazwisko w tłumaczeniu na polski brzmi "Strach")
A może imię "Shrek" jest z tym związane? :hm:


- Helmutt - 20-06-2006 10:02

Offca napisał(a):A Nosferatu z Klausem Kinskim? Ten facet też porażał... z powodu hm, mało przystojnej urody Oczko

DARTH_HELMUTH napisał(a):Max Schreck (nota bene jego nazwisko w tłumaczeniu na polski brzmi "Strach")
A może imię "Shrek" jest z tym związane? :hm:
Chyba niet.
Inna pisownia i co najważniejsze etymologia (alem się skomplikowanym słowem popisał!Uśmiech)


- Gonzo - 04-07-2006 10:59

wczoraj na TV 4 byl dobry film pt. "Fanatyk"
opowiadal o Żydzie, który zostal skinheadem niezle byla przedstawiona glowna rola mozna bylo sie wczuc co czuje glowny bohater