Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Doskonaly czlowiek (Ef 4,13) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Doskonaly czlowiek (Ef 4,13) (/showthread.php?tid=920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- M. Ink. * - 16-09-2006 19:58

Oliwka napisał(a):m.inkwizytor?
a czemuż to nick mój używasz, Dziewczę, ze znakiem zapytania?

Oliwka napisał(a):Widzisz z tymi róznymi formułkami
a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?

Oliwka napisał(a):jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?

Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony

Oliwka napisał(a):Pozatym wole dzielenie sie --ty wiesz to ja to ?
inaczej byłabym samowystarczalna
Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...

Oliwka napisał(a):dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku
użytego przez Ciebie połączenia zamieszkania Trójcy z dzieleniem się, nie do końca - przyznam - rozumiem

Oliwka napisał(a):i napisałes --ja i ojciec zamieszkamy w nim.
więc 2 a nie 3.
aczkolwiek nie zauważyłaś, że za-przeszle napisałem żem:

pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2

Oliwka napisał(a):"atman jest brahmanem--- to znaczy? KIM i kto jest kto? na polski jezyk
służę uprzejmie:

1. atman w skrócie to dusza [więcej informacji na temat znajdziesz choćby tutaj]
2. brahmanem zaś określa się "prawdziwą rzeczywistość i najwyższą, transcendentną zasadę bytu" [na tej samej^ stronce] czy "bezosobowy aspekt Absolutu posiadający w pełni cechę wieczności (sat). Wisznuici uważają go za przenikający całe materialne stworzenie blask, którym emanuje Bhagawan [Bhagawan czyli najwyższy i osobowy aspekt Absolutu. Posiada transcendentalną formę pełną wieczności (sat), wiedzy (cit) i szczęścia (ananda). Jest najwyższym Brahmanem]" - te informacje znajdziesz kolejno tutaj i tu]
3. odnosząc te tłumaczenia do moich poprzednich słów:

rozumiem to trochę na wzór hindusko-hc/punkowy [niezła mieszanka, co?]: "atman jest brahmanem" tak jak punk jest hc ...

dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"

myślę, że coś analogicznego mieli na myśli ci, którzy ukuli określenie 'atman jest brahmanem' - poniekąd dopatruję się w tym logos spermatikoi

Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"

Oliwka napisał(a):dla mnie Dusza jest Miejscem Najswietszym dla Ducha Jego
dusza to niematerialny wymiar człowieka [jeśli ciało jest 'ręką lewą' to dusza jest 'ręką prawą' organizmu]; obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...

Oliwka napisał(a):a wtedy i Dusza i Duch staja sie Jedno
Jego [Chrystusa] obecność w sercu integruje strukturę człowieka - to prawda

Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'

Oliwka napisał(a):Co do upadków to Piotr mówi o Postawie meża doskonałego ,który nigdy sie nie potknie
sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?

Oliwka napisał(a):Mysle ze to nie wszystko ,to Ja mam stać sie Obrazem -przemienionym Obrazem Syna , owszem On jest wszczepiony jako Słowo i Słowo doprowadza Dusze do DOSKONAŁOSCI --- do Zbawienia
rzeczywiście ... "spoczęcie na laurach" nie jest czymś do czego zachęcałbym kogokolwiek ... raczej powtórzę zacytowane już słowa:

pałający PRZEZWYCIężONYM oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:Świętość nie jest czymś stałym w człowieku. Jest procesem dynamicznym i nieustannie podlega rozwojowi [...] świętość bytow[a], ontyczn[a] uzdalnia wewnętrznie i mobilizuje do rozwijania własnej świętości moralnej, etycznej. Tak rozumiana świętość zakłada konieczność podejmowania wciąż na nowo wysiłku doskonalenia się i dostosowywania swojego życia do wymagań Ewangelii

Oliwka napisał(a):A ,co bys zrobił gdybys dostał obraz namalowany ręka samego Jezusa .?
z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...

obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek


- Oliwka - 17-09-2006 12:04

m .ink
Cytat:a czemuż to nick mój używasz, Dziewczę, ze znakiem zapytania?

zastanawiam sie czy faktycznie jesteś mroczny?


Cytat:a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?

Chłopcze a takie ,które uczą Boga z litery a nie z Ducha


[
Cytat:quote="Oliwka"] jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?[/quote]

O,gdzież bym smiała , to ja Nie łapie nie nadążam za słownictwem akademickim.


Cytat:
Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony

A ,to juz sam sie ocen . Ja mówie o sobie
:wink:

Cytat:Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...

A widzisz w tym cos złego?

:
Cytat:
pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2

zostawmy to bo nie łapie mysli twojej


to ponizej też sobie daruje.
dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"


Dusza jest Oblubienica i Łaczy sie z Oblubieńcem ,który jest Słowem i staja sie Jeden.
nawzajem sie przenikajacy jak Rzeka wpadająca do Oceanu.




Cytat:
Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"


Zatem Punkt miejsce ,gdzie Dusza przywołuje Oblubienca gdzie Oblubieniec przelewa sie Światłem -wszak napisano --nasiano Swiatła sprwiedliwemu.


Cytat:obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...

tak ,gdyz naczynili sobie bozków którym sie kłaniaja - każdy obraz w sercu który my tworzymy jest fałszywym bogiem.

Cytat:
Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'

Jednak uważam ,ze nasze ciało tylko ze wzgledu na Dusze - zewleczona i Obleczona
gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle .
Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO :aniol:

Cytat:
Oliwka napisał(a):Co do upadków to Piotr mówi o Postawie meża doskonałego ,który nigdy sie nie potknie
sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?

Zatem ,kiedy juz to napisał To musiał sobie zdawać sprawe z rady ,którą nam zostawił.

:
Cytat:
Cytat:
Oliwka napisał(a):A ,co bys zrobił gdybys dostał obraz namalowany ręka samego Jezusa .?
z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...

Wszyscy ,których o to pytałam -- odpowiadali tak jak ty - a nawet ,dodawali ze nie mógł malowac bo zabronione jest czynienie obrazów .
Cytat:obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek

podaj werset.


- M. Ink. * - 17-09-2006 20:47

.
.
Oliwko, jak oliwka zielona w domu Elohim ...

Oliwka napisał(a):zastanawiam sie czy faktycznie jesteś mroczny?
jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko

Oliwka napisał(a):
Cytat:a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?
Chłopcze a takie ,które uczą Boga z litery a nie z Ducha
a gdzież to je dostrzegasz, Oliwko?

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?
O,gdzież bym smiała , to ja Nie łapie nie nadążam za słownictwem akademickim.
ahh ... skoro tak, Oliwko, to proponuję się pośpieszyć; a jeśli nie - jeśli to ironia - to pozostaje współczuć

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony
A ,to juz sam sie ocen. Ja mówie o sobie
skoro tylko o sobie, to nie wnikam; jeśli to aluzja do mnie, to czuję się obrażony

Oliwka napisał(a):
Cytat:Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...
A widzisz w tym cos złego?
nie; to był wyraz poparcia

Oliwka napisał(a):
Cytat:
pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2
zostawmy to bo nie łapie mysli twojej
:-k zostawiam te myśli w spokoju Uśmiech

Oliwka napisał(a):to ponizej też sobie daruje
Twoja wola, Oliwko

Oliwka napisał(a):
M.Ink napisał(a):dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"
Dusza jest Oblubienica i Łaczy sie z Oblubieńcem ,który jest Słowem i staja sie Jeden. nawzajem sie przenikajacy jak Rzeka wpadająca do Oceanu.
o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"
Zatem Punkt miejsce ,gdzie Dusza przywołuje Oblubienca gdzie Oblubieniec przelewa sie Światłem -wszak napisano --nasiano Swiatła sprwiedliwemu.
wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka ... ?

to tylko analogia - nie trzeba być przesadnie precyzyjnym

i jeszcze ... gdzie napisano, że nasiano Swiatła sprwiedliwemu ???

Oliwka napisał(a):
Cytat:obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...
tak ,gdyz naczynili sobie bozków którym sie kłaniaja - każdy obraz w sercu który my tworzymy jest fałszywym bogiem
nie wiem czy każdy obraz, ale ten obraz, któremu oddajemy cześć należną Bogu, na pewno tak ...

bałwochwalstwo zinterioryzowane

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'
Jednak uważam ,ze nasze ciało tylko ze wzgledu na Dusze
nie pomniejszałbym roli ciała, skoro ma ono zmartwychwstać

Oliwka napisał(a):- zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'

Oliwka napisał(a):Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl

Oliwka napisał(a):
Cytat:sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?
Zatem ,kiedy juz to napisał To musiał sobie zdawać sprawe z rady ,którą nam zostawił.
gdyby nie zdawał sobie z niej sprawy, zapewne nie byłby tego napisał :-k

Oliwka napisał(a):
Cytat:z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...
Wszyscy ,których o to pytałam -- odpowiadali tak jak ty - a nawet ,dodawali ze nie mógł malowac bo zabronione jest czynienie obrazów .
wobec czego nie widzę przyczyn, dla których trzeba by powtarzać to pytanie ...

Oliwka napisał(a):
Cytat:obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek
podaj werset.
werset 27. rozdziału 1. Księgi Rodzaju ... Uśmiech z resztą - sama zobacz:

1. fragment pierwszy:

Cytat:Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył

link do Rdz 1

2. fragment drugi:

Cytat:KKK 267
Osoby Boskie, nierozdzielne w tym, kim są, są także nierozdzielne w tym, co czynią. W jednym działaniu Bożym każda Osoba Boska ukazuje jednak to, co jest Jej własne w Trójcy, przede wszystkim w Boskich posłaniach wcielenia Syna i daru Duchu Świętego.

link do KKK



- Oliwka - 19-09-2006 12:55

M.ink


Cytat:jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko
>>>
mozesz jaśniej , moze jest jeszcze nadzieja.
>>>>
uczenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?a skad ja mam to wiedzieć jeszcze mi Pan nie potwierdził ?

jesli dotyka mnie cos ,co czytam ,pragne wniknąć do wewnątrz -sama litera mnie nie zadowala. Chce poznac co Pan ma na mysli ,kiedy tak mówi a nie tylko ,ze mówi.


>>>>

cieszy mnie twój wyraz poparcia --bycia na forum.

>>>>
Cytat:o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...
>>>>

miło ,ze ci sie podoba.A moze bys bardziej rozwinał?

>>>
Cytat:wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka

>>>>>

Mnie było pokazane ,jako Namiot na pustyni, ogrodzenie , Bramy -trzy ich nazwy .I co gdzie sie znajduje.
Okazało sie ,ze Namiot przedstawia Samego Mesjasza i Człowieka Doskonałego.

Tak Dusza moja to Miejsce Najświetsze ,dla Swiatła , które wlał Siebie - Ja jestem.

>>>>>>


Hi 3:20 Bw "Dlaczego jest dane [shadow=red]światło[/shadow] nędzarzowi, a życie tym, którzy są do głębi zgorzkniali!"


Hi 12:22 Bw "Odsłania tajemnice z mroków, a w mroki śmierci wnosi [shadow=red]światło."[/shadow]

Hi 17:12 Bw "Noc obracają mi w dzień [shadow=red]światło [/shadow]jak mówią, blisko jest ciemności."


Ps 36:10 Br "U Ciebie jest bowiem źródło wszelkiego życia i dzięki Twojej[shadow=red] światłości [/shadow]dostrzegamy[shadow=red] światło[/shadow]


Ps 43:3 Br "Ukaż mi Twoje [shadow=red]światło,[/shadow] daj poznać Twą prawdę, niechaj one wskazują mi drogę, niech mnie wprowadzą na Twoją świętą górę i aż do Twoich przybytków."


Ps 97:11 Bw [shadow=red] "Światłość [/shadow]wschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.:[glow=green] "jest rozsiane"[/glow]
>>>>
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
- zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'

Rozwiń to co ja ograniczam.

Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO
>>>>>>
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl


oj,boisz sie herezji ?
Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem,
my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie.
>>>>>>>
Obrazem namalowanym przez Mesjasza ,podaj werset w N.T.



- M. Ink. * - 24-09-2006 01:51

Oliwka napisał(a):
Cytat:jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko
>>>
mozesz jaśniej , moze jest jeszcze nadzieja
nadziei już nie ma bo jest ona w nadmiarze Oczko

Oliwka napisał(a):czenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?
chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki Oczko

Oliwka napisał(a):a skad ja mam to wiedzieć jeszcze mi Pan nie potwierdził ?
no tak

Oliwka napisał(a):jesli dotyka mnie cos ,co czytam ,pragne wniknąć do wewnątrz -sama litera mnie nie zadowala. Chce poznac co Pan ma na mysli ,kiedy tak mówi a nie tylko ,ze mówi.
no tak

Oliwka napisał(a):cieszy mnie twój wyraz poparcia --bycia na forum
no tak

Oliwka napisał(a):
Cytat:o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...
miło ,ze ci sie podoba.A moze bys bardziej rozwinał?
bardziej niż Ezechiel chyba nie potrafię ;(

Oliwka napisał(a):
Cytat:wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka
Mnie było pokazane ,jako Namiot na pustyni, ogrodzenie , Bramy -trzy ich nazwy .I co gdzie sie znajduje. Okazało sie ,ze Namiot przedstawia Samego Mesjasza i Człowieka Doskonałego.
skoro 'było Ci pokazane' to chyba mówisz jak wizjonerka

Oliwka napisał(a):Tak Dusza moja to Miejsce Najświetsze ,dla Swiatła , które wlał Siebie - Ja jestem.
...

Oliwka napisał(a):Hi 3:20 ... [shadow=red] "Światłość[/shadow]wschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.:[glow=green] "jest rozsiane"[/glow]
z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz?

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a: - zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'
Rozwiń to co ja ograniczam.
skoro Bóg może przebywać TYLKO w swoim świetle, to granica Jego światła jest Jego granicą, poza którą nie mógłby wyjść; wobec czego wychodzi na to, że Bóg byłby ograniczony swoim własnym światłem; obawiam się, że Bóg jest nieograniczony

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a: Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO >>>>>>
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl
oj,boisz sie herezji ?
a jak tu się nie bać ...

Oliwka napisał(a):Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?

Oliwka napisał(a):
Cytat:Obrazem namalowanym przez Mesjasza
,podaj werset w N.T.
przede wszystkim nie zapomnij, że to metafora dzieła Stworzenia ...
a tu wersety:
Rz 8, 29 link
2 Kor 3, 18 link
1 Kor 11, 7 link
Kol 3, 9-10 link


- Oliwka - 24-09-2006 12:28

Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
czczenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?
chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki
zatem nie pojmuje jak mozesz wiedzieć kogo skazac na stos moze sam sie tam nadajesz
>>>>>

Cytat:skoro 'było Ci pokazane' to chyba mówisz jak wizjonerka
>>>>>>
czy wizjonerka nie wiem Bóg wie,ale czy człowiek ukształtowany Jego reka i W Nim i Narodzony narodzony z Niego i przez Niego , czy taka Dusza nie odbiera Obrazów Tego Kogo jest Obrazem?

>>>>>


Cytat:
Cytat:Hi 3:20 ... "Światłośćwschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.: "jest rozsiane"

z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz
?
>>>>>
róznie to bywa ,.

>>>>>

Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?
>>>>>>
Mesjasz to wiecej niz logos Dabar jest nieustannym działaniem ,logos nie.
o ile wiem mówilismy o Ciele ,czyli juz po Jego unizeniu sie do postawy --Sługi,niewolnika.
>>>>>


Ef 2:10 Br "Jesteśmy bowiem [glow=darkblue]dziełem [/glow]Bożym; to Bóg w Mesjaszu Jezusie[glow=blue] stworzył nas[/glow], byśmy pełnili dobre uczynki, przygotowane zresztą u Boga od dawna do spełniania przez nas."

Najbardziej ten Werset odpowiada temu ,ze jestem Dziełem Jego rak.
i potwierdzenie ,ze

Rz8/29
Bo tych ,których przedtem ZNAŁ ,przeznaczył aby sie Stali podobni do ObrazuSynaJego...
>>>>>>>>>>
>>>>>


- M. Ink. * - 24-09-2006 16:55

Oliwka napisał(a):
Cytat:chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki
zatem nie pojmuje jak mozesz wiedzieć kogo skazac na stos
gdybyś została Mrocznym Inwizytorem z pewnością byś to pojęła...

Oliwka napisał(a):moze sam sie tam nadajesz
gdy tylko popadnę w herezję - tam będzie moje miejsce

Oliwka napisał(a):czy wizjonerka nie wiem Bóg wie,ale czy człowiek ukształtowany Jego reka i W Nim i Narodzony narodzony z Niego i przez Niego , czy taka Dusza nie odbiera Obrazów Tego Kogo jest Obrazem?
dusza po grzechu pierworodnym utraciła z Nim kontakt

Oliwka napisał(a):
Cytat:z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz
róznie to bywa
no tak

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?
Mesjasz to wiecej niz logos Dabar jest nieustannym działaniem ,logos nie. o ile wiem mówilismy o Ciele ,czyli juz po Jego unizeniu sie do postawy --Sługi,niewolnika
pięknie, pięknie; ale czy nie mając jeszcze ciała - był już świątynią czy jeszcze nie?


- Oliwka - 25-10-2006 13:49

Cos takiego ,jak ten czas leci ,juz miesiąc?
No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
Cytat:Dusza po grzechu utraciła kontak z Nim
A co było TYM grzechem ? tylko nie mów o jabłkach , bo jesli oni wtedy zjedli i Otworzyły im sie oczy ,to w dniach dzisiejszych mozna by zwieżć tirem na taka parade nagości i też by Przejrzeli i zawstydzili sie.

Cytat:pięknie, pięknie; ale czy nie mając jeszcze ciała - był już świątynią czy jeszcze nie?
On był Sam Sobie Świątynia w Ciele w Osobie Własnej W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był.
Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.


- M. Ink. * - 25-10-2006 16:40

Oliwka napisał(a):No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
jakbyś się nauczyłła to byś wiedziałła :mrgreen:

Oliwka napisał(a):A co było TYM grzechem ?
przekroczenie Bożego zakazu oczywiście ... :?
jak Bóg mówi: "nie zabijaj" to lepiej nie zabijaj... jak mówi "nie jedz" to lepiej nie jedz...
chyba, że chcesz skończyć marnie Smutny

Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia w Ciele w Osobie Własnej W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był. Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
ależ to zawiłe :-k

Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia
świątynia przeważnie służy ludowi, a nie sama sobie... świątynia "sama sobie" jest dość samolubną świątynią i absolutnie nie pasuje mi do osoby Chrystusa Pana Uśmiech

Oliwka napisał(a):W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był
a co było przedtem, ZANIM zamieszkała? :-k

Oliwka napisał(a):Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
czy mam z tego rozumieć, że Duch Święty i Jezus to nie DWIE osoby - jak uczy Kościół - ale JEDNA osoba?


- Oliwka - 26-10-2006 11:39

M. Ink. * napisał(a):
Oliwka napisał(a):No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
jakbyś się nauczyłła to byś wiedziałła :mrgreen:

Oliwka napisał(a):A co było TYM grzechem ?
przekroczenie Bożego zakazu oczywiście ... :?
jak Bóg mówi: "nie zabijaj" to lepiej nie zabijaj... jak mówi "nie jedz" to lepiej nie jedz...
chyba, że chcesz skończyć marnie Smutny
Cytat:Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia
świątynia przeważnie służy ludowi, a nie sama sobie... świątynia "sama sobie" jest dość samolubną świątynią i absolutnie nie pasuje mi do osoby Chrystusa Pana Uśmiech

Słusznie - Świątynia Słuzy Ludowi.
Pan JAHszua powiedział; Nieprzyszedłem aby mi słuzyć .
to On stał sie Sługa i umywal nogi. I tak Go nie poznali TEGO ,który bedąc Słowem przywołał wszystko do istnienia---Świątynie Swego Ciała -Osoby też.
Oliwka napisał(a):
Cytat:W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był
a co było przedtem, ZANIM zamieszkała? :-k

Była Świątynia z kamienia i przykazania na kamieniu i serce kamienne.

Cytat:
Oliwka napisał(a):Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
czy mam z tego rozumieć, że Duch Święty i Jezus to nie DWIE osoby - jak uczy Kościół - ale JEDNA osoba?

Duch Uczy Prawdy. Rozum mozesz przyjąc by Poznać Prawde ,a bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa.
Letnośc chrześcijan wzieła sie właśnie z lenistwa zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych -ONI tak ucza ,tak mówia ,podrzucisz im ?grosz :shock: a oni idą na salony królestwa i dowiadują sie? Nic z tego .
Każdy SAM zda sprawe z tego jak wierzył jak żył .
Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są. [-X :mrgreen:


- M. Ink. * - 26-10-2006 17:41

Oliwka napisał(a):Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
nie dziwi, ponieważ nie traktuję tej opowieści literalnie Oczko

Oliwka napisał(a):Rozum mozesz przyjąc
już mam - dziękuję Oczko

Oliwka napisał(a):bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa
a co to jest to "pokrycie"? :-k

Oliwka napisał(a):zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych
lenistwo [również intelektualne] to grzech... Uśmiech

Oliwka napisał(a):ONI tak ucza ,tak mówia
"ONI"? :-k o'mamo :!: cóż za enigma... :hm:

Oliwka napisał(a):podrzucisz im ?grosz
zależy co kryje się pod tą metaforą...

Oliwka napisał(a):a oni idą na salony królestwa
znowu jacyś "ONI" :twisted:

Oliwka napisał(a):Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są
będę wytykał, bo jak uczy nas święta Matka Kościół: Extra Ecclesia nulla salus [poza Kościołem nie ma zbawienia]
być może to zestawienie [wytykanie + Ex. Ecc. nu. sal.] wyda się dziwne, ale nie zrobiłem tego bez powodu


- Oliwka - 27-10-2006 13:04

Cytat:
M. Ink. * napisał(a):
Oliwka napisał(a):Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
nie dziwi, ponieważ nie traktuję tej opowieści literalnie Oczko

A powinienes - zastanów sie przecież występujesz przeciw letności
Cytat:
Oliwka napisał(a):Rozum mozesz przyjąc
już mam - dziękuję Oczko
a jaki masz ? ja mówie o Bina
Cytat:
Oliwka napisał(a):bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa
a co to jest to "pokrycie"? :-k

A to jest to co przylega do siebie jak puzle , nie mozna wciskac na siłe Słowo do Słowa Oblubieniec i Oblubienica .
Cytat:
Oliwka napisał(a):zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych
lenistwo [również intelektualne] to grzech... Uśmiech

Należy uważac bo grzesznik tak jest zapatrzony na grzech ,że grzech stał sie Wielki jak Bóg ,tak ,że Bog musiał sie wycofać - Nie można Zbawić tych co pozostaja w grzechu


Oliwka napisał(a):ONI tak ucza ,tak mówia
"ONI"? :-k o'mamo :!: cóż za enigma... :hm:

to ci z mrocznej strony zła ,ci co trzymaja w niewoli umysłu by nie poznac Prawdy ,która Uwalnia.
Oliwka napisał(a):uot;]Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są
będę wytykał, bo jak uczy nas święta Matka Kościół: Extra Ecclesia nulla salus [poza Kościołem nie ma zbawienia]
być może to zestawienie [wytykanie + Ex. Ecc. nu. sal.] wyda się dziwne, ale nie zrobiłem tego bez powodu

Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"


- M. Ink. * - 28-10-2006 01:11

nasza dysputa w tym temacie robi się powoli offtopovva; stąd proponuję, abyś Oliwko kliknęłła tuttaj i abyśmy w tym nowym miejscu kontynuowali nasze wspólne rozważania


- Ks.Marek - 28-10-2006 17:07

Oliwka napisał(a):Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"

Ale się narobiło. Oliwko - jedno pytanie: jaka jest twoja denominacja religijna?


- Oliwka - 29-10-2006 13:43

Ks.Marek napisał(a):
Oliwka napisał(a):Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"

Ale się narobiło. Oliwko - jedno pytanie: jaka jest twoja denominacja religijna?

Przepraszam ,ale nie zauwazyłam by inni byli o to pytani ,
Marku czy tu inni nie maja wstępu?
Mysle,że zauwazyłeś i ty i inni ,ze nikogo nie namawiam do tego JAK wierze i nie lansuje ,żadnej denominacji - poprostu TAK wyszło Mroczny i ja dyskutujemy ,przynajmniej ja tak uważam .
Pytasz mnie o etykietke ,musisz w głowe zachodzic bo nigdzie nie pasuje ?

czy komus ublizam znieważam ,chyba nie?
czy chcecie mnie wyrzucic #-o