Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #76
 
pafni napisał(a):No i rzecz najważniejsza, przeliczmy jeszcze zdrowie dzieciaków na pieniądze, może ktoś się odważy...?
Pafni, drogi pafni, wiesz, że tego się nie da zrobić, zdrowia nie przelicza się na pieniądze.
A, jeśli chodzi o to, co wrzucił merkaba. to faktycznie przeleciałam tylko oczami, chociaż widziałam takie obrazki już nie raz! I Shou, należy ci przyznać rację, że to, co widać na fotkach po prostu należy piętnować. Możliwe, że merkaba "wyłowił" te fotki w sposób, który zakrawa na tendencyjne jego spojrzenie na WOŚP jako na całość przedsięwzięcia? Może?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-01-2011 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #77
 
Shou napisał(a):Choćby ingerencji i powiązań z Owsiakiem sekty Hare Kryszna na którą są tam narażeni młodzi ludzie:
Wybiegasz po za WOŚP, to z kim są te zdjęcia nie ma żadnego znaczenia, ludzie wyznający inny światopogląd i religie są tez pozytywnie nastawieni do pomocy innym.
Oczywiście,że są ludzie którzy się naćpają, ale pamiętaj też, że są księża pedofile których prawo nie dosięga a czynią stokroć więcej zła niż naćpany koleś. czy z tego powodu pozamykać trzeba kościoły???
I wreszcie czy mam nie dawać na WOŚP bo Owsiak podał rękę choremu na AIDS lub zrobił sobie zdjęcie ze Świadkiem Jehowy??
Idiotyzm.
Komentarze pod zdjęciami są złośliwe, nie oddają stanu rzeczywistego.
...łamanie wszelkich norm moralnych...
...wyuzdane zachowania...
....ta "pani" się pewnie nie modli w chwili robienia tej foty..
Żałosne. Punktów u Boga za to mieć nie będziesz.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-01-2011 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #78
 
Nicol@ napisał(a):możliwe, że merkaba "wyłowił" te fotki w sposób, który zakrawa na tendencyjne jego spojrzenie na WOŚP jako na całość przedsięwzięcia?

Możliwe Nicol@, choć całość jako negatyw osobiście nie oceniam. W końcu WOŚP pochwalają Biskupi Życiński, Nycz.. sam Przystanek Woodstock w obecnej formie mi się nie podoba. Choć likwidować go całkowicie też nie można - w kraju imprez rockowych jest mało..

pafni napisał(a):bo Owsiak podał rękę choremu na AIDS

A co mają do tego osoby śmiertelnie chore? pafni to był chwyt poniżej pasa, nie przeginaj.

pafni napisał(a):Komentarze pod zdjęciami są złośliwe, nie oddają stanu rzeczywistego.

Tak je widocznie odczytałeś. Moją intencją nie jest złośliwość tylko opisanie zjawisk sfotografowanych "po imieniu."
14-01-2011 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Komentarze pod zdjęciami są złośliwe, nie oddają stanu rzeczywistego.



Tak je widocznie odczytałeś. Moją intencją nie jest złośliwość tylko opisanie zjawisk sfotografowanych "po imieniu."
\
Po jakim imieniu? Zabawa w błocie to akt czego?? Nazywasz to złośliwie modlitwą.
Zdajesz sobie,że robisz krzywdę tym ludziom. Mogli się przy tym zwyczajnie bawić. Nie maja jednak możliwości obrony bo już za nich zdecydowałaś i osądziłaś ich.
Byłaś kiedyś na Jarocinie albo tym przystanku? Pewnie nie.
Ja jeździłem do Jarocina i moi kumple też, dziś mają normalne rodziny a co niektórzy są bardzo religijni. i do dziś mile wspominają tamte czasy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-01-2011 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #80
 
ydob napisał(a):Ja nie pytam się Ciebie dlaczego cytujesz mi ostrzeżenia zapisane w Ewangelii,czy na jakiej podstawie ...
Ale to nie ma nic do rzeczy.
ydob napisał(a):każdy ma prawo !
Nie rozumiemy się- do czego?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2011 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Komentarze pod zdjęciami są złośliwe, nie oddają stanu rzeczywistego.


Tak je widocznie odczytałeś. Moją intencją nie jest złośliwość tylko opisanie zjawisk sfotografowanych "po imieniu."
no akurat paplanie w błocie to element zabawy , to że sie tam paplaja nie znaczy że to koncert deprawujący czy coś. Też się kiedyś w błocie chlapałam na całego z moimi bracmi i kumpelami byłam umurusana jak czarny murzyn ale było zabawnie Oczko

więc kwestia błotnistych kapieli mnie nie razi , punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

alkohol , zachowania ludzi wiążace sie z tym , to następstwo kazdych koncertów na którym alkohol jest dozwolony. Czy to będzie woodstock czy jakikolwiek inny koncert

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
15-01-2011 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #82
 
Shou- Akurat te zdjęcia niczego nie dokumentują, tylko tyle że: gdzieś zrobiono zdjęcia członkom Hare Kriszna, lub komuś ubranemu na ich sposób. Ta osoba , która leży wcale nie musi byc pod wpływem alkoholu. I zdjęcie może być zrobione wszędzie. Z tym błotem też bym raczej nie kojarzył : "niebezpiecznych ruchówi podkultur, które oprócz łamania wszelkich norm moralnych nie rzadko babrają się w okultyzmie czy ruchach antykościelnych" Po prostu z tych zdjęć to nie wynika. A przeciwnikiem tego co Jurek robi jestem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2011 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #83
 
bashca napisał(a):to że sie tam paplaja nie znaczy że to koncert deprawujący czy coś
Wiesz Basiu, jak bawimy się na deskach, to trudno się w błocie taplać, ale, jak zabawa ma błotnisty grunt pod nogami, to dlaczego nie?! Sama to lubię, po prostu szuka się przyjemności wśród tego, co jest "pod ręką" prawda? To jest, jak z zabawą w kolorowych piłeczkach pingpongowych.
Przecież nie będziemy się wykłócać o podpisy pod widocznymi fotkami. To jest sprawa subiektywna, a fotkę odczytuje się oczami-one są najlepszymi obserwatorami.
bashca napisał(a):alkohol , zachowania ludzi wiążace sie z tym , to następstwo kazdych koncertów na którym alkohol jest dozwolony. Czy to będzie woodstock czy jakikolwiek inny koncert
Racja, ale czy musi tak być?! Czy alkohol jest w tym wypadku nieodzowny?! Czy młody człowiek czuje się wyluzowany, niespięty, radosny i uśmiechnięty bez alkoholu? Czy to potrafi, czy też musi sobie pomóc tym alkoholem?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-01-2011 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #84
 
pafni napisał(a):W tej kwocie ktoś policzył służby które same chętnie przyłączają się do akcji (policja, straż,pogotowie,straż miejska)

To dlaczego jako jeden z powodów "wywalenia" PW z Żar były duże straty za nieuregulowane rachunki za wyjazdy karetek i policji, bo po prostu uznali, że na pewno ktoś zawyżył I W OGÓLE NIE UREGULOWALI RACHUNKU :?: Mimo udokumentowanych wyjazdów :?:

To sprawa z przed-przedostatniego PW z Żar, wtedy mój znajomy dorabiał sobie do studiów jako sanitariusz na karetkach Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-01-2011 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Annnika napisał(a):To dlaczego jako jeden z powodów "wywalenia" PW z Żar były duże straty za nieuregulowane rachunki za wyjazdy karetek i policji, bo po prostu uznali, że na pewno ktoś zawyżył I W OGÓLE NIE UREGULOWALI RACHUNKU Mimo udokumentowanych wyjazdów
Tego to ja nie wiem, nie znam podstaw prawnych do regulowania rachunków za wyjazd np. karetki.
Przychodzi mi do głowy podobna sprawa w rocznice bitwy pod Grunwaldem kiedy to zabrakło wody w letniej spiekocie. Myślę,że to błędy organizacyjne tak gigantycznych przedsięwzięć.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-01-2011 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #86
 
pafni napisał(a):Byłaś kiedyś na Jarocinie albo tym przystanku? Pewnie nie.

Nie byłem - staram się nie karmić zmysłów byle papką, która nie przyniesie mi korzyści.

pafni napisał(a):Zdajesz sobie,że robisz krzywdę tym ludziom. Mogli się przy tym zwyczajnie bawić. Nie maja jednak możliwości obrony bo już za nich zdecydowałaś i osądziłaś ich.

sant napisał(a):Akurat te zdjęcia niczego nie dokumentują

Taka sama śpiewka jak zawsze, puste słowa i brak argumentów - jedynie własne przemyślenia wbrew faktom.Twój kolejny akt cynizmu sant dla mnie będzie ostatnim. Po któryś tam raz dałeś mi jasno do zrozumienia, że to forum z Katolicyzmem i ewangelizacją za wiele wspólnego nie ma. Zarówno tobie jak i pafni proponuję samemu w sieci poszukać materiałów o Woodstocku (i to nie tych reklamowych), choćby na youtube klipów skoro zdjęcia nie dokumentują wg was faktów. Adios amigos..
16-01-2011 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #87
 
Shou- Zacznij bracie w końcu myśleć i przestań kierować się emocjami. Po co od razu wpadasz w histerię i nie ważysz słów? Najpierw trzeba przemyśleć, a potem pisać. Permanentnie coś mi zarzucasz. Jeśli tylko coś nie po twojej myśli- to od razu kąsasz.
Po pierwsze- To nie ja podaję puste słowa, tylko stwierdzam, że to nie są argumenty, którymi kogokolwiek przekonasz. Np zdjęcie tej śpiącej dziewczyny mogłoby być zrobione choćby podczas nocy czuwania na światowym dniu młodzieży.
Np owo zdjęcie z Hare Kriszna- również wszędzie, niekoniecznie na Woodstocku. Dlatego to nie są żadne argumenty dla tych co maja inne zdanie niż ty. W dodatku, jeśli ktoś w tej sekcie nie widzi żadnego zagrożenie, wręcz odwrotnie? Po prostu nie tedy droga. Chcesz ewangelizować, a ciągle wysyłasz sygnały o swojej agresji. W ten sposób nigdy nikogo nie przekonasz.
Powiedz- ile osób nawróciło się dzięki twojemu sposobowi prowadzenia konwersacji?
Każesz mi szukać materiałów potwierdzających twoje tezy o tym wydarzeniu. Po co? Ja je znam od dawna. Pewnie jeszcze zanim ty zacząłeś interesować w ogóle się tym tematem. I na temat zarówno Woodstocka, jak i WOŚP mam jak najgorsze zdanie. Tylko inaczej niż ty przedstawiam swoją argumentację i gdzie indziej stawiam akcenty.
Więcej zrozumienia i mniej osądów. I czemu wobec mnie używasz formy maiestaticus pluralis? Ja nie jestem was. Występuję w liczbie pojedynczej. Mam wrażenie, że uważasz mnie za co najmniej wielbiciela tych wydarzeń i rzucasz mnie do jednego worka z nimi. A jakże się mylisz. Zupełnie jak z tym stwierdzeniem że Wojtek nie jest żonaty. Jest. Czytaj bracie uważniej posty tego z kim dyskutujesz. I ucz się na błędach. Skoro raz się pomyliłeś, załuż, że możesz i drugi.
Shou napisał(a):któryś tam raz dałeś mi jasno do zrozumienia, że to forum z Katolicyzmem i ewangelizacją za wiele wspólnego nie ma.
- Zobacz -jak kierujesz się emocjami- jeśli ktoś nie zgadza się z tobą albo z twoim wyobrażeniem ewangelizacji lub chrześcijaństwa, to już go wyrzucasz poza nawias. I uogólniasz jedną postawę z całością. Nawet nie zakładasz, że możesz się mylić, zarówno w swoim spojrzeniu na chrześcijaństwo, ewangelizację, jak i w stosunku do osób, które to inne spojrzenie reprezentują.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-01-2011 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Byłaś kiedyś na Jarocinie albo tym przystanku? Pewnie nie.



Nie byłem - staram się nie karmić zmysłów byle papką, która nie przyniesie mi korzyści.
Fakt, disco-polo to nie jest. Masz inny gust i masz do tego prawo. Ale nie bij mojej teściowej gdy ją napotkasz tylko dlatego ,że lubi słuchać Mieczysława Foga.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-01-2011 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #89
 
Obaj macie rację! Np...

[Obrazek: 51380153.jpg?v=1&c=IWSAsset&...F2B3269972]

.. ten tutaj to nie terrorysta, ot zwykły muzułmański student, który od dziecka pasjonuje się militariami.. :roll2:

pafni napisał(a):Fakt, disco-polo to nie jest.

Nie słucham disco-polo. A co do muzyki granej na Woodstocku to na ten szajs poświęcałem dawniej również sporo czasu. Nic konstruktywnego nie wnosił do mojego życia, uspokajać również nie uspokajał, nie rozładowywał, a wręcz podnosił agresję. Szkoda czasu na takie brzdęki raniące ucho i teksty wychwalające "ciemną stronę mocy" przez ludzi, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia..

pafni napisał(a):Ale nie bij mojej teściowej

Obiecuję, a gdzie staruszka mieszka? :^o
16-01-2011 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #90
 
sant napisał(a):na temat (...)WOŚP mam jak najgorsze zdanie.
nie wiem , czy kiedyś ratowano życie bliskiej Ci osobie, ale gdyby żona trafiła do szpiatala, a została uratowana tylko dlatego że sprzęt oznaczony serduszkiem znajdował sie na sali, inaczej byś patrzył... bo gdyby tego sprzętu nie było, ta osoba nie miałaby szans

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 19:58 ]
Shou napisał(a):A co do muzyki granej na Woodstocku to na ten szajs poświęcałem dawniej również sporo czasu. Nic konstruktywnego nie wnosił do mojego życia, uspokajać również nie uspokajał, nie rozładowywał, a wręcz podnosił agresję. Szkoda czasu na takie brzdęki raniące ucho i teksty wychwalające "ciemną stronę mocy" przez ludzi, którzy nie mają o niej zielonego pojęcia..

Ej Shou , to znaczy że naprawde nie wiesz jakie zespoły graja na woodstocku, jelonek , armia ,maleo... mówi ci to coś? ciemnej strony mocy to na pewno nie wychwalają , a ich muzyka tez nie jest typowym rockiem ( mam na myśli maleo chociaży- przeciez to nie rock a raczej reagge)

Poza tym sama zam ludzi -z pielgrzymki- którzy jechali na woodstock żeby posłuchać konkretnych zespołów. Jest rozpiska kto kiedy gra i ludzie przychodza pod scene kiedy chcą danych zespołów posłuchać

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
16-01-2011 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów