Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA EWOLUCJI. Wierzyć czy nie???
Autor Wiadomość
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
Jest Biblia prawdą czy nie?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #122
 
Matko, "Katolik"... Od Twoich bezsensownych pytań ( na większość których masz już odpowiedzi, najwyraźniej nie umiesz czytać "między wierszami" ) można się zachlastać, za przeproszeniem...
Załóżmy może oddzielny temat: "100 pytań do..." i będzie spokój. Mnie to osobiście męczy, 1000 razy odpowiadać ciągle na te same pytania. Bo ciągle są te same, ale w każdym tamacie trochę w innej formie. Nie ma sensu taka dyskusja.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-05-2005 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
katolik napisał(a):dlaczego Adam zrodził dzieci na swoje, tj ludzkie podobieństwo
Czlowiek pochodzi od Boga. Ty tez. Jak Adam i Ewa, jestes na Jego obraz i podobienstwo stworzony. Przez Boga. Twoje cialo powstalo z komorek twoich rodzicow w ciele twojej matki. Ale twoje cialo to nie ty. Czlowiek jest jednoscia duszy i ciala. Cialo potrzebujesz po to, zeby twoja dusza mogla realizowac swoje podobienstwo do Boóga. A co ono znaczy? Na to pytanie odpowiedzial ci Gregoriano.
03-05-2005 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #124
 
Katolik napisał(a):To dlaczego Adam zrodził dzieci na swoje, tj ludzkie podobieństwo?

Pytanie bądź myśl - ludzkie podobieństwo jest sprzeczna sama w sobie. Człowiek ma nieustracalna łąskę obrazu Bożego /imago/ bedącą częścią jego natury. Jeśli by to utracił przestałby być człowiekiem i osobą, ponieważ utraciłby rozum i wolną wolę. Zatem człowiek jest zawsze na Boży obraz a nie ludzki. To coś konstytutownego dla naszej natury.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-05-2005 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #125
 
katolik napisał(a):Jest Biblia prawdą czy nie?
Czy gdy Jezus mowil przypowiesciami, to mowil prawde, czy nie?
03-05-2005 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #126
 
wuj zboj napisał(a):
katolik napisał(a):dlaczego Adam zrodził dzieci na swoje, tj ludzkie podobieństwo
Czlowiek pochodzi od Boga. Ty tez. Jak Adam i Ewa, jestes na Jego obraz i podobienstwo stworzony. Przez Boga. Twoje cialo powstalo z komorek twoich rodzicow w ciele twojej matki. Ale twoje cialo to nie ty. Czlowiek jest jednoscia duszy i ciala. Cialo potrzebujesz po to, zeby twoja dusza mogla realizowac swoje podobienstwo do Boóga. A co ono znaczy? Na to pytanie odpowiedzial ci Gregoriano.
O kurcze, a ja myślałem, że chrzest czyni mnie dzieckiem Bożym. Po co oni mnie chrzcili, jeżeli jestem stworzony na Boże podobieństwo?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #127
 
Co ma chrzest do podobieństwa Bożego? To w takim razie uważasz, że dopiero po chrzcie stajesz się stworzeniem Bożym??? Nie rozumiem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-05-2005 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #128
 
Offca napisał(a):Co ma chrzest do podobieństwa Bożego? To w takim razie uważasz, że dopiero po chrzcie stajesz się stworzeniem Bożym??? Nie rozumiem.
Nie rozumiesz, bo nie znasz katolickiej wiary.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #129
 
Katolik napisał(a):O kurcze, a ja myślałem, że chrzest czyni mnie dzieckiem Bożym. Po co oni mnie chrzcili, jeżeli jestem stworzony na Boże podobieństwo?

Podobieństwo Boże zostało przez grzech zniszczone w odróżnieniu od obrazu, chrzest je odnawia a nawet wynosi na wyższy poziom ontyczny co jest określane jako theiosis czyli przebóstwienie zaczynające się w momencie tego sakramentu. Chrzest rzeczywiście oznacza dziecięstwo Boże ale przez łaskę nie naturę. Wszystko jasne :!:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-05-2005 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #130
 
TO MOŻE MI WYTŁUMACZYSZ??? :shock:
Bo ja nauczanie Kościoła rozumiem, ale Twojego nie rozumiem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-05-2005 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #131
 
Katolik napisał(a):Nie rozumiesz, bo nie znasz katolickiej wiary.

W tym wypadku niestety to odnosi się do Ciebie. :? Jednak nie zarzucam ci brak zrozumienia tylko wiedzy... Ale skonczmy te odbijanie "piłeczki" :!: :!: :!:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-05-2005 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #132
 
Ja znam, jeśli ktoś chce, to wyślę e-mailem, bo za dużo tekstu.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #133
 
Ja na pewno nie zechcę "Katoliku" bo Ty juz na tym forum doskonale nam wszystkim pokazałeś jak "znasz" katolicyzm.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-05-2005 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #134
 
Z całym szacunkiem dla wszystkich /nie wyłączając mnie :!: / ale to temat o ewolucji a Kościół. Za bardzo obiegliśmy od głównego wątku. Jeśli dalej tak będzie posty będą kasowane.... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-05-2005 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #135
 
katolik napisał(a):chrzest czyni mnie dzieckiem Bożym. Po co oni mnie chrzcili
Chcesz odpowiedzi haslami czy lopatologicznie?

Lopatologicznie to jest po prostu tak, ze chrzest wprowadza cie do spolecznosci ludzi, ktorzy pragna wzajemnie wspierac sie w dazeniu do Boga. To wprowadzenie potwierdza Bog. Chrzest zobowiazuje spolecznosc do pomocy tobie - bo Bog to potwierdzil. Chrzest jest tez dla ciebie znakiem, ze nie jestes sam, lecz Bog jest z toba. Chrzest jest dla ciebie potwierdzeniem, ze zyjac na tym swiecie mozesz odnalezc Boga. Potwierdzeniem sygnowanym przez Boga, choc rozdawanym rekami ludzkimi.

Jarek D?browski, http://wujzboj.republika.pl
?wiatopogl?dowe forum http://sfinia.fora.pl
Odpowiedzie?, nim si? wys?ucha, uchodzi za g?upot? i ha?b? [Prz 18:13]
03-05-2005 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów