Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateista wierzy Kościołowi
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Dlatego między innymi mój brat przeniósł się obecnie do amerykańskiej diecezji i tam będzie kontynuował swoją działalnośc duszpasterską, ku rozpaczy mamy...
Sam się przeniósł? Czy został skierowany przez biskupa do pracy w USA?

Co do ateistów w Kościele i przykładu podanego przeze mnie w pierwszym poście: nie znam intencji tego człowieka, bo wiem o całym zdarzeniu tylko tyle, co jest napisane w artykule. Jednak mam wrażenie, że decyzja, którą podjął ów człowiek musiała wypływać z konkretnych, osobistych przesłanek. Jak pisałem, w Stanach jest mnóstwo fundacji, zrzeszeń, etc, które prowadzą działalność charytatywno-filantropijną. Są doskonale zorganizowane i mają potężne doświadczenie w tym, jak z pieniędzy robić pieniądze do sześcianu, by w ten sposób je przekazywać dalej i realizować powziętą misje. Owe fundacje, zrzeszenia, etc "żyją" głównie dzięki takim Wilsonom, Rockefelerom, i im podobnym. A tu mamy "diabła" co z pudełka wyskoczył, i forsę przekazał Kościołowi.
Nie chcę tu popadać w jakiś spaczony prozelityzm, ani widzieć cudownej przemiany serca, bo może to zupełnie nie adekwatne spojrzenie. Ale sadzę, że jest to jednak mimo wszystko pewien istotny sygnał, który IMHO ma bardzo obiektywny "nadajnik". Tacy ludzie, jak ów finansista znają się na porządku świata, na siłach, które ów świat napędzają.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ateista wierzy Kościołowi - Ks.Marek - 29-07-2007, 08:56
[] - nieania - 29-07-2007, 10:41
[] - narbukil - 30-07-2007, 09:57
[] - Ks.Marek - 30-07-2007, 10:09
[] - Helmutt - 30-07-2007, 10:11
[] - Ks.Marek - 30-07-2007 10:22
[] - nieania - 30-07-2007, 11:02
[] - Helmutt - 30-07-2007, 11:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów