Ankieta: Czy płacisz (będziesz płacić) abonament TV
Tak
Nie
Uważam, że to raczej podatek od luksusu, czy wręcz haracz, stąd nie płacę.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie(sprawiedliwy) abonament
Autor Wiadomość
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Art. 48. 1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe.
2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.

Toż mówię. Za używanie.
Platformie cyfrowej płaci pan za możliwość oglądania konkretnych programów, nie za używanie pudełka TV.

Sama zastanawiałam się kiedyś - jako że jestem użytkownikiem Cyfry+ od wielu lat - nad wystosowaniem oświadczenia, że nie oglądam kanałów TV publicznej i płacę tylko za to, co rzeczywiście, z własnej woli oglądam. Ale to se ne da. Płacę abonament RTV za sam fakt posiadania odbiornika. Zatem abonament RTV i abonament platformy cyfrowej to dwie różne sprawy.

Chociaż nie wiem, jakiej platformy jest pan abonentem - warto zerknąć w umowę - może są tam jakieś wytyczne odnośnie abonamentu RTV? Bo w mojej jest jasno powiedziane, za co płacę.

A tak na marginesie: odbiornik TV nie jest w obecnych czasach dobrem luksusowym; moim zdaniem idzie tylko o to, aby znowu jakieś pieniądze wyciagnąć od podatnika. Bo przecież nie zmienią zapisu o domniemaniu użytkowania odbiornika na deklarację łożenia na publiczną TV (bo chyba niewielu się zdecyduje płacić). A mówienie, że TV publiczna utrzymuje się głównie z reklam nie do końca jest prawdą - proszę pomyśleć: miesięczna składka RTV to 17 złotych x liczba płacących => daje chyba sporą kwotę dodatkową.

Zatem, jako uczciwy obywatel: płacz i płać!
04-08-2007 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Nie(sprawiedliwy) abonament - Ks.Marek - 04-08-2007, 01:02
[] - Ks.Marek - 04-08-2007, 12:24
[] - Hume'anistka - 04-08-2007 12:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów