Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życzenia dla Forumowiczów
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Życzenia dla Forumowiczów
„Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2,6–7).




Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony!
Wzgardzony, okryty chwałą,
Śmiertelny, Król nad wiekami!
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami.


Bezbronne i Niewinne Dziecię, Syn Boży został nam dany. Nie towarzyszyły Mu 2000 lat temu fajerwerki i splendory. Spotkał się raczej z odrzuceniem, brakiem zainteresowania „pobożnych” i „prawych” według Prawa. Okazuje się, iż historia kołem się toczy. „Wielkich” z czasów Pana z „Wielkimi” tego świata łączy zawsze to samo – ja i moje. Wdzięczność, radość bycia dla kogoś – to sprawy zajmujące serca wielu na dużo dalszym planie.

My, którzy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej, zasłuchani w Ewangelię Narodzenia, wspólnie kolędując przy Wigilijnym stole – nie jesteśmy z „tego świata”. Ale też z niego nie uciekamy. Dzieląc się białym chlebem wigilijnego opłatka, pojednani z Bogiem, jednamy się z naszymi bliskimi, życzymy sobie, by Bóg był z nami, by rodził się Chrystus w naszych sercach przez cały rok.

Oto Pan Jezus nowo nam narodzony nieustannie obdarza nas mocą i siłą, byśmy realizować mogli posłanie zawarte w Liście do Diogeneta:

"Aby wyrazić to jednym słowem: chrześcijanie są w świecie w taki sposób, jak dusza jest w ciele. Jak dusza jest obecna w każdej cząstce ciała, tak chrześcijanie są rozsiani po różnych miastach świata. Dusza mieszka w ciele, ale nie pochodzi z ciała: także i chrześcijanie mieszkają w świecie, ale nie pochodzą ze świata. Dusza niewidzialna jest zamknięta w widzialnym ciele, także i chrześcijanie wiadomo, że są w świecie, ale ich pobożność pozostaje niewidzialna.”

Życzenia odnoszą się do życia.
Niech Dziecię Boże darzy Cię, Drogi mi Adresacie, łaską i siłą, byś o każdym czasie i w każdej porze był TEOFOROS – niosący Boga.

Ksiądz Marek

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-12-2007 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Życzenia dla Forumowiczów - Ks.Marek - 22-12-2007 21:48
[] - Anuszka - 23-12-2007, 23:10
[] - sasankja - 24-12-2007, 09:48
[] - Polonium - 24-12-2007, 11:39
[] - duszyczka - 24-12-2007, 17:09
[] - ewangelizacjapl - 25-12-2007, 23:21
[] - mazik - 30-12-2007, 19:15
[] - Tamciulam - 30-12-2007, 20:42
[] - piano - 31-12-2007, 17:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów