Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zgorszenie
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
zgorszenie
Czasem mam różne dylematy moralne w związku z przekonaniami religijnymi i jednoczesnymi niedomaganiami w kwestii przestrzegania Prawa.
Jak to jest z grzechem zgorszenia? Jako chrześcijanie winniśmy dawać innym przykład swoim postępowaniem, by dla ludzi niewierzących nie stać się właśnie powodem zgorszenia. Na przykład muszę ukrywać się z paleniem papierosów, bo jak spotka mnie ktoś znajomy, kto przyczepił mi etykietkę "świętej" to szok przeżywa. Jak mój kolega-sąsiad, który podobno omal nie wyleciał z balkonu, jak zobaczył właśnie, że palę papierosy.
Niedawno miałam taką sytuację na jednym forum (z którego de facto mnie wyrzucono Język ), że ludzie wrogo nastawieni do Kościoła się ze mną kłócili i w pewnym momencie tak mnie wkurzyli, że wysłałam im niezłą wiązankę :roll: . No i komentarze były - nie powiem... I co, mam teraz się spowiadać z tego, że ludzie utwierdzili sie w przekonaniu, że katolicy to tylko udają takich "świętych"? (pytam, bo jutro może pójdę do spowiedzi). Czy nam, katolikom, nie wolno już popełniać błędów, reagować i zachowywać się...jak ludzie po prostu?
01-05-2008 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
zgorszenie - aga - 01-05-2008 12:50
[] - omyk - 01-05-2008, 15:01
[] - nieania - 01-05-2008, 17:09
[] - Gosia - 01-05-2008, 17:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów