Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Pan Bóg lubi lizusów?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
M. Ink. * napisał(a):Pan Bóg kocha wszystkich ludzi ...a czy lizusostwo jest czymś dobrym? moim zdaniem nie jest, bo spłaszcza jakieś poczucie godności; zdrowa pobożność winna omijać lizusostwo szerokim łukiem...

Jeśli Bóg kocha wszystkich ludzi to kocha wszystkich, w tym także i lizusów. Jeśli człowiek robi to tylko dlatego, aby Bóg Go bardziej kochał to ja nie widzę w tym nic złego. W oczach ludzi taki człowiek za lubianego nie uchodzi, ale w oczach Boga? - myślę, że tak. No chyba, że robi to nieszczerze, dla zbierania tylko pochwał u Boga a tak naprawdę sercem jest gdzieś daleko od Boga to raczej Bóg inaczej na to patrzy. Trudno jednak wypowiadać się w imieniu Boga.

Człowiek patrzy na drugiego człowieka inaczej a Bóg inaczej. My jako ludzie nie jesteśmy w stanie prześwietlić serca drugiego człowieka, ale Bóg to potrafi i wie co kto czuje, wie co kto myśli i z jakimi intencjami przychodzi do Boga.

Ale sprawa myślę, że jest jasna: skoro Bóg kocha największych grzeszników to lizusów tym bardziej. Bóg nie ma względu na osoby. Warto sie tylko zastanowić co takie postępowanie ma człowiekowi dać? W czym ono ma pomóc? Co człowiek chce przez to osiągnąć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-05-2010 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy Pan Bóg lubi lizusów? - Nicol@ - 14-05-2010, 23:12
[] - M. Ink. * - 14-05-2010, 23:38
[] - TOMASZ32-SANCTI - 15-05-2010 01:00
[] - Stahs - 15-05-2010, 09:48
[] - Anariel - 15-05-2010, 11:57
[] - Dawid - 15-05-2010, 12:07
[] - Nicol@ - 15-05-2010, 22:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów