Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
Pokój Wam,

Tak jak napisałem w tamtym temacie - wydaje mi się, że w dzisiejszym świecie chodzenie w spodniach przez kobiety nie jest zachowaniem nieskromnym. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo będziemy dyskutowali o szczegółach spodni, a nic to nie da (choć oczywiście uznaję, że są takie spodnie, które są bardzo nieskromne). Ważniejsze wydaje mi się skupienie na ewangelizacji i osobistej relacji z Jezusem. To z niej wypływa moralność. Dopiero wtedy dana kobiety może odkryć, że jej ubiór ma wpływ na innych i może być pokusą.

Co do drugiego pytania - można by dyskutować na wielu poziomach. Nie jestem prawnikiem i dlatego odpowiem od strony dogmatyczno-moralnej. Jeśli ktoś świadomie i z intencją uczynienia zostania muzułmaninem wymawia szehadę to popełnia śmiertelny grzech wyrzeczenia się Jezusa i wiary, no i tym samym staje się apostatą. No bo szehada jest wystarczającym aktem przyjęcia wiary muzułmańskiej - a przecież nie można być na raz i muzułmaninem i katolikiem.
O ile kojarzę to nie jest to apostazja formalna (bo trzeba by to przed proboszczem zrobić z dwoma świadkami) - ale tak jak mówię nie jestem prawnikiem.

Niech Jezus Cię błogosławi +
13-03-2011 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
sant - Sant - 08-03-2011, 13:42
[] - Annnika - 08-03-2011, 15:09
[] - Sant - 08-03-2011, 15:43
[] - Annnika - 08-03-2011, 23:47
[] - o. Wit - 13-03-2011 23:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów