Ankieta: Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze kryteria wyboru imienia dla dziecka w wierzącej rodzinie?
brzmienie
patron
skojarzenie z inną osobą
moda/popuklarność imienia
znaczenie (etymologia)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Cytat:Wszystkie rady staram się udzielać w oparciu o wiarę czy tez wartości chrześcijańskich, gdyż ten włąśnie kierunek uważam za najbardziej rozsądny.
Oczywiście, że rozsądek znajdujemy w swojej wierze - bez wątpienia, ale tak uważasz ty, ktoś też obecny na tym forum, tak uważam też ja. Ale TOMASZ, jest wielu ludzi (i to chrześcijan), którzy nie słuchają tych rad, albo w ogóle -rad i nadają swoim dzieciom takie wyszukane, skomplikowane i w dodatku niepolsko brzmiące imiona. Moim zdaniem, jeżeli mieszkam w Polsce, to moje dziecko musi nosić imię polskie, no przynajmniej polsko brzmiące Po 1. reprezentuje swoją ojczyznę, po 2. po "swojemu" jest nam dogodniej wymawiać. A jeśli "zagmatwam" i źle wymówię jego imię, to wówczas będzie obciach. Taki makaronizm imienny to przykładowo: Dżeni zamiast Jania albo Sofi zamiast Zosia.
Przecież nasz język jest naprawdę piękny i bogaty, możemy się nim wspaniale bawić nie zapożyczając nic z innych języków. Tu wspomniałam tylko o imionach. Nasza mowa ojczysta jest przebogata; w którym języku której nacji jest tak wiele synonimów. (Tu mistrzem był chyba Żeromski, u którego w rękopisach nie spotkano na jednej stronie ani jednego takiego samego wyrazu). Rozgadałam się trochę przy okazji tego tematu, ale uważam, że Polska powinna mieć polskie imiona polskich obywateli. Nie Sasza lecz Stach, nie Daria lecz Dariusz (bo to imię męskie), Sonia to rosyjskie zdrobnienie imienia Zofia, itd. itd.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-08-2011 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie - Nicol@ - 31-08-2011 17:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów