Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jałmużna jako forma ewangelizacji serca
Autor Wiadomość
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Jałmużna jako forma ewangelizacji serca
Myślę że jałmużna jest przede wszystkim, sytuacją w której nie jednokrotnie zmagamy się zarówno z Bogiem jak i samym sobą. Bo jałmużna taka która podoba się panu Jezusowi (patrz sytuacja z wdowom /Łk 21,1-4/) polega na dawaniu czegoś od samego siebie czegoś czego mamy niewiele więc nie na oddawaniu starych łachów których nie potrzebuję czy wrzuceniu drobnej monety do pojemnika żebraka (o ile oczywiście nie oznacza to dla mnie znacznego obniżenia standardu czy minimum). Lecz np. na dosłownym podzieleniem się posiłkiem, rozmowie z paniom która od 8 lat zbiera a to na kwiaciarnię a to na leki dla chorego dziecka a to na bilet autobusowy a od ponad dziesięciu lat jest bezdomna i "wszyscy wiedzą że pije" , na załatwieniu jej noclegu na zimę. Sama mam duże problemy z jałmużnom szczytem (którego często nie osiągam) jest dla mnie oddanie godzinki czasu komuś kto potrzebuje pomocy w czasie sesji czy innych przygotowań.
(Wszystko to oczywiście zostało zawarte w artykule do którego link podała Rachel).
Faktem też jest że ludzie próbują wykorzystywać czy ośmieszać chrześcijan "za pomocą": miłosierdzia, pokory czy jałmużny nie zdając sobie sprawy z tego czym one rzeczywiście są.


Dla mnie jałmużna jest formą ewangelizacji własnym życiem a więc dobrą formą Oczko

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2012 15:45 przez gossia.)
22-04-2012 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jałmużna jako forma ewangelizacji serca - gossia - 22-04-2012 15:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów