Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego mordercy można udzielić komunii, a rozwodnikowi nie
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Samael napisał(a):
Cytat:Ja nazwałbym wręcz aborcję "grzechem wołającym o pomstędo nieba".
Właśniedlatego, ze to dziecko nie potrafi sie obronić przed agresją - ze stony osoby, która z samej swej natury winna to dziecko chronić ...

Jasne, z jednej strony racja. Aborcja nie powinna byc wykonywana z czestotliwoscia milion na dobe.

I DLATEGO POWINNO SIE SZERZYC A N T Y K O N C E P C J Ę

Z tego potem wynikaja te wasze "morderstwa"

Nie wiem czy wiecie ale sztuka polega na tym aby ZAPOBIEGAC. A nie dzialac po fakcie <hahaha>

Sztuka polega na tym, by myśleć rozsądnie,nie sądzę,aby szerzenie antykoncepcji były rozsądne. Morderstwa wynikają ze słabości człowieka,że boi się odpowiedzialności za drugiego człowieka, w tym przypadku dziecko. Aborcja wogóle nie powinna być wykonywana, a człowiek niedojrzały nie powinien myśleć o współżyciu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Owszem- działać rozsądnie, tylko dlaczego tego rozsądku nie widzę naokoło ?? Wszędzie brud, marazm, choroby, i totalny brak myślenia.

I gdzie nie widzisz nic rozsadnego ?? Moja wypowiedz jest jak najbardziej rozsadna, a Ty zaslaniasz sie jakimis ogolnikami, nie wiem w sumie czym, bo tego nie mowisz. tylko aborcja nie, antykoncepcja nie, wszystko nie i voila. ma byc pieknie.
26-11-2005 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Samael napisał(a):Owszem- działać rozsądnie, tylko dlaczego tego rozsądku nie widzę naokoło ?? Wszędzie brud, marazm, choroby, i totalny brak myślenia.

I gdzie nie widzisz nic rozsadnego ?? Moja wypowiedz jest jak najbardziej rozsadna, a Ty zaslaniasz sie jakimis ogolnikami, nie wiem w sumie czym, bo tego nie mowisz. tylko aborcja nie, antykoncepcja nie, wszystko nie i voila. ma byc pieknie.

Nie widzisz, bo ludzie są nieodpowiedzialni za swoje czyny, za to co robią, robią to bezmyślnie, bez żadnego zastanowienia.
Dlatego gdy przychodzi poważny problem to uciekają sie do zabijania dzieci a nie biorą odpowiedzialności za swoje postępowanie. Oczywiście nie mówię o wszystkich, ale napewno takich ludzi, którzy najpier robią a później myślą jest bardzo wielu. Ani aborcja nie była by potrzebna ani antykoncpecja, wystarczy by człowiek starał się byc odpowiedzialny za to,co robi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 01:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Dla Katolika stosowanie antykoncepcji nie ma żadnego uzasadnienia - a również i osobom spoza KRK odradzam stosowanie antykoncepcji ze względu na cały szereg zagrożeń (głównie zdrowotnych, lecz nie tylko).
lecz tym - więcej w temacie "NPR czy antykoncepcja" by nie robić "offtopiku"...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 01:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Cytat:Ani aborcja nie była by potrzebna ani antykoncpecja, wystarczy by człowiek starał się byc odpowiedzialny za to,co robi.
NIE BYŁA BY --- bardzo dobrze powiedziane, ale to tylko gdybanie Uśmiech

Ci ktorzy potrafia sie zabezpieczyc, staraja sie to robic, to potem nie musza martwic sie o to czy dokonywac aborcji czy nie. Wtedy nie staja sie mordercami, i nie musza sie martwic,czy moga przyjac komunie czy nie. to tak dla was zeby bylo w temacie Duży uśmiech

PS.: Pozdrowienia od Scarlett :diabelek:
26-11-2005 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Samael napisał(a):Ci ktorzy potrafia sie zabezpieczyc, staraja sie to robic, to potem nie musza martwic sie o to czy dokonywac aborcji czy nie. Wtedy nie staja sie mordercami, i nie musza sie martwic,czy moga przyjac komunie czy nie.
Błąd !
Własnie spośród osób u których antykoncepcja zawiodła najwięcej powstaje "przypadków" aborcji.
NIE MA bowiem 100 % mozliwości zapobieżenia ciąży.
A dodajmy - istnieje wiele srodków okreslanych jako 'antykoncepcja" - a będącyc środkami z zasady działającymi poronnie.
I tu pojawia się potężny dylemat moralny ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
To sie nazywa b. podobnie, aczkolwiek co innego znaczy --- "antykoncepcja-po"--- nie mylmy pojec :hm:
wtedy mozecie sobie nazywac kogo chcecie mordercami. ja nie jestem osobiscie za aborcja, nie o to mi chodzi zeby byc wam przeciwko. ale ile mozna pisac to samo.... blee antykoncepcja jest potrzebna, i tego nikt nie zmieni.
26-11-2005 01:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Samael napisał(a):
Cytat:Ani aborcja nie była by potrzebna ani antykoncpecja, wystarczy by człowiek starał się byc odpowiedzialny za to,co robi.
NIE BYŁA BY --- bardzo dobrze powiedziane, ale to tylko gdybanie Uśmiech

Ci ktorzy potrafia sie zabezpieczyc, staraja sie to robic, to potem nie musza martwic sie o to czy dokonywac aborcji czy nie. Wtedy nie staja sie mordercami, i nie musza sie martwic,czy moga przyjac komunie czy nie. to tak dla was zeby bylo w temacie Duży uśmiech

PS.: Pozdrowienia od Scarlett :diabelek:

Wiesz, nie po to Bóg dał człowiekowi narządy,by zabijał po przez jakieś zabiegi lub stosował jakieś środki, ale po to by się rozmnażał i wtedy nie potrzeba stosowania czegokolwiek ni zabijania, można wtedy spokojnie przyjmować komunię.
Zabijają ludzie słabi i nieodpowiedzialni, a później ponoszą tego konsekwencje, takie czy inne, niemożliwość przyjmowania Komunii jest tylko jedną z nich.

Pozdrawiam

P.S: Mam nadzieję,że nie masz zamiaru pójść w ślady kolezanki?
Ale odpowiedź wyślij na pw, a nie tutaj.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 01:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
To spróbujcie zrobic tak, zeby kazdy byl rozsadny, zeby sie "rozmnazal" w miare swoich mozliwosci :hm:
a ślady kolezanki to co masz na mysli :hm:
26-11-2005 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Samael napisał(a):To sie nazywa b. podobnie, aczkolwiek co innego znaczy --- "antykoncepcja-po"--- nie mylmy pojec
Niestety - ale tu znów jesteś w błędzie.
Istnieje bowiem cały szereg srodków, które okreslane sąjako "antykoncepcyjne" - a mają działanie poronne.
Do tych środków należy spirala i wszelkie środki oparte na gestagenach.
Zatem - smiało mozna powiedzieć, że jest to wiekszość spośród srodków wspóczesnej antkoncepcji hormonalnej - i z hormonalną związanej .

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Samael napisał(a):To spróbujcie zrobic tak, zeby kazdy byl rozsadny, zeby sie "rozmnazal" w miare swoich mozliwosci :hm:
a ślady kolezanki to co masz na mysli :hm:

Jakoś inni mogą żyć rozsądnie, rozmnażając się a także powstrzymując się od pożycia, ale nie muszą zabijać, nie muszą stosować środków i mogą przyjmować Komunię. Wystarczy żyć według nauczania Kościoła, według woli Bożej a nie według własnych przyjemności.

Pozdrawiam

P.S: Sprawę koleżanki możemy omawiać na pw, a nie tutaj.
To tyle w tej kwestii.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 01:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat:Jakoś inni mogą żyć rozsądnie
Tylko dlaczego jest tak mało tych "rozsądnych"? czuje sie jakby moje slowa odbijaly sie od sciany... takie pierdoly gadacie ze szkoda gadac, rozsadku nie ma bardzo czesto a potem rodza sie dzieci, ktore nie maja szans na prawidlowy rozwoj, rzadko zdarza sie na odwrot, potem tez z takich wychodza mordercy i te pe...[/quote]
26-11-2005 02:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Samaelu ...
móglbyś powiedzieć skad masz takie "rewelacje" :coo:
Samael napisał(a):Tylko dlaczego jest tak mało tych "rozsądnych"? czuje sie jakby moje slowa odbijaly sie od sciany... takie pierdoly gadacie ze szkoda gadac, rozsadku nie ma bardzo czesto a potem rodza sie dzieci, ktore nie maja szans na prawidlowy rozwoj, rzadko zdarza sie na odwrot, potem tez z takich wychodza mordercy i te pe...
Jeszcze sie nie spotkałem z prawidłową rodzina chrzescijańską z której wyrastaliby gwałciciecie, mordercy i łobuzy ...
Możesz mi podać skąd masz takie dane :coo:
Czy też może - sam tak sobie obmyśliłeś ... :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 02:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Samael napisał(a):
Cytat:Jakoś inni mogą żyć rozsądnie
Tylko dlaczego jest tak mało tych "rozsądnych"? czuje sie jakby moje slowa odbijaly sie od sciany... takie pierdoly gadacie ze szkoda gadac, rozsadku nie ma bardzo czesto a potem rodza sie dzieci, ktore nie maja szans na prawidlowy rozwoj, rzadko zdarza sie na odwrot, potem tez z takich wychodza mordercy i te pe...
[/quote]

Ja znam rodziny, które mają po 10-cioro dzieci i one się rozwijaja prawidłowo, mają wszystko czego im trzeba.
Wiesz dlaczego? Ponieważ są wychowywane w wierze chrześcijańskiej, rodzice tych dzieci pokładają ufność w Bogu, dlatego nie ma z dziećmi kłopotu, nie ma wśród nich morderców,złodziei czy innych zgorszeń. To jest droga do właściwego postępowania. Wymyślasz różne banalne sytuacje, które najczęściej występują u tych ludzi, którzy zapominają o Bogu, którzy żyją według własnych przyjemności,pożądliwości i później cierpią, bo sami nie potrafią sobie z tym cierpieniem poradzić.

Ja mam narazie dwójkę dzieci (w tym jedno w drodze), oboje nie pracujemy i jednak jakoś żyjemy, jesteśmy otwarci na życie czyli na kolejne dzieci,jesli nam Bóg da, to przyjmiemy je z radością.
Ale ufamy Bogu i narazie się na nim nie zawodzimy. Bóg potrafi chronić przed wejściem na taką złą drogę, więc wierzymy,że będzie chronił także nasze dzieci. Przykład rodziców także jest bardzo ważny, więc nie ma sensu gadać,że dzieci nie mająszans na prawidłowy rozwój,że wychodzą później z nich mordercy. To jest tylko wyimaginowany poglad ludzi, którzy boją się odpowiedzialności.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 02:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:Jeszcze sie nie spotkałem z prawidłową rodzina chrzescijańską z której wyrastaliby gwałciciecie, mordercy i łobuzy ...

Wyjatki istnieja zawsze.

chodzi o to zeby nie byc ktoryms z kolei niechcianym dzieckiem, takie rodziny nigdy nie sa do konca takie jak powinny byc

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2005 01:33 ]
Cytat:Wymyślasz różne banalne sytuacje, które najczęściej występują u tych ludzi, którzy zapominają o Bogu, którzy żyją według własnych przyjemności,pożądliwości i później cierpią, bo sami nie potrafią sobie z tym cierpieniem poradzić.

Cytat:Ja mam narazie dwójkę dzieci (w tym jedno w drodze), oboje nie pracujemy i jednak jakoś żyjemy, jesteśmy otwarci na życie czyli na kolejne dzieci
Ja tego nie rozumiem :hm: nie pracujecie to kto was zywi ?? ??? ??
Chyba Bog wam nie spuszcza jedzenia z niebios :hm: ..........

Cytat:jesteśmy otwarci na życie czyli na kolejne dzieci,jesli nam Bóg da, to przyjmiemy je z radością.

oczywiscie, zgadzam sie
26-11-2005 02:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów