Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reiki - niebezpieczna sekta
Autor Wiadomość
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Reiki - niebezpieczna sekta
W związku z tym, że wielu chrześcijan wchodzi w tą sektę (tak mozna to nazwac) - podaje pare linków, które pozwolą lepiej rozeznac sie w temacie:

http://www.kulty.info/zagadnienia/reiki.php

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.p...&Itemid=66

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.p...&Itemid=27

Polecam szczególnie artykuły ks. Aleksandra Posackiego SJ i ks. Romana Pindla.

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
04-12-2005 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Reiki to praktyka niewątpliwie okultystyczna. Jednak o sekcie nie może tu być mowy. To tak jakbyś powiedział: wróżbiarstwo to sekta, albo bioenergoterapia to sekta :diabelek:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-12-2005 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
wiecie, to bardzo ciekawe, bo niedawno zupelnie przez przypadek trafilem na jakis blog, czy strone wlasnie tej grupy i sam zaczalem sie zastanawiac co to takiego jest, a tu prosze: od razu taka forumowa pomoc Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-12-2005 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Róznie to można nazwać. Ale jest to niewątpliwie niebezpieczne.


"Jak można zdefiniować Reiki? Z punktu widzenia pewnej systematyki można mówić o jednym z nowych ruchów uzdrowicielskich czy sekt terapeutycznych. Ruch ten pochodzi z Japonii, gdzie w ciągu ostatnich stu lat pojawiło się ok. 350 nowych ruchów religijnych i sekt."
"Jak już wskazywałem, Reiki jest systemem religijnym i uzdrowicielskim (mówiąc dosadniej "sektą"), którego nie da się pogodzić z wiarą katolicką."

źródło:
http://www.kulty.info/art/361

"Antropocentryzm panteistyczny połączony z zasadniczym akcentem na praktykę leczenia (co widać już w prainicjacji samego założyciela, dr. Usui), klasyfikuje Reiki jako system magiczny, a właściwie magiczno-spirytystyczny."

źródło:
http://www.kulty.info/art/362

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
05-12-2005 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Reiki... nie czytam, bo wiem co to jest...
Znam osobę, która non stop mnie namawia, żebym się tym zajęła, ale jakoś nie mam ochoty, nie ciągnie mnie...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-12-2005 13:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
To i dobrze :jupi:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-12-2005 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ale nie ciągnie pewnie dlatego, że ten kolega, który mnie namawia nie jest dla mnie jakąś fajną osobą, wkurza mnie Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-12-2005 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Moria napisał(a):Antropocentryzm panteistyczny połączony z zasadniczym akcentem na praktykę leczenia (co widać już w prainicjacji samego założyciela, dr. Usui), klasyfikuje Reiki jako system magiczny, a właściwie magiczno-spirytystyczny.


Ciekawe, całkiem ciekawe.
Moria napisał(a):Reiki jest systemem religijnym i uzdrowicielskim (mówiąc dosadniej "sektą"), którego nie da się pogodzić z wiarą katolicką.

Akurat to wcale dobrze o tym świadczy. ecos jest nie do pogodzenia z świętą wiarą katolicką to jeszcze nie koniec świata.
08-12-2005 10:54
Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
semper_malus napisał(a):Akurat to wcale dobrze o tym świadczy. ecos jest nie do pogodzenia z świętą wiarą katolicką to jeszcze nie koniec świata.

Akurat dla katolika [a wiekszość na tym forum takimi sie deklaruje] jest to cos co nie może mieć miejsca w ich życiu a więc jest to 'koniec swiata" Uśmiech

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2005 10:37 ]
zresztą jak sobie to wyobrażasz semper_malus "bawienie sie " w reiki i chodzenie do Kościoła ?? to chyba pomieszanie dwóch różnych swiatów i wielka pomyłka

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
08-12-2005 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Większość to nie wszyscy- ja tam się np. jako katolik nie deklaruje, a jak dla katolika nie może miec miejsca w życiu to sie po prostu tym może nie interesować (tak samo jak nie każdy musi się interesować takimi drobiazgami jak ewangelizacja).


jagoda napisał(a):zresztą jak sobie to wyobrażasz semper_malus "bawienie sie " w reiki i chodzenie do Kościoła ?? to chyba pomieszanie dwóch różnych swiatów i wielka pomyłka

tak samo jak chodzenie na reiki i bawienie się w kościele. Absolutnie wykonalne.
08-12-2005 12:25
Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
semper_malus napisał(a):tak samo jak chodzenie na reiki i bawienie się w kościele. Absolutnie wykonalne.

wykonalne ale czy potrzebne Uśmiech OT

cóż kazdy ma prawo decydowac sam za siebie ale skutki potem niech sam opłakuje Smutny
jeżeli uwazasz ewangelizacje za drobiazg - to co ty robisz na tym forum ?? cos mi tu nie pasuje Uśmiech

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
08-12-2005 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
wymieniam poglądy.

W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana. To nie problem.
08-12-2005 16:28
Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
semper_malus napisał(a):W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana

chyba na tym forum nie chodzi tylko o wlepianie "banów" ale w końcu to nie ja decyduje Uśmiech
a tak pozatym lubie cie więc szkoda by bylo jakby cie zbanowali :)OT

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
08-12-2005 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
semper_malus napisał(a):W tych paru postach, które napisałem na tym forum na pewno znajdzie się coś za co można wlepić mi trzecie ostrzeżenie i dać mi bana.
Wielki Brat czuwa, bez obaw 8)

jagoda napisał(a):chyba na tym forum nie chodzi tylko o wlepianie "banów"
Oczywiście, chodzi o rzeczową dyskusję, a nie kółko wzajemnej adoracji.

Kończmy zatem ten OT i wracamy do dyskusji o Reiki

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
09-12-2005 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
jestem tu zupelnie nowy ale chcialbym pare slow na ten temat powiedziec
przedewszystkim jak mowili przedmowcy reiki to nie jest zadna sekta tylko powiedzialbym filozofia a moze nawet styl zycia. W zalozeniu jest to naturalna metoda leczenia za pomoza sily pochodzacej od boga a nie od czlowieka. nie mamy tu do czynienia z zadnym balwochwalstwem. osobiscie znam wielu ludzi zajmujacych sie reiki i zyczylbym wielu katolikom takiej wiary i dobroci jakiej maja ci ludzie.
pozatym sam skonczylem kurs reiki i nie naleze do zadnej sekty chodze do kosciola wieze w boga nic sie nie zmienilo w moim zyciu oprucz wiary w siebie w innych i w to ze Bog dal nam wielkie mozliwosci rozwoju pracy nad soba i doskonalenia sie.
zanim ktos wypowie sie na temat reiki powinien sie czegos dowiedziec na ten temat ale nie z glupich artykolow czy od niekompetetnych ludzi ale ze zrudla prawdziwych mistrzow reiki i ludzi ktozy so w tym gleboko i maja odpowiednia wiedze.
04-04-2006 10:51
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów