Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Potęga" mocy Szatana?
Autor Wiadomość
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Hallo napisał(a):Tak na marginesie chłopaki szatan raczej powinno się pisać moim zdaniem przez małe szUśmiech
To zalezy: "szatan" w znaczeniu "diabel", ale "Szatan" jako zamiennik imienia Lucyfera.


EOT

www.malach.tox.pl
11-09-2004 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Moim zdaniem szatan powinno się pisać przez małe sz, bo gościu, który chce nas wykończyć nie zasługuję aby jego imie było pisane z dużej literyUśmiech

Kocham Ci? ?ycie!!!
11-09-2004 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Hehehe...
tak myslalem, ze o to Ci chodzilo Język
11-09-2004 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
No walsnie slyszalem, ze egzorcysci wspolpracuja z psychologami. To tak chyba ciezko stwierdzic odrazu diagnoze.
A ponoc rzucanie przeklenstw i czegos tam jakies amulety to tez prawada. masakra.
12-09-2004 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Hallo napisał(a):Moim zdaniem szatan powinno się pisać przez małe sz, bo gościu, który chce nas wykończyć nie zasługuję aby jego imie było pisane z dużej literyUśmiech
Zaslugi nie maja nic do rzeczy - chodzi o zasady jezyka polskiego...

www.malach.tox.pl
12-09-2004 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Potega mocy Szatana !
Rasta napisał(a):A dlaczego aniolowie nie maja takiej mocy aby ochronic nad przed zlem? Szatan sie takjawnie ukazuje a aniolowie sa tacy stateczni.

Rasta, zastanów się nad tym, czy aniołowie są stateczni. Aniołowie to istoty czysto duchowe, więc nie możemy sobie normalnie oglądać ich i ich działań. Ja zapodam tezę po części przeciwną twojej: <<Aniołowie(zwłaszcza każdy anioł stróż) działają nieustannie przy nas. Na każdą próbę działania Złego odpowiadają obroną swego "podopiecznego".>>
To może być prawda, ale nie musi. Takie jest moje zdanie. Nie mogę zobaczyć walki złego ducha z aniołem, bo ta walka nie dzieje się w tym(materialnym) świecie.
Ja modlę się codziennie do mojego Anioła Stróża[piszę specjalnie z wielkiej litery, bo naprawdę lubię tego kolesiaOczko] i wierzę w to, że On nieustannie mnie broni przed działaniami złego. Nie chcę powiedzieć, że Zły nie ma na mnie wpływu, bo byłoby to kłamstwem, ale wierzę, że Anioł zmniejsza skuteczność złego ducha. :aniol:

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
05-11-2004 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ludzie, skończcie mówic o szatanie "Lucyfer" !! Jak mnie to drażni... Przecież nie Lucyfer tylko LucyPER !
A poza tym szatan jaką moc ma, taką ma, ale cieszmy się, że Bóg ma tysiąc razy większą i taki szatanek nie ma co nawet podskakiwać.
A że Anioł Stróż broni nas przed złym, to się zgadzam. Taka jest między innymi jego rola.
Jeden brat z mojej Wspolnoty byl kiedys na Rekolekcjach o Aniołach i opowiadał nam, że Anioły ze swej natury są tak wojownicze, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę wiary i dobra, że Bóg musi je powstrzymywać, żeby tą swoją walecznością nie narobiły spustoszenia. Więc nie mówmy, że Anioły są "stateczne" jak to określiliście.
Rasta, stwierdziłes, ze Anioly nie maja takiej mocy by nas obronic przed zlym... Ale pomysl, jesli czlowiek tego nie chce i zgadza sie na dopuszczenie do siebie zla, to Anioly nie wpychaja sie na sile ze swoja pomoca. Szanują nasza wolna wole. Poza tym nie mamy co tu rozstrzygac czy nas bronia czy nie, bo to sie dzieje, jak juz wspomnial Futrzak, w sferze niewidzialnej. Ja jednak mysle, ze nawet jesli nie potrafimy tego jakos "dostrzec" czy "poczuc" to wsrod nas, obok nas, codziennie, rozgrywa sie wielka walka miedzy zlymi a dobrymi duchami.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-11-2004 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iraklif Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
ciekawe czy po smierci bedziemy mogli sie spotkac ze swoim Aniolem Strozem.?
07-11-2004 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
:arrow:
Cytat:Ludzie, skończcie mówic o szatanie "Lucyfer" !! Jak mnie to drażni... Przecież nie Lucyfer tylko LucyPER !

Offca, nie wiem dlaczego tak się uparłaś, to jest imie kojarzone z szatanem i jest to uprawnione! Św. Hieronim utożsamił wyraźnie to imie - Lucyfer /nie Lucyper/ z upadłym aniołem i od tamtego czasu /IV w./ jest to kojarzone z diabłem. Nadanie szatanowi tego imienia - Lucyfer wiąze się z Satyrą na śmierc tyrana z Księgi Izajasza: Biblia gr. /LXX/ tłumaczy wers Iz 14, 12 jako gwiazda poranna /hebr. Helel bem Shahar dosł.: gwiazda, syn jutrzenki czyli z gr. ho eosphoros o prói anatellón. Natomiast Wulgata św. Hieronima już ma Lucyfer co znaczy niosący światło! Stąd taka nazwa! Choc nie jest to takie istotne ale taka jest historia tego imienia własnego. :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
07-11-2004 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Sorki, ale nie czytałam wszystkiego, bo mi sie nie chciało.
:oops:
Ale tak, jeśli chodzi o to, że Szatan bardziej ingeruje w życie człowiek, to powiem tak. Po prostu Bóg jest bytem nieokreślonym,, bezososbowym. Jest on tam bardzo bezosobowy, że nie może ingerować w życie ludzkie, czynić czegos dobrtego czy złego...A anioły... a kto wierzy, że Anioły mogą obronić przez Szatanem?? Nie mogą. Oczywiście może przez mniejszymi demonami mogą, ale nie przed Szatanem! Zbyt duża Szatan ma moc!

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-03-2005 02:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
ale nawet w ksiedze Hioba... szatan prosi Boga o to by mogl doswiadczyc Hioba... ale slucha sie Boga, i nie robi mu samemu krzywdy, tylko odbiera dobra doczesne i doswiadcza calo chorobami... tak wiec Bog ma wieksza moc niz szatan, z tym ze od poczatku, czyli jeszcze w raju zlo bylo kuszace i wydawalo sie atrakcyjniejsze dlatego ludzie latwiej ida za zlem niz za bobrem, bo dobro wymaga wysilku Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
06-03-2005 02:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:że Anioły ze swej natury są tak wojownicze, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę wiary i dobra, że Bóg musi je powstrzymywać, żeby tą swoją walecznością nie narobiły spustoszenia

Zawsze mnie ciekawiło, skąd bierze się taka szczegółowa nauka o Aniołach??? Może masz Offca jakieś konkretne źródło??? Bardzo byłbym wdzięczny. Jest niewiele wiarygodnych opracowań na ten temat "dostępnych zwyklemu śmiertelnikowi".
Zaciekawiło mnie to, bo teza postawiona przez Twojego Kolegę jest dość smiała... Aż niewiarygodna...



Cytat:Po prostu Bóg jest bytem nieokreślonym,, bezososbowym. Jest on tam bardzo bezosobowy...

Chyba nie tak. Podstawową cechą Boga w Katolicyźmie jest to, że Bóg to OSOBA. Więcej - trzy osoby w jednej. Nawet Duchowi Świętemu (co do którego natury jest chyba najwięcej kontrowersji) Katolicy twardo przypisują charakter osobowy. To jedna z podstaw wiary katolickiej: osobowa istota Boga.

A tak kolejny raz nasuwa mi się to porównanie - walka dobra ze złem to nie walka dwóch potęg - Ormuzda i Arymanda, tocząca się za naszymi plecami, w której teatrze jesteśmy bezwolnymi aktorami. Nie. To zbyt daleko posunięty determinizm. Ostatni raz w ten sposób, że szatan czycha na mnie z jednej strony a aniołowie pilnują z drugiej wraz z dalszymi implikacjami tego faktu w postaci zanoszonych czarnych i białych kamyczków przez mojego Anioła Stróża na wagę Boga Ojca, obrazowano mi to w dzieciństwie...

Człowiek ma wolną wolę. I wybiera. Świadomie i dobrowolnie.

Pozdrawiam.
06-03-2005 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Właśnie, to jest podstawowa cecha w katolicyzmie...
Są też inne rozumowania, nie tylko katolickie... b2... w katolicyzmie Bóg jest osobą, ale dla niektórycnh osób nie musi wcale nią być
Szatan też do końca osobą nie jest, w temacie "Satanizm - czym jest?" napiszę wieczorkiem o tym

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-03-2005 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Harpoon, trzeba coś wyjaśnić. Szatan jest TYLKO bożym stworzeniem. Za Chiny ludowe nie przewyższa Boga. Walka zła z dobrem może zakończyć się tylko w jeden sposób: dobro zwycięży, bo Bóg jest dobry!!!! "Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam". Druga sprawa, co do aniołów: aniołowie są istotami "na tym samym poziomie" co szatan. Przecież szatan kiedyś też był aniołem. Aniołowie mogą nas bronić przed atakami Złego i robią to. I chociaż ten "szef" szatanów, nazywany Księciem Ciemności na pewno jest potężny, ale jest jeszcze "Książę Niebieskich Zastępów" - archanioł Michał. A on ma takiego powera, że wszelkim diabłom potrafi tak tyłek skopać, że się nie połapią! Takie jest moje zdanie!

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
06-03-2005 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Orszak niebieski jest bardzo szeroki.
Aniołowie, Archaniołowie, Herubini, Serafini...
Każdy z nich jest kimś jaby wyższej rangi. Mówiąc ogólnie szatan nie ma szans. :diabelek:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
06-03-2005 16:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów