Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koleje prawdziwe i wirtualne.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):Tak, masz rację. Sprawia wrażenie nieokiełznanej bestii. Niesamowite zdjęcia są w tym filmie. Aż momentami dreszcze przechodzą. Lokomotywa sprawia wrażenie jakby naprawdę była czymś żywym i zabójczym. Jak myślę o tym filmie, zawsze pierwszy obraz jaki mi do głowy przychodzi, to jeden z ostatnich momentów, jak lokomotywa zmierza do rozbicia się, a jeden złoczyńca na niej samotnie pozostaje i wraz z nią pędzi ku zagładzie.
Chętnie bym sobie ten film jeszcze raz obejrzała.
Ja też. Na szczęście dość często go puszczają w różnych "tefałenach".
Ale jak go pierwszy raz widziałem (miałem wtedy 14 lat) - to chyba z pół nocy nie spałem.
W tym filmie ten pociąg (tam były złączone 4 lokomotywy) zachowuje się jak żywa istota - ma swój ściśleokreslony cel - najpierw zabija maszynistę (zawał), potem niszczy klocki hamulcowe, i gna ku zagładzie pociągając za sobą kilka osób, które znalazły się w nieodpowiednim dla siebie miejscu o nieodpowiedniej porze...
Po prostu jeszcze jeden dowód, że lokomotywy to zywe istoty.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
No właśnie dość dawno go nie było ;( Ale tak, film jest genialny! Po pierwszym obejrzeniu, a też byłam wtedy małą gówniarą Oczko przeżywałam go chyba parę dni :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Po prostu masz w sobie miłośc do kolei. Może warto ją pielęgnować?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Hahaha i co? Mam zostać konduktorką? :mrgreen:
Owszem, sentymenta mam. Dużego nawet. Jeśli mam go już od wczesnego dzieciństwa, to raczej go nie stracę Oczko Lubię pociągi bo są wielkie i majestatyczne. Wręcz sprawiają wrażenie groźnych. Tak jak mówiłeś - człowiek czuje się przy nich taki malutki i bezradny. W dzieciństwie często mama mi czytała "Stoi na stacji lokomotywa..." :mrgreen: Miałam taką fajną książeczkę z obrazkami. Lokomotywa miała tam faktycznie oczy z tych reflektorów Uśmiech I chyba mi się to gdzieś w głowie zakorzeniło, bo do tej pory jak widzę zbliżający się pociąg i jego świecące "ślepia" mam wrażenie, że pędzi jakieś monstrualne, żywe stworzenie. Respekt Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Eeeeee... zaraz tam "konduktorką":)
Pochodź sobie po stronach z galeriami zdjęć kolejowych (gdzieś tam podawałem linki), popatrz, pooglądaj....

I sama zobaczysz...Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
No to właśnie robiłam Duży uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
To może załatw sobie jakąś kolejową grę i spróbuj poprowadzić pociąg...Uśmiech
Oczywiście po odp. przeszkoleniu.Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Ja bardzo chętnie, ale najpierw muszę załatwić sobie lepszą kartę graficzną bo przy mojej nawet filmów nie mogę obejrzeć ;(

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 14:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Offca napisał(a):Ja bardzo chętnie, ale najpierw muszę załatwić sobie lepszą kartę graficzną bo przy mojej nawet filmów nie mogę obejrzeć ;(
ściagnij sobie "Mechanika" - nawet na Twojej karcir graficznej będzie chodził.

http://trasaland.prv.pl

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
To tez jakiś symulator?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Tak, jeden z lepszych swego czasu. Symulator jednostki elektrycznej EN-57.
W sam raz dla słabszych komputerów.
W dodatku polski i DARMOWY.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Dobrze. Zajmę się nim wieczorkiem, bo zaaz muszę wyjść na miasto Uśmiech
Dzięki Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-02-2006 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #58
 
Darth jako, że znasz się na kolejnictwie co sądzisz o rozpyleniu PKP na kilkanaście spółek, spółeczek i powiązanych z nimi firm i firemek? Mógłbyś jakoś nakreślić trochę ową kwestię?
10-02-2006 20:09
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
semper_malus napisał(a):Darth jako, że znasz się na kolejnictwie co sądzisz o rozpyleniu PKP na kilkanaście spółek, spółeczek i powiązanych z nimi firm i firemek? Mógłbyś jakoś nakreślić trochę ową kwestię?
Jako, że to forum jest publiczne, a ja jestem pracownikiem kolei - obliguje mnie tajemnica służbowa i lojalnośc wobec pracodawcy więc nie moge nic na ten temat napisać. Wybacz. Są pewne przepisy, któych nie wolno mi przekraczać.

[ Dodano: Wto 14 Lut, 2006 07:57 ]
Film "UCIEKAJACY POCIAG" będzie emitowany na TVN; Sobota, 18 lutego, 21:40

GORĄCO POLECAM!

[ Dodano: Wto 14 Lut, 2006 08:00 ]
http://www.film.org.pl/prace/uciekajacy_pociag.html

Tutaj na zachętęUśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2006 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
semper_malus napisał(a):Darth jako, że znasz się na kolejnictwie co sądzisz o rozpyleniu PKP na kilkanaście spółek, spółeczek i powiązanych z nimi firm i firemek? Mógłbyś jakoś nakreślić trochę ową kwestię?
Kiedyś na studiach pisałem nawet dużą pracę na ten wlaśnie temat, który wbrew moim początkowym obawom okazal się nad wyraz interesujący, muszę to gdzieś odkopać...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-02-2006 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów