Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RM groźne dla Kościoła?
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Znam parę osób, które też "nie mają własności prywatnej" - bo bardzo wiele dóbr, z których korzystają są kupowane dla firm, samochody rejestrowane na firmę....dla fiskusa to "biedule" bez własności prywatnej.
O. Dyrektor jest:
- Dyrektorem Radia Maryja i TVTrwam,
- Rektorem WSKSiM w Toruniu,
- Prezesem fundacji Lux Veritatis,
- Prezesem fundacji Nasza Przyszłość.
"Dobry apostoł, dobry świadek Jezusa, nie skupia na sobie uwagi ludzi - powinien być przeźroczysty i prowadzić do Chrystusa, do prawdy chrystusowej.
Jeżeli ją na sobie skupia, to powinien zrobić korektę" - bp. Piotr Jarecki.
05-01-2006 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
No i co w tym złego?
06-01-2006 01:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
meritus napisał(a):No i co w tym złego?
Wytęż mózgownicę i pomyśl..... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-01-2006 07:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
Wielbłądowi będzie łatwiej przejść przez ucho igielne niż Rydzykowi wejść do... :roll: Doszłam wczoraj do takiego wniosku z mamą czytając przy okazji o ks. Jankowskim co sobie pomnik chciał stawiać #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-01-2006 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
Offca napisał(a):Wielbłądowi będzie łatwiej przejść przez ucho igielne niż Rydzykowi wejść do... :roll: Doszłam wczoraj do takiego wniosku z mamą czytając przy okazji o ks. Jankowskim co sobie pomnik chciał stawiać #-o
Muszę przyznać Ofciu, że masz bardzo zdrowe i trzeźwe podejście do tych spraw (RM, Jankowski,....)Uśmiech Tak trzymaj.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-01-2006 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #81
 
Nie popieram (i nie będę popierać)księży-milionerów którzy nie potrafią odpowiednio się z tym bogactwem obejść. Jankowski to jest już perfidny z tym swoim bogactwem :evil: Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-01-2006 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #82
 
Offca napisał(a):Wielbłądowi będzie łatwiej przejść przez ucho igielne niż Rydzykowi wejść do... Doszłam wczoraj do takiego wniosku z mamą czytając przy okazji o ks. Jankowskim co sobie pomnik chciał stawiać

Nie sądzcie abyście nie byli sądzeni! Znasz te słowa??? :?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
06-01-2006 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #83
 
Znam. To tylko moje zdanie. To już sprawa Pana Boga jak ich osadzi, niemniej mówię to co napisane w Biblii. Przykro patrzeć na pławiących się w bogactwach duchownych :? Osobiście napawa mnie to wielkim niesmakiem, bynajmniej nie z tego względu, że im zazdroszczę :x

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-01-2006 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #84
 
Offco
Co do sprawy ma ks. Jankowski? Bo nie jestem w stanie pojąć związku.

O.Rydzyk nie posiada własności prywatnej i życzę Kościołowi w Polsce by każdy ksiądz pławił się w takich bogactwach. W wydawnictwach, stacjach radiowych i telewizyjnych, dziennikach, szkołach. Nawet w helikopterach, maybachach i pałacach. Bo wiadomo z czyjego powodu mówią, wszystko złe kłamliwie na nas.

Czasy się zmieniły i osiołek do ewangelizacji nie wystarcza.
07-01-2006 01:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
Osiołek nie wystarcza, zdecydowanie jednak obrastanie w dostatki, gromadzenie dobr materialnych, funkcji, tytułow jest zgubne dla osób głoszących naukę Chrystusa, oddala od Pana - nie dotyczy to tylko O. Rydzyka, ale wszystkich kapłanów.
- "Nie możecie równocześnie służyć Bogu i mamonie" Łk 16,13,
- "Chociaż niepojęta jest wielkość moja, lecz obcuję tylko z maluczkimi" Dz 332,
- "Nie w gmachach i we wspaniałych urządzeniach, ale w sercu czystym i pokornym upodobałem sobie" Dz 532,
Bez gmachów i urządzeń, orędzie Jezusa Miłosiernego, Koronka, Obraz, są znane w najdalszych zakątkach Ziemi, na wszystkich kontynentach świata.
Zauważalne jest, że podczas każdej Mszy św. transmitowanej przez RM i TVTrwam, ogromna część czasu jest poświęcona "wspieraniu, umacnianiu, współczuciu dla o. Dyrektora, odpieraniu ataków" - zaczyna się przesuwać istota Eucharystii.....
Z satysfakcją czytałam w Gościu Niedzielnym wywiad z ks. kapelanem Prezydenta L. Kaczyńskiego, reprezentującego tzw, "Kościół otwarty" - Prezydent za wybór takiego kapłana, ma u mnie ogromnego + Uśmiech
07-01-2006 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
meritus, piszesz że "Rydzyk nie posiada własności prywatnej". Pewnie formalnie to nie posiada, bo wszystko to jest "własnością" jakichś tam fundacji.
Załóżmy hipotetyczną sytuację:
Prowincjał zakonu redemptorystów, daje Rydzykowi (który w końcu jest zwykłym księdzem) polecenie przekazania wszystkich dóbr związanych z jego, nazwijmy to, "imperium" w czyjeś ręce i udanie się na misje, powiedzmy, do Zambii. Co on by zrobił....?

Skandalem tez jest fakt, że episkopat już od co najmniej kilku lat "przygląda się z niepokojem" działalności RM. I tylko "przygląda się" - nic nie działa.
To co, na Rydzyka "nie ma mocnych" - powtarzam, on jest ZWYKŁYM KSIĘDZEM, ma przecież przełożonych, a ci przełożeni tez mają przełozonych a wszytsko kończy się w Watykanie.
Na szczęscie "nasi" już coś może zaczną działać, bo Papa-Ratzi nózkami tupie. Duży uśmiech[/b]

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-01-2006 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #87
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Skandalem tez jest fakt, że episkopat już od co najmniej kilku lat "przygląda się z niepokojem" działalności RM. I tylko "przygląda się" - nic nie działa.


Episkopat jest podzielony , a zresztą to stała praktyka- wziąc na przetrzymanie.


DARTH_HELMUTH napisał(a):powtarzam, on jest ZWYKŁYM KSIĘDZEM


Te czasy minęły już bezpowrotnie . Teraz to człowiek instytucja . Jak myślisz jak więcej ludzi by poszło podpalać burdele po apelu episkopatu czy Rydzyka?

Jak to mówią jest wiele rozgłośni z ludzką twarzą, a tylko jedno radio M.
11-01-2006 01:53
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
Załóżmy jeszcze jedną (możliwą obecnie) hipotetyczną sytuację:

Starszy Pan Z Watykanu, publicznie, przy okazji jakiejś audiencji, czy (lepiej) podczas wizyty w Polsce - jasno, wyraźnie potępia działalność p. Rydzyka i RM.

Teraz chyba już nie daliby rady inaczej zinterpretować jego słów - czyli jednak na swoją korzyśc ("Papież chciał przez to powiedzieć, że........."). Chociaż pan Rydzyk nie takie numery odstawiał.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-01-2006 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Tak na marginesie darth, to przez szacunek chociaż zwyczajny mógłbyś jednakowoż pokusić się o użycie stwierdzenia "papież", a w drugim wypadku - "ksiądz".
EOT

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
11-01-2006 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #90
 
A sprawę można zamknąc następującycm stwierdzeniem - jeżeli przedstawiciele polskiego Episkopatu poruszyli sprawę "RM" podczas pierwszej oficjalnej wizyty polskiego Episkopatu u nowego Papieża - to wygląda na to, że nasz Episkopat ma najwyraźniej DOŚĆ wyczynów o. Rydzyka i che najwyraźniej definitywnie zamknąć cąłą sprawę.
I daj Boże by ekscesy o. Rydzyka zostały jak najprędzej ukrócone.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-01-2006 18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów