Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
sanguis Martyrum - semen Christianorum (krew męczenników posiewem chrześcijan) :wink:
dawniej też bywali lapsi, którzy nie chcieli/nie potrafili cierpieć za wiarę a mimo to powyższe powiedzenie się sprawdzało.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-12-2010 07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Im więcej cierpień za wiarę tym wiara przyszłym pokoleniom zdaje się wartościowsza.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-12-2010 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
To zależy które pokolenie masz na myśli :wink:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-12-2010 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
gossia napisał(a):To zależy które pokolenie masz na myśli
W każdym przypadku - następne.
W niektórych religiach nacisk na cierpienie jest tak duży,że cierpienie staje się "cool"
W innych chodzi o wyzwolenie się z cierpienia.
taka..psychodrama.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-12-2010 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):bashca napisał/a:
trudno mi sobie wyobrazić jakby wygłądał nasz zryw patriotyczny w razie wojny. To samo, gdyby mazułmanin podłożył nam nóż do gardła ciekawe ilu z nas wyznałoby wiare w Chrystusa


Nie wiele osób, większa cześć by sie bała o włąsne życie i przechodziliby na inna wiarę, aby tylko zachować życie.

No właśnie. To nie będzie prosta sytuacja dla Kościoła.

omyk napisał(a):No. Nie dominowało, a prześladowania były gigantyczne


spioh napisał(a):dawniej też bywali lapsi, którzy nie chcieli/nie potrafili cierpieć za wiarę a mimo to powyższe powiedzenie się sprawdzało.


Owszem , kiedyś prześladowano chrześcijan ale w Iw mozna powiedzieć że Kościół był "nieskalany" w pewnych sensie, to były jego początki. Na przestrzeni wieków walczoną z Kościołem, demon walczył z poszczególnymi osobami ( niewielkie , ale jednak-przypadki pedofilii to jego zwycięstwo) nie każdy miał taka wiarę aby wołac do Boga o pomoc kiedy szatan atakował, stąd te niedopuszczalne rzeczy w KK sie dzieją.

Spojrzenie ludzi tez przez to sie zmieniło, dlatego ja bym nie porównywała wogóle Iw przesladowań z tymi nadchodzącymi. To będzie zupełnie inna sytuacja w Kościele niż u Jego początków

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
05-12-2010 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
nie tylko w Iw. a skalany był Uśmiech
i nadal w nim ta sama siła co przed wiekami. nie czarnowidzuj barburko :*

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-12-2010 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
faktycznie trochę to źle ujęłam Język miałam na myśli to , że logiczne jest że wraz z wiekiem "bagaż doświadczeń" jest coraz większy. Kościół w I wieku miał konkretne wydarzenia, ale w przeciągu stuleci doszło tyle nowych
. Tak jak szatan walczył z Kościołem przez pierwsze 100 lat, tak teraz mamy bagaż 2000 lat walki z demonem
no. mam nadzieje że teraz jaśniej się wyraziłam Uśmiech

a że nie był nieskalany to wiem, dlategoteż ujęłam to w cudzysłowie
Cytat:"nieskalany" w pewnych sensie

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
06-12-2010 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #68
 
mamy większy bagaż i większe doświadczenie, co może ma znaczenie dla jednostek, bo jeśli chodzi o trwałość całości to zasadza się ona na czymś zgoła innym. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-12-2010 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #69
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Od wieków sytuacja chrześcijan nie była tak zła
Radio Watykańskie Radio Watykańskie (podaję za: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swi...k-zla.html )

"Od wieków sytuacja chrześcijan w Egipcie nie była tak zła, jak obecnie, po arabskiej wiośnie" - twierdzi miejscowy biskup prawosławny, Stephanos Anba.
"Wyznawcy Chrystusa są mordowani z zimną krwią, płoną kościoły, a policja nic z tym nie robi, nasi oprawcy pozostają bezkarni" - żali się koptyjski ordynariusz Beby i Elfashnu. W jego przekonaniu antychrześcijańskie postawy są wszechobecne. Przejawiają się w mediach, które tuszują zbrodnie na chrześcijanach, a także w codziennym życiu. Muzułmanie nie kupują u chrześcijan, nie robią z nimi interesów, nie chcą ich zatrudniać. "Teraz już nikt się z tym nie kryje - mówi bp Stephanos. - Nawet w ogłoszeniach prasowych zastrzega się, że oferta pracy jest zastrzeżona tylko dla muzułmanów".
Prawosławny hierarcha przestrzega Zachód, by nie wiązał zbyt wielkich nadziei z zapowiedzianymi na koniec listopada wyborami. Ze swej strony deklaruje, że chrześcijanie w Egipcie są gotowi na męczeństwo. Według jego szacunków jest ich tam jeszcze ok. 12 mln na 76 mln mieszkańców. "Wciąż jesteśmy dość liczni. Najważniejsze to zachować wewnątrzchrześcijańską solidarność" - dodaje bp Stephanos.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2011 12:48 przez spioh.)
01-11-2011 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #70
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
(01-11-2011 11:59 )sant napisał(a):  Od wieków sytuacja chrześcijan nie była tak zła
Mam nadzieję, że nie będzie tak jak w "wyzwolonym i demokratycznym" Iraku, gdzie chrześcijan już prawie nie ma a resztki schroniły się u Kurdów
coś ta demokratyzacja bokiem wychodzi chrześcijanom

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
01-11-2011 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #71
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Ja się zastanawiam jak będzie w "wyzwolonej i demokratycznej" Polsce, jak już "jasnogród" zniszczy chrześcijaństwo? Czy Islam będzie mniej agresywny niż w Egipcie? (Zaznaczam, że natura prózni nie za bardzo znosi)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2011 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #72
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Nie liczyła bym na to, tylko nie nazywałabym tego Islamem. Islam to religia jak każda inna, problem polega na tym że ludzie wykorzystują Islam do złych rzeczy/ czynów jak zwał tak zwał.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-11-2011 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #73
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Cytat:Islam to religia jak każda inna, problem polega na tym że ludzie wykorzystują Islam do złych rzeczy
No tak- takie jest oficjalne zdanie arabistów bojących się fatwy. Bo ręka dżihadu jest długa.
Ciekawe czy masz jakąś wiedzę na ten temat, czy po prostu tak sobie myślisz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-11-2011 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #74
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
trochę wiedzy Język
Nie nazwałabym tego "oficjalnym zdaniem arabistów" to po prostu zrozumienie danej kultury (na tyle na ile się da).

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2011 13:59 przez gossia.)
03-11-2011 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #75
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Cóż - moja wiedza jest nieco inna.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-11-2011 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów