Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:W Islamie dużo większy nacisk kładzie się na działalność w celu nawracania, na poszerzenie ilości wiernych,
A skąd ty to wziąłeś? Wg moich obserwacji islamizacja Europy nie bierze się z działalności misyjnej , a z importu muzułmanów do Europy i dużej ilości dzieci w muzułmańskich rodzinach.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
07-04-2010 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #32
 
Kyllyan - mam małą prośbę - podaj czyj cytat podałeś. Szukałem i nie znalazłem kontekstu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-04-2010 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
sant napisał(a):Chciałbym się ustosunkować trochę do żarliwych postów obu panów.
Ale materiału jest tak dużo, że może po troszku.

Cytat:W Islamie dużo większy nacisk kładzie się na działalność w celu nawracania, na poszerzenie ilości wiernych, ekspansję wyznaniową.
Nie wiesz kogo cytowałeś? Drizzda z Sro 17 Lut, 2010 07:45 Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
07-04-2010 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #34
 
Cytat:Drizzt napisał/a:
Tak więc z mojej strony dyskusja skończona, bo nie prowadzi do niczego. Chyba, że chcesz jedynie wyrazić paniczny strach przed islamem (i to oparty na stereotypie...).

Hmmm. A co powiesz na TO: http://www.youtube.com/watch?v=JlVJDrfmdjg

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-07-2010 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
sant napisał(a):co powiesz
nie wiem, co inni powiedzą, ale ja tak sobie myślę:

wnukom tych, którzy to bagatelizują i wierzą w "pokojowość" islamu, pozostanie już tylko histeryczny terroryzm względem niego tudzież konwersja :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-07-2010 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Tak się zastanawiam: kto wygra tę - kolejną już - wojnę o Europę? Ateizm czy islam?

He he...kiedyś dawno wykluło mi się takie powiedzonko - że islam to zemsta chrześcijan na masonach i komuchach za sekularyzację Europy. No... przeczytajście sobie wczorajsze czytanie z Księgi Izajasza ( 14 lipca 2010 r. ): Dla leniwych :

Cytat:(Iz 10,5-7.13-16)
To mówi Pan: Ach, ten Asyryjczyk, rózga mego gniewu i bicz w mocy mej zapalczywości! Posyłam go przeciw narodowi bezbożnemu, przykazuję mu, aby lud, na który się zawziąłem, ograbił i złupił doszczętnie, by rzucił go na zdeptanie, jak błoto na ulicach. Lecz on nie tak będzie mniemał i serce jego nie tak będzie rozumiało: bo w jego umyśle plan zniszczenia i wycięcia w pień narodów bez liku. Powiedział bowiem: Działałem siłą mej ręki i własnym sprytem, bom jest rozumny. Przesunąłem granice narodów i rozgrabiłem ich skarby, a mieszkańców powaliłem, jak mocarz. Ręka moja odkryła jakby gniazdo bogactwa narodów. A jak zbierają porzucone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię; i nie było, kto by zatrzepotał skrzydłem, nikt nie otworzył dzioba, nikt nie pisnął. Czy się pyszni siekiera wobec drwala? Czy się wynosi piła ponad tracza? Jak gdyby bicz chciał wywijać tym, który go unosi, i jak gdyby pręt chciał podnosić tego, który nie jest z drewna. Przeto Pan, Bóg Zastępów, ześle wycieńczenie na jego tuszę. Pod jego świetnym wyglądem rozpali się gorączka, jakby zapłonął ogień.

Czy gdyby Asyryjczyka zastąpić muzułmaninem ( Asyrię islamem jak woleliby w Poznaniu ), a bezbożny naród Europą nie przypomnałoby trochę naszych czasów ? I nie tylko naszych... Bo poprzednie konfrontacje Europy z islamem ( zarówno ta średniowieczna jak i barokowa zatzrymana w Wiedniu ) miały miejsce w momentach gdy chrzęscijaństwo chyliło się ku upadkowi. Gdy jednak Europa do chrześcijaństwa wracała islam jeśli nawet nie szedł w rozsypkę to przynajmniej się cofał.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
15-07-2010 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Jak tak dalej pójdzie to pewnie że opanuje.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
18-08-2010 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Sant oglądałam ten filmik , bardzo ciekawy tylko zastanawiam się czy warto do końca wierzyć danym i badaniom> Czasem na prawdę zaufać Bogu

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
19-08-2010 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #39
 
Ależ jedno drugiemu nie zaprzecza. A ufność wobec Boga raczej nie zakłada stagnacji i biernemu przygladaniu sie rozwojowi wypadków, bo i tak czuwa Bóg. To jest prawdą, ale jak nieraz już powtarzałem - Bóg szanuje nasze wybory. Innymi słowy: ufając Bogu i wierząc w Jego prowadzenie nie można zapominać o działaniu. Bóg przemawia w różny sposób: przez wydarzenia, ale też przez ludzi, przez proroków. Każdemu z nich mówili- przestań lamentować - jest Bóg. A właśnie przez nich Bóg ostrzegał przed konsekwencjami naszego działania lub zaniechania. Może również w ten sposób działa i dzisiaj. Czyż dzisiaj ramię Jego się ukróciło, albo zmienił taktykę? Człowiek nadal kieruje się w swoich wyborach w stronę samozagłady i Bóg posyła różnych Jonaszów i Janów i Ozeaszów.
A chrześcijanin to ktoś taki, co ma dar rozeznawania duchów, tego co pochodzi od Ojca Prawdy od tego co pochodzi od ojca kłamstwa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-08-2010 08:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
A ja myślę, że w niedalekiej przyszłości chrześcijanie będą oddawać za WIARĘ życie, tak jak dziś się to dzieje w Pakistanie, Afganistanie, czy na Bliskim Wchodzie....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-08-2010 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
I tak w koło Macieju, tylko po co?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
19-08-2010 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
pafni napisał(a):I tak w koło Macieju, tylko po co?

Co, po co?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-08-2010 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
po co nas będą za wiarę mordować? Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
19-08-2010 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Mt 10:17-18 BT
"Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. "


Tak więc wszystko przed nami.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-08-2010 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #45
 
A ja też tak myślę. I nawet się cieszę. To nierozsądne, wiem. Modlimy się o pokój i te tamte, a mnie ciągnie do czasów katakumb.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-08-2010 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów