Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy istnieje przeznaczenie dla dwojga ludzi?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Offca napisał(a):Skoro Bóg wie, że np. w kimś się zabujam jak głupek i wie, że z tego i tak nic nie wyjdzie, i że będę po tym doświadczeniu okropnie cierpieć, to czemu w ogóle coś takiego dopuszcza?
No wlasnie, swietne pytanie. Moze odpowiedzia jest to, ze nie ma w tym udzialu Boga?
11-02-2006 23:01
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Bo każde takie doświadczenie wbrew pozorom czegoś dobrego nas uczy, kształtuje nas Uśmiech przygotowuje na tą najlepszą osobę Uśmiech

Offieczko, czyżbyś miała coś takiego właśnie za soba i dlatego taki wątek Smutny :?:

Przytulanie

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2006 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
kempes napisał(a):
Offca napisał(a):Skoro Bóg wie, że np. w kimś się zabujam jak głupek i wie, że z tego i tak nic nie wyjdzie, i że będę po tym doświadczeniu okropnie cierpieć, to czemu w ogóle coś takiego dopuszcza?
No wlasnie, swietne pytanie. Moze odpowiedzia jest to, ze nie ma w tym udzialu Boga?

Może raczej tak: Bóg szanując wolnoć nie wchodzi w butami w nasze życie

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
11-02-2006 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Czyli: jezeli dokonamy trafnego wyboru, to jest to zasluga Boga; jezeli zlego - to nasza wina. Przydaloby sie tu jednak troche konsekwencji.
11-02-2006 23:10
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Annnika napisał(a):Offieczko, czyżbyś miała coś takiego właśnie za soba i dlatego taki wątek

Jakbyś zgadła. Z tegoż właśnie powodu od dość długiego czasu zastanawiam się nad tymi przeznaczeniami i czy to wszystko ma jakiś sens. Annniko ja w sam raz nie widzę nic dobrego w tych zawodach, raczej niczego mnie nie nauczyły :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2006 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Słoneczko, ja ostatnio wychodziłam z czegoś takiego przez półtora roku ( długość wychodzenia to wyłącznie moja głupota), ale dopiero teraz doceniam, czego mnie to nauczyło Oczko

Uszka do góry Przytulanie będzie dobrze Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2006 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Czy istnieje przeznaczenie dla dwojga ludzi?
Offca napisał(a):No więc ostatnio zastanawia mnie zagadnienie przeznaczenia. Nie przeznaczenia jako takiego, ale przeznaczenia które dotyczy dwojga ludzi: kobiety i mężczyzny. Słyszałam, że ono nie istnieje, bo gdyby istniało, to jakbym przypadkiem nie trafiła na tego mi przeznaczonego, to do końca życia musiałabym być starą panną...
Gdyby istniało przeznaczenie to musiałabyś trafić.
Cytat:Tak Darth, ale dla mnie nie ma przypadków i wszystko ma jakiś cel
Czysto kalwińska nauka, negująca wolną wolę człowieka.
Zawsze mamy wolny wybór i wcale nie musimy realizować Planu jaki Bóg ma dla nas :diabelek:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-02-2006 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Kyllyan napisał(a):Czysto kalwińska nauka, negująca wolną wolę człowieka.

Gdzie Ty tu masz negowanie wolnej woli??? Napisałam tylko, że przypadki nie istnieją. Cokolwiek się stanie, czy to zgodnie z wolą Boga czy bez, zawsze ma jakiś sens. Mówimy przecież o tym, że Bóg potrafi przewidzieć wszystko. A co wybierzemy, nasza sprawa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-02-2006 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Jeden z moich bliskich znajomych zwykł mawiać, że nie ma przypadków, bo co przpada, to przypada z góry i uzupełniał jeszcze, że Bóg z miłości dałna m wolnawolę co nei znaczy, że nie patronuje nad nami cały czas wkraczając w razie potrzeby Uśmiech Jak typowy rodzic Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-02-2006 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):Tak Darth, ale dla mnie nie ma przypadków i wszystko ma jakiś cel. Bardziej lub mniej określony. Zakładam istnienie pewnego planu bożego wobec mnie, wobec każdego z nas. Czy więc osoba, z którą się zwiążę nie jest częścią tego zaplanowanego planu??? Czyli jakby kimś mi jednak przeznaczonym? :?
Przeznaczenie nie istnieje - wszystko mozna zmienić. Co do idei "planów bożych" cóż, pewnie się poobrażacie na mnie, ale.... cóż za potwornym i niezrównoważonym sadystą musiałby być ten bóg gdyby dla każdego miał swój "plan"... :/
Bo wtedy osoba szczęśliwa mogłaby rzec "moje szczęście jest częścią bożego planu". A co na to osoba bestialsko zamordowana i torturowana przed smiercią?
Ale to już temat na inną historię...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2006 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Dlatego jest wolna wola i człowiek wcale nie musi iść zgodnie z planem bożym, ponieważ może mu powiedzieć NIE.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-02-2006 14:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tak, ale Uśmiech
wtedy może ktoś powiedzieć, że "odejście od boga też należy do bożego planu".

Na szczęście panbóg ma na ziemi wielu "rzeczników prasowych" Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2006 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Tego nie wiem Darth. Pana Boga na wylot nie znam, bo tak się po prostu nie da Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-02-2006 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
cóż......
Niektórzy twierdzą, że znają.
Wiesz, ciagle się słyszy - z pełnym przekonaniem wypowiedziane słowa "bóg tak chciał", "to bóg sprawił, że coś_tam" itede itepe. Ostatnio pewien hierarcha zapewniał ex cathedra, że zawalenie się hali w Chorzowie to kara boska za jakieś tam polityczne bzdety.... Można i tak Smutny
To chyba się nie bierze "z kosmosu".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-02-2006 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Przeznaczenie nie istnieje - wszystko mozna zmienić. Co do idei "planów bożych" cóż, pewnie się poobrażacie na mnie, ale.... cóż za potwornym i niezrównoważonym sadystą musiałby być ten bóg gdyby dla każdego miał swój "plan"...
Bo wtedy osoba szczęśliwa mogłaby rzec "moje szczęście jest częścią bożego planu"
Masz rację. Tak właśnie jest Duży uśmiech I jeszcze: Moje szczęście wynika z realizacji bożego planu.
Masz rację również kiedy piszesz, że przeznaczenie nie istnieje.Tak właśnie jest.Jesteś szczęśliwy, kiedy decydujesz się współpracować z Bogiem w ralizacji planu jaki ma dla Ciebie.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
13-02-2006 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów