Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepojete zjawiska
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Cytat:To twoja wypowiedź z 4 str. Mozesz cos na ten temat teraz powiedziec,czy sie wypierasz?
Wklej fragment gdzie mowie coś o tym że widziałem kosmitów i ich zapraszałem.O to przecież chodzi,czyż nie?Nie ma takiego fragmentu?Ergo-jestes analfabetą funkcyjnym.Nie wiem czy to sie da wyleczyć,ale próbuj.
Annnika napisał(a):Obaj opocznijcie może od siebie - EOT :mrgreen:
Skłonny jestem przyznać ci rację.
20-03-2006 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
Wręcz przeciwnie Palmer,nie chodziło o to,że ich zapraszałeś, kwestia zapraszania to był żart. Żartowałem sobie z tego co piszesz, ale ty tego nie załapałeś. A moja wypowiedź cały czas dotyczy tego UFO. Widać,że sam nie czytasz uważnie postów. No cóż, nie każdy potrafi rozróżnić żart od powagi.

To chyba dobry pomysł, aby odpocząć od siebie. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe, bo niestety na ciebie bardzo łatwo jest trafic na forum.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-03-2006 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Cytat:Wręcz przeciwnie Palmer,nie chodziło o to,że ich zapraszałeś, kwestia zapraszania to był żart.
Wiem że zart,tyle ze calkowicie nieśmieszny i nie mający zadnego uzasadnienia w kontekscie tego co pisalem wczesniej.
Cytat:Żartowałem sobie z tego co piszesz, ale ty tego nie załapałeś.
Załapałem,tylko patrz co napisalem wyzej.Rozumiem ze próbujesz sie jakoś wybronić,ale ja ci radzę na przyszlość ,zastanów cie zanim coś palniesz.
Cytat:Widać,że sam nie czytasz uważnie postów.
J.W.
Cytat:No cóż, nie każdy potrafi rozróżnić żart od powagi.
Twój zart to była próba ośmieszenia mnie.Dość marna i kompletnie nieudana.Radze na przyszłość ważyć słowa zanim je przelejesz na monitor komputera.
Cytat:To chyba dobry pomysł, aby odpocząć od siebie. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe, bo niestety na ciebie bardzo łatwo jest trafic na forum.
Pisz z sensem to bedzie wszystko OK.
21-03-2006 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #79
 
Obaj piszcie z sensem i szacunkiem do siebei i będzie ok Oczko

Chłopaki, nie róbcie mi już tej przykrości i bądźcie grzeczni Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-03-2006 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:Wręcz przeciwnie Palmer,nie chodziło o to,że ich zapraszałeś, kwestia zapraszania to był żart.
Wiem że zart,tyle ze calkowicie nieśmieszny i nie mający zadnego uzasadnienia w kontekscie tego co pisalem wczesniej.
Cytat:Żartowałem sobie z tego co piszesz, ale ty tego nie załapałeś.
Załapałem,tylko patrz co napisalem wyzej.Rozumiem ze próbujesz sie jakoś wybronić,ale ja ci radzę na przyszlość ,zastanów cie zanim coś palniesz.
Cytat:Widać,że sam nie czytasz uważnie postów.
J.W.
Cytat:No cóż, nie każdy potrafi rozróżnić żart od powagi.
Twój zart to była próba ośmieszenia mnie.Dość marna i kompletnie nieudana.Radze na przyszłość ważyć słowa zanim je przelejesz na monitor komputera.
Cytat:To chyba dobry pomysł, aby odpocząć od siebie. Nie wiem tylko czy będzie to możliwe, bo niestety na ciebie bardzo łatwo jest trafic na forum.
Pisz z sensem to bedzie wszystko OK.

Ty też pisz z sensem.

To wszystko co napisałem,był zart i nie ukrywam tego, ale nie zamierzam sie bronić. Po prostu dla mnie to smieszne co pisałes o UFO, tak jak dla ciebie jest śmieszna wiara w Boga, którego według ciebie nie ma. Jeśli ja mam ważyć to co pisze to ty także.
Ale mniejsza z tym. To nie miejsce na kłótnie i dyskusje, które do niczego nie prowadzą. Możesz traktować mój żart jak sobie chcesz.

Zastanawiam sie nad tym, jak mozna wierzyc w UFO a w Boga nie?
Przeciez nie przedstawiłes dowodów na istnienie UFO. Ty wiesz,że fakty które bym przedstawił na istnienie Boga nie będa przez ciebie uznane, bo masz takie a nie inne poglady i wszystko znegujesz. Ale w takim razie jakie są dowody na istnienie UFO?

Ja mógłbym wklejać sobie info o cudach, pisać o świetych,których ciała sie nierozkładają i o innych faktach,ale co to da,jak dla ciebie to nie dowód. Ale skoro nie ma Boga to nie ma też UFO, tak więc ta dyskusja na temat UFO jest zbędna. Uśmiech Chyb,że przedstawisz przekonujace dowody. Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-03-2006 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Cytat:Ty też pisz z sensem.
Wklej te moje wypowiedzi które uważasz za bezsensowne i uzasadnij ich bezsensownośc.
Cytat:To wszystko co napisałem,był zart i nie ukrywam tego, ale nie zamierzam sie bronić. Po prostu dla mnie to smieszne co pisałes o UFO,
Wklej te moje "śmieszne " wypowiedzi i uzasadnij ich smiesznośc.
Cytat:Ja mógłbym wklejać sobie info o cudach, pisać o świetych,których ciała sie nierozkładają i o innych faktach,ale co to da,jak dla ciebie to nie dowód.
Bo to żaden dowód.Poczytaj sobie http://strony.aster.pl/ciekawe/ateizm/ ,punkt 10.
Cytat:Przeciez nie przedstawiłes dowodów na istnienie UFO.
No i dopiero co mówiłem o zrozumieniu czytanego tekstu,a ten swoje...Nic a nic nie dotarło...chłopie moj 9 letni syn jest od ciebie bardziej rozgarniety i lepiej rozumie co sie do niego mówi/pisze.
Ręce opadają...
22-03-2006 01:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:Ty też pisz z sensem.
Wklej te moje wypowiedzi które uważasz za bezsensowne i uzasadnij ich bezsensownośc.
Cytat:To wszystko co napisałem,był zart i nie ukrywam tego, ale nie zamierzam sie bronić. Po prostu dla mnie to smieszne co pisałes o UFO,
Wklej te moje "śmieszne " wypowiedzi i uzasadnij ich smiesznośc.
Cytat:Ja mógłbym wklejać sobie info o cudach, pisać o świetych,których ciała sie nierozkładają i o innych faktach,ale co to da,jak dla ciebie to nie dowód.
Bo to żaden dowód.Poczytaj sobie http://strony.aster.pl/ciekawe/ateizm/ ,punkt 10.
Cytat:Przeciez nie przedstawiłes dowodów na istnienie UFO.
No i dopiero co mówiłem o zrozumieniu czytanego tekstu,a ten swoje...Nic a nic nie dotarło...chłopie moj 9 letni syn jest od ciebie bardziej rozgarniety i lepiej rozumie co sie do niego mówi/pisze.
Ręce opadają...

Proszę bardzo:

Cytat:Moje teksty o "udowadnianiu" nie były własciwie do Ciebie skierowane,a do Tomasza32.A to co widziałem...a własciwie widzieliśmy -bo było nas parę osób - przypominało cygaro i swieciło róznymi kolorami tzn mieniło sie kolorami od zółtego,przez pomaranczowy az do czerwonego,a potem nagle i niespodziewanie zniknęło....Nie był to na pewno samolot,smigłowiec,balon,sterowiec,stado ptaków czy latawiec.Nikt z nas oglądających to "coś" nie umiał powiedziec co to właściwie było.

Dla mnie to bezsens, zwykła bajka niepotwierdzona żadnym dowodem.
Ten sam fragment musiałbym wkleić ponownie,więc moze sobie daruję, chyba,że chcesz dwa razy czytać to samo. Dla mnie jest on śmieszny. Brak dowodów z twojej strony na to co widziałes zakrawa dla mnie na opowiadanie bajek.

Strona, którą podajesz jest stroną ateistyczna i nie jest dowodem,ze jest to prawda. Swoje przekonania opieram na potwiedzonych źródłach zatwierdzonych przez Kościół Katolicki.
Strony ateistyczne do takich nie należą. Poszukaj innego wyjaśnienia lub dowodu,ze to nie jest prawda.

Moja 2 letnia córka jest bardziej rozgarnieta od ciebie i to nie zmienia faktu,że nie masz dowodów na istnienie UFO, a w takim razie te cygara i inne świecidła to czysty kit. Duży uśmiech

Takie bajki opowiadasz swojemu synowi? I wierzy w nie?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-03-2006 01:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Cytat:Dla mnie to bezsens, zwykła bajka niepotwierdzona żadnym dowodem.
Trudno.Za to są świadkowie.Kilku świadków.
Cytat: Dla mnie jest on śmieszny.
Trudno.
Cytat:Brak dowodów z twojej strony na to co widziałes zakrawa dla mnie na opowiadanie bajek.
Może nie zauważyłeś ale powtarzasz się.
Cytat:Strona, którą podajesz jest stroną ateistyczna i nie jest dowodem,ze jest to prawda.
Trudno.
Cytat:Moja 2 letnia córka jest bardziej rozgarnieta od ciebie
Jeśli ode mnie,to od Ciebie tym bardziej.Przykro miec tatusia nierozgarnietego...Dobrze,że przynajmniej córeczka się w tatusia nie wdała.
Kończę tym samym tą bezowocną dyskusję w myśl zasady "Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"
22-03-2006 02:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:Dla mnie to bezsens, zwykła bajka niepotwierdzona żadnym dowodem.
Trudno.Za to są świadkowie.Kilku świadków.
Cytat: Dla mnie jest on śmieszny.
Trudno.
Cytat:Brak dowodów z twojej strony na to co widziałes zakrawa dla mnie na opowiadanie bajek.
Może nie zauważyłeś ale powtarzasz się.
Cytat:Strona, którą podajesz jest stroną ateistyczna i nie jest dowodem,ze jest to prawda.
Trudno.
Cytat:Moja 2 letnia córka jest bardziej rozgarnieta od ciebie
Jeśli ode mnie,to od Ciebie tym bardziej.Przykro miec tatusia nierozgarnietego...Dobrze,że przynajmniej córeczka się w tatusia nie wdała.
Kończę tym samym tą bezowocną dyskusję w myśl zasady "Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"

Nie ma świadków bo ich nie przedstawiłeś, tak jak dowodów, dlatego to kit.

Naprawdę? Jak opowiadasz baki to mi wypada sie powtarzać,abyś mógł to lepiej zrozumieć. Uśmiech

Ty tez sie powtarzasz i co z tego, brakuje ci argumentów,a twoja odpowiedź to "TRUDNO" - bardzo wysoki poziom reprezentujesz. Duży uśmiech Chyba 9 letni syn nie wdał sie w tatusia?
Miałby przechlapane życie. Same baki opowowiadać. A jak ktos się zapyta dlaczego tak wciska kit, to odpowie: TRUDNO. wWspaniały przykład.

Nie chce mi sie z tobą gadać. Poziom najpierw podnieś.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-03-2006 02:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
Może trochę się uspokójcie, bo jesteście na dobrej drodze do złamania punktu regulaminu dotyczącego obrażania forumowiczów!!! A jak dobrze wiecie, za takie coś należy się ostrzeżenie.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
22-03-2006 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
Ten problem msg został juz rozwiązany. Nie martw się juz. Teraz dyskusja będzie toczyć sie we właściwym kierunku.

Tak więc wracamy do tematu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-03-2006 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
W ramach "powrotu do tematu"maly cytacik który IMO doskonale tu pasuje:

Cytat:Historia uczy, że jeśli w danym momencie dziejowym ówczesny zasób wiedzy nie wystarczał, żeby wytłumaczyć jakieś zjawisko, wówczas ludzie najczęściej szukali przyczyn nadprzyrodzonych. Ale z historii wiemy też, że bardzo wiele takich zjawisk udało się w końcu skutecznie wyjaśnić w sposób naturalny, za pomocą metod, które obnażały nieskuteczność wyjaśnień odwołujących się do bogów i bóstw. Dlatego rzadko dzisiaj się słyszy, że za wylewy Nilu odpowiedzialny jest Ozyrys, że wyładowania atmosferyczne to sprawka Zeusa, a epidemie chorób to kara zsyłana przez chrześcijańskiego Boga na grzeszną ludzkość (choć w przypadku AIDS takie głosy od czasu do czasu się pojawiają - pewnie dlatego, że na obecnym etapie naszej wiedzy jest to choroba nieuleczalna).
Powoływanie się na siły nadprzyrodzone rodzi niezwykle skomplikowane konsekwencje metodologiczne - bo tłumaczymy dane zjawisko, lecz wprowadzamy przyczynę (boga/bogów), która sama wymaga wyjaśnienia. Należałoby więc najpierw (1) wykazać, że taki bóg istnieje, a następnie (2) udowodnić, że to właśnie on jest odpowiedzialny za "cudowne" zjawisko. Nikomu dotychczas nie udało się skutecznie wykonać żadnego z tych dwóch zadań.
Podsumowując(...)nie potrafię podać przyczyn wielu innych wydarzeń, które dla osób religijnych są świadectwem ingerencji bóstw w naszą realność.[/b](chodzi o rzekome cudowne uzdrowienia)[b] Nie widzę jednak powodów, aby zakładać, że fakty, których w tej chwili nie potrafimy wyjaśnić, muszą mieć nadprzyrodzony rodowód. Dzisiaj nie znamy naturalnych przyczyn tych zjawisk, ale to nie znaczy, że nie poznamy ich jutro.

Źródło:TUTAJ

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
23-03-2006 01:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Polecam poniższy link.Tam dementowane są wszystkie pogłoski o UFO.
http://www.okiem.pl/nauka/ufo_krytyka.htm
14-12-2006 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #89
 
Widac, ze autor szybko rozprawia sie ze wszystkimi wymyslami, a posluguje sie swoja rozlegla wiedza, np. oto jak "madrze" uporal sie z teoria "Napęd rtęciowy":
Cytat:W opisach istnieje bardzo wiele dyletanckich nieporozumień. Po pierwsze rtęć nie jest cieczą
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Bardzo wiarygodne zrodlo informacji, naprawde...
15-12-2006 14:02
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
Rtęć"jest jedynym pierwiastkiem metalicznym ciekłym w normalnej temperaturze. Ma dużą gęstość- 13,5939 g*m-3. Temperatura topnienia- -38,87oC, temperatura wrzenia- 356,58oC. Rozpuszcza ona metale, tworząc amalgamaty(z wyjątkiem żelaza, platyny, wolframu i molibdenu).wykazuje dużą lotność- w temperaturze 20oC w powietrzu znajduje się 14 mg Hg*m-3 w stanie równowagi dynamicznej. Dawka progowa rtęci- czyli stężenie uważane za bezpieczne wynosi 0,05 mg Hg*m-3 powietrza, dlatego rozlana rtęć stanowi potęcialne niebezpieczeństwo zatrucia. Dzięki swoim właściwościom znalazła zastosowanie do wypełniania termometrów, barometrów, manometrów, pomp próżniowych, itp. Duże ilości rtęci zużywane są do wydobywania złota i srebra, oraz do elektrolizy litowców i produkcji materiałów wybuchowych. Także jej związki mają szerokie zastosowanie: chlorek rtęci(I)- kalomel- stosowany jest w lecznictwie, do wyrobu elektrod, jako środek ochrony roślin, a chlorek rtęci(II)- sublimat- służy jako katalizator w syntezie organicznej, w metalurgii, jako środek dezynfekujący. Alkaliczny roztwór jodortęcianu potasu K2[HgJ4] -odczynnik Nesslera- używany jest do wykrywania amoniaku. Piorunian rtęci(II) Hg(CNO)2 ma zastosowanie do wyrobu spłonek i detonatorów.
Niezależnie od postaci i drogi w jaki sposób rtęć dostanie się do środowiska wodnego, mikroorganizmy metylują ją i w ten sposób powstaje zawsze metylek rtęci. Jest on rozpuszczalny w tłuszczach, a zarazem bardzo toksyczny i trwały- jest to główna postać rtęci, która dostaje i kumuluje się w żywych organizmach."

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów