Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
Cichociemny bzdury wypisujesz i oskarżasz o teorie, których wcale nie głosimy [-X

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
11-07-2006 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
Cichociemny napisał(a):wiec tym sposobem podłączam sie do durnowatego pytania prosząc o mniej durnowatą odpowiedź - Gdzie w bibli jest napisane ze sex to coś gorszacego i wstretnego i komu go wolno uprawiać i komu sie tego zabrania i dlaczego. I nie przytaczaj znowu VI przykazania bo może cię to zszokuję :shock: ale można wg mnie uprawiać seks i przy tym nie cudzołożyć ;P
Mógłbyś nas tak chamsko nie oczerniać z łaski swojej?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-07-2006 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #93
 
Cichociemmy - przeginasz, bo poleci ostrzeżenie :evil:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-07-2006 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Cytat:Wracając do tematu skoro sie tak zniżyłeś to pragnę cie uświadomić ,że sex to nie tylko cudzołóstwo , wszeczteczeństwo i zboczenie #-o .
Oczywiście. To przede wszystkim komunia małżenska.
Cytat:wiec tym sposobem podłączam sie do durnowatego pytania prosząc o mniej durnowatą odpowiedź - Gdzie w bibli jest napisane ze sex to coś gorszacego i wstretnego i komu go wolno uprawiać i komu sie tego zabrania i dlaczego.

Zapraszam do lektury Księgi Powtórzonego Prawa rozdział 22, Księgi Wyjścia rozdział 22
Z Nowego Testamentu Mt 5,32;Mt 19,9; Dzieje 15,20.29;21,25 1 Kor 6,15-16 ; Gal 5,19;Ef 5,3;
Cytat: I nie przytaczaj znowu VI przykazania bo może cię to zszokuję :shock: ale można wg mnie uprawiać seks i przy tym nie cudzołożyć ;P
Oczywiście - z żoną lub mężem - w zależności od płci Uśmiech

pozdrawiam
Marek
14-07-2006 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
No sory :wink: ale takie subiektywne odczucie odniosłem przeglądajac niektóre odpowiedzi. Przyznaję może moja wypowiedź była nazbyt emocjonalna , ale sprowokowała ją odpowiedź Adama na post Lewiatana , a raczej jej wstęp. Na wydawało by się prosto postawione pytanie (które też mnie ciekawi) o seks otrzymaliśmy wykład w temacie cudzołóstwa , wszeteczeństwa , poządliwości itp.

Marek napisał(a):Zapraszam do lektury Księgi Powtórzonego Prawa rozdział 22, Księgi Wyjścia rozdział 22
Z Nowego Testamentu Mt 5,32;Mt 19,9; Dzieje 15,20.29;21,25 1 Kor 6,15-16 ; Gal 5,19;Ef 5,3;

Dzięki , ale odpowiedź podobna. W tych fragmentach jest mowa o cudzołóstwie , pożądliwości itp,itd .Co odnośnie seksu miedzy małżonkami czy biblia nam mówi jak mają uprawiać seks ,aby się Bogu nie narażić ...czekam na konkrety .
I pytanie zasadnicze jak dla mnie - poco jest nam dany seks . Czy tylko po to by się rozmnażać czy po coś więcej jesli więcej to po co ?

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-07-2006 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #96
 
Cytat:Dzięki , ale odpowiedź podobna. W tych fragmentach jest mowa o cudzołóstwie , pożądliwości itp,itd .Co odnośnie seksu miedzy małżonkami czy biblia nam mówi jak mają uprawiać seks ,aby się Bogu nie narażić ...czekam na konkrety .
O ile wiem, nie (myślałem że piszesz o seksie pozamałżeńskim).
Kierujemy się tu normami bardziej pojemnymi (godność itp) - w końcu nie wszystko na każdy temat jest w Piśmie.
Cytat:I pytanie zasadnicze jak dla mnie - poco jest nam dany seks . Czy tylko po to by się rozmnażać czy po coś więcej jesli więcej to po co ?
Kościół uczy że ma dwa równorzędne cele (tożsame zresztą z celami małżeństwa):
- owocność miłości (czyli wskazane tu rozmnażanie)
- budowanie więzi pomiędzy małzonkami
Co ważne , dla godziwości seksu nie możemy się przeciwstawiać czynnie żadnemu z tych celóww.
Ja osobiście dodam jeszcze jedną funkcję (korelującą z budowaniem więzi) - jest nim liturgiczna funkcja aktu seksualnego. Seks jest liturgią sprawowania Przymierza Małżeńskiego.
Więcej na ten temat napisałem tu http://www.analizy.biz/marek1962/antykon...Przymierze[/quote]

pozdrawiam
Marek
14-07-2006 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Cytat:dwa równorzędne cele (tożsame zresztą z celami małżeństwa):
- owocność miłości (czyli wskazane tu rozmnażanie)
- budowanie więzi pomiędzy małzonkami
Cytat:dla godziwości seksu nie możemy się przeciwstawiać czynnie żadnemu z tych celóww
A propos pierwszego punktu, to skąd takie wnioski :?: :-k

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
14-07-2006 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #98
 
Napisałem w artykule do którego podałem link. Nie ma sensu "pastować" (COPY-PAST Uśmiech )

pozdrawiam
Marek
14-07-2006 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #99
 
Cytat:Napisałem w artykule do którego podałem link
Czytałem i niestety nie ma tam wyjaśnienia. A przynajmniej ja nie znalazłem.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
15-07-2006 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
krzysiek_enoch napisał(a):A propos pierwszego punktu, to skąd takie wnioski

To proste! Seks małżeński ma budować wieź małżeńską i ma być przyczynkiem do owocności miłości obojga małżonków.
Nie zaś w takim układzie: seks małżeński ma budować wieź małżonków i ewentualnie służyć owocności.

To tak jak z odżywianiem się: jedzenie dla jedzenia to obżarstwo
Jedzenie dla jedynie dla podtrzymania czynności życiowych może przywieść o bulimię, czy anoreksję, tudzież o inne schorzenia.
ale: jedzenie dla jedzenia (rozsmakowania) oraz dla podtrzymywania funkcji życiowych to jest właściwa postawa.
hmm, chyba zbytnio nie zamieszałem :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2006 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #101
 
chodziło mi bardziej o odpowiedź na pytanie: dlaczego nie można - według nauka KK - "czynnie sprzeciwiać się owocności małżeństwa"?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
15-07-2006 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #102
 
Ponieważ ten sprzciw podważa jeden z głownych celów małżeństwa.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-07-2006 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
krzysiek_enoch napisał(a):
Cytat:Napisałem w artykule do którego podałem link
Czytałem i niestety nie ma tam wyjaśnienia. A przynajmniej ja nie znalazłem.
Mam raczej wrażenie że po prostu moja argumentacja CIę nie przekonała.
Widzisz, aby pewne rzeczy zrozumieć trzeba wyjść od podobnych podstaw i wartości.
Bez tego trudno oczekiwać że przyjmiesz od razu wnioski.

pozdrawiam
Marek
15-07-2006 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotrek1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
w newskweeku byl artykuł na temat "Czy Bóg lubi seks" wypowiadal sie tam niejaki o.Knotz i mówil on ze seks oralny w malzenstwie jest dopuszczalny jezeli to mężczyzna zaspokaja kobiete.
Dlaczego wiec "w tą strone" wszystko jest w porządku a w "przeciwna" już nie ?

A nadzieja zawie?? nie mo?e, poniewa? mi?o?? Bo?a rozlana jest w sercach naszych przez Ducha ?wi?tego, który zosta? nam dany. /Rz 5, 5/
02-08-2006 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #105
 
Podaj konkretny fragment a nie wyrwane zdanie z kontekstu.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-08-2006 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów