Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trójjedyny Bóg, czy tryteizm?
Autor Wiadomość
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:Vanessa napisał/a:
Czyli według tej teorii czas miał swój początek? Jak sobie wyobrażasz "początek czasu"?

Według Ciebie Bóg istnieje w czasie? W takim razie co z wszechmocą i nieograniczonością Boga? Czy Bóg w ogóle może być ograniczony jakimikolwiek prawami natury?

Prawa natury ,które stworzył Bóg wcale go nie ograniczają.Bo w jaki to sposób ogranicza Boga istnienie czasu ,lub istnienie siły ciężkości ...
Wręcz przeciwnie ,może on w ten sposób objawic swoją moc.W Biblii podano wiele takich przykładów mocy Bożej i jego władzy nad prawami natury.


Cytat:Vanessa napisał/a:
A czy przed stworzeniem wszechświata materialnego Bóg wcześniej coś stworzył?

A czy według Ciebie można mówić o stworzeniu (stwarzaniu) czegokolwiek przed początkiem procesu stwarzania?

Ja pytałam ,czy oprócz świata materialnego Bóg coś jeszcze stworzył.

Cytat:Cytat:
Teoria Wielkiego Wybuchu mówi, że Wszechświat powstał z jednego punktu.
O ile mi wiadomo ta teoria jest coraz bardziej modyfikowana ze względu na najnowsze odkrycia, które ją podważają vide na przykład: http://niewiarygodne.pl/k...ml?ticaid=58ff6

Czyli tak naprawdę jak to było? Czy materialny świat miał początek?Teoria wielkiego wybuchu to potwierdza i tego się teraz uczy dzieci w szkole.
http://www.sciaga.pl/tekst/22803-23-ewol...zechswiata

Cytat:Vanessa napisał/a:
4. czy wiedzielibyśmy coś o tzw. Trójcy, gdyby Adam nie zgrzeszył?

A czy w ogóle bylibyśmy, gdyby Adam nie zgrzeszył? Wszak dopiero po grzechu Pierwszych Rodziców Biblia zaczyna wspominać o płodzeniu potomstwa...

Nieprawda ,Bóg wspomniał o wydawaniu potomstwa przed popełnieniem grzechu.
Rodzaju 1
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi».

Gdyby Adam i Ewa nie zgrzeszyli ,nie posłał by Bóg na ziemię swego Syna i teologowie nie mieli by żadnej podstawy do utworzenia dogmatu o trójcy.



Cytat:Cytat:
5. dlaczego objawienie się Boga w trójcy miałoby nastąpić tak późno, bo dopiero w czasach Jezusa?
Przecież i przed Jezusem Bóg mówił w 1 osobie liczby mnogiej..

Liczba mnoga w zależności od kontekstu wskazuje na dostojeństwo i to jest styl pisarzy biblijnych.
W podobnym znaczeniu użyto formy tytułu ’elohím w Sędziów 16:23, gdzie jest wzmianka o fałszywym bogu Dagonie; towarzyszący temu słowu czasownik jest w liczbie pojedynczej, z czego wynika, że chodzi tu tylko o jednego boga. W Rodzaju 42:30 napisano o Józefie, iż był „panem” (’adoné, liczba mnoga podkreślająca dostojeństwo) Egiptu.
W języku greckim nie ma liczby mnogiej podkreślającej majestat lub dostojeństwo. Dlatego tłumacze Septuaginty przełożyli występujące w Rodzaju 1:1 hebrajskie słowo ’Elohím na greckie ho Theos(„Bóg” w liczbie pojedynczej). Również w Marka 12:29, gdzie jest odpowiedź Jezusa, w której powołał się na Księgę Powtórzonego Prawa 6:4, użyto greckiego ho Theos w liczbie pojedynczej.
W hebrajskim tekście Powtórzonego Prawa 6:4 dwukrotnie występuje tetragram, a zatem powinno się to tłumaczyć: [ciach! - regulamin IV, 7] Naród izraelski, do którego skierowano tę wypowiedź, nie wierzył w Trójcę. Babilończycy i Egipcjanie oddawali cześć triadom bóstw, Izraelitom natomiast wyraźnie powiedziano, że Jehowa różni się od tych bogów.

To,że Jezus pochodził z nieba i w niebie miał boską tożsamośc nie świadczy że jest równy Najwyższemu,bo również aniołowie w niebie mają boską tożsamośc ,gdyż Biblia nazywa ich theos"bogami" .

1 Samuela 28:13: [ciach! - reg. IV, 7]

Tłumaczenie tego wersetu jest spłaszczane na "istotę pozaziemską" [KUL-Pallottinum; BT]; "nadludzką istotę" [BW].
Jednak w oryginale hebrajskim występuje tutaj słowo ELOHIM .Dlatego Biblia Gdańska tłumaczy to słowo na "bóg".







Cytat:Pismo Święte w wielu miejscach świadczy o tym, że Jezus identyfikował się z Bogiem, że miał boską tożsamość (choćby Mt 5) i jedyną w swoim rodzaju unikalną relację z Ojcem

POdobną relację z Bogiem mieli miec uczniowie Jezusa.

Jana 17:11 :arrow: PROSZĘ PODAWAĆ PRZEKŁAD!
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno

Jana 17:20-21 j.w.

20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

Oraz też ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus.

2Piotra 1:3-4 j.w.
3 Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. 4 Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie.

Proszę o stosowanie się do postanowień regulaminu forum; dalsze notoryczne łamanie regulaminu będzie karane ostrzeżeniami.
26-11-2009 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #32
 
Vanessa napisał/a:
Cytat:Podsumowując, gdybym miała wierzyć w trójcę musiałabym wywrocić do góry nogami definicje językowe, słowniki i pojęcia znane i rozumiane przez ogół. Musiałabym być niekonsekwentna, bo nie stosowałabym znaczeń tych słów w każdym przypadku i bez uzasadnienia czyniłabym wyjątki. Wewnętrznie nie czułabym się uczciwa tak podchodząc do tematu.
A mi się wydaje, że po prostu usiłujesz rzeczywistość cię przerastającą wtłoczyć na siłę do swego mózgu, co czyni też TS dochodząc do absurdów i niekonsekwencji. (co jakiś czas przychodzi do nich tzw. nowe światło). I postawy której dzisiaj tak zażarcie bronisz, być może jutro będziesz przemilczać, bo Brooklyn po otrzymaniu "nowego światła" zmieni doktryny i po orwelowsku- rzeczywistość. Ale są jeszcze zapisy i inna dokumentacja.
Jeśli chcesz się czuć wewnętrznie uczciwa, to prześledź uczciwie owe zmieniające się doktryny, daty ponownego przyjścia Chrystusa, emblematy Strażnicy. Albo porozmawiaj z jakąś najstarszą starowinką, dużo pamietającą. Tylko nie zapomnij wziąć ze sobą słoika z dżemem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-11-2009 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
Vanessa napisał(a):Nieprawda ,Bóg wspomniał o wydawaniu potomstwa przed popełnieniem grzechu.
Tylko, że w pierwszym opisie stworzenia w ogóle nie ma mowy o grzechu. Pojawia się on w drugim opisie stworzenia...
Cytat:Prawa natury ,które stworzył Bóg wcale go nie ograniczają.Bo w jaki to sposób ogranicza Boga istnienie czasu ,lub istnienie siły ciężkości ...
Wręcz przeciwnie ,może on w ten sposób objawic swoją moc.W Biblii podano wiele takich przykładów mocy Bożej i jego władzy nad prawami natury.
To w końcu Bóg mógł dać początek czasu czy nie mógł?
Vanessa napisał(a):Ja pytałam ,czy oprócz świata materialnego Bóg coś jeszcze stworzył.
Nieprawda. Pytałaś: "czy przed stworzeniem wszechświata materialnego Bóg wcześniej coś stworzył?" Jest różnica między "oprócz", a "przed", więc nie zmieniaj teraz sensu swojej wypowiedzi.
Vanessa napisał(a):W hebrajskim tekście Powtórzonego Prawa 6:4 dwukrotnie występuje tetragram, a zatem powinno się to tłumaczyć: „Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa” (NŚ). Naród izraelski, do którego skierowano tę wypowiedź, nie wierzył w Trójcę. Babilończycy i Egipcjanie oddawali cześć triadom bóstw, Izraelitom natomiast wyraźnie powiedziano, że Jehowa różni się od tych bogów.
Cytat:1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ]
Moderator proszony o interwencję Oczko
Vanessa napisał(a):POdobną relację z Bogiem mieli miec uczniowie Jezusa.
Z podanych przez Ciebie wersów to nie wynika...
Vanessa napisał(a):Jana 17:11
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno
Tu jest mowa o relacji między uczniami, która ma być jak relacja osób Trójcy, a nie o relacji uczniów do Boga.
Vanessa napisał(a):Jana 17:20-21

20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
A tu jak wyżej z tym, że w rozszerzeniu na przyszłych uczniów.
Vanessa napisał(a):Oraz też ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus.

2Piotra 1:3-4
3 Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. 4 Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie.
I to ma świadczyć o tym, że Jezus nie miał wyjątkowej relacji z Bogiem? Chyba nie bardzo...
27-11-2009 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:Vanessa napisał/a:
Nieprawda ,Bóg wspomniał o wydawaniu potomstwa przed popełnieniem grzechu.
Tylko, że w pierwszym opisie stworzenia w ogóle nie ma mowy o grzechu. Pojawia się on w drugim opisie stworzenia...

A jakie to ma znaczenie? Zamierzeniem Boga było ,aby ziemia była zaludniona i przeobrażona w piękny ogród eden.

Wcześniej zanim pojawił się grzech było to wyrażnie powiedziane.

Cytat:Cytat:
Prawa natury ,które stworzył Bóg wcale go nie ograniczają.Bo w jaki to sposób ogranicza Boga istnienie czasu ,lub istnienie siły ciężkości ...
Wręcz przeciwnie ,może on w ten sposób objawic swoją moc.W Biblii podano wiele takich przykładów mocy Bożej i jego władzy nad prawami natury.
To w końcu Bóg mógł dać początek czasu czy nie mógł?

Czy człowiek zna pojęcie "początku czasu"? Zawsze zada pytanie :"a co było przed tym momentem"?

Według mnie istnieją takie pojęcia jak linia prosta ,która nie ma początku,ani nie ma końca,czas również nie ma początku ani nie ma końca .

Cytat:Vanessa napisał/a:
Ja pytałam ,czy oprócz świata materialnego Bóg coś jeszcze stworzył.

Nieprawda. Pytałaś: "czy przed stworzeniem wszechświata materialnego Bóg wcześniej coś stworzył?" Jest różnica między "oprócz", a "przed", więc nie zmieniaj teraz sensu swojej wypowiedzi.

Sens tego pytania jest taki sam.Więc jak brzmi twoja odpowiedż?

Cytat:Vanessa napisał/a:
W hebrajskim tekście Powtórzonego Prawa 6:4 dwukrotnie występuje tetragram, a zatem powinno się to tłumaczyć: „Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa” (NŚ). Naród izraelski, do którego skierowano tę wypowiedź, nie wierzył w Trójcę. Babilończycy i Egipcjanie oddawali cześć triadom bóstw, Izraelitom natomiast wyraźnie powiedziano, że Jehowa różni się od tych bogów.
Cytat:
1 Samuela 28:13: "Ale król rzekł do niej: "Nie bój się; lecz co ujrzałaś?" I kobieta powiedziała Saulowi: "Ujrzałam jakiegoś boga wychodzącego z ziemi"." [NŚ]

Moderator proszony o interwencję

Taki wstręt czujesz do prawdy z Biblii?

Cytat:Vanessa napisał/a:
POdobną relację z Bogiem mieli miec uczniowie Jezusa.

Z podanych przez Ciebie wersów to nie wynika...Vanessa napisał/a:
Jana 17:11
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno

Tu jest mowa o relacji między uczniami, która ma być jak relacja osób Trójcy, a nie o relacji uczniów do Boga.Vanessa napisał/a:
Jana 17:20-21

20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

A tu jak wyżej z tym, że w rozszerzeniu na przyszłych uczniów.

A słowa: jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, Podany werset pochodzi z BT, czy podawanie tłumaczeń jest obowiązkiem moderatora czy użytkownika?

Edit: zmieniłam kolor z niebieskiego na zielony, kolor niebieski jest zastrzeżony dla moderatorów zgodnie z postanowieniem regulaminu forum rozdz., V pkt. 2. Proszę o ponowne zapoznanie się z regulaminem forum, który zaakceptowała pani przy rejestracji


Cytat:Vanessa napisał/a:
Oraz też ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus.

2Piotra 1:3-4
3 Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. 4 Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie.

I to ma świadczyć o tym, że Jezus nie miał wyjątkowej relacji z Bogiem? Chyba nie bardzo...

A czy ja coś takiego napisałam,że Jezus nie miał wyjątkowej relacji z Bogiem? Dlaczego udajesz głupiego i przekręcasz moje słowa?

Ja napisałam,że " ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus. "

Zatem boska natura Jezusa wcale nie świadczy o równości z Bogiem Ojcem.
28-11-2009 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
Vanessa napisał(a):Zamierzeniem Boga było
Kim jesteś by dawać sobie prawo do twierdzenia, że wiesz co było zamiarem Boga?
Vanessa napisał(a):Czy człowiek zna pojęcie "początku czasu"?
A nie?
Vanessa napisał(a):Według mnie istnieją takie pojęcia jak linia prosta ,która nie ma początku,ani nie ma końca,czas również nie ma początku ani nie ma końca .
Dlaczego zatem Biblia używa takich pojęć jak "na początku", czy też "koniec czasów"?
Vanessa napisał(a):Sens tego pytania jest taki sam.Więc jak brzmi twoja odpowiedż?
Nie jest taki sam co wykazałem w poprzednim poście. Oprócz sugeruje istnienie obok, natomiast przed jest jasno samo w sobie. Ponawiam więc pytanie. Czy według Ciebie można mówić o jakimkolwiek stworzeniu (stwarzaniu) przed początkiem procesu stwarzania?
Vanessa napisał(a):Taki wstręt czujesz do prawdy z Biblii?
Do Biblii nie. Do fałszywego przekładu owszem.
Vanessa napisał(a):A słowa: jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno,
Wyrwany z kontekstu fragment zdania. W taki sposób nic nie udowodnisz....
Vanessa napisał(a):A czy ja coś takiego napisałam,że Jezus nie miał wyjątkowej relacji z Bogiem? Dlaczego udajesz głupiego i przekręcasz moje słowa?
Nie przekręcam, bo Twoje słowa były odpowiedzią na mój argument, że Jezus miał wyjątkową relację z Ojcem. Próbując udowodnić, że i inni taką relację mają (mają mieć) podważasz ten argument. Chyba, że sama nie wiesz na jaki temat dyskutujesz? Tylko po co w takim razie dyskutować?
Vanessa napisał(a):Ja napisałam,że " ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus. "

Zatem boska natura Jezusa wcale nie świadczy o równości z Bogiem Ojcem.
Dlaczego nie?

My wierzymy, za słowami Biblii, że w chwale nieba Bóg stanie się "wszystkim we wszystkich" i będziemy Go oglądać "twarzą w twarz". A więc staniemy się "uczestnikami Boskiej natury".

Ale czym innym jest owe bycie uczestnikiem, a czym innym jest posiadanie takiej natury. W przytoczonym przez Ciebie fragmencie jest mowa o "uczestnictwie", a nie o "posiadaniu boskiej natury". Jezus z kolei nie partycypował w naturze Boga lecz sam z siebie ową naturę posiadał. Jeśli nie rozróżniasz pojęć dyskusja nie ma sensu.
28-11-2009 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
sdms napisał(a):Twoje słowa były odpowiedzią na mój argument, że Jezus miał wyjątkową relację z Ojcem. Próbując udowodnić, że i inni taką relację mają (mają mieć) podważasz ten argument.

A gdzie tu widzisz podważanie Twojego argumentu. Jezus MA wyjątkową relację z Bogiem. Wyjątkową nie dlatego, że żaden z nas nie może takiej mieć, ale dlatego, że żaden z nas nie miał jeszcze na tyle siły, by w takiej relacji wytrwać. Jest więc to relacja wyjątkowa, a jednocześnie każdy (w teorii) może ją mieć - ale że nikt na razie nie wytrwał i nie miał, więc relacja Jezusa jest WYJĄTKOWA.
28-11-2009 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Drizzt napisał(a):Wyjątkową nie dlatego, że żaden z nas nie może takiej mieć, ale dlatego, że żaden z nas nie miał jeszcze na tyle siły, by w takiej relacji wytrwać. Jest więc to relacja wyjątkowa, a jednocześnie każdy (w teorii) może ją mieć - ale że nikt na razie nie wytrwał i nie miał, więc relacja Jezusa jest WYJĄTKOWA.
Nieprawda.
Drizzt napisał(a):A gdzie tu widzisz podważanie Twojego argumentu. Jezus MA wyjątkową relację z Bogiem.
Napisałem, że:
sdms napisał(a):Pismo Święte w wielu miejscach świadczy o tym, że Jezus identyfikował się z Bogiem, że miał boską tożsamość (choćby Mt 5) i jedyną w swoim rodzaju unikalną relację z Ojcem
Vanessa odpisała:
Vanessa napisał(a):POdobną relację z Bogiem mieli miec uczniowie Jezusa.
(...)
Oraz też ci co idą do nieba mieli miec boską naturę jak Jezus.
Co oczywiście powyżej podważyłem, ale nie zmienia to faktu, że ALBO Jezus faktycznie miał wyjątkową relację z Bogiem przez to, że się z Nim identyfikował, tzn. miał boską tożsamość ALBO Jego relacja z Bogiem nie była unikalna jak twierdzisz Ty czy Vanessa. Biblia jednak w wielu miejscach świadczy o wyjątkowości Jego relacji do Ojca.
29-11-2009 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Ale czym innym jest owe bycie uczestnikiem, a czym innym jest posiadanie takiej natury. W przytoczonym przez Ciebie fragmencie jest mowa o "uczestnictwie", a nie o "posiadaniu boskiej natury". Jezus z kolei nie partycypował w naturze Boga lecz sam z siebie ową naturę posiadał. Jeśli nie rozróżniasz pojęć dyskusja nie ma sensu.

Możesz podac wersety na potwierdzenie twoich wywodów?Czy uczestnicy boskiej natury mają inną naturę niż Bóg?Jeśli tak ,to jaką mają naturę?

I możesz podac definicję ,co rozumiesz pod słowem "natura"?

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2009 11:58 ]
Cytat:Jezus MA wyjątkową relację z Bogiem. Wyjątkową nie dlatego, że żaden z nas nie może takiej mieć, ale dlatego, że żaden z nas nie miał jeszcze na tyle siły, by w takiej relacji wytrwać. Jest więc to relacja wyjątkowa, a jednocześnie każdy (w teorii) może ją mieć - ale że nikt na razie nie wytrwał i nie miał, więc relacja Jezusa jest WYJĄTKOWA.

Jezus jako Pierworodny Syn Boga najdłużej zna Ojca i z tego powodu relacja ta jest wyjątkowa.Co nie znaczy ,że i ludzie nie zostali stworzeni do takiej relacji .
Bóg przecież też chce nas nazywac swymi dziecmi jak Jezusa.

Mk 1:11 BT "A z nieba odezwał się głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie."



Do takiej relacji z Bogiem wszyscy chyba dążymy.Chcemy ,aby Bóg tak nas nazwał ,jak Jezusa.
30-11-2009 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Vanessa napisał(a):Jezus jako Pierworodny Syn Boga najdłużej zna Ojca i z tego powodu relacja ta jest wyjątkowa.

Nawet więcej. Oczko To jest jedność.
Cytat:Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył
BT Jana 1,18

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
sdms

Cytat:Vanessa napisał/a:
Zamierzeniem Boga było

Kim jesteś by dawać sobie prawo do twierdzenia, że wiesz co było zamiarem Boga?

Czytaj Biblię ,Bóg w niej zawarł swe zamierzenie. Uśmiech

Cytat:Vanessa napisał/a:
Według mnie istnieją takie pojęcia jak linia prosta ,która nie ma początku,ani nie ma końca,czas również nie ma początku ani nie ma końca .

Dlaczego zatem Biblia używa takich pojęć jak "na początku", czy też "koniec czasów"?

Początek oznacza jakiś etap w dziejach .

Mt 19:4 BT "On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę?"


A koniec czasów oznacza koniec czasów pogan np ,gdy władzę obejmuje Jezus,lub koniec świata ,czyli zagłada tego a nastanie nowego sprawiedliwego świata.

Lk 21:24 BT "jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą."


Mt 13:39 BT "Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie."

2P 3:13 BT "Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość."


Zatem przeminięcie czasów pogan lub tego świata nie oznacza końca czasu.Czas istnieje wiecznie jak i życie wieczne na ziemi będzie istniało .
Cytat:Czy według Ciebie można mówić o jakimkolwiek stworzeniu (stwarzaniu) przed początkiem procesu stwarzania?

Ja zapytałam ,czy oprócz materialnego świata Bóg coś jeszcze stworzył.

Istnieje coś jeszcze oprócz wszechświata?

Cytat:Vanessa napisał/a:
A słowa: jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno,

Wyrwany z kontekstu fragment zdania. W taki sposób nic nie udowodnisz....

Jak ty rozumiesz wobec tego te słowa:jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno,
30-11-2009 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #41
 
Vanessa napisał(a):Czytaj Biblię, Bóg w niej zawarł swe zamierzenie
Wielu już tak czytało i doszło do absurdów. Np niejaki Russel.
Co nie znaczy że nie należy czytać. Wręcz odwrotnie, ale żeby tę księgę otworzyć trzeba mieć pewien klucz do niej. Jeśli ktoś czyta bez owego klucza, to potem pojawiają się takie dyskusje, jak z tobą.
Powiem tak. Przeczytałem ją wielekroć i na różne sposoby i do głowy by mi nie przyszło takie spojrzenie na nią jakie ty masz. Ale ja czytałem Biblię bez pomocy Strażnicy.
Tu pojawia się też pytanie: Którą Biblię? - czy tę prawdziwą, czy sfałszowaną i dostosowaną do majaków jakichś domorosłych teologów ledwie umiejących czytać, jak ów wyżej wspomniany sklepikarz.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-11-2009 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tak na szybko bo jestem na uczelni Oczko

Cytat:Możesz podac wersety na potwierdzenie twoich wywodów?Czy uczestnicy boskiej natury mają inną naturę niż Bóg?Jeśli tak ,to jaką mają naturę?
To kwestia logiki ;]
Cytat:I możesz podac definicję ,co rozumiesz pod słowem "natura"?
Proponuję zajrzeć do słownika.

natura
1. «przyroda, zachodzące w niej zjawiska i procesy»
2. «stan pierwotny przyrody, niezmieniony przez kulturę i cywilizację»
3. «przyroda jako siła kształtująca organizmy żywe, zwłaszcza ludzi»
4. «cechy wrodzone i usposobienie człowieka; też: człowiek o określonym usposobieniu»
5. «zespół cech charakterystycznych dla określonych zjawisk, przedmiotów itp.»
6. daw. «produkty, towary, przedmioty użytkowe, zwykle jako środek płatniczy»

sjp.pwn.pl


Cytat:Czytaj Biblię ,Bóg w niej zawarł swe zamierzenie. Uśmiech
Uważasz, że Biblia jest jedynym wyznacznikiem objawienia? Przecież Jezus dał ludziom Ducha Świętego, który "o wszystkim poucza".

Zresztą to co napisałaś jest tylko i wyłącznie INTERPRETACJĄ. Ja tam nie widzę zamierzenia Boga, a jedynie polecenie.

Cytat:Początek oznacza jakiś etap w dziejach .
Jak zatem rozumiesz słowa z Rdz 1,1 czy z J 1,1 ? Co było przed owym początkiem?

Cytat:A koniec czasów oznacza koniec czasów pogan np ,gdy władzę obejmuje Jezus,lub koniec świata ,czyli zagłada tego a nastanie nowego sprawiedliwego świata.
Nie podałaś fragmentów mówiących o końcu czasów. Co Mi 4,1 oraz Iz 2,2? Co tam oznacza koniec czasów?

Bo z językowego punktu widzenia koniec czasów oznacza koniec wszystkich okresów czasu.

Cytat:Czas istnieje wiecznie jak i życie wieczne na ziemi będzie istniało .
A ja myślałem, że wiecznie istnieje tylko Bóg.

Cytat:Ja zapytałam ,czy oprócz materialnego świata Bóg coś jeszcze stworzył.

Zapytałaś dokładnie:
Cytat:A czy przed stworzeniem wszechświata materialnego Bóg wcześniej coś stworzył?
Nie zmieniaj sensu swoich wypowiedzi.

Zatem ponawiam swoje pytanie. Czy według Ciebie można mówić o jakimkolwiek stworzeniu/stwarzaniu PRZED początkiem procesu stwarzania?
30-11-2009 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Zapytałaś dokładnie:
Cytat:
A czy przed stworzeniem wszechświata materialnego Bóg wcześniej coś stworzył?

Nie zmieniaj sensu swoich wypowiedzi.

Zatem ponawiam swoje pytanie. Czy według Ciebie można mówić o jakimkolwiek stworzeniu/stwarzaniu PRZED początkiem procesu stwarzania?

Widzę ,że nie masz zielonego pojęcia o co ciebie pytam.

Oto werset pomocniczy:

Kol 1:14-16 BT „w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów.(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,(16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.”
30-11-2009 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Vanessa, chłopak sie produkuje, stara, tłumaczy. Szanujmy się nawzajem. I odpowiedz mu na całość, nie kawałeczek. :wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2009 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Vanessa napisał(a):Widzę ,że nie masz zielonego pojęcia o co ciebie pytam.
Vanessa zacytowałem Twoje pytanie tak jak je zadałaś i wykazałem, że w dalszej dyskusji zmieniasz sens tego pytania. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? A może sama nie wiesz o czym piszesz? Jeśli tak to dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu.

Czekam na merytoryczną odpowiedź na moją wypowiedź
30-11-2009 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów