Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piekło to ostateczne odrzucenie Pana Boga
Autor Wiadomość
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Maryja jest tam, gdzie jest Bóg.
28-06-2006 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Leszek napisał(a):Maryja jest tam, gdzie jest Bóg.
a Bóg pewnie tam, gdzie Maryja ? no to sie wysiliłeś z tą odpowiedzią 8)
w takim razie po co Maryji ciało ? do czego jej potrzebne w obcowaniu z Bogiem ?

Always Look on the Bright Side of Life
28-06-2006 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Dlatego, że Maryja jest pierwszym, w pełni zbawionym przez Chrystusa człowiekiem.
28-06-2006 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Leszek napisał(a):Dlatego, że Maryja jest pierwszym, w pełni zbawionym przez Chrystusa człowiekiem.
zastanawiam się nad sensem dalczej z tobą dyskusji .. pytałem PO CO MARYJI CIAŁO, a nie "dlaczego" ...

p.s. o ile uznajesz autorytet Biblii, to musiałeś mimochodem zauważyć, ze przed Maryją byli Henoch i Eliasz, którzy zostali przemienieni ...

Always Look on the Bright Side of Life
28-06-2006 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Dlatego, że człowiek jest w pełni zbawiany wraz ze swym ciałem - zmartwychwstanie ciał. Co do Henocha i Eliasza, owszem, można tak uważać, ale przecież wystarczy choć pobieżnie zapoznać się z Pismem świętym, żeby wiedzieć, że Maryja swoim udziałem w zbawczym dziele Jezusa Chrystusa nieporównywalnie przewyższała tych dwóch świętych mężów.
28-06-2006 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Leszek napisał(a):Dlatego, że człowiek jest w pełni zbawiany wraz ze swym ciałem - zmartwychwstanie ciał.
a ty w koło macieju ... zmartwychwstanie dotyczy wszystkich, którzy kiedykolwiek umarli ... nawet potępieni dostaną swoje nieśmiertelne ciała ...
Leszek napisał(a):Co do Henocha i Eliasza, owszem, można tak uważać, ale przecież wystarczy choć pobieżnie zapoznać się z Pismem świętym, żeby wiedzieć, że Maryja swoim udziałem w zbawczym dziele Jezusa Chrystusa nieporównywalnie przewyższała tych dwóch świętych mężów.
no to chyba faktycznie pobieżnie się zapoznawałeś z Biblią ... ale ja nie o to przecież pytałem !

po raz kolejny zapytam: jeśli wierzysz, że Maryja została wzięta z ciałem do Nieba, to gdzie to ciało przebywa ? w jakimś świecie materialnym, czy w jakimś miejscu, gdzie nie ma materii ?
przecież ciała wielu świętych katolickich nadal spoczywają w grobach, a mimo to uwazasz ich za zbawionych .. no to jak to jest ?

Always Look on the Bright Side of Life
29-06-2006 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Zmartwychwstałe ciało Maryi przebywa w tym samym świecie, co zmartwychwstałe ciało Jezusa Chrystusa.
Jakoś trudno jest Ci przyznać, że zbawienie Maryi dokonało się już w sposób pełny; inni będą mieli ten przywilej przy drugim przyjściu Jezusa Chrystusa i powszechnym zmartwychwstaniu ciał.
29-06-2006 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Leszek napisał(a):Zmartwychwstałe ciało Maryi przebywa w tym samym świecie, co zmartwychwstałe ciało Jezusa Chrystusa.
czyli gdzie ?

Always Look on the Bright Side of Life
29-06-2006 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
W niebie. Chrystus wstąpił do nieba, Maryja została wniebowzięta.
29-06-2006 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Leszek napisał(a):W niebie.
a dokładniej ? czy to jakieś konkretne, "fizyczne" miejsce, czy raczej "nigdzie-nigdy" ? czy w niebie potrzebne jest Maryji ciało, czy też może jest bezużyteczne ?
pytam o to,gdyż zastanawiam się nad ewentualnymi powodami, dla których Bóg miałby wskrzeszać Maryję już teraz ....

Always Look on the Bright Side of Life
30-06-2006 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
W takim razie załóż osobny temat, bo ten dotyczy piekła.
30-06-2006 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Leszek napisał(a):W takim razie załóż osobny temat, bo ten dotyczy piekła.
w zasadzie nie musisz odpowiadać .. już się zorientowałem mw jakie masz zdanie na temat "problemu" który przedstawiłem

Always Look on the Bright Side of Life
30-06-2006 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
ziobro Adama napisał(a):jeśli wierzysz, że Maryja została wzięta z ciałem do Nieba, to gdzie to ciało przebywa ? w jakimś świecie materialnym, czy w jakimś miejscu, gdzie nie ma materii ?

A ty ziobro widzę, że masz problem ze zmartwychwstaniem samego Chrystusa. Bo przecież przyznasz, że Gagarin Go nie widział, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-06-2006 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):jeśli wierzysz, że Maryja została wzięta z ciałem do Nieba, to gdzie to ciało przebywa ? w jakimś świecie materialnym, czy w jakimś miejscu, gdzie nie ma materii ?
A ty ziobro widzę, że masz problem ze zmartwychwstaniem samego Chrystusa. Bo przecież przyznasz, że Gagarin Go nie widział, prawda?
zaiste, "problem" istnieje i tylko ktoś z klapkami na oczach może udawać, że nie istnieje ...
jednak w przypadku Jezusa, jego zmartwychwstanie zostało przepowiedziane przez proroków, więc choćby tylko z tego powodu porównanie jest niezbyt celne ...

jeśli osiągnięcie przez człowieka doskonałości wymaga, aby ciało na powrót zjednoczyło się z duszą (i zostało przemienione), to znaczy że w Królestwie Boga nasze ciała będą spełniały jakieś ważne funkcje ...skoro już teraz wierzymy, ze niektórzy nasi zmarli przodkowie zmartwychwstali, to oznacza że w jakiś sposób z tych ciał korzystają .. jesli korzystają to muszą istnieć do tego odpowiednie warunki .. gdyby to było w "nigdzie-nigdy", to ciało raczej jest zbędne ...
można by zatem wyciągnąć wniosek, że Niebo to jakieś miejsce we wszechświecie, jak najbardziej materialne, gdzie być może panują inne prawa fizyki, jednak takie, w którym zachodzą wzajemne relacje i oddziaływania miedzy osobami i otoczeniem ...

Always Look on the Bright Side of Life
30-06-2006 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ale z ciebie palant, Ziobro. Już od dłuższego czasu usiłuję ci wbić do głowy, że ciało Jezusa Chrystusa po zmartwychwstaniu nabrało innych właściwości, charakterystycznych dla nowego świata, o czym łatwo się przekonać czytając Pismo święte, dlatego dywagacje o fizyce oraz miejscu materialnym nie mają żadnego sensu. Podobnie rzecz się ma z ciałem Maryi wniebowziętej.
30-06-2006 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów