Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Offca napisał(a):Oliwka, umiesz pisać po polsku w zrozumiały sposób? Nie? To prosiłabym, żebyś się może podszkoliła, bo Twoje posty są po prostu nie do zrozumienia.

Offca czy chcesz mnie obrazic czy pokazujesz własny poziom inteligencji? :roll:

pozdrawiam cie serdecznie Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 12 Gru, 2006 10:55 ]
Oliwko, proszę podejmij rzeczowa dyskusję, a nie bicie piany tudzież nabijanie postów.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
12-12-2006 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Drogi ks. Marek napisal:
Cytat:Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.

Czy to jest stwierdzenie zgodne z prawda?
Droga Annies, ja nie szukam dziury w calym. A oto uzasadnienie: Powyzsze stwierdzenie nie znajduje potwierdzenia w Pismie Swietym. Nie ma tam wymienionego warunku zgodnosci z tradycja oraz nie ma tam warunku zgodnosci z Magisterium Kosciola. A jesli ja sie myle, to prosze Cie abys Ty wskazala nam gdzie Pismo Swiete, a dokladnie Biblia Tysiaclecia mowi o tym. Jesli masz racje, to ci podziekuje, a jezeli nie, to nie gniewaj sie ze poruszam ten temat. Prawdziwe proroctwo skieruje nas do PANA BOGA, a falszywe moze sprowadzic nas na manowce. Czy zgadzasz sie?

Prosze ks. Marka aby objasnil o jakiej Tradycji mowi, a takze o jakim Magisterium i gdzie jest to napisane w Biblii Swietej.

Prosze zauwazyc, ze dyskutujemy tu temat dotyczacy podstaw, a mianowicie co jest Prawda, a co jest tylko bezpodstawnym zalozeniem.

Dziekuje Oliwko za ciekawe wypowiedzi. :roll:

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2007 16:11 ]
W powyzszym wpisie powinno byc Annnika zamiast Annies. Przepraszam za pomylke.
Uśmiech

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
11-01-2007 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
"Powstaną bowiem fałszywi "mesjasze" i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych" (Mt 24,24)....fałszywi prorocy wskazujący jakieś daty...a Jezus mówi - "Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojcec" (Mt 24,36)...dlatego tego typu "proroctw" Kościół nie interpretuje, bo kolidują z tym co mówił Chrystus o o dacie i godzinie swego powtórnego przyjścia.
11-01-2007 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
alus napisał(a):"Powstaną bowiem fałszywi "mesjasze" i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych" (Mt 24,24)....fałszywi prorocy wskazujący jakieś daty...a Jezus mówi - "Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojcec" (Mt 24,36)...dlatego tego typu "proroctw" Kościół nie interpretuje, bo kolidują z tym co mówił Chrystus o o dacie i godzinie swego powtórnego przyjścia.
=D>
To jest taka sama prawda jak i to ;
Boga nikt nigdy nie widział

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
11-01-2007 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Tradycja a Pismo Święte

KKK 80 "Tradycja święta i Pismo święte ściśle się z sobą łączą i komunikują... wypływając z tego samego źródła Bożego, zrastają się jakoś w jedno i zdążają do tego samego celu" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 9). Tradycja i Pismo święte uobecniają i ożywiają w Kościele misterium Chrystusa, który obiecał pozostać ze swoimi "przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28, 20).

KKK 81 "Pismo święte jest mową Bożą, utrwaloną pod natchnieniem Ducha Świętego na piśmie.

Święta Tradycja słowo Boże przez Chrystusa Pana i Ducha Świętego powierzone Apostołom przekazuje w całości ich następcom, by oświeceni Duchem Prawdy, wiernie je w swym nauczaniu zachowywali, wyjaśniali i rozpowszechniali".

KKK 82 Wynika z tego, że Kościół, któremu zostało powierzone przekazywanie i interpretowanie Objawienia, "osiąga pewność swoją co do wszystkich spraw objawionych nie przez samo Pismo święte. Toteż obydwoje należy z równym uczuciem czci i poważania przyjmować i mieć w poszanowaniu" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 9.

Tradycja apostolska

KKK 75 "Chrystus Pan, w którym całe Objawienie Boga najwyższego znajduje swe dopełnienie, polecił Apostołom, by Ewangelię przyobiecaną przedtem przez Proroków, którą sam wypełnił i ustami własnymi obwieścił, głosili wszystkim, jako źródło wszelkiej prawdy zbawiennej i normy moralnej, przekazując im dary Boże" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 7).

KKK 96 To, co Chrystus powierzył Apostołom, przekazali oni przez swoje przepowiadanie i pisma, pod natchnieniem Ducha Świętego, wszystkim pokoleniom, aż do chwalebnego powrotu Chrystusa.

Tradycja, Pismo Święte i Nauczanie Kościoła

KKK 95 "Jasne więc jest, że święta Tradycja, Pismo święte i Urząd Nauczycielski Kościoła, wedle najmądrzejszego postanowienia Bożego, tak ściśle ze sobą się łączą i zespalają, że jedno bez pozostałych nie może istnieć, a wszystkie te czynniki razem, każdy na swój sposób, pod natchnieniem jednego Ducha Świętego przyczyniają się skutecznie do zbawienia dusz" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 10).

Tradycje eklezjalne i tradycja apostolska

KKK 83 Tradycja apostolska, o której tu mówimy, pochodzi od Apostołów i przekazuje to, co oni otrzymali z nauczania i przykładu Jezusa, oraz to, czego nauczył ich Duch Święty. Pierwsze pokolenie chrześcijan nie miało jeszcze spisanego Nowego Testamentu; sam Nowy Testament poświadcza więc proces żywej Tradycji.

Od Tradycji apostolskiej należy odróżnić "tradycje" teologiczne, dyscyplinarne, liturgiczne i pobożnościowe, jakie uformowały się w ciągu wieków w Kościołach lokalnych. Stanowią one szczególne formy, przez które wielka Tradycja wyraża się stosownie do różnych miejsc i różnych czasów. W jej świetle mogą one być podtrzymywane, modyfikowane lub nawet odrzucane pod przewodnictwem Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.

Tradycje liturgiczne

KKK 1208 Różne tradycje liturgiczne lub obrządki, prawnie uznane, ukazują powszechność Kościoła, ponieważ oznaczają i przekazują to samo misterium Chrystusa.

KKK 1209 Wierność Tradycji apostolskiej, to znaczy komunia wiary i sakramentów otrzymanych od Apostołów, stanowi kryterium, które zapewnia jedność w wielości form tradycji liturgicznych. Komunia ta jest oznaczana i zapewniana przez sukcesję apostolską.

KKK 1200 Od pierwszej wspólnoty jerozolimskiej aż do paruzji Kościoły Boże wierne wierze apostolskiej we wszystkich miejscach celebrują to samo Misterium Paschalne. Celebrowane w liturgii misterium jest jedno, ale formy jego celebrowania są zróżnicowane.

KKK 1201 Bogactwo misterium Chrystusa jest tak niezgłębione, że żadna tradycja liturgiczna nie może wyczerpać jego wymowy. Historia powstania i rozwoju różnych obrządków świadczy o zdumiewającej komplementarności. Gdy Kościoły przeżywały swoje tradycje liturgiczne w komunii wiary i sakramentów, wzbogacały się wzajemnie i wzrastały w wierności wobec Tradycji i wspólnego posłania całego Kościoła (Por. Paweł VI, adhort. apost. Evangelii nuntiandi, 63-64).

KKK 1202 Różne tradycje liturgiczne narodziły się ze względu na samo posłanie Kościoła. Kościoły tego samego obszaru geograficznego i kulturowego zaczęły celebrować misterium Chrystusa, stosując szczególne formy wyrazu, typowe dla danej kultury: w tradycji "depozytu wiary" (Por. 2 Tm 1,14). w symbolice liturgicznej, w organizowaniu wspólnoty braterskiej, w teologicznym rozumieniu misteriów i w różnych formach świętości. W taki sposób Chrystus, Światło i Zbawienie wszystkich narodów, w życiu liturgicznym Kościoła ukazuje się ludowi i kulturze, do których ten Kościół został posłany i w których się zakorzenił. Kościół jest powszechny; może zintegrować w swojej jedności wszystkie prawdziwe bogactwa kultur, dokonując ich oczyszczenia (Por. Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 23; dekret Unitatis redintegratio, 4).

KKK 1203 W Kościele są obecnie używane następujące tradycje liturgiczne, czyli obrządki: obrządek łaciński (głównie rzymski, lecz także obrządki pewnych Kościołów lokalnych, jak obrządek ambrozjański, czy też obrządki pewnych zakonów), bizantyjski, aleksandryjski czy koptyjski, syryjski, ormiański, maronicki i chalcedoński. "Trzymając się wiernie Tradycji, Sobór Święty oświadcza, że święta Matka Kościół uważa za równe w prawach i godności wszystkie prawnie uznane obrządki i że chce je na przyszłość zachować i zapewnić im wszelki rozwój" (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 4).

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-01-2007 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
To są nauki ludzkie ,które Usunęły SŁOWO YHVH. :cry:

Nie ma w nich Ducha Mesjasza Jezusa .

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
12-01-2007 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
"Boga nikt nie widział" (J 1,18)..."Deus Caritas est" (Bóg jest Miłością) Benedykt XVI:
- "Faktycznie, samego Boga takiego, jakim jest, nikt nigdy nie widział"...
Oliwko masz inne zdanie? - proszę zatem zaprezentuj.
Negacja nie jest argumentem w dyskusji - wypadałoby wskazać kontrargument.
12-01-2007 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Ks. Marek napisal:
Cytat:Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.
Ponownie pytam sie, o jakiej tradycji drogi Ks. Marek mowi? Czy to jest mowa o tradycji Kosciola Rzymsko-Katolickiego? O jakim Magisterium Kosciola jest mowa? Co ono oznacza? Czy to dotyczy Kosciola Rzymsko-Katolickiego?

Rowniez prosze podac przyklady pouczen biblijnych, ktore popieralyby powyzsze zacytowane stwierdzenie. Ostatni wpis nie odpowiada na moje pytania. Rowniez wydaje sie, ze to nie jest opinia Twoja drogi Marku, ale kopia materialow Kosciola Rzymsko-Katolickiego.

Prosze CIE PANIE BOZE o prowadzenie naszej dyskusji i wskazanie na prawde.

Chwala niech bedzie BOGU OJCU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU. Amen.

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
06-02-2007 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
alus napisał(a):"Boga nikt nie widział" (J 1,18)..."Deus Caritas est" (Bóg jest Miłością) Benedykt XVI:
- "Faktycznie, samego Boga takiego, jakim jest, nikt nigdy nie widział"...
Oliwko masz inne zdanie? - proszę zatem zaprezentuj.
Negacja nie jest argumentem w dyskusji - wypadałoby wskazać kontrargument.

A skąd wiesz JAKI Bóg jest ,skoro twierdzisz Boga jakim jest nikt nie widział.
jeśli czytamy informacje ze ,ludzie czystego serca Boga Oglądać będą ,to jak to rozumiesz.
jeśli Jezus powiedział , nie żeby ktoś Widział Ojca ,Ojca widzi TYLKO TEN ,kto jest z Boga.
Dla mnie jest to wystarczająca odpowiedź ,KTO WIDZI.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
16-03-2007 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Chłopie takie proroctwa to i ja moge mówić. A już to o Polsce to przegięcie, nie ma bata, że nie wymyslił tego ktoś z Pisu albo Lpr.
16-03-2007 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Adam Momot napisał(a):Rowniez wydaje sie, ze to nie jest opinia Twoja drogi Marku, ale kopia materialow Kosciola Rzymsko-Katolickiego.
Ja i Kościół Rzymsko-Katolicki jedno jesteśmy.
Tradycja
Magisterium Kościoła Katolickiego

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2007 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
Ja "twierdzę" cytując słowa Benedykta XVI z encykliki "Deus Caritas est" - jako katoliczka traktuję encyklikę (pismo, orędzie, skierowane do biskupów i wiernych odnoszace się do spraw doktrynalnych) jako obowiązującą wykładnię.
"Boga oglądać będą" ..."będą" to czas przyszły - ludzie czystego serca, którzy dostąpią zbawienia "Boga oglądać będą".
Nadal nic nie wyjaśniłaś "KTO WIDZI".
16-03-2007 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
J 1,18.
    • Jednorodzony Syn
    • Jednorodzony Bóg
    Czyli bez cienia wątpliwości Jezus Chrystus
  1. Ukazał
  2. Pouczył
  3. Objawił

z całą pewnością Boga Ojca w Duchu Świętym.
Św. Hieronim w Wulgacie napisał(a):Deum nemo vidit umquam unigenitus Filius qui est in sinu Patris ipse enarravit
Tekt grecki podaje:exegesato
Young`s Literal Translation napisał(a):God no one hath ever seen; the only begotten Son, who is on the bosom of the Father -- he did declare.
Zbierzmy to w jeden ciąg:
Polskie tłumaczenia:
[*]Ukazał
[*]Pouczył
[*]Objawił
zaś łacina i greka oraz angielski:
[*] enarravit
[*] exegesato
[*] declare
Pierwsze 2 polskie są błędne, ponieważ są dośc rozbieżne.
Angielskie tłumaczenie również jest też nieco chybione, ale wg mnie bardziej trafne niż 2 polskie. >>ujawnił<< oznacza że pokazał i pouczył również.
Za to łacina i greka, a szczególnie ta 2 to po prostu rewelacja: dosłownie i w przenośni.
Egzegeza to (z greckiego – objaśnianie), wyjaśnianie i komentowanie tekstów religijnych, głównie Biblii.
Zatem mozna powiedziec o Jezusie, iz jest egzegezą Ojca: wyjaśnia i komentuje Go.
Rewelacja zaś stąd jest tu trafna, ponieważ łacińskie re-velare znaczy >>odsłonić welon<<; <<zdjąć zasłonę>>.
Paweł Apostoł w Liście do Efezjan 3,12 napisał(a):W Nim mamy śmiały przystęp [do Ojca] z ufnością dzięki wierze w Niego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2007 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
alus napisał(a):Ja "twierdzę" cytując słowa Benedykta XVI z encykliki "Deus Caritas est" - jako katoliczka traktuję encyklikę (pismo, orędzie, skierowane do biskupów i wiernych odnoszące się do spraw doktrynalnych) jako obowiązującą wykładnię.
"Boga oglądać będą" ..."będą" to czas przyszły - ludzie czystego serca, którzy dostąpią zbawienia "Boga oglądać będą".
Nadal nic nie wyjaśniłaś "KTO WIDZI".

Kto jest Narodzony z DUCHA śWIęTEGO nie ma juz etykiety ,Narodzony jest Nowym Stworzeniem Adamem z Nieba i nie podlega temu co ziemskie ,nie nalezy do Ziemskiej świątyni z kamienia ,która była Obrazem ziemskich ludzi i ofiary z ciała i krwi bydląt
Rozerwana Zasłona w tej Ziemskiej świątyni ,wskazywała ,że Ten który był za Zasłona i któremu składano OFIARę ,O P U ś C I ł to miejsce i żadna ofiara nie ma juz racji bytu.

Niebiańska Swiątynia ,która była Z Nieba była Obrazem ludzi NIEBIANSKICH i noszących Obraz Adama z Nieba ,Ta świątynia nie reka człowieka uczyniona miała Zasłone w postaci Ciała i Ta Zasłona została Rozerwana na krzyżu chańby i pośmiewiska Krew ,która została Wylana był Obrazem Ducha który miał zostac Wylany na TYCH ,którzy Uwierzyli.
Ten ,który był za Zasłona Swiątyni z kamienia w Miejscu Najświętrzym ,to TEN SAM za
Zasłona Ciała Mesjasza ,który przyjał Postać Sługi .
Syn za Zasłona Objawił Ojca Wieczności .
>>>>
Panie pokaż nam Ojca a wystarczy nam .
Filipie TAK długo jestem z wami A JESZCZE MNIE NIE POZNAłEś

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
17-03-2007 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
- "Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki" - (Dzienniczek 30, słowa Jezusa do św. Faustyny).
- "Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego... i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży (1 Kor 2,10-11). Jedynie sam Bóg zna w pełni Boga" - KKK 152.
Jednym z wielu przymiotów Boga jest - "Bóg jest niewidzialny". Ks. M. Kaszowski wyjaśnia:
- "Niewidzialne dla nas jest to, czego nie możemy dostrzec naszym wzrokiem. Jako istota duchowa Bóg jest niewidzialny tylko dla naszych oczu. Niewidzialny nie znaczy niepoznawalny. Zbawienie będzie poznaniem, które określa się w teologii jako "widzenie" Boga. Będzie to widzenie przez duszę ogarniętą światłem łaski".
17-03-2007 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów