Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWA OSTATNICH LAT
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
I Oliwka znów wymiekła. Pisze kabalistyczne bzdury, słowem nie odnosząc się do mojego posta.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-03-2007 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
alus napisał(a):- "Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki" - (Dzienniczek 30, słowa Jezusa do św. Faustyny).
- "Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego... i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży (1 Kor 2,10-11). Jedynie sam Bóg zna w pełni Boga" - KKK 152.
Jednym z wielu przymiotów Boga jest - "Bóg jest niewidzialny". Ks. M. Kaszowski wyjaśnia:
- "Niewidzialne dla nas jest to, czego nie możemy dostrzec naszym wzrokiem. Jako istota duchowa Bóg jest niewidzialny tylko dla naszych oczu. Niewidzialny nie znaczy niepoznawalny. Zbawienie będzie poznaniem, które określa się w teologii jako "widzenie" Boga. Będzie to widzenie przez duszę ogarniętą światłem łaski".

Biedna Faustyna tak była prześladowana i to przez osobe ,która ponoc też słuzyła Bogu?
No tak ,ale Faustyna nie musiała zgłebić .
popatrz co piszesz;
- "Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego... i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży (1 Kor 2,10-11). Jedynie sam Bóg zna w pełni Boga"


Zatem TEN KTO MA DUCHA MESJASZA MA JEGO MYSLI I TEN TO DUCH JEGO daje mi POZNANIE Jego Samego , to nie mój umysł Poznaje ale odbiera POZNANIE od Ducha Samego.
Dlaczego Bóg jest niewidzialny dla naszych oczu ?
Przecież Objawiał Swoja CHWAłE Widzialnie - tak jak w danym Czasie było to bezpieczne dla człowieka ,Ogien ,OBłok , Deszcz ,Wiatr ,Jona ,i Syn-Sługa.

bóg Objawia Siebie tak by człowiek mógł sie OSTAć w Jego Obecności.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
18-03-2007 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Wiem co piszę - KKK 152 - to Katechizm Kościoła Katolickiego, synteza nauczania KrK.
No ale Ty jesteś wyrażnie bardziej "oświecona" niż Komisja EP d/s Wychowania Katolickiego.
Uwagi o św. Faustynie zupełnie nie pojmuję - może sensowniej napiszesz w czym problem?
Posiadłaś "Ducha Mesjasza"????? - zatem nie należysz do KrK.
18-03-2007 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Boga nikt nie może zobaczyć ,bo go nie jesteśmy w stanie jego ogarnąć swoim maleńkim rozumkiem i lichymi zmysłami. Czuć Jego działanie, a właściwie działanie Ducha św. To jak wiatr co porusza gałęzie drzew skrzydła wiatraków- wiatru też nikt nie widział tylko jego działanie .
Co do końca świata nastąpi, ale jego chwila jest przed nami ukryta i dobrze się dzieje,, Kiedyś śnił mi się koniec świata i nie był to obraz spokojny ludzie biegali jak oszalali , jeddni próbując się modlić inni żegnać z najbliższumi.lub robili głupstwo za głupstwem- Tylko szatan pełen spokoju siedział i mocno mnie wystraszył Mialam wówczas moze 9 lat. Wówczas nie było mi do śmiechu i traktowalam to bardzo poważnie -Dziś myślę że to łaśnie argument za tym ,że Bóg nigdy nie zdradzi takiej daty- musimy żyć tak jakby koniec świata miałby być za chwileczkę.
19-03-2007 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Oliwka napisał(a):Przecież Objawiał Swoja CHWAłE Widzialnie - tak jak w danym Czasie było to bezpieczne dla człowieka ,Ogien ,OBłok , Deszcz ,Wiatr ,Jona ,i Syn-Sługa.

bóg Objawia Siebie tak by człowiek mógł sie OSTAć w Jego Obecności.

Oliwko, pisz proszę w każdym poście, że zajmujesz się kabalistyką. Nie wprowadzaj w błąd użytkowników forum

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Ks. Marek napisal:
Cytat:
Cytat:Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.

Ponownie pytam sie i juz po raz ostatni, o jakiej tradycji drogi Marku mowisz? Czy to jest mowa o tradycji Kosciola Rzymsko-Katolickiego? O jakim Magisterium Kosciola jest mowa? Co ono oznacza dla Ciebie? Czy to dotyczy Kosciola Rzymsko-Katolickiego? Czy we wszystkich wypisach KKK okreslenie "Kosciol" oznacza Kosciol Rzymsko-Katolicki, czy tez grupe kosciolow, czy tez kosciol wierzacych zaakceptowany przez PANA BOGA jak np. z Dziejow Apostolskich, rozdzialy 2,4,6?

Rowniez prosze podac przyklady pouczen biblijnych, ktore popieralyby powyzsze zacytowane stwierdzenie, a jezeli nie ma potwierdzenia w Biblii, to tez napisz i przyznaj sie, ze nie ma. Ostatni wpis nie odpowiada na moje pytania. Bez dokladnego okreslenia terminow dyskusja nie bedzie miala sensu, a przeciez szukanie odpowiedzi dotyczacych Proroctw jest warte solidnej i dokladnej dyskusji. W Katechizmie Kosciola Rzymsko-Katolickiego jest wiele ogolnikowych sformuowan, ktore mozna rozmaicie rozumiec. Pomysł

Prosze CIE PANIE BOZE o prowadzenie naszej dyskusji i wskazanie na prawde.

Chwala niech bedzie BOGU OJCU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU. Amen.

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
13-04-2007 01:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Adam Momot napisał(a):My zyjemy na koncu Czasow Pogan, jak okresla to Biblia.
Jesteś Świadkiem Jehowy, tak? Przypuszczenie swe wysuwam, czytając o tym, iż jak piszesz:
żyjemy w czasach pogan
Adam Momot napisał(a):Tak ja mam dostep do wielu bardzo waznych przekazow od PANA BOGA i do Proroctw i do Prorokow dajacych nam slowo na Dni Ostateczne i chetnie podziele jesli uzytkownicy beda pragneli tego.
Ja z kolei mam dostęp tylko do jednego, Najważniejszego Przekazu od Pana Boga. To Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.
E. Nikomia w Proroctwie 60 napisał(a):Oh, ile razy JA zalowalem, ze stworzylem czlowieka. Tak, JA wiem co sie zdarzy, poniewaz JA jestem wszechwiedzacy; JA jestem wszechobecny; JA jestem wszechmocny, ale to nie ulatwia. Oh, ile to razy JA zalowalem, ze stworzylem czlowieka. JA patrze na ten swiat, ktory jest MOIM podnozkiem. JA patrze na serca i dusze kazdego stworzenia na ziemi; JA patrze na wnetrza ich serc. JA widze zlo od wewnatrz, nawet to, ktore wypelnia koscioly, nawet to ktore wypelnia swiatynie. I JA patrze na ich serca, i oh, jak wielu jest daleko ode MNIE. Jak wielu ma wprawdzie wiedze o JAHUSZUA HA MASZIJACH (JEZUSIE CHRYSTUSIE), ale ich serca sa daleko od NIEGO! Jak wielu zna tylko historie Ukrzyzowania, ale jak malo ukrzyzowalo swoje wlasne ciala! Jak malo wzielo swoj wlasny Krzyz i poszlo za MOIM SYNEM JAHUSZUA! JA ciagle posylam MOICH Apostolow i Prorokow by ostrzegali. Oh, wy zatwardziale pokolenie. Wy zakrywacie wasze uszy wasze uszy sa pelne wosku; wasze serca sa zimne jak wosk. Zakrywacie wasze oczy, a potem odwazacie sie zakrywac wasze usta by nie ostrzec nikogo. Całośc tutaj
I wszystko już jasne. Kolejny przypadek wierzących inaczej. Adamie, z mej strony EOT. A wszystko dlatego, że są to fałszywe proroctwa, zawierające kłamliwe przekazy. Bóg nie żałuje swego działania, bo nie byłby wówczas Bogiem, przeczyłby samemu Sobie.
Poza tym, znalazłem dowód na spamerstwo czy wręcz trolling:
Ale po kolei. Wpierw to:
Perun z multiforum dyskusyjnego napisał(a):To grupa wyznaniowa wywodząca się z Chrześcijan Dnia Sobotniego. Nie mówią nic o swojej przynalezności. Lubią mówic o sobie "chrześcijanie biblijni" ale tak określa sie niejeden kościół protestancki w Polsce. Rozrzucają cytaty "proroctw" ( po witrynach, także katolickich ) i prowokują do dyskusji. To żekomo objawienia Elisabeth Elijah Nikomia, której nikt ze znawców ani ludzi kierujacych się rozsądkiem nie uznaje za prorokinię.
Grupa potrzebuje środków. Nie ufajcie zbytnio definicjom wikipedii. One są zawsze takie na jakie pozwala możliwość merytorycznej weryfikacji. Jeśli zechcecie dyskutować, proponuję przede wszystkim zadawać jak najwięcej pytań dotyczących: pochodzenia treści, organizacji, założeń, celu.
Na koniec zaś nieco więcej:
Tenże sam Perun, cytowany wyżej napisał(a):
Adam7 napisał(a):Drogi Perunie,
Od kiedy jesteśmy sobie drodzy. Nie znasz innej formy? Uczyłeś się tylko proroctw?
Nie wyrywaj się z pieszczotami. Mdli mnie od takich zwrotów z ust natrętnych nieznajomych.
Adam7 napisał(a):Ja przedstawiam odwiedzajacym to Forum mozliwosc przeczytania tych zdumiewajacych Proroctw otrzymanych przez Elisabeth Elijah Nikomia, a ty zamieszczasz takie wpisy pelne nienawisci. Dlaczego tak robisz?
...I pokazywać ślepemu gdzie gołym okiem widać nienawiść...
Adam7 napisał(a):Zobacz na ten przykladowy ponizszy urywek Proroctwa w ktorym PAN BOG mowi z miloscia do nas. Zobacz ze PAN miluje nas jesli sluchamy GO. :
Na co mam "zobaczyć"? Na ten urywek? Szkoda czasu. To jest mierne. płytkie, monotematyczne, wypaczone, oszołomskie, chore, infantylne i naiwne. Nie proś o czytanie tych głupstw, bo zawracasz mi głowę w nieodpowiednim momencie. Kopiuję, sprawdzam IP i archiwizuję. Przyda się kiedy najmniej będziesz się spodziewał. Bo widzę, że Ty nie z tych co myślą zanim coś zrobią.
Adam7 napisał(a):Widzisz, ja tlumaczylem Ci to wczesniej, ze PAN BOG miluje SWOJE dzieci, a nienawidzi swoich wrogow.
Tłumacz wszystkim, którzy Cię wysłuchują, może w ten sposób i do Ciebie coś dotrze. Ale raczej wątpię. Może przynajmniej nabierzesz choćby ogłady.
Wiesz dlaczego Ty ciagle jesteś taką ciekawostką przyrodniczą? Dlatego że uważasz że po Tobie wszystko spłynie jak po kaczce, bo trzymasz w ręku teksty do cytowania. Zaprogramowano Cię koszmarnie i nie jesteś w stanie poradzić sobie z krytyką w żaden inny sposób jak tylko dookoła wojtek ględzić jak stara niedomyta baba, oburzona na wszystkich za ich grymaśne miny i zatykanie nosa podczas gdy powinni hołdować nobliwości.
Adam7 napisał(a):Powiedz, z jakiej przyczyny nienawidzisz Biblijnych Proroctw a takze Proroctw otrzymanych przez Siostre Elisabeth?
Sam doszukujesz się nienawiści w świecie i rozpowszechniasz ją, podobnie jak Twoja siostra Elisabeth. Dla mnie jesteś tylko upierdliwym trollem internetowym, którego jeszcze nikt nie pozbawił złudzeń. To tak jakbyś ciągle był dziewicą.
Adam7 napisał(a):Zauwaz, ze my powinnismy odczuwac gleboka wdziecznosc za te ostrzezenia zawarte w Proroctwach. Raz ostrzezeni, mozemy zawrocic na dobra droge.
Jeśli to właśnie zauważyłeś, to odczuwaj albo odczuwajcie. Nie zauwazam jak narazie u Ciebie zmiany kierunku drogi.
Adam7 napisał(a):Moze tego jeszcze nie wiesz bo jestes za mlody, ale z czasem zrozumiesz to. Powiem Ci przyklad z naszej historii. Gdyby ludzie ktorzy zgineli w obozie w Oswiecimiu wiedzieli co ich czeka, to zrobili by wszystko aby uniknac obozu, by uniknac smierci. Podobnie jest dzisiaj! Zbliza sie nastepna wojna
Może nie wiem jeszcze wielu rzeczy i chętnie ich się dowiem. Nikt nie jest "za młody". Każdy jest w danym czasie jaki jest i ten stan zawdzięcza tylko sobie. Może Ty powinieneś jeszcze wiele razy się narodzić żeby pojąć jakie bzdury rozpowszechniasz. Widzę, że zmarnotrawiłeś szmat czasu. Twoje zwroty, paternalistyczny ton w połączeniu z przeświadczeniem o jakiejś misji, ( chyba nieświadome ) "odwracanie kota ogonem" w kwestii nienawiści i miłości Boga do ludzi na to wskazują.
Nie podoba mi się Twój przykład ofiar Oświęcimia. Daruj sobie. Nie dręcz. Nie wspieraj się w swojej działalności w tym kraju pamięcią o tej zbrodni.
Za młody jesteś duchem widzę aby posiadać rozeznanie wink.gif. Pleć, pleć dyrdymały o następnej wojnie... Plotkuj jak dewot. Chlastaj na lewo i prawo imieniem: Bóg! Napewno Cię wysłucha i załatwi parę spraw. I oby to była wojna w neuronach - jakaś przemiana i przypływ rozsądku.
Adam7 napisał(a):O milosci BOZEJ mowia Proroctwa Biblijne i Proroctwa otrzymane przez Siostre Elisabeth.
j.w.
Adam7 napisał(a):Dlaczego Ty robisz zamieszanie i balagan w tym temacie tego Forum?
:mrgreen:
Adam7 napisał(a):Jesli nie chcesz dyskutowac, to nie dyskutuj - pozwol innym prowadzic rozsadna dyskusje.
Rozsądną?.. A Ty rozsadzisz?
Pogański tupet.
Adam7 napisał(a):Dlaczego zamieszczasz na Forum takie animacje, skoro nie ma ich w polskich tlumaczeniach? Prosze przekonac sie samemu, ze nie ma ich na stronie z Polskimi Proroctwami:http://amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm
http://amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm - oto link podawany przez Ciebie
http://www.amightywind.com/prophecy - oto link podany przeze mnie.
Zaprawdę powiadam Ci, kiedy wpisze ktoś także: http://amightywind.com , czyli bez"www." i "/profecy" trafi do tej samej witryny, którą Ty ciągle się chwalisz.
Porozmawiaj może ze swoimi leaderami, czy aby nie posłali Cię z jakimiś brakami informacji.
( Nie chce mi się szukać odp. emotikonu )
Adam7 napisał(a):Jeszcze jedno drogi Perunie. Slowo Proroctwa jest Slowem PANA BOGA. Jesli wystepujesz przeciw tym Proroctwom, to wystepujesz przeciw PANU BOGU?
Interesuję się etymologią. Wiele teorii słyszałem. To, że ciągle z dużej litery, to ( jak mi radził kiedyś ktoś niegłupi ) lepiej przemilczeć. Natomiast że jest to słowo Boga to dla mnie sprawa oczywista. Nawet Ty jestes Bogiem człowieku. :mrgreen:
Adam7 napisał(a):Czy nie masz w swoim sercu bojazni BOZEJ? :?:
Martwię się o higienę psychiczna moich najmłodszych bliskich, bo "nawiedzonych", niereformowalnych świrów wciąż nie brakuje. I to jest realna bojaźń. Nie Twoje psychozy które usiłujesz wpajać ( zresztą w żenujący sposób ) ludziom przez internet.
Tak wogóle, to nikt nie jest zobowiązany do odpowiadania Tobie na tak bardzo osobiste, a wręcz intymne pytania. Nie Twoja sprawa co ja mam w swoim sercu, a czego nie mam.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 09:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Tak wogóle, to nikt nie jest zobowiązany do odpowiadania Tobie na tak bardzo osobiste, a wręcz intymne pytania. Nie Twoja sprawa co ja mam w swoim sercu, a czego nie mam.

Jak my mamy to rozumieć? Czyżby w sercu Ksiądz nie był księdzem, albo się do czegoś wahał przyznać?Osoba konsekrowana w pewien sposób nie może być osobą nie publiczną-musi stawać zawsze w pełni światła i prawdy- w ten tylko sposób jej powołanie staje się autentyczne. Co do prywatności to można zastanawiać się przy sytuacji rodzinnej, lub obwodzie w pasie ale nie ma prywatnego zdania na temat Boga lub bojaźni Bożej.
Obserwujądz niestety Księży mam czasami wraźenie ,że coś nie jest tak. Oprócz ewidentnych przypadków win śa takie drobniejsze np Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ja staram się odmawiać ją równo o 15-zdarzyło mi się odmówić chwilę później- ale znam wiele osób w sutannach, które choć sami zadają swym wiernym jej odmawianie tego nie czynią.Droga Krzyżowa poprowadzona przez osobę świecką bywa też bardziej głęboka i zaplanowana niż poprowadzona przez dobrodziei (oczywiście są wyjątki)Mam nadzieje, że wizja kardynała Ratzingera podczas prowadzenia Drogi Krzyżowej w 2005 r Kościoła okrętu bliskiego zatonięcia i objawień z Gwadelupy są wystarczającym ostrzeźeniem dla naszych pasterzy-

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 13 Kwi, 2007 13:26 ]
To jest "ustne" ostrzeżenie.! Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem, albo nie włączać sie w dyskusję.
13-04-2007 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Nie doczekalem sie odpowiedzi od ks. Marka na pytanie: Gdzie mozna znalezc w Biblii Swietej potwierdzenia na nastepujace pouczenie ksiedza na tym forum, cytuje:
Cytat:Podstawowe kryterium intepretacji i odczytywania proroctw to odniesienie a i zarazem zgodnośc z Pismem Świętym, z Tradycją oraz z Magisterium Kościoła.
Wniosek jest taki, ze Ty Marku pouczasz pouczenia, ktorych nie ma w Biblii Swietej Tysiaclecia.

Cytat ks. Marka:
Cytat:Jesteś Świadkiem Jehowy, tak? Przypuszczenie swe wysuwam, czytając o tym, iż jak piszesz: żyjemy w czasach pogan

Bledne przypuszczenie Marku. O czasach pogan pisze w twojej Biblii. Przeczytaj Ewangelie sw. Lukasza, rozdzial 21:24.
Zastanawia mnie Twoje przypuszczenie. Wiem, ze przeczytales moje wczesniejsze wpisy na tym forum wskazujace na opieraniu sie na Biblii sw. Na pewno przeczytales cytowane Proroctwa otrzymane przez Elisabeth Elijah Nikomia, ktore posiadaja DUCHA Biblijnego. Zakladam, ze znasz podstawowe problemy grupy Swiadkow J. i ich niezgodnosci z Biblia Swieta, na przyklad imie PANA BOGA jest JAH lub JAHWEH w brzmieniu hebrajskim albo OJCIEC SWIETY lub OJCIEC NASZ lub OJCIEC itd. po polsku, a nie Jehowa jak Swiadkowie glosza. Jak wiec mozesz przedstawic takie absurdalne przypuszczenie?

Cytat ks. Marka:
Cytat:I wszystko już jasne. Kolejny przypadek wierzących inaczej. Adamie, z mej strony EOT. A wszystko dlatego, że są to fałszywe proroctwa, zawierające kłamliwe przekazy. Bóg nie żałuje swego działania, bo nie byłby wówczas Bogiem, przeczyłby samemu Sobie.
Marku, to nie sa falszywe Proroctwa, ale to Ty dajesz falszywe pouczenia. Twoja Biblia poucza, ze BOG zalowal stworzenia ludzi na ziemi. Przeczytaj wiersze 5 i 6 z Ks. Rodzaju. Biblia Tysiaclecia mowi nam, cytuje: “Kiedy zas Pan widzial, ze wielka jest niegodziwosc ludzi na ziemi i ze usposobienie ich jest wciaz zle, zalowal, ze stworzyl ludzi na ziemi i zasmucil sie.” A wiec Marku, dlaczego starasz sie oszukac nas i prowadzisz nas do odrzucania Proroctw i sam stawiasz bezpodstawne zarzuty!

Cytat ks. Marka:
Cytat:Poza tym, znalazłem dowód na spamerstwo czy wręcz trolling:
Ale po kolei. Wpierw to:
Perun z multiforum dyskusyjnego napisał/a:
Drogi Marku, co ty wypisujesz? Jakie spamerstwo? Ja dostarczam rzetelna informacje ze szczerym pragnieniem pomocy. Znalazlem bardzo, bardzo wazne Proroctwa i zaoferowalem ja na Forum gdzie mnie zapraszaja. Wielu cieszy sie, ze zobaczyli niecenzurowane przez kosciol Proroctwa. Opinia czlowieka, ktory wykazuje brak wiedzy biblijnej i bojazni BOZEJ nie powinna byc dla Ciebie podstawa do oceny. Podstawa do oceny powinna byc raczej Biblia Tysiaclecia. Jestem zdumiony, ze jako duchowny odrzucasz Slowo wypowiedziane przez PANA BOGA. Czy tym nie masz bojazni BOZEJ w swoim sercu? :roll:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
05-07-2007 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Adam Momot napisał(a):Marku, to nie sa falszywe Proroctwa, ale to Ty dajesz falszywe pouczenia. Twoja Biblia poucza, ze BOG zalowal stworzenia ludzi na ziemi. Przeczytaj wiersze 5 i 6 z Ks. Rodzaju. Biblia Tysiaclecia mowi nam, cytuje: “Kiedy zas Pan widzial, ze wielka jest niegodziwosc ludzi na ziemi i ze usposobienie ich jest wciaz zle, zalowal, ze stworzyl ludzi na ziemi i zasmucil sie.” A wiec Marku, dlaczego starasz sie oszukac nas i prowadzisz nas do odrzucania Proroctw i sam stawiasz bezpodstawne zarzuty!
Tak ode mnie: trzeba być nierozsądnym, aby traktować dosłownie teksty napisane przez Hebrajczyków kilka tysięcy lat temu. Trzeba znać konteksty, kulturę hebrajską, obyczaje, itp. A te Twoje proroctwa, no sorry, ale nie mogę sobie wyobrazić Boga - Absolutu, który zachowuje się jak dzieciak w piaskownicy: nie wyszło mi to rozwalę wszystko.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
05-07-2007 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
Słowo "proroctwo" oznacza aktualnie przepowiadanie przyszłości.
Prorocy ST z pewnością dobrze przepowiadali przyszłe zdarzenia - zwłaszcze te o nadejściu Mesjasza.
Niemniej najważniejsza część ich proroctw odnosiła się do czasów współczesnych, a nie do przyszłości.
Zadaniem proroków było sprowadzić naród z powrotem na drogi Boże i pilnować, by nimi kroczył. Przekazywali ludowi słowa Boga i wyjaśniali je - w tym znaczeniu prorokami byli Abraham i Mojżesz.
Jezus powiedział w kontekscie zawalenia wieży w Siloe - .."lecz jesli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" (Łk13,5)......i to jest główne, najwazniejsze, najistotniejsze proroctwo i pewność.
Wymysły ludzi, wieszczących najgorsze kataklizmy zesłane na ludzkość przez "rozsierdzonego" Boga, nie sa warte uwagi.
05-07-2007 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
Popieram alus Twoja uwage. Wymysly ludzi nie sa warte uwagi, ale slowa prorokow musza byc rozpatrywane. Prorocy przekazuja nam najcenniejszy dar dla nas, a mianowicie Slowa od PANA BOGA. Tu mowie o prawdziwych prorokach. PAN nasz mowi nam co robic, a takze czego nie powinnismy robic, by zyc na wieki i uniknac niepotrzebnych cierpien. W Biblii Swietej jest wiele przykladow. :|

W sprawie prorokow i proroctw, to my mozemy zrobic dwa duze bledy: Pierwszy to odrzucic prawdziwego proroka i prawdziwe proroctwa, a drugi to zaakceptowac falszywego proroka i falszywe proroctwa. Nalezy zwrocic uwage na fakt, ze PAN BOG zapowiedzial wzbudzanie prorokow. W ksiedze Amosa 3:7 jest napisane: "Bo Pan Bog nie uczyni niczego, nie objawiwszy swej tajemnicy slugom swym, prorokom. " A Apostol Pawel napisal w pierwszym liscie do Koryntians 14:1 "Starajcie sie posiasc milosc, troszczcie sie o dary duchowe, szczegolnie zas o dar proroctwa!" Pomysł

Drogi narbukil, nie sadze bys mial racje [-X
Czy przeczytales Pismo Swiete, nasza Biblie Tysiaclecia chociaz raz? Jesli nie, to przeczytaj i sam sie przekonasz. Slowa wypowiedziane pod natchnieniem DUCHA SWIETEGO tysiace lat wczesniej dotycza rowniez dni dzisiejszych i sprawdzaja sie! Jest to dla nas trudne do zrozumienia. Ale PAN BOG wie jaki bedzie koniec juz na samym poczatku. Madrosc i plany PANA BOGA sa ponad nasz umysl, ponad nasza nauke. Jest to fascynujace! O tych rzeczach uczy nas Biblia Swieta. Zrozumienie natury i wyrokow PANA BOGA z przeszlosci pozwala nam rowniez rozumiec JEGO wyroki i postanowienia na dzisiaj. Przeczytaj narbukil Biblie a przekonasz sie. Chwala niech bedzie PANU BOGU!

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
06-07-2007 04:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Adam Momot napisał(a):Gdzie mozna znalezc w Biblii Swietej potwierdzenia na nastepujace pouczenie ksiedza na tym forum, cytuje:
Adamie, jeśli Ty nie odwołujesz się do Magisterium Kościoła oraz Tradycji, obstając jedynie przy Biblii, to ja raczej nie mam zamiaru szarpać się nerwowo z twoimi wypowiedziami. Do jakiej denominacji chrześcijańskiej przynalezysz? Bo z całą pewnością nie do Kościoła Katolickiego.

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 14:46 ]
Adam Momot napisał(a):Na pewno przeczytales cytowane Proroctwa otrzymane przez Elisabeth Elijah Nikomia, ktore posiadaja DUCHA Biblijnego.
A skąd masz tę pewność? A powiedz, czy śledzisz wydarzenia związane z Medjugorie?
Adam Momot napisał(a):na przyklad imie PANA BOGA jest JAH lub JAHWEH w brzmieniu hebrajskim albo OJCIEC SWIETY lub OJCIEC NASZ lub OJCIEC itd. po polsku, a nie Jehowa jak Swiadkowie glosza. Jak wiec mozesz przedstawic takie absurdalne przypuszczenie?
1. JHWH [Obrazek: tet.gif]
EHJEJH ASZER EHJEH - nie ma tu nic o ojcostwie lecz o istnieniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Momot Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ks. Marek pisze:
Cytat:“1. JHWH EHJEJH ASZER EHJEH - nie ma tu nic o ojcostwie lecz o istnieniu.”
……..Zapis z hebrajskiego JHWH wymawia sie jako JAHWEH lub bardziej popularne w Polsce JAHWE (KKK, Encyklopedia PWN).
Siostra Elisabeth Nikomia otrzymala w Proroctwie z 2002 roku nastepujace Slowo w tej sprawie, cytuje:
‘Chrzescijanie, wy celebrujecie poganskie swieta, a nie Swieta JAHWEH. Chrzescijanie, JA bede sadzil was za mowienie, ze sluzycie KROLOWI Krolow and PANU Panow i za spiewanie piesni pochwalnych dla JAHUSZUA, a pomimo to z pelnia wiedzy i przemyslenia upieracie sie przy nazywaniu GO greckim imieniem “Jezus”. Wy nie czynicie tego juz wiecej z nieswiadomosci. JAHUSZUA said: “W MOIM Imieniu bedziecie wyrzucac demony.” To Imie jest JAHUSZUA, gdyz MOJE IMIE jest JAHWEH, i “JAH” jest czescia tego Imienia. Czy JAHWEH Imie jest czescia imienia Jezus? Czym jest MOJE Imie? JA jestem znany pod wieloma Imionami, ale co mowi wasze Pismo? Skonczcie studiowac greckie, a rozpocznijcie studiowac hebrajskie i aramejskie tlumaczenia.
Psalm 124:8
“Nasza pomoc jest w imieniu JAHWEH,
Ktory stworzyl Niebo i Ziemie.”’

Wiecej szczegolow w jezyku polskim mozna znalezc na stronie tlumaczen miedzynarodowych. Prosze kliknac na ponizszy adres:

http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm



Odnoszenie sie do PANA BOGA jako do OJCA jest wskazane w Starym i Nowym Testamencie. Na przyklad w ksiedze Jeremiasza 3:19 pisze: “…Myslalem: bedziesz Mnie wzywal: Moj Ojcze! Nie odwrocisz sie ode Mnie….”
W Ew. Sw. Jana 17:11 SYN BOZY modli sie do BOGA OJCA: “….Ojcze Swiety, zachowaj ich w Twoim imieniu…” W Ewangelii Sw. Mateusza 6:8-9 pisze: “…Wy zatem tak sie modlcie: OJCZE nasz, ktory jestes w Niebie, …”, a w 6:4 pisze: “…A OJCIEC twoj, ktory widzi w ukryciu odda tobie.” A Ewangelii Sw. Jana 17:6 JAHUSZUA (JEZUS) powiedzial: "Objawilem Imie Twoje ludziom, ktorych Mi dales ze swiata."
A, ze jest to imie zastrzezone dla PANA BOGA wskazuje pouczenie z Ew. Sw. Mateusza 23:9...”Nikogo tez na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.” Pomysł

Dalej ks. Marek powiedzial:
Cytat:A skąd masz tę pewność? A powiedz, czy śledzisz wydarzenia związane z Medjugorie?
..........Ja sprawdzilem prawdziwosc Proroctw otrzymanych przez Siostre Elisabeth wedlug zasad biblijnych. W dodatku pojechalem do USA by ja spotkac osobiscie i bylem swiadkiem otrzymywania Proroctw i ich zapisu. Jestem wiec w pelni przekonany o ich prawdziwosci. Te Proroctwa nie sa cenzurowane, ani zmienione przez jakikolwiek kosciol!
Jesli chodzi od Medjugorie, to te przekazy podobnie jak i przekazy z Fatimy sa przekazami czesciowo niezgodnymi z Slowem BOZYM z Biblii. Na przyklad, zjawa fatimska poucza ze jest posrednikiem miedzy BOGIEM a ludzmi, a Biblia mowi ze mamy tylko jednego Posrednika, a mianowicie PANA JAHUSZUA (JEZUSA), a zjawa z Medjugorie wzywa do odmawiania Rozanca, gdzie sa slowa modlitwy do Marii. Biblia Swieta uczy modlitwy tylko do BOGA, natomiast Maryja, matka JEZUSA (JAHUSZUA) byla czlowiekiem i sama potrzebowala ZBAWICIELA JAHUSZUA! Nie ma zadnej wskazowki w Biblii, by sie ktokolwiek mial modlic do Maryi. Jest to kult wprowadzony przez Kosciol Katolicki. Sa to przyklady pouczania zmienionej Ewangelii.
O tym przestrzegal nas apostol Pawel mowiac: List do Galatow 1:8 “Ale gdybysmy nawet my lub aniol z nieba glosil wam Ewangelie rozna od tej, ktora od nas otrzymaliscie – niech bedzie przeklety!” Dlatego tez nie przyjmuje pouczen od zjaw maryjnych. Pomysł

Ks. Marek napisal:
Cytat:“Adamie, jeśli Ty nie odwołujesz się do Magisterium Kościoła oraz Tradycji, obstając jedynie przy Biblii, to ja raczej nie mam zamiaru szarpać się nerwowo z twoimi wypowiedziami. Do jakiej denominacji chrześcijańskiej przynalezysz? Bo z całą pewnością nie do Kościoła Katolickiego.”
Zastanawiam sie dlaczego Ty Marku odwolujesz sie Magisterium Kosciola oraz do Tradycji, jesli wczesniej napisales, cytuje:
Cytat:“Ja z kolei mam dostęp tylko do jednego, Najważniejszego Przekazu od Pana Boga. To Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.”
Te dwie wypowiedzi wydaja sie zaprzeczac sobie. A wiec powiedz jasno, czy tylko do Biblii sie odwolujesz czy tez i do innych zapisow. Zdecyduj sie i daj nam znac. :roll:

Interesuje mnie Twoje motto na dole zapisu. Mowi ono, cytuje:
Cytat:Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę

Czy Ty masz na mysli Kosciol Katolicki? Czy twierdzisz, ze nie mozna miec BOGA za OJCA jesli nie zaakceptowalo sie Kosciola Katolickiego za Matke? :?:

Adam Momot
adammomot@hotmail.com
07-07-2007 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
Adam Momot napisał(a):JA jestem znany pod wieloma Imionami, ale co mowi wasze Pismo? Skonczcie studiowac greckie, a rozpocznijcie studiowac hebrajskie i aramejskie tlumaczenia.
Bzdura. NT przede wszystkim występuje w greckich odpisach najliczniej. Poza tym, Wlg Hieronimowa to masowy przepływ treści biblijnych do szerokiego kręgu chrześcijan. Te proroctwa to ta kobieta miała chyba po bieluniu, albo po innym ziole...

[ Dodano: Sob 07 Lip, 2007 12:57 ]
Adam Momot napisał(a):O tym przestrzegal nas apostol Pawel mowiac: List do Galatow 1:8 “Ale gdybysmy nawet my lub aniol z nieba glosil wam Ewangelie rozna od tej, ktora od nas otrzymaliscie – niech bedzie przeklety!” Dlatego tez nie przyjmuje pouczen od zjaw maryjnych.
Powiedz to tej swojej prorokini

[ Dodano: Sob 07 Lip, 2007 12:58 ]
Adam Momot napisał(a):Czy Ty masz na mysli Kosciol Katolicki? Czy twierdzisz, ze nie mozna miec BOGA za OJCA jesli nie zaakceptowalo sie Kosciola Katolickiego za Matke?
W rzeczy samej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-07-2007 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów