Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojęcie rodziny
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Pojęcie rodziny
Czy to związek mama + tata + dziecko :?: A może mama + dziecko wystarczy :?: Pomijam takie ciekawostki jak tata + tata + dziecko...

Co wy na to :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-07-2006 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Wg mnie rodzinka powinna wyglądać
Annnika napisał(a):mama + tata + dziecko
ale czasem życie potoczy się trochę inaczej (np jakiś wypadek, itp) i wtedy nic nie możemy poradzić i zostaje
Annnika napisał(a):mama + dziecko
31-07-2006 00:14
Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
podstawowa komórka to malzenstwo
pokrewienstwo 1go stopnia-plus dzieci
i pokrewienstwo dalszego stopnia -ciotki, dzieci ciotek, wspolmalzonkowie dzieci ciotek, wujkowie wspolmalzonkow dzieci ciotek itd wszerz i wzdluz Oczko
tak naprawde wszyscy jestemy powizani wiezami krwi, czyli jestesmy jedna rodzinaOczko
31-07-2006 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tyle tylko ,że więzi rodzinne czyli więzy krwi nie gwarantują więzi psychicznych.A te są mimo wszystko ważniejsze.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
31-07-2006 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
ale-wiezi psychiczne nie stanowia o byciu/nie byciu rodzina
rzeczywiscie czasem mocniejsze sa te poza..
01-08-2006 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
rodzina - jak sama nazwa wskazuje to ci, których łączy rodzenie :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-08-2006 20:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
oo, dobre
ojczyzna-ci,ktorych łączy ojciec? Oczko
01-08-2006 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
no - to też jest dobre, tylko wyraziłbym to precyzyjniej: to ci, których łączą ojcowie/to ci, których łączy ojcowizna

[Obrazek: s255.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-08-2006 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Poruszę może troszkę inne, więzi więzi duchowe, ostanio miałam kontakt z egzrorcystą, który podkreślał że członkowie rodziny z pokolenia na pokolenie przekazują sobie przekleństwo lub błogosławieństwo, np jesli dziad czy babka zajmowała się okultyzmem jej wnuki czy prawnuki mogą mieć tzw. dary przeklęte np. jasnowidzenie, lub są nieszczęścia w rodzinie choroby, rozwody, więc niezależnie od tego czy czujemy się z kimś związani czy nie, ma on na nas wpływ.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
13-08-2006 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Moze znasz jakas katolicka strone na ten temat? Z checia przestudiuje.
14-08-2006 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Anies napisał(a):Poruszę może troszkę inne, więzi więzi duchowe, ostanio miałam kontakt z egzrorcystą, który podkreślał że członkowie rodziny z pokolenia na pokolenie przekazują sobie przekleństwo lub błogosławieństwo, np jesli dziad czy babka zajmowała się okultyzmem jej wnuki czy prawnuki mogą mieć tzw. dary przeklęte np. jasnowidzenie, lub są nieszczęścia w rodzinie choroby, rozwody, więc niezależnie od tego czy czujemy się z kimś związani czy nie, ma on na nas wpływ.
Pozwolę sobie skomentować:
BUJDY NA RESORACH...
Ot i tyle mojego komentarza.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-08-2006 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Anies napisał(a):np jesli dziad czy babka zajmowała się okultyzmem jej wnuki czy prawnuki mogą mieć tzw. dary przeklęte np. jasnowidzenie, lub są nieszczęścia w rodzinie choroby, rozwody, więc niezależnie od tego czy czujemy się z kimś związani czy nie, ma on na nas wpływ.
](*,) nic głupszego nie słyszałam ostatnio :!:
14-08-2006 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Daisy, to brzmi niedorzecznie ale niestety to prawda... X. Waldek jest egzorcystą, rozmawialiśmy na ten temat, sporo też czytałam.

Ojcze, zaraz poszukam bo coś zdaje się bylo takiego Oczko - cos mi polecano Uśmiech

***

A na marginesie powróćmy do tematu rodziny :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-08-2006 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Wiem że brzmi to niedorzecznie i nie musiscie w to wierzyć, ale tak jest. Temat zaczynam studiować od niedawna dlatego, nie znam wiele stron na ten temat, ale jest bardzo wiele modlitw o uzdrowienie międzypokoleniowe tzw przecięcie więzi łączących pokolenia również że zmarłymi. W Zielonej Górze co roku w sierpniu przyjeżdza z Anglii ksiądz Andrzej Foryś ( nie mylić z ks Krzysztofem) który odprawia taką mszę z modlitwami, jest na niej wiele osób z Odnowy zielonogórskiej, ostanio gościł u nas ks Zenon Wachowicz egzorcysta salezjanin spod Częstochowy, który pogłębił temat tzw klątwy i grzechu w rodznie który możemy dziedziczyć, a za który nie jesteśmy winni.
Cytat:„A Pan zstąpił w obłoku, i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe. Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania, ale zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 34,5-7).
Ksiądz powoływał się ta takie cytaty jak ten powyżej i prowadził modlitwę o przecięcie klątwy i o uwolnienie.
Znalazłam polemiki na ten temat
I cześć O Kosma Budziński Uzdrowienie międzypokoleniowe
http://www.jeruzalem.alleluja.pl/tekst.php?numer=4652
II część
http://www.jeruzalem.alleluja.pl/tekst.php?numer=6017

Uwaga do tych którzy wypowiadają się na forum wylewając swoje emocje bez argumentacji - darujcie sobie

Myślę, że jest to temat jak najbardziej o rodzinie, samych definicji rodziny jest bardzo wiele,zależności jak spojrzysz czy na więzi prawne czy więzy krwi,ale czy one coś wnoszą?( pisze na ten temat pracę mgr )

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
14-08-2006 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Anies - dziekuje za linki - przydadza sie.
Pokoj z Toba!
14-08-2006 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów