Ankieta: Czytasz Pismo Święte ?
Tak codziennie
Tak ale raczej sporadycznie
Nie nie czytam
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czytasz Pismo Święte
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
No ja ze swojej strony zachęcam także aby oprócz zaglądania na nasze FORUM aby także zaglądać i czytać to co jest na naszej www. Bo np tam także znajdziemt częściowo odpowiedź na to co napisał Rasta. Czyli jak czytać i modlić się Pismem Świętym. Dlatego zapraszam do przeczytania. :!:
:arrow: CZYTANIE - ROZMYŚLANIE - MODLITWA
02-01-2005 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):Dlaczego tak się tego uczepiłeś? Tu wcale nie chodzi o brak szacunku.

Ja nic o braku szacunku nie mówiłem, ale chodzi mi o odpowiedzni dobór słów. Kumpel, ziomal mają jakieś pozytywne wybrzmienie, natomiast szef może kojarzyć się różnie. Wielu jest ludzi, dla których szef jest co najmniej niemiły.
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
02-01-2005 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
No chodziło tu o to, że między nami słowo Szef jest OK. bo wiemy co ono oznacza Oczko ale na forum nie wchdza tylko ludzie wierzacy trzymajacy się blisko Kościoła. I czytajac słowo Szef może się im mało pozytywne to wydać.
02-01-2005 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Wiecie ja tez kiedyś czytałam jak miałam czas , ale najczęściej było tak że byłam bardzo zmęczona i się tłumaczyłam że przeczytam następnym razem. Teraz gdzies tak od 3 miesięcy czytam regularnie Pismo Święte i wiecie nawet lepiej mi jest tak nawet na secru. A ja wtedy chciałam tylko spróbować. No i zostało tak że teraz czytam nawet dwa razy dziennie Pismo. Radze spróbować.

Pozdrawiam
18-01-2005 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
No a jak! Biblia to najlepsza instrukcja życia Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-01-2005 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CezaryT Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #36
Moja ściąga:
Moja ściąga:

Najlepsza instrukcja dla mnie, to dziesięcioro przykazań i tego się ( tak jak sam umiem najlepiej) trzymam całe me życie.
W morzu nie mam nikogo żywego nade mną, nikogo, tylko sam Bóg.
Wszystkie decyzje są moje i zgodnie z prawem morskim nikt nie ma prawa w nie ingerować, bo to zawsze ja odpowiadam za nie osobiście, za powierzonych mi ludzi i olbrzymi majątek, odpowiadam za wszystko, nawet za przesoloną zupę, która może stać się zarzewiem buntu. Jestem prawem, sędzią itd..... więc dodałem jeszcze trzy punkty na wypadek wątpliwości, co do dekalogu:
:aniol: :aniol: :aniol:
Moja ściąga:
1. Jeśli masz wątpliwości patrz dekalog
2. Jeśli masz wątpliwości patrz dekalog
3. Jeśli nadal masz wątpliwości to patrz punkt pierwszy lub drugi

CezaryT

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
CezaryT
19-01-2005 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Moja ściąga:
CezaryT napisał(a):Moja ściąga:
1. Jeśli masz wątpliwości patrz dekalog
2. Jeśli masz wątpliwości patrz dekalog
3. Jeśli nadal masz wątpliwości to patrz punkt pierwszy lub drugi
CezaryT

Fajna ta ściąga :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-01-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nareszcie taka, której nie trzeba chować w rękawie Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-01-2005 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Pismo Swięte stalo sie dla mnie juz od ponad roku czyms zupelnie wyjatkowym, drogowskazem, ktory wskazuje wlasciwa droge. Tutaj czesto znajduje odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Staram sie je czytac codziennie, malo jest dni, w ktorych nie przeczytalabym choc fragmentu. To niesamowite, poniewaz kiedys Biblia byla dla mnie tylkojedna z ksiazek zbierajacych kurz na polce. Ta zmiana nastapila po kursie Pawel (polecam :wink: ). Codziennie zadziwia mnie madrosc jej slow i przede wszystkim aktualnosc. Moge powiedziec ze zakochalam sie w Slowie Bozym Duży uśmiech Kto nie wierzy, niech sam sprobuje. Gwarantuje, ze to Slowo jest zywe i skuteczne i nie mozna pozostac wobec niego obojetnym :!:
Pozdrawiam.

Wiem komu zaufa?am.
20-01-2005 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Jaki macie cel czytając Pismo Święte :?:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
22-01-2005 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Heh, cel? Kazdy ma pewnie inny. Ja tam szukam szczescia, drogi swego zycia, wskazowek, Boga, takze siebie samej. Odpoczywam czytajac to Zywe Slowo. To niesamowite, ale jak sie sprobuje to nie mozna przestac. Czasami nie wiem jak postapic, co w danej sytuacji robic, otwieram Pismo, najczesciej na czytaniach z danego dnia, i tam czesto znajduje opis sytuacji, ktora doskonale moge przelozyc na wlasne zycie. Trzeba tylko troszke cierpliwosci, aby umiec zobaczyc tam siebie. :wink:

Wiem komu zaufa?am.
22-01-2005 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Dokładnie jak mówisz Oskar. Cel jest jeden - zbawienie. Jezus powiedział kiedyś, że kto słucha Jego słów, ten trwa w Nim, a On w tym, kto słucha... Poprawcie mnie jeśli coś przekręciłam :wink:
Pismo jest instrukcją życia i naprawdę coś w tym jest, bo ja mam to samo, że jak zacznę czytać, to nie mogę się oderwać. A kiedy pomyślę sobie w ciągu dnia o Piśmie, to chwyta mnie dosłownie głód na to, żeby sobie Słowo Boże poczytać. Czy jest jakaś inna księga gdzie jest tyle mądrości w jednym miejscu zawartych??? Chyba nie...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-01-2005 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Moje cele sa dwa: zbawienie i odnalezienie drogi w tych sytuacjach których sama nie umiem rozwiązać. Pan przez te fragmenty czy to z dnia czy z kolejnych rozdziałów Pisma pokazuje mi je. Jednak nie zawsze łatwo jest to dostrzec, ale po pewnym czasie jest możliwe.

Pozdrawiam
23-01-2005 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Dlaczego?

:arrow: Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. /księga Izajasza 55, 10-11/

Zatem czytam, bo mnie przemienia, ale dookreśle!

:arrow: Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. /list do Hebrajczyków 1, 1-2a/

Te słowo mnie przemienia a jak zostało napisane w ostatnim cytacie tym Słowem jest Jezus Chrystus. Zatem w Biblii spotykam Bogai z Nim rozmawiam. To można zrouzmieć tylko jak z wiarą się to poprostu zrobi!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-01-2005 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Czy ktoś zna namiary w Piśmie Świętym tekst kiedy Bóg mowi ze mamy jest zwoje jego slowa :?:
23-01-2005 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów