Ankieta: Czytasz Pismo Święte ?
Tak codziennie
Tak ale raczej sporadycznie
Nie nie czytam
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czytasz Pismo Święte
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #76
 
Nie czytam sam z siebie, znam, zaglądam jak potrzebuję, ale nie czytam.
08-11-2007 15:58
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Tamciulam, a może zrobic sobie plan na każdy dzień z wyznaczeniem czasu na rozważanie ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-11-2007 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
można to zrobić przy pomocy meilingu ze strony http://www.slowo.pl

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-11-2007 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
no tak by było fajnie Rachel Duży uśmiech

nieania dziekuję za tę stronę, chociaż pewnie będę robić to tak samo jak z mailami z mateusz.pl z fragmentami Pisma Świętego... odruchowo zawsze je kasuje, nawet nie zaglądam do nich...a teraz postaram się je czytać i rozważać xD

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-11-2007 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Tamciulam, ja tak właśnie robie Uśmiech jak na razie wychodzi to

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-11-2007 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
ja spróbuje... nic przecież nie tracę Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-11-2007 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #82
 
Na stronie którą podałam ci są różne kategorie... Zazwyczaj jest krótki fragment Pisma Św. z komentarzem. A "czytania z Ewangeli" to zazwyczaj Ewangelia z danego dnia. Można zacząć od "słowa na każdy dzień" bardzo krótkie i przychodzi codziennie. Uśmiech i od "biblijnej kanapki dla nastolatka" dłuższe raz na tydzień.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-11-2007 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
wiem xD zaznaczyłam tam kilka opcji Duży uśmiech no i mam nadzieję, że się uda czytać to systematycznie xD

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2007 18:06 ]
już trzeci dzień czytam i rozważam fragment Pisma Świętego Duży uśmiech dzięki mailingowi z tej strony, o której napisała Nieania xD :jupi:

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-11-2007 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #84
 
Oj, tak czytam. Codziennie robię sobie Namiot Spotkania. W końcu formuję się w ruchu Światło - Życie. Jestem na drodze deuterokatuchumentatu i przerabiam "notatniki", także w ramach wypełniania mam zaserwowane codzienne czytanie Duży uśmiech Rewelacyjna sprawa Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
03-06-2008 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
ja niestety nie czytam codziennie :oops: staralam sie to kiedys robic-chyba mialam 2 podejscia...ale ostatecznie na stale mi nie wyszloSmutny teraz mam zamiar czytac codziennie fragmenty z listow sw.Pawla,ktore dostalismy na Lednicy,moze to sie uda... :?: :?:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
10-06-2008 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #86
 
Mysia jeśli będziesz tego bardzo pragnęła to dasz radę. Wystarczy odrobina chęci Uśmiech Wierzę, że Ci się uda Uśmiech Hm... cieszę się, że na lednicy otrzymaliśmy Listy św. Pawła. Przynajmniej będę mogła zabrać je ze sobą na biwak klasowy Duży uśmiech I tym o to sposobem będę miała nadal kontakt z Bogiem. Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli. A tak będą myśleli, że czytam książkę. Jak spytają się jaką - powiem prawdę Duży uśmiech
:jupi: :aniol:

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
10-06-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #87
 
Cytat:Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli.
No i co z tego?
#-o

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-06-2008 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #88
 
omyk napisał(a):
Cytat:Gdybym wzięła PŚ trochę głupio by na mnie znajomi patrzyli.
No i co z tego?
#-o

No niby nic... ale wiem jaki moja klasa ma stosunek do wiary... na początku robili mi ostre wiksy jak dowiedzieli się, że chodzę na spotkania wspólnoty i jadę na Lednicę... nie chciałam rezygnować z czytania... dlatego wezmę Listy Oczko

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
10-06-2008 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #89
 
Zawsze sie znajdzie ktos, kto ma do wiary zly stosunek.
Sol nie moze utracic smaku Oczko Jestesmy powolani do gloszenia, chocby przez to, ze nie wstydzimy sie wyciagnac Pisma Swietego Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-06-2008 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #90
 
Masz rację Oczko Hm... notatniki i tak wezmę, nie chcę przez jakiś biwak robić sobie zaległości, bo formacja jest ważna Duży uśmiech Ale lednickie Listy wystarczą Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
10-06-2008 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów