Ankieta: Czytasz Pismo Święte ?
Tak codziennie
Tak ale raczej sporadycznie
Nie nie czytam
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czytasz Pismo Święte
Autor Wiadomość
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #106
 
Gosia napisał(a):"Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa" (św.Hieronim)
ale ja znam PŚ.. na tyle, ile sama chciałam poznać. Ale myślę, że moja wiedza jest w miarę duża.
- Po prostu wkurza mnie jak ktoś cytuje mi fragmenty ST chcąc mnie zanegować, bo przecież NT jest chyba ważniejszy pod takim względem.

Ks.M- próbowałam czytać, kiedyś tam, ale co mi po tym? nie mając odpowiedniej osoby, która powie mi jak mam interpretować dane słowa to yhm... to na nic.

hehe chodziłam na Grupę Apostolską przez 5 lat, czytaliśmy czasem PŚ i wiem, że czasem miałam zupełnie inną interpretację niż animatorzy i ksiądz Duży uśmiech dlatego wolę nie czytać PŚ zbyt często tylko opierać się na tym, co mi powiedzą księża albo na tym co pamiętam z GA Język

[ Dodano: Pią 27 Cze, 2008 16:36 ]
mysia napisał(a):
hailee napisał(a):Nie wiem po co czytać coś, czego się nie umie zinterpretować
Uśmiech a w listach Św. Pawła,ktore dostaliśmy na Lednicy są wyjaśnienia do wszzstkiego Uśmiech co prawda czasem i tak skomplikowane,ale lepsze to niżczytanie bez objaśnień Uśmiech

hehe u nas z okazji bierzmowania dawali ksiązki "jak czytać Pismo Św" (nie wiem czy dokladnie taki tytul, ale tak mniej więcej) no i przeczytałam tą książkę dwa razy Duży uśmiech i nic.
27-06-2008 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
hailee napisał(a):Gosia napisał/a:
"Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa" (św.Hieronim)

ale ja znam PŚ.. na tyle, ile sama chciałam poznać. Ale myślę, że moja wiedza jest w miarę duża.

Wiedzę masz, znasz tereść. Ta terść może być dla ciebie pusta i nie będzie wpływać na przemianę i to jak żyjesz.
Znasz tylko suche fakty jak to się czasmi mawia na historii. Od czego jest Duch Święty, między od tego abyś Go prosiła o pomoc, w interpetowaniu i przekładaniu na życie codzienne.
Osobiście codzinnie mam kontakt z Pismem Świetym, i pomimo, że je znam, to pod kątem duchowym, to jest ciągle coś nowego. Słwo Boże, jest Żywe.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-06-2008 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #108
 
no cóż nie dla każdego czytanie PŚ musi być równie ważne,to też nic złego,że jesteśmy inni...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
27-06-2008 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #109
 
I NT nie kasuje automatycznie ST...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-06-2008 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #110
 
no ja nie potrzebuję chyba takiego zagłębiania się w Słowo Boże, bo jeszcze przypadkiem dojdę do wniosku, że żyję w okropnym świecie i popadnę w depresję, że ludzie nie żyją tak, jak im nakazał Bóg. Zauważyliście, że ludzie prości są bardziej szczęśliwi? ja tam wolę nie wiedzieć za dużo niż całe życie zadręczać się z powodu jakichś wątpliwości.
a są teksty z PŚ, z którymi się nie zgadzam i nie ma bata- nigdy się nie zgodzę!!
to przykład:
"Niewiasta, która co miesiąc cierpi płynienie krwi, przez siedem dni będzie odłączona, każdy kto się jej dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora. I na czem by spała albo siedziała we dni odłączenia swego, splugawione będzie" (Kpł 15, 12-24)

[ Dodano: Pią 27 Cze, 2008 17:24 ]
no i cos tam bylo jeszcze ze jak kobieta ma okres to do kosciola nie moze chodzic :/ pff
27-06-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #111
 
Bo do czytania Pisma trzeba myśleć Język jak mawiał mój kumpel - trzeba wysilić się o nieco logiki Oczko i minimum kontekstu kulturowo-historycznego.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-06-2008 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #112
 
mój umysł nie jest na tyle rozwinięty, bo pojąć coś tak doskonałego jak tekst PŚ, wiec zajmę się studiowaniem Biblii (matko, żeby nie zabrzmiało jak u Świadków Jehowy!) jak trochę zmądrzeję, tzn. będę miała ukształtowany światopogląd, będę oczytana i ogólnie będę wiedziała co to życie. Na razie mam za mało latek, żeby pewne rzeczy pojąć....
27-06-2008 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #113
 
Wystarczy zająć sie czytaniem Pisma i interpretacją pod opiekuńczym okiem duszpasterza Oczko - i w każdym wieku można Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-06-2008 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #114
 
hailee napisał(a):Zauważyliście, że ludzie prości są bardziej szczęśliwi?
...ktoś kiedyś powiedział coś w tym stylu;kiedy spotykamy kogoś dobrego,zwykle myślimy,że jest biedny... też uważam,że coś w tym jest... Przytulanie

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
27-06-2008 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #115
 
Annnika napisał(a):Wystarczy zająć sie czytaniem Pisma i interpretacją pod opiekuńczym okiem duszpasterza Oczko - i w każdym wieku można Język
gorzej jak żaden duszpasterz nie chce mieć ze mną nic do czynienia Duży uśmiech
jak zapewne zauważyliście (albo i jeszcze nie) mam dosyć trudny charakter i ciężko się ze mną gada Duży uśmiech Ks.Marek już we mnie zwątpił :diabelek:
27-06-2008 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #116
 
to może trochę samodyscypliny i zaparcia ? dla chcącego nic trudnego :!:

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
27-06-2008 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #117
 
hailee napisał(a):gorzej jak żaden duszpasterz nie chce mieć ze mną nic do czynienia
jak zapewne zauważyliście (albo i jeszcze nie) mam dosyć trudny charakter i ciężko się ze mną gada Ks.Marek już we mnie zwątpił
> wiesz.. w dzisiejszym świecie mało kto ma łatwy charakter.. To nie usprawiedliwia.. Trzeba codziennie się starać - każdego dnia dostajemy szansę, by zaczynać wszystko na nowo Uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
27-06-2008 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #118
 
Są książki. I to świetne.

pozdrawiam
Marek
27-06-2008 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #119
 
znam parę osób, które po takim zagłębianiu się w słowa z Pisma Świętego przeszły na protestantyzm, bo doszły do wniosku, że wiara katolicka nie pokrywa się z tym, co napisane w Biblii...
i szczerze mówiąc sama się tego boję.......

"Dla wielkich czynów niewiele pomaga zbytnia przezorność i zimna odwaga. Zapał, nie mędrkowanie odnosi zwycięstwo." Język
06-07-2008 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #120
 
Nie poddawaj się hailee. Odwagi. Pan czuwa nad wszystkimi i nie pragnie niczyjej krzywdy. Nawet jak widzisz wokół jak dawane jest antyświadectwo wiary to się nie załamuj i trwaj nadal w dobru. Zawsze ufaj Panu. <><
06-07-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów