Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Granice napominania ( wydzielony)
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):rzeczywiście - to wygodne, tylko, że żaden to argument
Własnie sam go podałeś-to jest wygodne i to ARGUMENT.
M. Ink. * napisał(a):jeśli potrafisz dowieść, że moje poglądy religijne są - jak to nazwałeś - "bzdurami", to dowiedź tego;
Dowiodłem,podpierając się opinią SPECJALISTY w danej dziedzinie.Czego ty nie zdołałes uczynic jak dotąd.
M. Ink. * napisał(a):jeśli nie potrafisz, to bądź tak miły i nie łam przysługującego mi prawa do tolerancji religijnej i poszanowania przekonań religijnych
Gdzie ty widzisz przejawy nietolerancji religijnej z mojej strony? :shock: Ja widze wymianę poglądów,moze i ostrą nieco,ale daleko jeszcze do nietolerancji - z obu zresztą stron.

M. Ink. * napisał(a):znów wulgaryzm ...
Może,ale ocenzurowany a poza tym jest zwrot powszechnie stosowany i okreslający pewien stan rzeczy.Powszechnośc jego stosowania minimalizuje jego wulgarnośc.
Dobrze,a teraz żeby nie rozbudowywac tego posta do granic absurdu ustosunkuję się do kwestii owego uzytego przez mnie wulgaryzmu.Otóż,słowo uzyte przeze mnie jesli jest wulgaryzmem,to niespecjalnie dosadnym,bo dość powszechnie stosowanym w języku codziennym.Dobrze zresztą wiesz,że w zasadzie powinno się tam znaleść inne słowo ,także zaczynające się od "wp....".Tyle że to słowo juz jest znacznie bardziej wulgarne.Ale juz mniejsza o to.Albowiem,drogi inkwizytorze,jakbyś nie wiedział,slowa uznawane za wulgaryzmy w pewnych przypadkach są stosowane dla podkreślenia ekspresji i mocy wypowiedzi.Zdarza się to nie tylko wśród zwyklych ludzi ( i nie chodzi mi tu o meneli spod budki z piwem dla których slowa takie uzywane są w charakterze znaków przestankowych) ale często także w sztuce-np.w filmach ,w przedstawieniach teatralnych czy też w utworach muzycznych (w hip hopie czy rocku na ten przykład).Tak samo było tez i w moim slynnym juz poscie-użyłem tegoż słowa w tym samym celu-dla podkreślenia ekspresji wypowiedzi.I tyle,temat uważam za zamkniety i w ogóle smiesze mi się wydaje ,że większośc swojej argumentacji opierasz na tym ze JEDEN raz uzyłem słowa srednio dosadnego.I na tej podstawie zarzucasz mi brak kultury.

M. Ink. * napisał(a):na co dzień studiuję na KULu, gdzie raczej nie mam okazji używać wulgaryzmów [dlaczego uważasz, że jestem związany z muzyką punkową?]; natomiast, jeśli użyłem gdzieś tutaj wulgaryzmu - znajdź i postaw mi to przed oczy
Nie zrozumieliśmy się - po częsci dlatego że źle sformułowalem wypowiedź.Mialem na mysli ,ze jesteś miłosnikiem muzyki punkowej.A słowa uzywane przez zespoły punkowe ,do specjalnie grzecznych nie należą.

Cytat:nie chcąc się do tego przyznać [a przede wszystkim do tego, że nie masz racji] zacząłeś zasłaniać się 'rzeczywistością naszego kraju', która rzekomo mogłaby usprawiedliwić użycie wulgaryzmu;
Obecna sytuacja w naszym kraju,z punktu widzenia ateisty jest zaczyna być coraz bardziej ekstremalna,a ekstremalne sytuacje powodują ekstremalne zachowania.Proste...
Cytat:a jeśli przy tym sugerujesz, że moi współwyznawcy nie umieją się zachować, to normalne, że biorę 'pod lupę' Twoje zachowanie na forum i nie znajduję go idealnym;
To jest kolejna próba zdyskredytowania mnie,znowu musze powtórzyć:każda akcja rodzi reakcję.Nie będą katolicy wchodzic w moje zycie i "napominać"mnie grzesznego (tym bardziej ze moimi grzechami im nie czynię krzywdy) to i moje zachowanie względem nich stanie się lepsze.Proste

Cytat: nie przyjmujesz prawd najoczywistszych [faktów = użycia wulgaryzmu 'wpieprzyć']; to czuję się zmuszony do przeciwstawienia błędnej opinii i wykazania jak się sprawy mają; oszczędziłbyś nam tego stwierdzając: 'rzeczywiście, użyłem wulgaryzmu'
Rzeczywiscie użyłem wulgaryzmu-niespecjalnie dosadnego zresztą a motywy jego uzycia juz wyjaśniłem.
Cytat:nie wmawiaj mi, czegoś, czego bym nie pomyślał;
Nie,nie,nie wywiniesz się-wracamy raz jeszcze do tej kwestii.A więc napisałem:
Cytat:Przepraszam,czyli wedle twojego rozumowania :"Palmer jest chamem ,mozemy mu nachalnie włazić z buciorami w jego zycie,nie moze od nas wymagać zebyśmy sie od niego odczepili,bo to skończony cham?".Tak?
Twierdzisz ze tak nie myslisz?Więc jak myslisz?Bo ja cała sytuację tak właśnie odbieram.Jestem chamem-mam siedzieć cicho i nie narzekać ze jedynie słuszna wiara wchodzi we wszelkie sfery mojego ( i nie tylko mojego ) zycia ??Tak?
Cytat:rozumiem, że drażni Cię zachowanie katolików, ale ...
Czekaj,czekaj,to też nie tak,jeśli juz to drażni mnie zachowanie NIEKTÓRYCH katolików,może nawet większosci,ale nie wszystkich.To tak gwoli scisłosci.
Cytat:... dokończę mataforą: ale gdyby Zidane nie uległ prowokacji Materacciego, to nie dostałby w finale czerwonej kartki;
A gdyby Materac nie prowokował Zidane'a,to nie oberwałby.

Cytat:nie, nie uważam, że katolicy mogą być nachalni; osobiście uważam, że wielu katolików potrzebuje poprawy/naprawy/nawrócenia - czy jak zwał; nie jest dla mnie istotne czyja jest to nachalność - jest ona równie godna potępienia u katolika i u ateisty
Racja,ale ja bym dodał ze istotne jest też,czy ta nachalnośc jest odruchem obrony( jak np.w moim przypadku) czy też aktem agresji.Ze swej strony dodam ,ze nie ma dla mnie znaczenia,czy stroną agresywną są ateisci czy katolicy.

Cytat:wmawiasz mi coś, czego nie pomyślałbym; zaczepiłeś mnie na tym forum - w tym temacie i zacząłeś pisać o nachalności katolików;

Napisałem-o czym było juz powyżej- jak ja tą cała sytuację odbieram.

Cytat:więc ja prawem reakcji odpisałem, że ... znów przenośnia: lekarzu ulecz najpierw siebie
A odpowiem : nie czyn drugiemu co Tobie niemiłe.

Cytat:wreszcie - masz do mnie pretensje o nachalność katolików i zmuszasz mnie do bronienia się przed Tobą
Ja nie mam pretensji do Ciebie,ja ci przedstawiłem jedynie fakt ze taka nachalnośc ma miejsce ,co nastąpiło w efekcie uzytego przez Ciebie sformułowania o "napominaniu grzesznych".Wiesz,tego typu zwroty wywołują u mnie malo pozytywne reakcje

Cytat: nie rozumiem dlaczego mam obrywać za to, że ktoś zachował się w stosunku do Ciebie nachalnie
odpowiem tak: bo swoją wypowiedzią dałeś uzasadniony(wówczas uzasadniony) asumpt do podejrzeń ,że i ty możesz być tak nachalny.
Cytat:nie sądzę bym był nachalny - w tej dyskusji stoję ciągle w defensywie;
Nie do końca mi tu akurat chodziło o Ciebie,ale o ogół katolików.
Poza tym myśle ze obaj, w zaleznosci od argumentacji II-giej strony jesteśmy raz w ofensywie -raz w defensywie.

Cytat:poza tym określenie: "podłożyłeś mi się" jest według mnie rynsztokowe i wolałbym, żebyś go nie używał w odniesieniu do mnie
Nie jest rynsztokowe,jest często uzywane, choćby w terminologii sportowej.Ale nie tylko...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
18-08-2006 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - M. Ink. * - 15-08-2006, 00:56
[] - Palmer_Eldritch - 15-08-2006, 01:07
[] - Anonymous - 15-08-2006, 01:25
[] - Ks.Marek - 15-08-2006, 09:23
[] - TOMASZ32-SANCTI - 15-08-2006, 19:33
[] - M. Ink. * - 15-08-2006, 20:49
[] - Palmer_Eldritch - 15-08-2006, 21:32
[] - M. Ink. * - 16-08-2006, 13:35
[] - Palmer_Eldritch - 16-08-2006, 17:31
[] - M. Ink. * - 17-08-2006, 00:15
[] - Palmer_Eldritch - 17-08-2006, 00:55
[] - Anonymous - 17-08-2006, 16:49
[] - M. Ink. * - 18-08-2006, 00:08
[] - Palmer_Eldritch - 18-08-2006, 00:39
[] - M. Ink. * - 18-08-2006, 03:39
[] - M. Ink. * - 18-08-2006, 20:54
[] - Palmer_Eldritch - 18-08-2006 21:20
[] - don Corleone - 18-08-2006, 22:11
[] - M. Ink. * - 19-08-2006, 01:24
[] - Palmer_Eldritch - 19-08-2006, 12:13
[] - M. Ink. * - 20-08-2006, 02:27
[] - Palmer_Eldritch - 20-08-2006, 21:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów