Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Która by tam chciała prawiczka?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Julia napisał(a):prosze o powrót do tematu. nie wiem czy kwestia gdzie leżą dzieci na sali po porodzie wiaze sie z kwestia czystosci przedmalżenskiej

a wracajac do tematu, czystosc zarowno z jednej ijak i z drugiejk strony jest darem. zgadzam sie tu z ksiedzem, ze czystosc to jedyna rzecz ktora mamy na wlasnosc i mozemy ja ofiarowac.
czesto zdarza mi sie odpowiadac na pytania narzeczonych, ktorzy caly okres znajomosci wytrwali w czystosci i pytaja czy... skoro sa zareczeni i za krotki czas bedzie slub, to czy juz moga wspolzyc.
to tak troche jakby prezent gwiazdkowy rozpakowac przed gwiazdką czy prezent slubny dostac przed slubem...
Niby tak, ja się zgadzam, ale konia z rzędem temu, komu udałoby się taką parę powstrzymać nawet najpiękniejszymi słowami.. Popęd seksualny to nie jest swędzenie łydki, że podrapiesz i zaraz mija. To najsilniejszy chyba po głodzie instynkt ludzki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-02-2007 07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
tak, jestem katechetka w gimnazjum

Darth, popęd popędem, ale ludzie to nie zwierzeta i ucza sie panowac nad nim, wiec jesli sie chce to mozna.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Cytat:wiec jesli sie chce to mozna.
zgadzam się, inaczej już dawno byłabym uzależniona od masturbacji 8-[ w końcu "krew nie woda" ale powstrzymałam swoje szalejące hormony.
01-02-2007 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Julia napisał(a):tak, jestem katechetka w gimnazjum

Darth, popęd popędem, ale ludzie to nie zwierzeta i ucza sie panowac nad nim, wiec jesli sie chce to mozna.
Ale zwykle się nie chceOczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-02-2007 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale zwykle się nie chceOczko

no właśnie Darth, probem jest nie w tym ze sie nie da, ze nie jest to mozliwe, bo jest, ale ze sie nie chce.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Typowy problem Polaka: mógłbym ale nie chce mi się :/
01-02-2007 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
wlasnie po co trudniej jak mozna latwiej, po co poczekac jak mozna tu i teraz zaraz,

ale wiem ze mozna poczekac, zapanowac nad popedem i namietnosciami, mozna ale to tego musza byc jeszcze checi, bo jak sie nie chce to nic z tego nie wyjdzie

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Dokładnie tak Julia, dokładnie.
01-02-2007 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
znam pary ktore spotykaly sie kilka lat i wytrwaly w czystosci do slubu, i twierdza ze bylo warto.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Julia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale zwykle się nie chceOczko

no właśnie Darth, probem jest nie w tym ze sie nie da, ze nie jest to mozliwe, bo jest, ale ze sie nie chce.
To nie jest w porządku te wszystkie "figle" przedmałżeńskie - rzekłbym - bardzo nie w porządku, ale z drugiej strony co zaproponujesz takiej parze "w zamian"? Wspólne odmawianie różańca? Powodzenia Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-02-2007 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Czyli Ty nie masz nic do zapropowania damie swego serca tylko figle (jak to określiłeś)A co się stanie, gdy nic z tych spraw Tobie nie zostanie- nie zawsze spowodu wieku, ale jakieś choroby, czy rozłąki.
02-02-2007 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
mak napisał(a):Czyli Ty nie masz nic do zapropowania damie swego serca tylko figle (jak to określiłeś)A co się stanie, gdy nic z tych spraw Tobie nie zostanie- nie zawsze spowodu wieku, ale jakieś choroby, czy rozłąki.
Jestem żonaty, więc "figle" jak najbardziejUśmiech Ale ponad "figlami" jest bardzo wysoko miłość, zaufania, zrozumienie, chęć podania pomocnej dłoni. Zresztą mam już trzecią "dychę" na karku, więc priorytety są też inne. U młodszych jest nieco inaczej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-02-2007 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):To nie jest w porządku te wszystkie "figle" przedmałżeńskie - rzekłbym - bardzo nie w porządku, ale z drugiej strony co zaproponujesz takiej parze "w zamian"? Wspólne odmawianie różańca? Powodzenia
_________________

nie odmawianie różańca, ale są inne rzeczy, ktore moga wspolnie robic, to co nie zagraza ich czystosci, a jednoczesnie prowadzi do ich lepszego wzajemnego poznania i ich rozwoju.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
02-02-2007 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Julia napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):To nie jest w porządku te wszystkie "figle" przedmałżeńskie - rzekłbym - bardzo nie w porządku, ale z drugiej strony co zaproponujesz takiej parze "w zamian"? Wspólne odmawianie różańca? Powodzenia
_________________

nie odmawianie różańca, ale są inne rzeczy, ktore moga wspolnie robic, to co nie zagraza ich czystosci, a jednoczesnie prowadzi do ich lepszego wzajemnego poznania i ich rozwoju.
Oczywiście, że tak. Jak ja chodziłem do szkoły to przeważnie robiło się te "inne rzeczy", nikt nie słyszał o jakichś "seksach":). Kiedyś owo dojrzewanie związku było jakieś takie fajniejsze, zawierało w sobie więcej tajemnicy, fascynacji, romantyzmu - to wracanie razem ze szkoły, noszenie dziewczynie teczki odporowadzanie, spacery, pisanie listów itp. Teraz to dyskoteki, imprezy a na trzeciej randce trzeba iśc do łóżka albo przynajniej ostro się "pomacać". Ech wszystko dziczeje..... :/

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-02-2007 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ech wszystko dziczeje.....

no dziczeje... wiesz, wlasnie tak jak piszesz, kiedys bylo to dojrzewanie zwiazku, poznawanie sie a teraz.... od razy do łóżka, bo po co czekac... zero romantyzmu, poza tym po jakims czasie sie rozstaja i stwierdzaja ze tak na dobra sprawe to nic o sobie nie wiedzieli.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
02-02-2007 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów