Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
W
jak czytam Twój ostatni wiersz, Grajkoz, to od razu mi się kojarzy coś co kiedyś napisałem:

jeszcze bardziej mroczny MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):WALKA

ciasna jest ta walka...
to jednak nie to samo
co bycie drzewem...
jak
drzewo
odwieczny
teraz

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-08-2006 18:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A przypomina Ci się tylko ze względu na drzewo czy także pod kątem całego tekstu i przesłania?? Bo ja bym znalazł kilka wspólnych treści :mrgreen:

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
29-08-2006 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
kilka ? uuuuu .... to masz duszę poety :mrgreen:

ja widzę tylko dwa:

po pierwsze fascynuje mnie, wręcz 'poraża' porównywanie człowieka do drzewa

po drugie odczytuję podobieństwo między Twoją 'nadzieją' a moją 'walką' [choć oczywiście to tylko jedna z możliwych interpretacji zawartego tu słowa 'walka']

no może trzecie znalazłbym myśląc o wieczności, ale ... poezja jest dla mnie za trudna - dlatego nie zostałem poetą OUśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-08-2006 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
M. Ink. * napisał(a):po pierwsze fascynuje mnie, wręcz 'poraża' porównywanie człowieka do drzewa

Hehe a to ciekawe Duży uśmiech

M. Ink. * napisał(a):po drugie odczytuję podobieństwo między Twoją 'nadzieją' a moją 'walką'


Dokładnie o tym samym myślałem :krzywy:

Poza tym użyte przeze mnie słowo "kilka" było chyba lekką przesadą, a poetą raczej bym siebie nie nazwał ;P

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
29-08-2006 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Grajkoz nie bądź taki skromny... mieć duszę poety a być poetą to dwie różne rzeczy...
29-08-2006 19:54
Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dokładnie, nie zawsze sie jest poetą mając duszę poety. Pierwszy raz patrzę na to w taki sposób :krzywy:

Chociaż najlepiej jest byc w jedną i drugą stronę...chyba...

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
29-08-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
chociaż poeta to ktoś, kto pisze wiersze, my też to robimy, więc w pewnym sensie też jesteśmy poetami Uśmiech
29-08-2006 22:54
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Grajkoz napisał(a):Dokładnie, nie zawsze sie jest poetą mając duszę poety. Pierwszy raz patrzę na to w taki sposób :krzywy: Chociaż najlepiej jest byc w jedną i drugą stronę...chyba...

lepiej mieć duszę poety i nie być poetą, niż być poetą bez duszy poety :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-08-2006 05:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hehe niby masło maślane, a jednak nie, bo to prawda.

Czyżby aluzja?? :hm: :hm: :hm:

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
30-08-2006 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
to nie aluzja, to myśl 'nie do końca oderwana' :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
31-08-2006 06:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów