Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
typologia inkwizytorów
Autor Wiadomość
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Polonium napisał(a):Właśnie.Jedni na Alaskę i Syberię a reszta na Antarktydę.To dopiero deportacja.Co za piękny sen - cywilizacja zachodnia bez heretyków. :jupi: Co za freak ! Freedom ! :jupi:
tyko czy to po chrześcijańsku deportować, gdzie miłość bliźniego?

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 17:59 ]
Jeśli chodzi o pomysł nazywania się inkwizytorami to mnie on delikatnie razi, gdyż inkwizycja ma na swoim koncie dużo pomyłek(zabijanie niewinnych) oraz blokowanie postępu naukowego.Dlatego tez nazywanie siebie inkwizytorem(w każdej odmianie) jest dla mnie dziwne.Trochę mało dumnie brzmi.

P.S. Jest więcej M. Ink czy tylko M. Ink *??
05-12-2007 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
moruss napisał(a):Jeśli chodzi o pomysł nazywania się inkwizytorami to mnie on delikatnie razi, gdyż inkwizycja ma na swoim koncie dużo pomyłek(zabijanie niewinnych) oraz blokowanie postępu naukowego.Dlatego tez nazywanie siebie inkwizytorem(w każdej odmianie) jest dla mnie dziwne.Trochę mało dumnie brzmi.
:twisted: a to ci pech :twisted:

nie ma to jak kawał świeżo spopielonego mięcha czarownicy; a inkwizytorka naszą dumą :diabelek:

cóż to za miętkie truchło trafia niekiedy na to forum, że tak wszystko takiemu nie w smak :diabelek: nie uwłaczając :diabelek:

moruss napisał(a):inkwizycja ma na swoim koncie dużo pomyłek(zabijanie niewinnych)
:twisted: nie ma "niewinnego zabijania", bo każdy jest winny :twisted: pytanie tylko czy okażemy mu litość :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-12-2007 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
A co powiesz na to ,że Jan Paweł II określił spalenia Jana Husa pomyłką i przeprosił?? :forum: (miłość bliźniego itp.)Może odniesiesz się do blokowania postępu naukowego i rozwoju cywilizacji?
05-12-2007 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
moruss napisał(a):A co powiesz na to ,że Jan Paweł II określił spalenia Jana Husa pomyłką i przeprosił?? :forum: (miłość bliźniego itp.)
No cóż, nie mogę powiedzieć nic innego poza tym, co powiedział papież: to była pomyłka...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-12-2007 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
dlaczego??(oraz dlaczego duchowny popiera zabijanie?)
05-12-2007 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
moruss napisał(a):dlaczego??(oraz dlaczego duchowny popiera zabijanie?)

1. UWAGA MODERATORSKA: to nie czateria, tylko forum. Równoważniki zdań używa się nieco inaczej, niż w sposób, w jaki ty to czynisz. Poza tym proszę więcej staranności wkładać w wypowiedzi.

Nie mogę się nie zgadzać z Papieżem w takiej, jak ta, kwestii. Jeśli mówi, że to pomyłka, to ma rację. Tym bardziej, że argumentuje to.
Duchowny, czy nie duchowny: nie da się uciec od zabijania. Należy jednak rozróżnić umyślne, od tego, które ma znamiona lekkomyślności, bądź dokonuje się wskutek wypadku losowego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-12-2007 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
moruss napisał(a):A co powiesz na to ,że Jan Paweł II określił spalenia Jana Husa pomyłką i przeprosił??
ja też uważam, że to pomyłka: powinni byli go utopić, a wcześniej poddać takiemu badaniu, żeby sam łkał o śmierć :twisted: zatem ja też PRZEPRASZAM :hm: ...za tą inkwizytorską fuszerkę :twisted:

moruss napisał(a):Może odniesiesz się do blokowania postępu naukowego i rozwoju cywilizacji?
każdy ci powie, że każdy sposób jest dobry do osiągnięcia celu :twisted:
każdy ci powie, że najważniejsza jest polityka :twisted:
każdy ci powie, że dla politycznego zwycięstwa można mordować i ogłupiać :twisted:
każdy ci powie, że żyjesz w takim świecie, w jakim żyjesz :twisted:
każdy ci powie, że Machiavielli miał rację :twisted:

Machiavielliego powinni kanonizować !! :ks:

moruss napisał(a)::forum:
no właśnie :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2007 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
M. Ink.* czy masz jakiś problem z powstrzymaniem sie od przemocy.Jeśli usiłujesz szokować swoimi poglądami to muszę Cię zmartwić nie robisz na mnie większego wrażenia niż ktoś tchórzliwy próbujący pokazać że jest kimś przez okazywanie swojej agresji.

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 23:44 ]
Ks.Marek napisał(a):
moruss napisał(a):A co powiesz na to ,że Jan Paweł II określił spalenia Jana Husa pomyłką i przeprosił?? :forum: (miłość bliźniego itp.)
No cóż, nie mogę powiedzieć nic innego poza tym, co powiedział papież: to była pomyłka...
wydawało mi się ze to jednoznacznie wskazuje że ksiądz nie zgadza sie z papieżem.

P.S. Postaram sie zastosować do upomnienia.
06-12-2007 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
moruss napisał(a):M. Ink.* czy masz jakiś problem z powstrzymaniem sie od przemocy.
nie mam problemu: po prostu się od niej nie powstrzymuję :twisted:

moruss napisał(a):Jeśli usiłujesz szokować
no coś ty, ja - taki bezgrzeszny - miałbym szokować...? nigdy w życiu :twisted:

moruss napisał(a):muszę Cię zmartwić nie robisz na mnie większego wrażenia niż ktoś tchórzliwy próbujący pokazać że jest kimś przez okazywanie swojej agresji
acha... Uśmiech to już się nie będę zdobywał na odwagę ze swoja agresją (rzeczywistą czy domniemaną) Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2007 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Miło z twojej strony Szczęśliwy trfiłem tu niedawno i spodziewałem sie trochę wiecej miłosci bliźniego w wypowiedziach katolików;P
06-12-2007 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
moruss, klimatu musi nie poznałeś :mrgreen: więc poczekać, bo gorąco zacznie się robić :diabelek:
A tak poważnie, troszko humoru nikomu nie zaszkodzi :lol2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-12-2007 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #87
 
moruss napisał(a):Miło z twojej strony Szczęśliwy trfiłem tu niedawno i spodziewałem sie trochę wiecej miłosci bliźniego w wypowiedziach katolików;P
no przecież to była agresja pełna miłości :hm: rzeczywista lub domniemana :krzywy:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-12-2007 03:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Troszke mnie to zdziwiło ale w sumie każdy może fantazjować Język .
06-12-2007 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ale nie zawsze fantazje są dobre :diabelek: :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-12-2007 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
A mnie jedno ciekawi. Czy chwasty i zarazki można obłożyć klątwą,by nie szkodziły ludziom i ich plonom. Bo jak wiadomo miłość dotyczy tylko bliźniego. A zwierzęta i rośliny to nie są bliźni, więc zarazki i chwasty śmiało można obłożyć klątwą. Nawet o tą możliwość proszę.Tylko nie wiem,czy jestem upoważniony by na zarazki (ptasia grypa,SARS,meningokoki,pneumokoki,grypa) i chwasty rzucić klątwę. Czy kiedyś takie specjalne klątwy były stosowane ?

Na drzewo figowe nie wydające owoców rzucono klątwę, jest nawet o tym mowa. Co o tym sądzisz Rachel,M.Ink.
08-12-2007 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów