Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O wycinaniu drzew
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:okazało się w końcu, że to z powodu światła migoczącego przez gałęzie drzew, które tam rosły
No ale padaczki nie miał, nieprawdaż? Światło mogło go oślepić, mogło zakręcić mu się w głowie. Zdarza się. Ale nie żeby od razu padaczki dostawać od drzew przydrożnych.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-09-2006 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
po I:atak padaczki
po II: nie drzew ale światła
po III: skąd to twoje uparte twierdzenie: skoro ja czegoś nie wiem to znaczy, że tego czegoś nie ma,nie istnieje?
29-09-2006 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:po I:atak padaczki
Zatem musiał być chory, bo takich ataków siłą rzeczy i natury nie można dostać. Jeśli można, udowodnij. Nie jestem lekarzem medycyny.

to Ja :) napisał(a):po II: nie drzew ale światła
Takie moje spłycenie. Wiadomo o co chodzi.

to Ja :) napisał(a):po III: skąd to twoje uparte twierdzenie: skoro ja czegoś nie wiem to znaczy, że tego czegoś nie ma,nie istnieje?
Nie twierdzę, że coś nie istnieje, tylko prosze byś sobie jeszcze raz dokładnie przeczytała pierwszego posta w czym rzecz i problem.

Czy to, że ktoś awionetką wleciał w wysoką sosnę, oznacza, że należy wszystkie w okolicy wyciąć w pień?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-09-2006 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
nie, był zdrowy; nie udowodnie bo również nie jestem lekarzem a poza tym, jak już pisałam, podaje relacje z "drugiej ręki"; przeczytałam pierwszego posta i tam jest ukazane, że najważniejsze są drzewa i ich ratowanie a nie ludzie i ich bezpieczeństwo
29-09-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):Te na lokalnych drogach, mało uczęszczanych lub gdzie ruch jest niewielki, nie są żadnym zagrożeniem

Nie zgadzam sie z tym. Te drzewa sa zagrozeniem. Wlasnie na takich drogach jest duzo wypadkow i to smiertelnych. Drogi sa waskie i nie ma pobocza. Poboczem jest aleja drzew i w razie jakiejkolwiek kolizji nie ma gdzie uciekac, zostaje tylko drzewo.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
30-09-2006 02:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
to Ja :) napisał(a):najważniejsze są drzewa i ich ratowanie a nie ludzie i ich bezpieczeństwo
artykuł o tym nie mówi.
W skrócie: wycina się drzewa i sprzedaje po niskich cenach. Podobno po to, by poszerzyć drogi, ale działania w tym kierunku NIE MA.
W tym przypadku należy ratować drzewa! bo nie stanowią zagrożenia, są tylko kolejnym sposobem na zyskanie kasy przez urzędników. a ludzie na tym tracą : cień (nie każdy jeździ autem, są też rowerzyści), powietrze zdrowe(liście wytwarzają tlen, a jest ich coraz mniej, wycina się drzewa w większej ilości niż sadzi).

DRZEWA NIE WYSKAKUJĄ NA LUDZI JADĄCYCH AUTAMI!!!

A z tą padaczką to przesadzone.
Bo: mogę napisać np. , ze bezpłodność może być spowodowana zbyt duzym oświetleniem przez okno ( czy coś takiego, nie pamiętam jakoś, niech Julia wyjaśni w razie czego). Czy to znaczy że mamy pozbawić się latarń?

[Obrazek: mysz4.gif]
30-09-2006 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ela napisał(a):Wlasnie na takich drogach jest duzo wypadkow i to smiertelnych.
Słuchaj, nie wierzę, że jadąc z odpowiednią prędkością (a kierowcy POWINNI dostosowywać prędkość do warunków drogi i warunków na drodze :!Uśmiech kierowca walnie w drzewo ze skutkiem śmiertelnym. Sorry. Jak się jedzie jak debil to i będą wypadki nawet ze skutkami śmiertelnymi.

Myszkunia napisał(a):ze bezpłodność może być spowodowana zbyt duzym oświetleniem przez okno ( czy coś takiego, nie pamiętam jakoś, niech Julia wyjaśni w razie czego). Czy to znaczy że mamy pozbawić się latarń?
Niekoniecznie bezpołodność, ale zaburzenia z cyklem Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-09-2006 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
aha. Dobrze że sprostowałaś.

A może i rowy przydrozne należy zasypywać, skoro do nich wpadają auta w czasie wypadku?

A statystyki mówią, że najwięcej wypadków powodują pijani kierowcy lub ci, co zbyt szybko jadą...

[Obrazek: mysz4.gif]
03-10-2006 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Offca, nie patrz na to tak jednostronnie. Moze kiedys Ty bedziesz zmuszona zjechac z drogi, zeby nie zderzyc sie czolowo z jakims debilem wyprzedzajacym na trzeciego. Majac wtedy np. 80 na liczniku jak uderzysz w drzewo, to nie bedzie Ci przyjemnie.
03-10-2006 15:40
Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
albo jak wpadniesz w plamę oleju na jezdni....
03-10-2006 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Offca napisał(a):Słuchaj, nie wierzę, że jadąc z odpowiednią prędkością (a kierowcy POWINNI dostosowywać prędkość do warunków drogi i warunków na drodze ) kierowca walnie w drzewo ze skutkiem śmiertelnym. Sorry. Jak się jedzie jak debil to i będą wypadki nawet ze skutkami śmiertelnymi.

wiesz, najczesciej w wypadku uczestnicza dwa samochody, bedziesz jechala tak zgodnie z przepisami itp, a drugi samochod cie walnie i nie bedziesz miala miejsca aby sie zatrzymac. Po prostu wyladujesz na drzewie. :!: Tak wyglada zycie. Nikt nie jest perfekt. Wypadki byly, sa i beda, wiec uwazam, ze lepiej jest aby takie przydrozne drzewa byly sciete wlasnie ze wzgledu na bezpieczenstwo wszystkich i tych jak to napisalas debili i tych madrych.
04-10-2006 02:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Z tą wycinką drzew to przesadzacie co poniektórzy.
Jestem w pełni za wycinaniem drzew, które w jakikolwiek sposób zagrażają ludziom. A niektórzy co bardziej zakręceni ekolodzy robią aferę z każdego drzewka wyciętego przez służby publiczne. Ostatnio u nas wycięli kilkanaście wielkich drzewisk stojących wzdłuż wąskiej a ruchliwej ulicy. Nie dość, że zaciemniały one ulicę, zaciemniały mieszkania w domach przy tej ulicy a przy byle wiaterku gałęzie leciały z nich jak śnieg z chmur. Ekolodzy zrobili jakiś durny happening - przy każdym pniaku postawili jakieś tabliczki w stylu "Św. P. Drzewa".
Podobnie u nas na kolei - gdy drzewo zagraża sieci trakcyjnej - to się je wycina czy się to komuś podoba czy nie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-10-2006 07:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
to Ja :) napisał(a):albo jak wpadniesz w plamę oleju na jezdni....
Uwazasz, ze to jest podobny problem ??
04-10-2006 08:37
Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
podobny? owszem - efekt może być taki sam czyli wylądowanie na drzewie i przekonanie się, że nie tylko szybka jazda bez użycia szarych komórek kierowcy może spowodować kontakt z drzewem I stopnia
04-10-2006 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Jasne. Prowadzilas kiedykolwiek w swoim zyciu samochod? Szczerze watpie, bo tylko czlowiek nie znajacy praktyki moze uwazac, ze wszystko w trakcie jazdy mozna perfekcyjnie planowac i kontrolowac.
Plama oleju od drzewa rozni sie tym, ze drzewo jest przy drodze z woli czlowieka, a plama - nie. Wiec jezeli mamy mozliwosc zwiekszyc bezpieczenstwo, to powinnismy z niego korzystac i nie dokladac sobie elementow potencjalnie niebezpiecznych.
04-10-2006 10:26
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów