Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Daidoss napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ale Daidoss! Katechizm kościoła katolickiego DOPUSZCZA karę smierci w pewnych wypadkach.
A co do dosłownego traktowania "nie zabijaj" - to dam Ci przykład - bandyta mierzy z pistoletu w Twoją żone/matkę/córkę - Ty też masz broń i masz ułamek sekundy żeby podjąć decyzję - albo strzelasz do bandyty - wtedy bronisz swojej rodziny ale zabijasz - albo stosujesz przykazanie "nie zabijaj" i wtedy ten morduje bliską Ci osobę. To nie jest takie proste.....

Tylko to jest inny wymiar kary. Naet nie nazwałbym tego kara ale stawaniem w obronie własnej lub innej, to jest jasne. Chodzi mi o wymiar kary w pojęciu krzesła, wieszania ...
Ale nie uważasz, że KŚ jest jakąś formą obrony społeczeństwa przed zbrodniarzami? Bo powiedzmy szczerze- ja nie jestem za KŚ za każde zabójstwo - ale za tej najbrutalniejsze, popełnione z pełną odpowiedzialnością, szokujące opinię społeczną - choćby przypomnijmy sobie pana Karola Kota z linku jaki podałem powyżej - który otwarcie mówił "moralne i dobre jest to co sprawia przyjemność a mi sprawia przyjemność zabijanie a gdyby mnie wypuścili dalej bym zabijał". Mówię o KŚ w stosunku do takich ludzi. Którzy są ekstremalnie niebezpieczni nawet siedząc w więzieniu - bo przeciez mogą uciec, może objąc ich amnestia, moga dostać zwolnienie warunkowe lub nie wrócić z przepustki. I nie mówcie mi, że takie fakty są niemozliwe - jak znamy zycie w naszym pieknym kraju nie takie rzeczy się zdarzały...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-06-2006 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Mówię o KŚ w stosunku do takich ludzi. Którzy są ekstremalnie niebezpieczni nawet siedząc w więzieniu - bo przeciez mogą uciec, może objąc ich amnestia, moga dostać zwolnienie warunkowe lub nie wrócić z przepustki. I nie mówcie mi, że takie fakty są niemozliwe - jak znamy zycie w naszym pieknym kraju nie takie rzeczy się zdarzały...
Dlatego jak pisałem wyżej, tu nie chodzi aby naginać słowa Jezusa, ale trzeba zmienić prawo, tych co o tym decydują. Dozywocie to dożywocie bez warunków. Więzienie ma być więznieniem a nie hotelem z telewizorem...
30-06-2006 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Cytat:Ale nie uważasz, że KŚ jest jakąś formą obrony społeczeństwa przed zbrodniarzami?
Nie, ja uważam, że jest zemstą. Tm bardziej, że dla obrony społeczeństwa jest parę innych sposobów.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-06-2006 09:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Kyllyan napisał(a):
Cytat:Ale nie uważasz, że KŚ jest jakąś formą obrony społeczeństwa przed zbrodniarzami?
Nie, ja uważam, że jest zemstą. Tm bardziej, że dla obrony społeczeństwa jest parę innych sposobów.
Na przykład jakie?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-06-2006 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #65
 
Kyllyan napisał(a):Nie, ja uważam, że jest zemstą.
A trzymanie kogos w wiezieniu 30 lat nie jest zemsta??
30-06-2006 09:41
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
kempes napisał(a):A trzymanie kogos w wiezieniu 30 lat nie jest zemsta??
Jest wyrazem troski o innych ludzi.
30-06-2006 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #67
 
Kara smierci tez, o czym wspomnial juz Darth pare razy. Chyba zataczamy powoli kolo.
30-06-2006 11:35
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
Tylko, że nie człowiek decyduje o śmierci lub życiu ...
30-06-2006 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Daidoss napisał(a):Tylko, że nie człowiek decyduje o śmierci lub życiu ...
Mylisz się - bandyta popełniając zbrodnię decyduje o tym. A człowiekiem jest - sam przyznasz. I tu wpadamy w pewien absurd, którego nie chcę rozwijać dalej....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-06-2006 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #70
 
Zadam pytanie, skierowanie do przeciwnikow k. ś.
Dlaczego przestepca powinien zyc?
1. chcesz, zeby zyl
2. bo jego usmiercenia zabrania przykazanie
30-06-2006 14:14
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #71
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Mylisz się - bandyta popełniając zbrodnię decyduje o tym. A człowiekiem jest - sam przyznasz. I tu wpadamy w pewien absurd, którego nie chcę rozwijać dalej....
Bo to, że morderca morduje to chyba jest jakis absurd :?: Myslę, że zdrowy człowiek nie zabija.

kempes napisał(a):Zadam pytanie, skierowanie do przeciwnikow k. ś.
Dlaczego przestepca powinien zyc?
1. chcesz, zeby zyl
2. bo jego usmiercenia zabrania przykazanie
Nie ja jestem wyznacznikiem jego życia lub śmierci. Jak słysze o mordach, brutalnych gwałtach małych dzieci, to zbiera mi sie na wymioty. Ale czy odpowiedzia na nienawiść powinna być nienawiść :?:
30-06-2006 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Mylisz się - bandyta popełniając zbrodnię decyduje o tym. A człowiekiem jest - sam przyznasz. I tu wpadamy w pewien absurd, którego nie chcę rozwijać dalej....


decydując właśnie o czyjejś śmierci lub życiu równamy w ten sposób się z mordercami którz właśnie tak postepują , dla wielu w tym dla mnie takie postepowanie nie jest zgodne z wartościami które wyznaje.....

kempes napisał(a):Zadam pytanie, skierowanie do przeciwnikow k. ś.
Dlaczego przestepca powinien zyc?
1. chcesz, zeby zyl
2. bo jego usmiercenia zabrania przykazanie

Bo nie czuje się abym miał prawo to czynić i kto niby miał by mi go dać ???
Jakiego argumentu mam użyć aby usprawiedliwić moje prawo do zabijania - bo mam władze , bo społeczeństwo tego wymaga , bo tak mi się podoba i czuje się z tym dobrze ??? .
Przyjmując ten tok rozumowania mozna nadawania sobie prawa o decydowaniu o życiu np niepełnosprawnych , psychicznie chorych , ateistów .... to już przeca kiedyś gdzieś było .... :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
30-06-2006 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Cytat:Nie ja jestem wyznacznikiem jego życia lub śmierci. Jak słysze o mordach, brutalnych gwałtach małych dzieci, to zbiera mi sie na wymioty. Ale czy odpowiedzia na nienawiść powinna być nienawiść
A czy czasem Biblia nie mówi :Oko za oko,ząb za ząb"? Zabiłeś - sam umieraj.Koniec dyskusji. Mowa oczywiscie o mordercach a nie o ludziach którzy zabili w samoobronie.
Cichociemny napisał(a):decydując właśnie o czyjejś śmierci lub życiu równamy w ten sposób się z mordercami którz właśnie tak postepują , dla wielu w tym dla mnie takie postepowanie nie jest zgodne z wartościami które wyznaje.....
Bzdura do kwadratu.Moje wartosci sa inne i mowią : kto umyślnie zabija - nie ma prawa żyć.
W ostatecznosci do wyboru :śmierć albo dożywocie w całkowicie zaciemnionej celi, żadnych okien ani szpar żeby wlatywało światło, pomieszczenie absolutne wytłumione i absolutnie ciemne, jedzenie przez klapkę otwieraną w jedną stronę, żadnych łóżek, jedynie WC.Do końca zycia zero jakiegokollwiek kontaktu z innymi ludźmi.Niech morderca sam wybiera co woli. O! Powtarzam jednak - takie coś powinno grozić jedynie za morderstwo masowe lub z premedytacją.

I jeszcze jedno rozwiązanie -przywrócenie niewolnictwa i pracy przymusowej więźniów na rzecz ofiar i ich rodzin.Choć tu trzeba by było rzecz dograć w szczegółach.Wadą takiego rozwiązania jest to,że morderca jednak ma możliwość ucieczki.
Cichociemny napisał(a):Bo nie czuje się abym miał prawo to czynić i kto niby miał by mi go dać ???
A kto mordercy dał prawo zabijać?
Cichociemny napisał(a):Jakiego argumentu mam użyć aby usprawiedliwić moje prawo do zabijania -
Nikt ci nie daje takiego prawa.Podobnie jak mordercy tez nikt go nie daje.Jednak zabijając z premedytacją przestępca stawia się poza nawiasem prawa i społeczeństwa.
Cichociemny napisał(a):Przyjmując ten tok rozumowania mozna nadawania sobie prawa o decydowaniu o życiu np niepełnosprawnych , psychicznie chorych , ateistów .... to już przeca kiedyś gdzieś było
Zastanów sie co piszesz ](*,) ](*,) I jak to sie ma do tematu dyskusji...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
30-06-2006 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Palmer_Eldritch napisał(a):A kto mordercy dał prawo zabijać?
Cichociemny napisał/a:
Jakiego argumentu mam użyć aby usprawiedliwić moje prawo do zabijania -

Nikt ci nie daje takiego prawa.Podobnie jak mordercy tez nikt go nie daje.Jednak zabijając z premedytacją przestępca stawia się poza nawiasem prawa i społeczeństwa.

No zatanów się skoro sam stwierdziłeś że morderca nie ma prawo zabijać to my tym bardziej - dla mnie to oczywiste
Skoro on zabijając stawia się poza nawiasem społeczeństwa a my zabijając jesteśmy jakimiś wyjątkami -bo ..... :-k

Palmer_Eldritch napisał(a):Przyjmując ten tok rozumowania mozna nadawania sobie prawa o decydowaniu o życiu np niepełnosprawnych , psychicznie chorych , ateistów .... to już przeca kiedyś gdzieś było

Zastanów sie co piszesz ](*,) ](*,) I jak to sie ma do tematu dyskusji...

a no ma się do dyskusji - ba takie właśnie powstają patologie kiedy człowiek uzurpuje sobie prawa jakich nie ma tworzy i usprawiedliwia wyjątki wg własnych podkreślam własnych widzimisie lub jak kto woli norm moralnych . Właśnie przykładem takiej patologi byli Spartanie którzy zabijali ułomne dzieci bo takie wartości wyznawali .......
Człowiek nie potrafi stworzyć życia więc niech go nie niszczy - dożywotnia izolacja od społeczeństwa ludzi nie potrafiących żyć w nim jest jak dla mnie wzupełności wystarczająca .

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
30-06-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Cichociemny napisał(a):No zatanów się skoro sam stwierdziłeś że morderca nie ma prawo zabijać to my tym bardziej -
Nic nie zrozumiałes.Nie miał prawa zabijac ,a jednak zabił,tym samym pozbawia siebie jakichkolwiek praw.
Cichociemny napisał(a):Skoro on zabijając stawia się poza nawiasem społeczeństwa a my zabijając jesteśmy jakimiś wyjątkami -bo ...
Nie o to chodzi,po prostu zbrodnia musi być ukarana.Proste.Zabiłeś- sam giń.Prawo naturalne.
Cichociemny napisał(a):a no ma się do dyskusji - ba takie właśnie powstają patologie kiedy człowiek uzurpuje sobie prawa jakich nie ma tworzy i usprawiedliwia wyjątki wg własnych podkreślam własnych widzimisie lub jak kto woli norm moralnych
Normą moralną jest to ,ze nie wolno zabijac,łamiąc ją zasługuje się na karę.Jedną z kar za śmierć,może być- nie musi- śmierć mordercy.
Cichociemny napisał(a):Człowiek nie potrafi stworzyć życia więc niech go nie niszczy
CO za bzdura...jak to nie potrafi stworzyć zycia?A płodzenie potomstwa,to co to niby jest?
Cichociemny napisał(a):dożywotnia izolacja od społeczeństwa ludzi nie potrafiących żyć w nim jest jak dla mnie wzupełności wystarczająca .
Ok,zgodzę się,ale nie na mój koszt.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
30-06-2006 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów