Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
ayat napisał(a):Szkoda że moderatorzy połączyli temat :|. Mnie nie chodziło o karę śmierci jako taką, tylko o zapisy w Katechizmie Kościoła Katolickiego do niej się odnoszące i dlatego umieściłam temat w dziale dotyczącym KKK. Oczekiwałam, że ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w KKK dopuszcza się karę śmierci, skoro w innych wypadkach Kościół broni zaciekle życia i zasady, że tylko Bóg je daje i odbiera.

No nic, może na innym Forum będę mieć więcej szczęścia.

Karę śmierci Kościół dopuszcza tylko w szczególnych przypadkach, gdy jest przekonanie, że dana osoba nie zmieni swojego postępowania i będzie zagrożeniem dla innych, ale nawet i w takich przypadkach Kościół stara się unikać akceptcji takiego rozwiązania, jeśli to możliwe mając nadzieję, że dana osoba może się jednak zmienić.

Kośció broni życia, bo jest ono największą wartością i jest dane przez Boga, stara się więc
czynić tak w każdym przypadku, kary śmierci również.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-08-2006 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
A mnie śmieszy ale i irytuje jedna zasadnicza sprawa:
Zobaczcie, UE reaguje na wszelkie wzmianki o KŚ jak byk na czerwoną opończę, argumentując to "szacunkiem do każdego zycia", "prawami człowieka" itp. Natomiast sami propagują, co ja mówię - wymagają - wprowadzenia takich rzeczy jak eutanazja, aborcja, legalizacja narkotyków... Czy powyższe rozwiązania SĄ ZGODNE Z SZACUNKIEM DO ŻYCIA?
Poza tym powtórzę - ja jestem za KŚ jako za ŚRODKIEM ELIMINACJI ze społeczeństwa osobników wysoce niebezpiecznych, mających na koncie wyjątkowo bulwersujące i obrzydliwe czyny sfinalizowane odebraniem zycia niewinnej osobie, zdemoralizowanych, nie rokujących nadziei na poprawę. Nie jest to w żadnym wypadku zemsta.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-08-2006 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #123
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Natomiast sami propagują, co ja mówię - wymagają - wprowadzenia takich rzeczy jak eutanazja, aborcja, legalizacja narkotyków...

O ciekawe chcial bym wiecej sie dowiedziec na temat tych wymagan jakie stawia UE
10-08-2006 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #124
 
Faktycznie, są naciski ze strony UE dotyczące złagodzenia przepisów o aborcji itd.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-08-2006 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #125
 
n konkrety by sie przydaly (tak jak to Wy w stosunku do innych wymagacie )
10-08-2006 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #126
 
kempes napisał(a):przyznaja do winy i opisuja dokladnie swoje zbrodnie, bo sa z nich dumni.
to nie mam mocy prawnej od czasów średniowiecza.

Ela napisał(a):mogl sie pojawic na miejscu zbrodni po zabojstwie. Mogl zwloki ofiary zbeszczescic i poniewaz jest nie przy zdrowych zmyslach mowi, ze to on popelnil zbrodnie
Wtedy by ofiara nie miała śladów jego naskórka pod paznokciami
DARTH_HELMUTH napisał(a):uot;]ja jestem za KŚ jako za ŚRODKIEM ELIMINACJI ze społeczeństwa osobników wysoce niebezpiecznych
znaczy idziesz pierwszy ?

TOMASZ32 napisał(a):Kośció broni życia
TOMASZ32 napisał(a):Karę śmierci Kościół dopuszcza
niechciał bym się czepiać, ale to chyba sprzeczność ?
11-08-2006 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
kalosz napisał(a):Wtedy by ofiara nie miała śladów jego naskórka pod paznokciami

mogla by miec, bo jesli oprawca dotykal cialo ofiary to taka mozliwosc istnieje ...
a tak wogole, to bardzo selektywnie wybrales cytaty z wypowiedzi Kempesa. Darth_Helmutha i Tomasza32, sa one wyrwane z watku wypowiedzi....

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
12-08-2006 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #128
 
kalosz napisał(a):to nie mam mocy prawnej od czasów średniowiecza.
Jezeli przyznanie sie do winy nie ma mocy prawnej, to jaka moc maja zeznania oskarzonego? Po co w ogole sie z nim rozmawia?
13-08-2006 22:36
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #129
 
kalosz napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):uot;]ja jestem za KŚ jako za ŚRODKIEM ELIMINACJI ze społeczeństwa osobników wysoce niebezpiecznych
znaczy idziesz pierwszy ?
Na jakiej podstawie to piszesz? Skoro jestem za KŚ to jestem niebezpieczny? Zaiste, rozumowanie godne... a nie powiem kogo bo bana dostanę... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-08-2006 07:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #130
 
Rozumowanie godne... kalosza - on jst specyficzny Język

Spokojniej ludki Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-08-2006 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #131
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):
kalosz napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):uot;]ja jestem za KŚ jako za ŚRODKIEM ELIMINACJI ze społeczeństwa osobników wysoce niebezpiecznych
znaczy idziesz pierwszy ?
Na jakiej podstawie to piszesz? Skoro jestem za KŚ to jestem niebezpieczny? Zaiste, rozumowanie godne... a nie powiem kogo bo bana dostanę... Oczko

Na początek ostrzeżenie, chyba, że posunąłbyś się do bardziej wulgarnych określeń.
Nie twierdzę jednak, że osoba, która jest za karą śmierci jest niebezieczna.
Uważam natomiast, że kara śmierci nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy popełnili najcięższe zbrodnie. Dla mne gorszą karą byłoby dożywocie, ale "prawdziwe dożywocie" a nie ta parodia która jest w naszym kraju.

Dożywocie to kara dożywotniego więzienia, gdzie sprawca już nigdy na wolność nie wyjdzie, tak jak jest w Stanach. Skazani nie powinni mieć także kontaktu z innymi więźniami. Skazany ma odczuć karę a nie mieć luskusy i żyć sobie spokojnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-08-2006 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #132
 
TOMASZ32 napisał(a):Na początek ostrzeżenie, chyba, że posunąłbyś się do bardziej wulgarnych określeń.
Nie twierdzę jednak, że osoba, która jest za karą śmierci jest niebezieczna.
Uważam natomiast, że kara śmierci nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy popełnili najcięższe zbrodnie. Dla mne gorszą karą byłoby dożywocie, ale "prawdziwe dożywocie" a nie ta parodia która jest w naszym kraju.

Dożywocie to kara dożywotniego więzienia, gdzie sprawca już nigdy na wolność nie wyjdzie, tak jak jest w Stanach. Skazani nie powinni mieć także kontaktu z innymi więźniami. Skazany ma odczuć karę a nie mieć luskusy i żyć sobie spokojnie.

Pozdrawiam
Tak Tomasz, masz tu wiele racji... U nas jest parodia więziennictwa, w ogóle parodia "wymiaru sprawiedliwości" moim zdaniem. W stanach to właśnie jest dobre - że nawet gdy w jakimś stanie nie ma KŚ w kodeksie karnym - zbrodniarza skazuje się na "łączną karę" - czyli, że może dostać nawet 200 lat więzienia. U nas jest 25 - albo dożywocie (rzadko stosowane) - to nalezałoby zmienić. Pomimo, że jestem raczej "anty" w stosunku do PiS-u - kibicuję min. Ziobrze - za to, że chce jednak zradykalizować to polskie kulawe prawo, w majestacie któego ludzie praktycznie "za nic" dostają spore wyroki a naprawdę niebezpieczni zbrodniarze są wypuszczani na wolność.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-08-2006 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Ela napisał(a):sa one wyrwane z watku wypowiedzi....
. Taraktuje to jako przytoczenie a nie całościowy cytat

Annnika napisał(a):Rozumowanie godne... kalosza - on jst specyficzny
tu było coś innego, ale to zmieniłem, żeby nie zniżyć się do poziomu tej osoby

kempes napisał(a):to jaka moc maja zeznania oskarzonego? Po co w ogole sie z nim rozmawia
Zeznania oskarżonego są po to, żeby się można było dowiedzieć jak on sprawę pamięta, jakiebyły jego motywy itd bo to ma znaczenie przy wydawaniu wyroku
Łatwo wyobrażić sobie sytuację kiedy oskarżony powie, ze on nic nie robił, i co w takie sytuacji wypuścić ?

TOMASZ32 napisał(a):Dożywocie to kara dożywotniego więzienia, gdzie sprawca już nigdy na wolność nie wyjdzie, tak jak jest w Stanach.
To nie dokońca tak, w Stanach z karą dożywocia też się wychodzi jak wszezie. Zeby temu zapobiec sądy dają tam kary np. 2-3 krotnego dożywocia
16-08-2006 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #134
 
Kalosz napisał:

Cytat:To nie dokońca tak, w Stanach z karą dożywocia też się wychodzi jak wszezie. Zeby temu zapobiec sądy dają tam kary np. 2-3 krotnego dożywocia

I właśnie w tym rzecz, aby najbardziej niebezpiecznym przestępcom nie dawać kary śmierci, ale podwójne dożywocie, tak aby nie wyszedł już z więzienia i aby społeczeństwo poczuło się bezpiecznie. Jednak sama kara nie wiele pomoże, jeśli więźniowie będą mieli kontakt z innymi. Tacy skazani na podwójne dożywocie nie powinni mieć kontaktu z innymi więźniami.

Nasze prawo powinno być zmienione i mam nadzieję, że to nastąpi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-08-2006 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
TOMASZ32 napisał(a):nie dawać kary śmierci
Kara smierci obowiązuje obok wielokrotnego dożywocia .
Jak popatrzycie na statystyki generalnie, Europa jest jedynym regionem gdzie nie oboiwązuje oficjalnie kara śmierci, no i jeszcze Australia. Wszędzie indzie ona jest, była i będzie.

Nawet w tych "cywilizowanych" gdzie jej nie ma ona powróci i bedzie sę miała dobrze.
Jako ciekawostke - w Polskich więzieniach (tych starszych) nadal są pomieszczenia do wykonywania tej kary i nie zostały przerobione na cele czy magazyny. Są gotowe do użytku
19-08-2006 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów