Ankieta: Czy jesteś za karą śmierci ?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jestes za karą śmierci ?
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Nie jestem za karą śmierci, a jakie my mamy prawo aby decydować o ludzkim życiu? żadne! tylko Bóg może decydować.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
18-10-2006 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
catri napisał(a):Nie jestem za karą śmierci, a jakie my mamy prawo aby decydować o ludzkim życiu? żadne! tylko Bóg może decydować.
Pytam tedy po raz wtóry: jakie prawo mają bandyci, żeby decydowac kto zginie a kto nie ? Jesli zaś to sam bóg kieruje rękami bandytów - bo przecież z ich ręki ginie osoba, więc to bóg decyduje o tej śmierci - jakimże sadystą i zwyrodnialcem musi on być.... Smutny
Kara śmierci jest od lat w Polsce powszechnie wykonywana - na dzieciach, które za głośno krzyczały, na staruszkach, które nie miały pięciu tysięcy zł na wspomożenie biednych bandytów, na kobietach, bo nie chciały dobrowolnie splamić swojej godności, wreszcie na ludziach, którzy akurat strasznie zawinili, bo znaleźli się w złym czasie w złym miejscu...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-11-2006 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):jakie prawo mają bandyci, żeby decydowac kto zginie a kto nie ?
Nie mają takiego prawa i nigdy nie mieli. Ale JE ŁAMIĄ!

Cytat:bo przecież z ich ręki ginie osoba, więc to bóg decyduje o tej śmierci - jakimże sadystą i zwyrodnialcem musi on być....
W tym momencie Bóg o śmierci nie decyduje. Decyduje człowiek. Sam. Zwyrodnialcami są ci, którzy mają w dupie prawo naturalne, ale to nie znaczy, że my mamy się do ich poziomu zniżać. Moim zdaniem bardzo wąsko patrzysz na sprawę i nie dostrzegasz aspektów, które w tym momencie jaśniej zobrazowałyby problem, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię z Bogiem. Ale to już nie moja wina, że ograniczasz sam sobie swój własny horyzont.
Gdyby Bóg był zwyrodnialcem, żaden człowiek nie uchowałby się na ziemi. Ani kszty nie znasz Boga, więc racz się o Nim w taki bezczelny i bezmyślny sposób nie wypowiadać :evil: Za całe zło na świecie winisz Boga, choć to nie On czyni to zło, ale CZŁOWIEK o zatwardziałym sercu. To powinien być dla Ciebie wybitny dowód na to, co dzieje się z człowiekiem, który żyje BEZ BOGA!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-11-2006 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):jakie prawo mają bandyci, żeby decydowac kto zginie a kto nie ?
Nie mają takiego prawa i nigdy nie mieli. Ale JE ŁAMIĄ!
...co daje im wielką przewagę nad nami. Niestety.

Cytat:
Cytat:bo przecież z ich ręki ginie osoba, więc to bóg decyduje o tej śmierci - jakimże sadystą i zwyrodnialcem musi on być....
W tym momencie Bóg o śmierci nie decyduje. Decyduje człowiek. Sam. Zwyrodnialcami są ci, którzy mają w dupie prawo naturalne, ale to nie znaczy, że my mamy się do ich poziomu zniżać. Moim zdaniem bardzo wąsko patrzysz na sprawę i nie dostrzegasz aspektów, które w tym momencie jaśniej zobrazowałyby problem, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię z Bogiem. Ale to już nie moja wina, że ograniczasz sam sobie swój własny horyzont.
Gdyby Bóg był zwyrodnialcem, żaden człowiek nie uchowałby się na ziemi. Ani kszty nie znasz Boga, więc racz się o Nim w taki bezczelny i bezmyślny sposób nie wypowiadać :evil: Za całe zło na świecie winisz Boga, choć to nie On czyni to zło, ale CZŁOWIEK o zatwardziałym sercu. To powinien być dla Ciebie wybitny dowód na to, co dzieje się z człowiekiem, który żyje BEZ BOGA!
Nie chciałem obrazić niczyich uczuć religijnych - jesli tak sie stało - z całego serca przepraszam. Moja wypowiedź miała byc w stylu "co by było gdyby - ....". Nie złość się.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-11-2006 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Moja wypowiedź miała byc w stylu "co by było gdyby - ....". Nie złość się.
Ok, ok. A co niby miałoby być gdyby...?

Cytat:..co daje im wielką przewagę nad nami. Niestety.
Ale nie daje im żadnej przewagi nad Bogiem. Konsekwencje poniosą surowe. O to się nie martw.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-11-2006 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Moja wypowiedź miała byc w stylu "co by było gdyby - ....". Nie złość się.
Ok, ok. A co niby miałoby być gdyby...?
Nic. Nieważne.

Cytat:
Cytat:..co daje im wielką przewagę nad nami. Niestety.
Ale nie daje im żadnej przewagi nad Bogiem. Konsekwencje poniosą surowe. O to się nie martw.
Poniosą albo i nie poniosą... Zresztą z tego co wiem - kościół dopuszcza KŚ w przypadkach "beznadziejnych" a o takich cały czas mówię.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-11-2006 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Jestem przeciwna karze,gdyż nawet sami więźniowie wspominają,że lepiej siedzieć długo w wiezieniu i odpokutować swoje winy.
A kara smierci tego nie zapewnia.
Taki program kiedys byl o tym i sie wypowiadali.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
07-06-2007 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Sylwia napisał(a):Jestem przeciwna karze,gdyż nawet sami więźniowie wspominają,że lepiej siedzieć długo w wiezieniu i odpokutować swoje winy.
A kara smierci tego nie zapewnia.
Taki program kiedys byl o tym i sie wypowiadali.
Uważam, że najlepiej, gdy cięzkie zbrodnie będa karane bardzo surowymi karami fizycznymi, że tak powiem: kamieniołomy, cementowne, huty, etc. I najlepiej, by ci wieźniowie tam zarabiali a cały ich dochód był przeznaczony na renty, odszkodowania, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-06-2007 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Kain zabił Abla. Ale Bóg za karę nie zabił Kaina. Zdecydowane nie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-07-2007 04:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Cytat:Kain zabił Abla. Ale Bóg za karę nie zabił Kaina. Zdecydowane nie.
Pieknie. Poa tym, jeśli zabójca nie dał szansy ofierze, to niech zna miłosierdzie sprawiedliwości, i niech żyje
z pietnem Kainowym...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 01:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
batmanatma, a to ciekawe. Tylko zauwaz, że człowiek jakoś nie ma zachamowań, Hitler , Stalin i wielu skorzystało chyba z tego prawa i widać skutki. Dotej pory jakoś ludzkosc nie podniosła się po tych doświadczeniach.
A tak wogóle polecam Chichot diabła

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2008 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
batmanatma napisał(a):Z JAKIEGO PRAWA SKORZYSTALI...? MÓW KONKRETNIE I DO RZECZY. JA TU NIE DYSKUTUJĘ O ZACHAMOWANIACH TYLKO O PRAWIE DO KARY ŚMIERCI.
a czy możesz nie krzyczeć ? :evil:

A czy czasem Hitler nie zezwolił na dokonywanie kar śmierci ?
A Stalin to świętoszek?
Oni rządzili, tworzyli prawo... i za ich rządów dokonanu wielumilionowego mordu...czyli ładnie mówiąc kar śmierci, pod przykrywka prawa, które ustanowiła osoba rządząca.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2008 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
batmanatma napisał(a):I TY UWAŻASZ ŻE TO CO ROBIŁ HITLER I STALIN BYŁO ZGODNE Z INSTRUKCJAMI PISMA ŚWIETEGO?ZASTANÓW SIĘ ZANIM COŚ ZACZNIESZ PISAĆ.JA WCZEŚNIEJ NAPISAŁEM O DZIAŁANIU ZGODNYM Z INSTRUKCJAMI Z PISMA ŚWIĘTEGO,A NIE O WYPACZANIU LUB DZIAŁANIU CAŁKOWIĆIE ODWROTNYM.
A ja ładnie proszę przestań krzyczeć :-

A to pokaż państwo które teraz jest państwem na wzór Starozytnego Izraela.
Kare śmierci nie stanowi się według własnego widzie misie, tylko to jest ustanowione przez władze.
Widocznie nie rozumiesz o co mi chodzi, jak co podałam wczesniej link, ale widać , że nie chciałaś przeczytać artykułu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2008 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
na początku wątku zostało napisane odnośnie instrukcji. Podejścia Boga itd.

Uzywanie dużych liter oznacza krzyk. Więc nie wiem po co tak się oburzasz, jeżeli ktoś coś innego pisze, bo ma na to inne spojrzenie. Spokojnie. :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2008 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Jestem przeciwny każdej formie kary śmierci.

Czy na krześle elektrycznym przestępca ginie od razu, bez bólu ? Otóż nie. Nieraz doznaje ogromnych cierpień lub pali się żywcem. A taki stryczek też nie działa od razu. Skazany dusi się nieraz przez pewien czas, macha rękami i nogami. Zastrzyk trucizny nie zabija też od razu - skazaniec cierpi. Zagazowanie oznacza dla przestępcy także cierpienie. Gilotyna działa szybko i bezboleśnie, ale może się też zaciąć i zadać ból.

Dlatego lepiej najgorszemu przestępcy dać dożywocie lub ciężkie roboty niż wysyłać w zaświaty. Gdybym miał taką możliwość to we wszystkich stanach USA ogłosiłbym bojkot kary śmierci, ale nie mam amerykańskiej narodowości,by to zrealizować na poziomie politycznym, ale można uświadamiać społeczeństwo. W Europie i Polsce akurat nie uznaje się kary śmierci i to cieszy.
07-03-2008 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów