Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół a podatki [wydzielony]
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Polak a dlaczego jak odnioslem sie do konkretow zawartych w pliku do ktorego dalem linka juz sie nie odniosles moze pomowimy o konkretach :?:
24-02-2007 02:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Polak06 napisał(a):dlaczego jak temat jest niewygodny to zaraz uważasz ,że to musi być głupie,
Ale dla mnie to nie jest wcale temat nie wygodny! Powiem Ci jeszcze raz: patrz na siebie najpierw, bo założę się, że masz sobie dużo więcej do zarzucenia niż jeden duchowny pod tym względem :!: A potrafisz tylko innym wytykać!
Jak napisał ddv, w Polsce żyje ok 90% zdeklarowanych katolików, więc nie rozumiem skąd ten sprzeciw! Jesteś w mniejszości? Trudno! Demokracja jest, dostosuj się, albo wyprowadź się do innego kraju jak Ci tutaj nie odpowiada. Wy płacicie na Kościół, a ja muszę płacić na propagowanie antykoncepcji i innych śmieci, które są sprzeczne z moimi przekonaniami! Więc skończ biadolić człowieku i nie rób z siebie ofiary losu z tego powodu :!: :evil:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2007 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Polak06 napisał(a):człowieku ty dobrze wiesz, że bez konkordatu cienko byście przędli dlatego KK w Polsce już od samego początku przemian parł ku konkordatowi.I ja i KK wie dlaczego.
hahahahahaha
Tyle lat było bez tego pierdu, i jakoś sobie radziliśmy. ja osobiście jestem za tym, by w czorty wywalić ten stek bzdur, jakim jest ów końkordat

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-02-2007 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
ddv napisał(a):To dość powszechnie znany fakt o czym piszę, Helmucie i "Polaku" ...
Choć niewygodny dla co niektórych jak widać ...
Zaraz tam "niewygodny"... Zapytałem, bo nie wiedziałem o tym. Należy poszerzać wiedzę, no nie?
Cytat:Podobnie zrewztą jak ten, że jest nas - osób wierzących ok. ~~ 95 % i ja nie rozumiem dlaczego nasze podatki idą na cele sprzeczne z ideologią chrześcijańską i szkodzącą człowiekowi (jak np. propagowanie antykoncepcji) ...
No w sumie tak. Z naszych podatków finansuje się mnóstwo rzeczy, które dla wielu z nas są niezgodne z sumieniem, gustami czy ideologią...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-02-2007 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Teofil napisał(a):Tak poza tym, to uważam, że jedynym środkiem jaki mógłby rozwiać wątpliwości wobec finansowania Kościoła rzymskokatolickiego byłby podatek kościelny czy choćby jakaś uzależniona od dochodów składka.
Tak poza tym - ten pomysł został wymyślony i wprowadzony w życie za czasów niejakiego Adolfa Hitera w ramach walki z Kościołem jako forma podcinania podstaw działalności Kościoła.
Dodajmy - bardzo skuteczny pomysł pozwalający na opustoszenie Kościołów i położeniu łapy na finansach Kościoła i duchowieństwa państwu i politykom przez ... "lepiej dysponujących" ...
Szkopuł tkwi w szczegółach.

Polak06 napisał(a):ddv co ty na to?ja wiem ,że fajnie się gra liczbami , ale pamiętaj ,że ja też w tych statystykach jestem katolikiem.
...od którego Parafia również odprowadza podatki ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-02-2007 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Tak poza tym - ten pomysł został wymyślony i wprowadzony w życie za czasów niejakiego Adolfa Hitera w ramach walki z Kościołem jako forma podcinania podstaw działalności Kościoła.
Podatek kościelny istnieje nie tylko w Niemczech, ale także we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech oraz w państwach skandynawskich.
Ps. W Niemczech został on wprowadzony w 1919 roku - nie ma nic wspólnego z Hitlerem.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 27 Lut, 2007 20:27 ]
W 1919 roku powstała NSDAP, która dokonała wielu karkołomności w ciągu niespełna 10 lat.
27-02-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
A ja Ciebie Polak06 popieram... dlaczego? bo państwo polskie niestety czy stety jest ideowo swieckie. jeżeli nie jestem katolikiem to nie widzę najmniejszego sensu łożyć pieniędzy na światynię opatrzności. smutne jest to, że dla szpitala dla chorych na raka dzieci pieniędzy nie ma ale na jakąś świątynię jest. wasz pogląd na sprawę bardziej pasuje do Iranu ajatollachów niz do państwa demokratycznego. A co do antykoncepcji to uważam, że jej propagowanie jest słuszne, ponieważ to że Wy wierzący macie swój pogląd na sprawę nie oznacza że reszta społeczeństwa tez taki ma. Statystyki wyraźnie pokazują jaki jest wiek inicjacji seksualnej wsród młodzieży. Dążycie do przepełnionych domów dziecka i 15-to czy 16-to letnich matek. Powodzenia Wam nie życzę.
06-03-2007 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Teofil napisał(a):Podatek kościelny istnieje nie tylko w Niemczech, ale także we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech oraz w państwach skandynawskich.
Ilość państw powielających ten sposób nie świadczy o jakości ...
Sorry - w mojej poprzedniej wiadomoścui wkradła się pewna omyłka - "Podatek na Kościól" zostął ustanowiony przez Hitlera w Austrii.

Cytat:— Od kiedy katolicy austriaccy płacą podatek na Kościół?

Obowiązek płacenia tego podatku został wprowadzony przez hitlerowców w 1939 r., z zamiarem śmiertelnego ugodzenia Kościoła w Austrii. Podobny podatek obowiązuje do dziś nie tylko u nas, ale i w Niemczech, oraz w czterech kantonach szwajcarskich. W czasie wojny wierni bardzo chętnie płacili podatek na Kościół, pragnąc pomóc mu w przetrwaniu, a więc zamiar hitlerowców się nie powiódł. Natomiast w latach późniejszych wszystko uległo zmianie. Dla wielu ludzi mało związanych z Kościołem szokujące jest to, że dostają zawiadomienie o konieczności zapłacenia dwóch albo jednego tysiąca szylingów podatku na Kościół. Zwykle cztery razy do roku wierni otrzymują prośby o zapłacenie podatku. Jego wysokość jest zależna od indywidualnych dochodów. Katolicy powinni okazać zaświadczenie o stażu swojej pracy i wysokości zarobków, i na podstawie tego ustala się wysokość obowiązującego ich podatku.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/...stria.html
W samych Niemczech natomiast płacą ten podatek:
Cytat:Jeśli ktoś należy do Kościoła katolickiego lub ewangelickiego, płaci w Niemczech podatek kościelny. Członkowie gmin żydowskich płacą żydowski podatek wyznaniowy, będący odpowiednikiem podatku kościelnego. Nie pobiera się podatków na rzecz innych wspólnot religijnych.
http://www.handbuch-deutschland.de/book/...print.html
Tak więc - jest to jakby się na to nie patrzyć - forma dyskryminacji Kościołów nim objętych - w porównaniu z kościołami, które tego podatku nie muszą płacić ...

Cytat:Powszechny podatek kościelny odwróci obecny, zdrowy i naturalny, kierunek obiegu pieniądza w Kościele: wierni przez tacę, kolędę, opłaty przy sakramentach itd. finansują parafię, a ta opłaca z kolei swoisty podatek na rzecz instytucji diecezjalnych. Ogromne zróżnicowanie tysięcy budżetów parafii, domów zakonnych i innych instytucji kościelnych odpowiada zdrowemu zróżnicowaniu finansowemu firm, drobnych, a przez to normalnych, choć niebogatych.

Zamiast tego powstanie quasi monopol, wpływy podatkowe będą dzielone na górze, czemu w sposób nieunikniony towarzyszyć będzie element dowolności i rozrost administracji centralnej (dla niej to może na krótką metę korzystne...). Księża będą żyli z płacy z góry zamiast z ofiar z dołu, co wytworzy w nich mentalność urzędników na pensji. Zniknie różnica w dochodach księdza szanowanego i marnego. Księża mniej będą wtedy zabiegali o pozyskanie wiernych. Na dłuższą metę będzie to czynnik sprzyjający opróżnieniu kościołów.

Wierni z kolei odzwyczają się od ofiarności spontanicznej na rzecz swojej parafii, od odpowiedzialności za jej stan materialny i za wynagradzanie duszpasterzy, uznając, że podatek wystarczy. Jeszcze bardziej niż dotąd zajmą wobec księży postawę roszczeniową. Źródłem zaognień mogą być osoby dla groszowych oszczędności nie płacące nic albo nawet występujące z Kościoła (a potem robiące bezczelnie publiczny skandal w wypadku odmowy ochrzczenia dzieci czy pogrzebu), jak też wszystkie wydatki parafii przekraczające roczny „przydział”.

Sprawa ta ma pewien wydźwięk ogólnospołeczny. Kościół katolicki, z dobrowolną przynależnością i dobrowolnym finansowaniem, stanowi pewną oazy normalności w kraju zbiurokratyzowanym i scentralizowanym, w którym żyjemy. Religia to ostatnia sfera wolna od etatyzmu — obok części pracy charytatywnej i fundacji. Pomysły „regulacji” tych sfer przez podatek (a zwlaszcza obowiązkowy, choćby z prawem wyboru adresata) to zamach na wolność.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/...kkosc.html

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-03-2007 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...0&start=45

Offtop i kontynucja rozmowy - tutaj.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 11 Mar, 2007 22:25 ]
No i bardzo "piątka". Byleby nie było trzeba robić tematu pod tytułem: "offtop offtopu" Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-03-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów