Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oglądanie, czytanie horrorów jest złe....?
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
Helmutt, fizycznie niemożliwym byłoby mi zbadać wszystkie, a że lubię dokładność to nie napiszę "wszystkie".

Myszkunia napisał(a):A oglądanie horrorów nie jest złe samo w sobie...
ponieważ?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-03-2009 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
spioh napisał(a):Helmutt, fizycznie niemożliwym byłoby mi zbadać wszystkie, a że lubię dokładność to nie napiszę "wszystkie".
Te "rodem z horrorów" to przeważająca mniejszośc, a po aferze z krakowskim koncertem Gorgoroth to w naszym kraju naprawdę ciężko trafić na koncert "horrorowy". Więc może nie pisz o czymś o czym masz małe pojęcie jak widzę.


Cytat:
Myszkunia napisał(a):A oglądanie horrorów nie jest złe samo w sobie...
ponieważ?
A czy oglądanie wiadomości jest złe? (przemoc)
Czytanie bajek dziecku jest złe? (magia, czary)
Granie w szachy jest złe? (wojna, zabijanie pionków, poświęcanie swoich dla zdobycia celu)
.......
czy wreszcie
Czytanie Pisma Świętego jest złe? (przemoc, zło, zabójstwa, nakłanianie do nieposłuszeństwa itp)


Chyba sobie zmienie podpis na "Ludzie, myślcie! To nic nie boli!" Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-03-2009 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
Helmutt, na ilu koncertach jesteś miesięcznie/rocznie?
i kto powiedział, że piszę tylko o Pl?

a co do pytania do Myszkuni to czekam na odpowiedź Myszkuni

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-03-2009 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ponieważ przemoc występuje nawet w bajkach, a nikt dzieciom nie zabrania czytania bajek( nie oznacza to,ze uwazam,ze dzieci mają patrzec na horrory, uważam wręcz przeciwnie: horrory są bardziej dla dorosłych) >Zeby nie byc gołosłowna to napisze kawałeczek rymowanej bajeczki : króla zjadł pies, pazia zjadł kot, królewnę myszka zjadła...ciąg dalszy bajki wyjaśnia, czemu to było możliwe, ale ten fragment to jak z horroru.

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2009 11:30 ]
Zresztą, myślałam,ze już o tym, czy horrory sa złe same w sobie czy nie, bylo w tym temacie :-k

[Obrazek: mysz4.gif]
17-03-2009 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Albo bajka o czerwonym kapturku - czysty horror gore. Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-03-2009 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
Cytat:Ponieważ przemoc występuje nawet w bajkach
dlaczego sprowadzasz kwestię horrorów tylko do przemocy? w filmach sensacyjnych jest niejednokrotnie jej więcej.

dalej - ukazanie zła w bajkach czemuś służy, pokazaniu, że zło jest złem, że zawsze będzie ukarane i trzeba iść drogą dobra, szlachetności, miłości. czy masz taki morał w horrorach, a bohaterów jednoznacznie ukazanych who is who, że je tak gładko zestawiasz z bajkami dla dzieci?

Cytat:a nikt dzieciom nie zabrania czytania bajek
jak to nie? klasyczny przykład baśnie braci Grimm. dla dzieci jest inna wersja tych bajek niż oryginał. :mrgreen:
wszystko co ktoś zaniesie do wydawnictwa jako "bajkę dla dzieci" przechodzi kontrolę czy się nada dla dzieci zgodnie z przepisami danego kraju co dla dzieci może być a co nie. druga rzecz, czy potem przechodzi kolejne 'kontrole' i segregacje (szkoła, księgarnia, biblioteka, dom).

Cytat:Zeby nie byc gołosłowna to napisze kawałeczek rymowanej bajeczki: króla zjadł pies, pazia zjadł kot, królewnę myszka zjadła...ciąg dalszy bajki wyjaśnia, czemu to było możliwe, ale ten fragment to jak z horroru.
jasne, bajeczkę o marcepanowych figurkach (gdzie na wyjaśnienie nie trzeba długo czekać, i nie ma żadnych drastycznych opisów scen przemocy) zestawiać jako przykład na horrory dla dzieci :krzywy:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-03-2009 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
spioh napisał(a):dlaczego sprowadzasz kwestię horrorów tylko do przemocy? w filmach sensacyjnych jest niejednokrotnie jej więcej.
racja, po prostu mi się nie chciało mysleć nad odpowiedzią...bo odpowiedzi powinny być w tym temacie na wcześniejszych stronach.

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 10:55 ]
spioh napisał(a):Cytat:
a nikt dzieciom nie zabrania czytania bajek

jak to nie? klasyczny przykład baśnie braci Grimm. dla dzieci jest inna wersja tych bajek niż oryginał.
wszystko co ktoś zaniesie do wydawnictwa jako "bajkę dla dzieci" przechodzi kontrolę czy się nada dla dzieci zgodnie z przepisami danego kraju co dla dzieci może być a co nie. druga rzecz, czy potem przechodzi kolejne 'kontrole' i segregacje (szkoła, księgarnia, biblioteka, dom).
źle się wyraziłam. Chodzi mi właśnie o to,że w bajkach są sceny jak z horrorów (np. wspomniany Czerwony Kapturek czy ten fragment, który przytoczyłąm), bajki te natomiast są czytane dzieciom.
Nie chodziło mi o bajki dla dorosłych czy też basnie dla dorosłych czy inne utwory przeznaczone dla dorosłych.

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 11:00 ]
spioh napisał(a):jasne, bajeczkę o marcepanowych figurkach (gdzie na wyjaśnienie nie trzeba długo czekać, i nie ma żadnych drastycznych opisów scen przemocy) zestawiać jako przykład na horrory dla dzieci
Słuchaj, kiedy czytasz tę bajeczkę dziecku, ono słyszy najpierw,ze pies zjadł króla (co może sobie wyobrazić? weź pod uwagę,że myśł ludzka jest baaaardzo szybka), że pazia zjadł kot, że królewna została pozarta przez mysz. Wyobraź sobie to sama...
A wcześniej w bajce jest napisane, jak to pięknie i w miłości sobie żyli...
czyż to nie jest scenariusz horroru???

Który zreszta dopiero na końcu przybiera charakter łagodniejszy....wyjaśnia ,że to były figurki cukiernicze...

[Obrazek: mysz4.gif]
18-03-2009 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
spioh napisał(a):dlaczego sprowadzasz kwestię horrorów tylko do przemocy? w filmach sensacyjnych jest niejednokrotnie jej więcej.
No ale tam nie ma magii, diabełków, harówpoterów i okultystyki. Ot, proza życia.... A więc ludzie tropiący "złego" nie mają czego tam szukac Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-03-2009 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Myszkunia napisał(a):racja, po prostu mi się nie chciało mysleć nad odpowiedzią...bo odpowiedzi powinny być w tym temacie na wcześniejszych stronach.
nie ma. pytanie nadal aktualne. chyba, że się wycofujesz z poprzednio wyrażonego stanowiska?

Helmut napisał(a):No ale tam nie ma magii, diabełków, harówpoterów i okultystyki. Ot, proza życia.... A więc ludzie tropiący "złego" nie mają czego tam szukac Uśmiech
a parę postów wcześniej:
Helmutt napisał(a):"Nosferatu" z 1923.
(...)
Jest to pierwszy i najlepszy film o wampirach, az bije z niego groza i demonicznośc. Jak ktoś się boi - nie polecam.
Krążyła nawet plotka, że w filmie zagrał prawdziwy wampir - z czym się trudno nie zgodzić....

czyżby widzę jakąś sprzeczność u tego pana :roll:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
25-03-2009 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
spioh napisał(a):
Helmut napisał(a):No ale tam nie ma magii, diabełków, harówpoterów i okultystyki. Ot, proza życia.... A więc ludzie tropiący "złego" nie mają czego tam szukac Uśmiech
a parę postów wcześniej:
Helmutt napisał(a):"Nosferatu" z 1923.
(...)
Jest to pierwszy i najlepszy film o wampirach, az bije z niego groza i demonicznośc. Jak ktoś się boi - nie polecam.
Krążyła nawet plotka, że w filmie zagrał prawdziwy wampir - z czym się trudno nie zgodzić....

czyżby widzę jakąś sprzeczność u tego pana :roll:
???????????? o co Ci biega?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-03-2009 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
o to, że sam piszesz, że jest demoniczność w horrorach, a za chwilę chcesz udowadniać, że jej tam wcale nie ma.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-03-2009 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
spioh napisał(a):o to, że sam piszesz, że jest demoniczność w horrorach, a za chwilę chcesz udowadniać, że jej tam wcale nie ma.
Niech Helmutt sam wyjaśni, o co chodzi,ale ja jego wypowiedzi zrozumiałam,że w sensacyjnych filmach mimo,ze jest mnóstwo przestępstw i przemocy, nikt nie zauważył nic złego...natomiast piętnuje się horrory dlatego,ze jest w nich wątek demoniczny...
Nie zauważyłam,zeby helmutt się wycofał z wypowiedzi.

[Obrazek: mysz4.gif]
27-03-2009 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
spioh napisał(a):o to, że sam piszesz, że jest demoniczność w horrorach, a za chwilę chcesz udowadniać, że jej tam wcale nie ma.
Chodziło mi o filmy sensacyjne tu akurat - kłania się czytanie "nie-wyrywkowe" tematu.

Pewnie, że niektóre horrory straszą - w końcu od tego są, ale tam także doszukiwanie się "drugiego i trzeciego dna" mija się z celem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2009 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Nie widzę nic w nich złego, dopóki ktoś ich nie zacznie brać na serio i dosłownie (tyczy się głownie dzieci). Dzieci są bardzo podatne na takie rzeczy. Mają bardzo wybujałą wyobraźnię, pokazuje to chociaż niedawne doniesienie, jak pewien chłopczyk bawił się w egzekucję S. Husajna i... sam się powiesił
A normalnym dorosłym raczej nie powinny szkodzić Oczywiście jeśli to jest dobry horror
zdanie jednej z forumowiczek...
odpowiedź wg niej na pytanie, które mi postawilaś, spioh ( pierwsza strona)

[ Dodano: Pią 27 Mar, 2009 11:41 ]
Offca napisał(a):Rozrywka wszelakiego rodzaju jest dla ludzi. Grunt to znaleźć złoty środek i nie skupiać się wyłącznie na niej.
Znowu z pierwszej strony...myślę,ze , jak poczytasz całość, to znajdziesz dużo argumentów...

[Obrazek: mysz4.gif]
27-03-2009 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #75
 
Myszkunia, ale mnie nie interesowały czyjeś tam wypowiedzi tylko twoje osobiste argumenty. bo ja nie szukam argumentów do obrony horrorów. w tej sprawie zdanie już mam.

Helmutt, jakie znów czytanie niewyrywkowe? napisałeś swoje cytując mnie. w swojej wypowiedzi nie zaznaczyłeś, że chodzi ci o filmy sensacyjne. a wypowiedź, w której cytowałeś mnie (mimo, że padło hasło o filmach sensacyjnych) chodziło mi o horrory i nic więcej.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-03-2009 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów